Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1292204 razy)

0 użytkowników i 35 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marchewa

  • Przyjaciele
  • wielkopolska
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2270
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1785 dnia: Luty 05, 2017, 08:05:38 »
No i właśnie Pan Siehu otrzymał ode mnie lajka  :deadtop4:

Offline JaGrab3

  • TDM User
  • KRK
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1786 dnia: Luty 05, 2017, 21:15:06 »
Lajk lajkiem oczywiście, ale ja jako osoba będąca na kupnie, wolę usłyszeć każdą opinię i nawet skrajną i sam zadecydować, czy moto po padzie na prawo czy lewo mnie satysfakcjonuje czy nie.
Oczywiście kupując 10 letni motocykl nie spodziewam się że będzie to nufka nieśmigana, ale wolę o wszelkich przygodach wiedzieć, by w tym kierunku zintensyfikować oględziny.
Sam nigdy nie miałem tdmki więc nie jestem świadomy miejsc krytycznych które należy sprawdzić przy kupnie, dlatego jestem tutaj i sie uczę, żeby zminimalizować ryzyko kupienia miny.

Poproszę o opinie:
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tdm-900-rok-2004-CID5-IDiAYzH.html#94384d19ba
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tdm-900-CID5-IDjBTtZ.html#94384d19ba;promoted
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-tdm-900-gwarancja-oryginal-serwis-dodatki-1-wlasciciel-ID6yE9cR.html#xtor=SEC-8
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2017, 21:26:06 wysłana przez JaGrab3 »
BMW F650

Online Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2423
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1787 dnia: Luty 05, 2017, 21:33:25 »
To ja Ci tez napisze cos..  sie narażę pewnie tym kilku osobą ale dorosły jestem i sie nie boje.   Czasem motocykle w "handlu" maja specjalnie wady.  Są to bzdety którymi sprzedający "negocjują ceny"  takie prawo rynku..   Czasem te wady są po prostu dla zamydlenia oczu...  gość pokazuje ryse na wahaczu..  mówi "wiesz to od transportu, ale spuszcze z ceny ....jednoczesnie uwage odwracając od .....  tu sobie sam dopowiedz bo ja sie juz tego naoglądałem...  Nie chce tu nikogo szufladkować bo by to było po prostu skurwysyństwo. Prawda jest taka ze wiekszość sprowadzonych motocykli nie przyjechało do polski bez powodu. Są takie które sa odbudowane tak ze nie ma sie nikt czego wstydzić, ale są też po prostu ulepy. Czasem warto kupić moto złożone z 3 innych ale zrobione to dobrze jak jednego ulepa. A ze wszystkim co napisałem to i tak możesz sie tylko przespać bo nikt Ci nie oceni motocykla po zdjęciach i tyle w temacie. Jak sam nie czujesz sie na siłach weź kogoś kto w temacie siedzi dłużej, niech zerknie tam gdzie trzeba. Na foto wiekszość motocykli wygląda pieknie.
*****  ***

Offline JaGrab3

  • TDM User
  • KRK
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1788 dnia: Luty 05, 2017, 21:46:07 »
To ja Ci tez napisze cos..  sie narażę pewnie tym kilku osobą ale dorosły jestem i sie nie boje.   Czasem motocykle w "handlu" maja specjalnie wady.  Są to bzdety którymi sprzedający "negocjują ceny"  takie prawo rynku..   Czasem te wady są po prostu dla zamydlenia oczu...  gość pokazuje ryse na wahaczu..  mówi "wiesz to od transportu, ale spuszcze z ceny ....jednoczesnie uwage odwracając od .....  tu sobie sam dopowiedz bo ja sie juz tego naoglądałem...  Nie chce tu nikogo szufladkować bo by to było po prostu skurwysyństwo. Prawda jest taka ze wiekszość sprowadzonych motocykli nie przyjechało do polski bez powodu. Są takie które sa odbudowane tak ze nie ma sie nikt czego wstydzić, ale są też po prostu ulepy. Czasem warto kupić moto złożone z 3 innych ale zrobione to dobrze jak jednego ulepa. A ze wszystkim co napisałem to i tak możesz sie tylko przespać bo nikt Ci nie oceni motocykla po zdjęciach i tyle w temacie. Jak sam nie czujesz sie na siłach weź kogoś kto w temacie siedzi dłużej, niech zerknie tam gdzie trzeba. Na foto wiekszość motocykli wygląda pieknie.
Dzięki za opinię.
Nie jestem laikiem, nie jeden raz sprzedawałem u kupowałem w znakomitej większości samochody ale tez i motocykl (właśnie mam wystawiony swój obecny) i wiem "jak to jest" że zdjęcia całej prawdy nie powiedzę - jednak dla mnie ważne jest co innego - użytkownik TDM wie gdzie patrzyć żeby dostrzec i właśnie o taką wiedzę mi chodzi. Przykładowo ten ostatni co go wkleiłem - sprzedawany jest przez serwis - czyli super i nie super, bo tak naprawdę nie wiesz co oni kupili i co zrobili żeby wyglądał tak jak wygląda. Np. same kolektory - NOWE a czemu?
BMW F650

Online Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2423
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1789 dnia: Luty 05, 2017, 21:51:43 »
Dalej bede trzymał sie swojej wersji. po zdjeciu nikt niczego konkretnego nie powie, a czy to jest TDM czy CBR czy piździk 125 cm3 reguły są takie same.


*****  ***

Offline JaGrab3

  • TDM User
  • KRK
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1790 dnia: Luty 05, 2017, 23:20:04 »
No to temat niepotrzebny? Nie sądzę....
BMW F650

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1791 dnia: Luty 06, 2017, 02:32:51 »
A u mnie Grzeci ma lajka :) Siehu jak lubi parchy i ulepy, niech nimi jeździ. Jedyne z czym mogę się z Siehem zgodzić to, że nie da się kupić tanio dobrej maszyny.

Offline siehu

  • TDM User
  • Szczecin
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 512
  • TDM 900 -> Versys 1000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1792 dnia: Luty 06, 2017, 09:31:50 »
A u mnie Grzeci ma lajka :) Siehu jak lubi parchy i ulepy, niech nimi jeździ. Jedyne z czym mogę się z Siehem zgodzić to, że nie da się kupić tanio dobrej maszyny.

A kto powiedział, że ja lubię jeździć parchami czy ulepami? Co to jak sprzęt nie jest w stanie takim jak wyjechał z fabryki to jest parch czy ulep? To nie wiem czy ktoś tutaj jeździ "nie parchem".

Ja tylko twierdze, że nie można dyskwalifikować maszyn po jakichś nieznaczących pierdołach które można tanio naprawić. Lepiej jest kupić Maszynę ze zdrowym sercem i zawieszeniem, w której trzeba powymieniać parę plastików i dokręcić parę śrubek niż perełkę wyplakowaną do której nie ma się co przyczepić, a która za 2tys kkm przywita nas panewką bo się ceramizer z silnika wypali.

Jak ktoś się tapla w kasie to może sobie kupić co chce, a najlepiej nowy, żeby sobie oględzin ulepów oszczędzić.
Niestety większości ludzi nie stać na taki luksus więc muszą prowadzić nierówną walkę z handlarzami.

A kończąc już offtop:
@JaGrab3:
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tdm-900-rok-2004-CID5-IDiAYzH.html#94384d19ba - przebieg conajmniej 2x taki sądząc po manetkach, poza tym zdjęcia takie że nic specjalnego nie widać; obstawiam też że przednie tarcze są do wymiany

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tdm-900-CID5-IDjBTtZ.html#94384d19ba;promoted - napęd do wymiany, wsadzony 525 VX który jest za słaby

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-tdm-900-gwarancja-oryginal-serwis-dodatki-1-wlasciciel-ID6yE9cR.html#xtor=SEC-8 - ło ten taki wychuchany, wypolerowany ale nic nie widać na zdjąciach ale tarcze przednie jakies takie wyglądają na zurzyte; w ten stan licznikowy też bym nie wierzył; tym bardziej, że farba na silniku od przodu jakoś bardzo pocharatana i taka jak by psikana czymś; ogólnie chyba był doprowadzany do takiego stanu, żeby kusić oko
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 09:49:47 wysłana przez siehu »
Żyj i dać rzyć innym.

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1793 dnia: Luty 06, 2017, 09:50:20 »
Siehu, rozmowa dotyczyła konkretnego motocykla z ogłoszenia które podał kolega do weryfikacji. Jeśli ktoś plastiki spawa gorącym haczykiem a uszczelki zastępuje butaprenem to jest to ulep. Strach pomyśleć co może być głębiej skoro nie stać było na uszczelki za parę groszy. Kolejny aspekt to luźny wydech. Myślisz że Handlarz by go nie dokrecił? Pewnie coś tam nie pasuje i wymaga nieco więcej uwagi.

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1794 dnia: Luty 06, 2017, 09:59:16 »
Siehu, jeśli poczułeś się urażony to przepraszam.

Offline siehu

  • TDM User
  • Szczecin
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 512
  • TDM 900 -> Versys 1000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1795 dnia: Luty 06, 2017, 10:25:49 »
Siehu, jeśli poczułeś się urażony to przepraszam.

Luźno, ciężko mnie urazić  :deadbeer:
Żyj i dać rzyć innym.

Vaultboy

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1796 dnia: Luty 06, 2017, 11:47:54 »
Oglądając te wszystkie ogłoszenia zastanawiam się jak sprzedam kiedyś moją tedzię z 2003 roku.
Przecież mam na liczniku KOSMICZNE 70 kkm ;)

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1797 dnia: Luty 06, 2017, 12:27:07 »
Nie sprzedasz z takim przebiegiem. U nas na zonie kolega (nie wymieniam nicku, nie wiem czy sobie życzy) ma na sprzedanie piękna 900, wyposażona za pierdyliard złotówek, w akcesoria z najwyższych półek i nie może jej sprzedać. Wiecie dlaczego? bo chcę być uczciwy bo kłamstwo nie jest w jego naturze. Nie chce niszczyć książki serwisowej i podaje realny przebieg, który pewnie i tak jest 3 razy niższy od pierwszej lepszej oferty z allegro. Pewnie gdyby zachował się jak typowy handlarz i zrobił licznik na 36 tys, sprzedał by w tydzień bo motocykl wygląda jak nowy. My lubimy wierzyć w bajki opowiadane przez handlarzy.
Uczciwa rzetelna oferta nie jest w stanie konkurować z ofertami handlarzy  na allegro
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 12:30:42 wysłana przez ĸFiateĸ »

Offline maciej_edi

  • TDM User
  • Siedlce
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1798 dnia: Luty 06, 2017, 14:05:12 »
Wystarczy obejzec ogloszenia na zachodniej stronie [Belgia, Francja ,Włochy ] i widac od razu przebieg 15-letniego turystyka który waha sie w okolicy 100tyskm a cena nie rzadko przekracza 2500€.  I gdzie tu logika w sprowadzaniu motocykli z 30kkm przebiegiem.

Offline hacat

  • Terenia
  • TDM User
  • W-wa
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1799 dnia: Luty 06, 2017, 14:38:21 »
Nie sprzedasz z takim przebiegiem.

A ja sprzedałem z przebiegiem bliskim 70 kkm, ale fakt byłem polecony kupującemu, liczy się?  :deadbandit: