Autor Wątek: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska  (Przeczytany 34675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arek

  • Gość
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 04, 2012, 10:40:04 »
a co z regulacją ??


Krzysiek w download masz instrukcję obsługi 5PS po polsku, a w niej dokładnie opisane jak reguluje się zawieszenie. Jaka to różnica w jeździe sam zobaczysz  :headbang:

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 04, 2012, 20:31:03 »
Są ludzie którzy nie planują i też jadą  jednak ja należe do ludzi  którzy raczej  lubią  sobie mniej więcej  troche poplanowac  co roku staram sie gdzieś  zaplanowac wakacje za granicą  ale tym razem pierwszy raz na moto  nad balatonem myślałem  ale ponoc niezbyt czysta woda  tam jest ...
jak jest to naprawde nie wiem
Tdm 900

Offline lasooch

  • TDM User
  • Pruszków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 05, 2012, 00:48:13 »
Nad samym jeziorem też nie byłem... Wracając z Chorwacji chcieliśmy sobie zrobić nad Balatonem nocleg, ale smród bijący od tego jeziora z odległości kilku kilometrów skutecznie nas zniechęcił :deadlol: Nie chcę nawet wiedzieć jakie doznania byłyby przy samym brzegu :deadeekani:
Triumph Tiger 1050 << bikepics

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 05, 2012, 01:36:57 »
aj tam aj tam,.. :) ... tragedii nie ma ale to duży, zamknięty zbiornik tak więc trawsko, zielono itd. Smród oczywiście gdzieniegdzie też może być - jak to w dużym jeziorze...ale - od strony północnej np. Balatonfured wydzielone są specjalne, płatne plaże (tanie), które są czyste i zadbane. W tych miejscach ktoś się tym zajmuje i wygląda to całkiem inaczej niż w innych miejscach na południowym brzegu,..na bank jest różnie w różnych miejscach...

Pozdr.!

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 05, 2012, 20:59:58 »
Są ludzie którzy nie planują i też jadą  jednak ja należe do ludzi  którzy raczej  lubią  sobie mniej więcej  troche poplanowac  co roku staram sie gdzieś  zaplanowac wakacje za granicą  ale tym razem pierwszy raz na moto  nad balatonem myślałem  ale ponoc niezbyt czysta woda  tam jest ...
jak jest to naprawde nie wiem

Jak lubisz pływać w zamulonej zupie to polecam.
Dwa lata temu, po całym dniu jazdy znalezlismy jakieś spanie nad balatonem, wrzuciliśmy kufry do chaty, przebrałem się w kąpielówki i bieg na plaże. Potem zobaczyłem schody i pomyślałem, że full wypas tu mają i zacząłem po nich wchodzić do wody. Jak się skończyły woda sięgała mi do kolan. Pomyślałem, że może dużo tu emerytów i tak im zrobili ładnie, więc zaczęliśmy z bratem biec przed siebie. Po 200m rzuciłem się z rozpaczy na twarz, bo woda nadal sięgała mi do kolan.
Być może wybrałem jakieś kijowe miasteczko, ale więcej się tam nie wybieram :)
Byliśmy gdzieś koło Balatonboglar, po południowej stronie
Pozdrawiam
Adam

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 07, 2012, 18:22:18 »
wg mnie będzie tak jak  gadają wszyscy .... przereklamowane gówno i tyle :) 
kurde  może uda mi sie namówic  brata  na wyjazd.:) :D  namówiłem go na stelaże do bandita  w fajnej cenie  i kupił  wkońcu 
Tdm 900

Offline TomekM

  • TDM User
  • Śrem
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 02, 2013, 20:27:39 »
Byłem w Chorwacji 3 razy motocyklem. Najlepiej walić przez Węgry i tam nocować.
Tak jak CeloFan mówi, nie ma co pół warsztatu ze sobą brać. Ja byłem XJ 900 Div z 94 roku i dawała radę że hej. Olej sprawdzałem przed wyjazdem, ciśnienie w oponach i czy mam jeszcze coś bieżnika i jazda.
Nastawcie się na to, że jeżeli pojedziecie w szczycie sezonu to noclegi dla dwóch osób wyjdą was ok 20 Euro za głowę. Przy 4 osobach będzie to już jakieś 14 Euro za głowę. Różnica spora.
Aha no i w sezonie to da się tam tylko jeździć w krótkich spodenkach i sandałach. Inaczej spłoniesz :)

nico_rk

  • Gość
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 15, 2013, 15:25:53 »
chorwacja...??? mmmmm... kurczę jak fajnie :headbang: trzeba pomysleć...

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2013, 21:53:07 »
myśl  myśl   bo kurde  narazie  jestem  sam ....
to nie jest tak że sam nie pojadę  tyle że  myślałem minimum w 2 motory jechać

czy jest  w ogóle  ktokolwiek  chętny ??? 
wolne mam wstępnie zaplanowane od 1 lipca  tj.poniedziałek  ale wiadomo można wyjechac np piątek i przybrac jeden  dzień wolnego 

czyli 11 dni by trzeba było wziąśc

fajnie  by było  gdyby  ktokolwiek  się  zadeklarował  niby jest jeszcze czas  ale potem to zleci ...
Tdm 900

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 04, 2013, 15:58:14 »
Chłopy kruczek nie chciał bym sam jechać ja mam do dyspozycji cały lipiec od 1 do ostatniego :-) pozdrawiam
Tdm 900

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 08, 2013, 21:52:31 »
Paweł z warszawy ma zamiar do mnie dołączyc ze swoją żonką jakby ktoś był jeszcze chętny to zapraszam

ja niestety z powodu narzeczonej najpredzej mogę wziąśc te dwa tygodnie wolnego 11 lipca to jest czwartek

czy czwartek byłby dobrym dniem na wyjazd ?
w  piątek chciałbym dojeżdżac do celu chyba że sugerujecie inaczej ? sugeruję sie tu  ruchem na drogach
Tdm 900

Offline TomekM

  • TDM User
  • Śrem
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 09, 2013, 07:03:28 »
Każdy dzień jest dobry na wyjazd :) Ja zazwyczaj startowałem w piątek. Grunt to szybko się wydostać z Polski, chociaż z Żor to będzie bardzo proste :) Kierunek A1 i na Brno. Nocleg gdzieś na Węgrzech, im bliżej chorwackiej granicy tym lepiej. Rano startujesz i raz dwa jesteś na plitwickich.

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 03, 2013, 21:52:43 »
Kurcze nie ładnie nie ładnie zbliżają się wakacje a tu okazuje się że brakuje mi kompana do podróży
Przemku gratuluję że spełniłes się jako mąż :-) mam na myśli przyszłego osobnika w domu
I to właśnie powód że nie mam kompana do podróży

Jakby się ktoś znalazł było by bardzo miło :-) najwyżej bedziemy zmuszeni jechać sami

POZDRAWIAM
Tdm 900

Offline automobilista

  • TDM User
  • Bielsko - Biała
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Szczyrk - pokoje "STARY DOM"
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 05, 2013, 21:31:24 »
Hej,
15.06 - 23.06 - trzy sprzęty lecą na HR z Bielska - Białej. 2 dni dojazd / 2 dni powrót przez AT - droga nr 20, a pozostała część, to Jardanska Magistrala, czyli droga nr 8 wzdłuż wybrzeża.
Zapraszam.

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 16, 2013, 15:45:35 »
Mój wyjazd mocno zagrożony moja kobieta tak samo jak kobieta przemka zaszla w ciążę ...
Brała tabletki tylko nie wiedziała że trzeba je brać o stałych porach i bum no trudno się mówi :-)
Tdm 900