Autor Wątek: [S] Yamaha TDM 900 2002r  (Przeczytany 9125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TomekM

  • TDM User
  • Śrem
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 133
[S] Yamaha TDM 900 2002r
« dnia: Maj 25, 2012, 15:58:41 »
Witam!

Przedmiotem ogłoszenia jest Yamaha TDM 900. Rok produkcji – 2002. Przebieg motocykla: 62 500 km. Jestem 2 właścicielem w kraju. Motocykl w 2008 roku został sprowadzony z Włoch. 4 lata był w jednych rękach (przedtem poprzedni właściciel miał 3 lata TDM 850).
TDMkę zakupiłem niedawno, poprzednio jeździłem na XJ 900 S Diversion przez 6 sezonów.
Z przykrością muszę stwierdzić że ze względu na mój typ jazdy – wybitnie turystyczna, dzienne przebiegi 500-700km nie jest to motocykl dla mnie, dlatego jestem zmuszony go sprzedać.

Motocykl zadbany. Oryginalne malowanie. Poprzedni właściciel zrobił następujące rzeczy:

1. Wymiana oleju z filtrem – Motul 5100 przy przebiegu 60 000 km.
2. Nowy akumulator – kupiony na wiosnę.
3. Wymieniony płyn chłodniczy.
4. Wymienione klocki przód.
5. Klocki tył na ten sezon jeszcze starczą.
6. Założone nowe opony – przód Michelin Pilot Road 2 , tył Dunlop D207 Sportmax
7. Filtr powietrza K&N
8. Napęd w stanie bardzo dobrym.

Motocykl jest wyposażony w stelaż do kufrów bocznych oraz stelaż pod kufer centralny.

Świeżo zrobiony przegląd oraz OC ważne do maja 2013r.

Motocykl jest w stanie nie wymagającym żadnego wkładu finansowego, wszystko zrobione przed sezonem. Ten sezon tylko lejesz paliwo, smarujesz łańcuch i jeździsz.

Cena to 12 900zł za motocykl bez kufrów. Oczywiście wszystko do dogadania.

Zdjęcia motocykla:

https://picasaweb.google.com/106355410578019584927/TDMka?authkey=Gv1sRgCJr_q9zkv7qtfA#

Motocykl stoi w Śremie, 40km na południe od Poznania.

Zapraszam do oględzin osobistych.

Telefon kontaktowy: 517-453-944

e-mail: t.majorczyk@gmail.com

Pozdrawiam

Tomek

Offline Abadon

  • TDM User
  • Kraków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Up The Irons
Odp: [S] Yamaha TDM 900 2002r
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2012, 16:36:44 »
Z przykrością muszę stwierdzić że ze względu na mój typ jazdy – wybitnie turystyczna, dzienne przebiegi 500-700km nie jest to motocykl dla mnie, dlatego jestem zmuszony go sprzedać.

Kolego możesz przybliżyć ten temat?

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: [S] Yamaha TDM 900 2002r
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2012, 19:14:57 »
To jest motocykl o którym mówiłem w szałcie.
Co tu dużo przybliżać. Koledze nie pasuje praca twinów oraz jest za wysoki do standardowej TDMy. Sory, że odpowiedziałem za Ciebie ale jakoś się nudzę przy remoncie (na szczęscie nie motocykla :deadwar: ). A jak chcesz to rozwiń :deadbeer:
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline ACER00

  • TDM User
  • Michałowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: [S] Yamaha TDM 900 2002r
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2012, 20:03:08 »
 Koledze nie pasuje praca twinów mi też nie pasuje kupiłem XJR, coś w tym jest.
Trzeba to kochać lub nie na widzieć.
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Offline TomekM

  • TDM User
  • Śrem
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: [S] Yamaha TDM 900 2002r
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2012, 17:48:15 »
Z przykrością muszę stwierdzić że ze względu na mój typ jazdy – wybitnie turystyczna, dzienne przebiegi 500-700km nie jest to motocykl dla mnie, dlatego jestem zmuszony go sprzedać.

Kolego możesz przybliżyć ten temat?
Mógłbym kolego napisać o tym cały elaborat :) Z rzeczy najważniejszych to: kompletnie nie pasuje mi kultura pracy, (a raczej jej brak) twina. 6 sezonów jeździłem 4 cylindrową rzędówką i to jest po prostu przepaść. Kompletny brak ochrony przed wiatrem, jestem cały w robactwie, wpada mi od spodu pod kask, dodatkowo po 50 km już bolą mnie barki ze względu na napór powietrza. Siedzenia nie nazwałbym siedzeniem, a raczej nieoheblowaną deską, bo da się na nim wytrzymać maksymalnie 200km na jeden rzut. O ile można pokusić się o wymianę szyby i nowe tapicerowanie siedzenia, to już silnika tak łatwo nie wymienię :) Po prostu nie pasuje mi ten motocykl pod każdym względem. Na poprzedniej XJcie jeździłem z przyjemnością, a na TDMie jak za karę. Dlatego po co się męczyć jak można zmienić? FJR już na mnie gdzieś czeka :)

Ps. Cena 12 500 do negocjacji.

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: [S] Yamaha TDM 900 2002r
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2012, 11:02:48 »
Trzeba to kochać lub nie na widzieć.

no dokładnie tak jest. Wszystko zależy od tego z jakiego motocykla się przesiadamy na TDM. Jakbyś się przesiadł z dużego singla typu DR800 Big na TDM to powiedziałbyś, że Tedzia to ideał :)...
Jak ktoś lata dużo asfaltami i przesiądzie się np. z FJR na TDM to się też może zdziwi ale bardziej negatywnie. Motocykl musi mieć też jakiś charakter a  nie tak jak ta nowa rzędowa 6.tka od BMW udawać samochód... Dla mnie w TDM to akurat ten silnik jest najciekawszym elementem moto. Gdyby to była rzędowa czwórka jak w CBF, zaraz bym to sprzedał bo to cholernie nudny motocykl....Wszystk o kwestia gustu :)

Pozdr.!

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3477
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: [S] Yamaha TDM 900 2002r
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2012, 11:09:32 »
to co prawda nie miejsce na dyskusje i zaraz nas Siet zrypie, ale coś jest na rzeczy.. Brat popyla XJ900 div od jakichś 4 latek i też by się nie zamienił ze mną.. Ja z kolei odczywam XJ jako mulastą, bez pazura i walącą się w zakrętach.. Bratowa jak sie ze mną przejechała, to stwierdziła że by godziny na TDM nie wytrzymała, bo twardo i za mało miejsca, choć kanapa przetapicerowana.

rzecz upodobań, każdy kupuje to co lubi, bądź na co go stać..

Co do ochrony przed wiatrem, w 4tx wysoka szyba i deflektor daje radę, łbem nie szarpie i spokojenie można śmigać 150 na prosto. Łapy mnie nie bolą, robale wycieram tylko z defltora i góry kasku oraz czasem trochę z ramion.
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64


Offline Mycha

  • TDM User
  • Piaseczno
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 686
  • Niedzielny kierowca
Odp: [S] Yamaha TDM 900 2002r
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2012, 11:39:23 »
A moja żona po przesiadce z deskowatego siodełka małego DragStara stwierdziła, że z tyłu na TDMie jest jej tak wygodnie jak nigdy przedtem :laugh:. Z kolei kolega jeżdżący już parę sezonów XJ900 chce ją zmienić i myśli właśnie o TDM900, ot każdy człowiek inny i co innego w głowie.
Sorry za off-top  :deadangel:.
with great power comes great responsibility

Offline TomekM

  • TDM User
  • Śrem
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: [S] Yamaha TDM 900 2002r
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2012, 15:00:54 »
Z kolei kolega jeżdżący już parę sezonów XJ900 chce ją zmienić i myśli właśnie o TDM900, ot każdy człowiek inny i co innego w głowie.
Wybij mu to z głowy za wczasu bo będzie klnął na czym świat stoi. Sam taką zmianę zrobiłem - efekt widać :)

Offline Falkon48

  • TDM User
  • Przemyśl
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 502
Odp: [S] Yamaha TDM 900 2002r
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2012, 11:56:13 »
Ja osobiście polubiłem TDM 900 bardziej Jak 850 na którą przesiadłem się z FJR 1300. wcześniej jeżdziłem ,frędzlami cruiserami golasami i w każdym z nich coś było-przyjemność z jazdy :deadgrin: 900 polubiłem chyba dlatego że dźwię s-ka przypomina mi dźwięk diesla(które ciągle użytkuję :deadtop4:) na tej niby desce przeloty miałem nawet pod 1000km i nic. No ale jak się czegoś nie :deadlove:to zawsze szuka się wymówek.