Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1292224 razy)

0 użytkowników i 32 Gości przegląda ten wątek.

Offline eightyfive

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1695 dnia: Czerwiec 20, 2016, 20:30:59 »
Rozmawiałem z Panem z Zielonej Góry ( tajemnicza biała TDM ). Twierdzi że kupił sprowadzaną z Włoch w 2015 we wrześniu a teraz sprzedaje bo nie ma czasu na motocykl.
Dziwne że tak szybko pozbywa się , zadbanego jak twierdzi, sprzętu. Ponadto wszystko jest ponoć tip top , można sprawdzać w dowolnym serwisie. Miałem jechać oglądać tą Yamahe, ale podejrzana kolorystyka mnie odstraszyła.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2016, 20:34:39 wysłana przez eightyfive »

Offline Bert

  • TDM User
  • Żory
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • TDM 900 2007 r.

Offline Paveus

  • TDM User
  • Grudziądz
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 454
  • TDM900 2007r.
LOUD PIPES SAVE LIVES


Offline Bert

  • TDM User
  • Żory
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • TDM 900 2007 r.
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1698 dnia: Czerwiec 20, 2016, 22:04:02 »
eee...ten tego...trochę więcej, niż cztery  :deadbandit:

Offline Paveus

  • TDM User
  • Grudziądz
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 454
  • TDM900 2007r.
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1699 dnia: Czerwiec 21, 2016, 09:00:54 »
A właśnie, że 4 :deadbandit: :deadbeer:
LOUD PIPES SAVE LIVES


Offline PiotrB

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1700 dnia: Czerwiec 21, 2016, 16:34:31 »
Rozmawiałem z Panem z Zielonej Góry ( tajemnicza biała TDM ). Twierdzi że kupił sprowadzaną z Włoch w 2015 we wrześniu a teraz sprzedaje bo nie ma czasu na motocykl.

Taka prawda o sprzętach od "motocyklistów" którzy nie mają nic do powiedzenia o swojej maszynie. Nagle zimą doznających olśnienia, że jednak nie będą mieli czasu jeździć. W jednym zdaniu "panie ja się nie znam ale wszystko działa" a w drugim " panie cztery motocykle miałem" . A co do TDM- tej, to pewnie i świetnie jeździ i naprawdę jest w znakomity stanie, ale mógłby Pan, w małych "niedomówieniach" wyjaśnić czemu się nic nie zgadza i dać do zrozumienia; że np: papiery były, szkoda było wyrzucić, no to się i motocykl znalazł.

Offline lichu82

  • TDM User
  • Szczecin
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 84
  • TDM 900 04r
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1701 dnia: Czerwiec 22, 2016, 14:31:27 »
http://olx.pl/oferta/yamaha-tdm-900-z-niemiec-2003-r-3-kufry-szyba-alarm-itp-CID5-IDgeGbF.html#eb4cc8cb60

a o tej coś możecie powiedzieć? Tyle właśnie kasy mam na ten cel a na naprawę koła kasę jakoś wyczaruję. porysowany wydech, kolektor, leciutko owiewka z przodu i wyraźnie na coś musiał się władować przednim kołem bo opona przebita i z rozmowy wynika że felga uszkodzona. Jak zweryfikować czy rama pogięta? Dużo jest w tdm śrub do odkręcania by to stwierdzić? Jechać do poznania sprawdzać geometrię to trochę komplikuje:/

wdzięczny będę za wszelkie sugestie bo już zacząłem rezygnować z tdm 900 ale to byłaby jakaś szansa...

(i proszę mi nie podbierać :D)

Offline mr_soze

  • TDM User
  • Biała Podlaska
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 248
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1702 dnia: Czerwiec 22, 2016, 14:44:35 »
Pierwsze primo to powitalnia (taki dział, jak na każdym forum)
Po drugie to brakuje podnóżka, ale dźwignia zmiany biegów jest...to dziwne; kolektor jest wgięty, treba sprawdzić czy oberwał po sztycy tzn czy łożyska są całe i czy sztyca jest prosta, felga może być pęknięta/krzywa..,.itp itd
"Dwie rzeczy nie mają granic : wszechświat i ludzka głupota" Albert Einstein

Offline lichu82

  • TDM User
  • Szczecin
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 84
  • TDM 900 04r
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1703 dnia: Czerwiec 22, 2016, 15:01:42 »
powitanie nadrobię, póki co czytałem już sporo godzin o tdm na tym forum ale jako jeszcze nie posiadający się z tym nie obnosiłem. Braku podnóżka faktycznie nie dostrzegłem, dochodzi chyba lekko wygięta dźwignia sprzęgła

Offline moro

  • TDM User
  • Radom
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Memento mori
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1704 dnia: Czerwiec 22, 2016, 15:21:08 »
Moim zdaniem warty uwagi. Lewe płucko można dokupić i to w kolorze - koszt około 150zl, kolektor wydechowy też nie będzie drogi, podnóżek u chińczyka ze 20zł z przesyłka i lewy tłumik 120zl. Kufry oryginale warte z tysiaka plus centralny z pięćset.
Memento mori
TDM 5PS'02  OSA M52'63

Offline lichu82

  • TDM User
  • Szczecin
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 84
  • TDM 900 04r
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1705 dnia: Czerwiec 22, 2016, 15:50:54 »
felga jak coś tez koło 280 zł, jak mogę sam sprawdzić tą sztycę, samo kręcenie kierownicą przypuszczam niewiele zmieni i podpowie prawda?

Offline moro

  • TDM User
  • Radom
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Memento mori
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1706 dnia: Czerwiec 22, 2016, 18:04:27 »
Łożysko główki ramy można sprawdzić zaciskając przedni hamulec i bujać motocyklem przód i tył, ale najlepiej wychodzi podczas jazdy kiedy zahamujesz moto zanurkuje i przy odbiciu będzie słychać stuk. Żeby dobrze sprawdzić lagi niestety trzeba odkręcić koło ale jak jest podstawka centralna to jest to dość prosta czynność.
Jeśli podczas jazdy puścisz kierownicę a moto bardzo stabilnie jedzie prosto to raczej wszystko jest w porządku.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2016, 18:06:24 wysłana przez moro »
Memento mori
TDM 5PS'02  OSA M52'63

Offline mr_soze

  • TDM User
  • Biała Podlaska
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 248
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1707 dnia: Czerwiec 22, 2016, 19:44:55 »
czasem łożysko odbija się na bieżni i wtedy przy skręcaniu kierownicą czuć to na kierownicy, lagi trzeba sprawdzić pod palcem, tzn czy są wybrzuszenia, czy nie ciekną(to może wskazywać że są krzywe). sztycę można dopiro sprawdzić po demontażu...,wg mojej wiedzy
"Dwie rzeczy nie mają granic : wszechświat i ludzka głupota" Albert Einstein

PawełPłock

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1708 dnia: Czerwiec 22, 2016, 21:37:41 »
Kufry boczne jeśli całe min.1500  Wiem bo szukałem tańszych 2 miesiące.Czy u nas,czy na e-bayu nie ma takiej opcji.Większość TDM na rynku jest bez nich.Więc kalkuluj...

Offline lichu82

  • TDM User
  • Szczecin
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 84
  • TDM 900 04r
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1709 dnia: Czerwiec 22, 2016, 22:40:13 »
ogólnie jest do zrobienia trochę więcej rzeczy niż widać po zdjęciach, tyle że nie trzeba większości z nich robić od razu. Mam poważny problem w zasadzie z 1 rzeczą by móc to poważnie kalkulować. Motor leżał na boku, jakiś ślizg ale też bez przesady bo drapnięte wszystko ale np czacha calusieńka. I teraz tak. Najbardziej się bałem walniętej ramy więc oglądałem po 5 razy czy coś nie jest dziwnie krzywo. Po ustawieniu kierownicy równo (w znaczeniu nie do skrętu) odnosząc się do czachy bo tak najłatwiej i stając przed moto wyraźnie widać lewą stronę koła, żeby było widać prawą trzeba odchylić wyraźnie o kilka stopni. Felga jest mocno zmaltretowana więc trochę mogła by zakłamywać obraz ale  już tarcze chyba powinny być i tak w zasadzie równo. Tak więc patrząc w linii motocykla to albo kierownica jest lekko skręcona albo koło. Teraz pytanie co to może być? z lagów nie cieknie jakiś przekrzywień nie widać i nie wiem. Wygląda to trochę tak jakby jakby lagi były nierówno- jeden cofnięty względem drugiego i wtedy w każdym położeniu koła i równo ustawionej kierownicy widać właśnie lewą stronę koła. Wersja 2 to lekko kopnięta czacha i ustawiając kierownicę nieświadomie przechylam koło. Wersja 3 to pozginana kierownica. Przez to pokiereszowane koło nie bardzo jest mowa o przejechaniu się by to zweryfikować... Macie jakieś pomysły co to może być albo jak sprawdzić że to np nic poważnego i za kilka stówek idzie zrobić. Od miejsca mocowania silnika sznurkiem... sprawdziłem po obu stronach odległość tego trzpienia co to się koło na nim obraca i w sumie przy trochę niedokładnej metodzie było równo ale nie całkiem mam pomysł co to może być i jak to lepiej sprawdzić :/. Trochę mocno potrzebuję Waszej pomocy co z tym fantem zrobić :(

zaznaczam ze koło jest mocno uszkodzone tak jakby ktoś najechał za szybko na krawężnik tyle że dość wyraźnie zgięte z jednej strony a nie po obu. ograniczniki skrętu są całe
tak trochę jakby pasuje do tego uszkodzenia kolektorów jakąś ostrą krawędzią.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2016, 22:47:08 wysłana przez lichu82 »