Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1296140 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline june

  • Michał
  • TDM User
  • Rumia
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 75
  • 5PS '2006 (szarak)
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1725 dnia: Czerwiec 25, 2016, 21:45:40 »
Moje wyglądają podobnie a przebieg też nie jest dużo większy. Jeżdżę dużo, nawet gdy jest 2-3st na plusie gdy drogowcy jeszcze solą sypią. A po armaturze nie mam już najmniejszej chęci co wieczór ze szmatką polerkę odstawiać.
Moim zdaniem brak błysku na kolektorze nie jest kwestią przebiegu, ale warunków użytkowania i częstości czyszczenia.

totutotam

Offline Besiek

  • TDM User
  • Taj-cho-min
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • 3VD, 5PS
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1726 dnia: Czerwiec 26, 2016, 10:15:07 »
A to kolektory trzeba czyścić??? A to cham i prostak ze mnie...
Ja lubię siebie. Siebie lubi mnie. Mnie lubię ja. I wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Schizofrenicy nie mają źle.


Offline eightyfive

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1727 dnia: Czerwiec 27, 2016, 21:46:33 »
Witam wszystkich TDMowych specjalistów  :deadwar:

Oglądałem dzisiaj sprzęta który mnie interesuje. Motocykl pochodzi z Włoch , 2003 rok, 68 tyś na szafie.

Kilka drobizgów które mnie niepokoi ;

Tłumik jest pożółknięty , czy to oznacza że ktoś ostro pałował maszynę ? ;



Tylna opona jakby miała niski profil, nieoryginalny rozmiar ? pewnie po fotce ciężko stwierdzić ( nie zrobiłem zdjęcia rozmiaru  :deadflop: ).



Rama wygląda jakby w miejscu łączenia na śrubach była opuszczona delikatnie , tak jest, czy się czepiam ?



To chyba nie są oryginalne śrubki, oryginały w torxie są ?  Jest sens zdejmowania czachy przy normalnym użytkowaniu czy to oznacza jakieś interwencje ?



Co to za dziwne wżerki na silniku ? Przegrzany był ? czy ten typ tak poprostu ma ?



Pozatym mechanicznie jest całkiem całkiem. Jakieś tam rysy są, ale to normalka przecież.

Martwić się tym przebiegiem 68 tysięcy ? Uda mi się polatach jeszcze chociaż sezon czy się rozleci przy takim przebiegu ?  :deadlol: Podobno jak jest kręcony w dół do 30tyś to lepiej chodzi  :deadbeer:

Uzgodniłem, że w cenie będą wymienone uszczelki w lagach + olej,  wymieniony olej z filtrami , wymieniony rozrząd ( jest głośny przy dużych obrotach  ) oraz nowy akumulator ( stary słabo kręci ).


Panicznie boje się zakupu , już mnie raz oszukano przy zakupie samochodu osobowego  :deadmad:

Tyle. Pozdr.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 22:21:50 wysłana przez eightyfive »

Offline moro

  • TDM User
  • Radom
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Memento mori
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1728 dnia: Czerwiec 28, 2016, 08:02:43 »
Wszystko wygląda normalnie.
Tłumik żółknie (zawsze można wypolerować - jesli nie ma rys to od razu niebieska paska)
Opona zjechana po środku (mistrz prostej albo palił gume)
wypełnienie trzeba odkręcić choćby do wymiany filtra powietrza
Odpryski na silniku typowe
Prawdą jest że jak jest licznik cofnięty to zużycie silnika też się cofa
68k taki przebieg to żaden przebieg
Memento mori
TDM 5PS'02  OSA M52'63

Offline eightyfive

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1729 dnia: Czerwiec 28, 2016, 10:59:37 »
Dziękuje koledze @moro
Troche się uspokoiłem , no i zdaje sobie sprawę że czepiam się pierdółek.  Ja żółtodziób  :deadbeer:
Ważne żeby silnik , skrzynia , zawiecha , napędy , tarcze były OK a reszta to przecież eksploatacja.

Dzwonie dzisiaj , przyklepuje i może w weekend będę się przewietrzać w okolicach Grodziska Mazowieckiego  :deadwar:

Do sprawdzenia zostały jedynie przednie zawieszenie , są podejrzenia że jest krzywo , mają rozebrać , sprawdzić i dać mi znać.

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2424
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1730 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:10:47 »
Rozrzad w tych motocyklach wymaga wymiany w okolicach 100.000 kilometrów. Te silniki nie pracują aksamitnie i wydaja z siebie rozne  dzwieki niekoniecznie znaczące cokolwiek.  One tak juz maja. Bradzo dziwny ten sprzedawca... hehe wyjatkowy nawet bym powiedział.  A nie chce tu pisać co sądzę o takiej szczerej otwartosci i checi roboty  handlarza w obec kupującego.  Sam napisales ze nie za bardzo jestes obcykany w temacie. Wez kogos kto z tematem jest bardziej zaznajomiony zeby obejrzal te moto. Ot taka moja luzna rada....

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

*****  ***

Offline eightyfive

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1731 dnia: Czerwiec 29, 2016, 12:14:02 »
Jakiś forumowicz napisał artykuł dla świata motocykli bodajże , napisał tam że wymieniał rozrząd przy 48 tyś.
A jeżeli chodzi o sprzedającego to droga negocjacji urwałem dość sporo i zaproponowałem żeby u nich ( jeszcze z rabatem ) naprawili wszystkie mankamenty i dali na wszystko rękojmie. Mam nadzieje, że to uczciwy deal i że będę zadowolony.

Co do odgłosów o których pisałem to są z prawej strony z dołu. Grzechoczące , nierównomierne. Tylko jak się ostro przegazuje. Po zgaszeniu i odpaleniu bez wprowadzania w wysokie obroty silnik pracuje jak pszczółka. Przegazówka i znowu grzechotanie / stukanie. Sądzę że to faktycznie rozrząd , łańcuszek albo napinacz.

Dałem zaliczkę , maja wszystko naprawić , przywieźć pod dom , wszystko sprawdzę , jak będzie coś nie OK to ich odeśle z fioletowym okiem  :deadwar:

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2424
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1732 dnia: Czerwiec 29, 2016, 12:45:45 »
Rób co chcesz. Twoja kasa twoje zabawki. A co do potrzeby wymiany rozrządu przy takich przebiegach jak mowisz... no coz skoro wierzysz w garbate aniolki Twoja sprawa.   

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

*****  ***

Offline eightyfive

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1733 dnia: Czerwiec 29, 2016, 13:51:45 »
Tu kolega pisał artykuł, wymiana rozrządu i napinacza przy 47 ; http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/1,113441,18186784,Yamaha_TDM_900___opinia_wlasciciela.html

Pozatym czytałem opinie o wadliwym napinaczu który zużyty powoduje stuki i hałas, który wyżej opisałem.

Liczyłbym bardzo na opinie czy faktycznie to może być to , jeżeli usterka zostanie usunięta to może warto brać ten motocykl bo wszystko inne jest jak należy  :deadbeer:

W aniołki nie wierze , jeszcze żadnego nie widziałem na oczy  :deadangel:

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2016, 14:42:11 wysłana przez eightyfive »

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1734 dnia: Czerwiec 29, 2016, 19:42:33 »
Powiedz mi kolego czy nie ma motocykli na rynku nie stukających? Po co idziesz w maszyne której silnik hałasuje? A jesli okaze sie, ze to nie łąncuch i nie napinacz tylko coś gorszego? Bardzo podejrzana jest chęć inwestycji handlarza w ten motocykl. Dosłownie Anioł ;)

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2424
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1735 dnia: Czerwiec 29, 2016, 19:57:53 »
eightyfive Ja Ci nie wróg...  chciałes opinii to masz. Jak sugerujesz sie artykułem z gazety napisanym przez heh..  nikogo innego jak moderatora działu technika :D to Twoja sprawa..  Niestety..  ale Ikkyo podał tam stan licznika jaki miał w motocyklu w chwili roboty.. A,stan licznika z  przebiegiem faktycznym  to w takim kraju jak nasz dwie różne sprawy. Tak samo wspomniał w gazecie o tarczach hamulcowych..  które  wytrzymują znacznie większe przebiegi mieszcząc się w limitach.... 

  Troszkę z weryfikacji zrobiliśmy rozkminkę w innym kierunku ale trudno. Nie gniewaj się ale szukasz sam kwadratowych jaj w poprostu zarżniętej oponie, więc automatycznie domyślam się że doswiadczenia nie masz zbyt dużego w temacie. Ile 900 oglądałeś że twierdzisz ze ta za głośno pracuje ??  jak rozpoznałes ze to rozrząd??  skąd wiesz że te silniki tak po prostu nie pracują... 

  Sprawa wygląda dla mnie tak,że poprostu napaliłeś się na ten motocykl i teraz na każdą negatywną  odpowiedź ze strony forum Ty masz juz gotowe swoje rozwiązanie.

  Napalanie sie na motocykl .. a juz na motocykl kupowany od handlarza jest niezdrowe. Porób zdjęcia tego motocykla... z bliska...  tarcz hamulcowych, zacisków z bliska z widocznymi srubami...  śrub tylnej zebatki, śrub pokrywy zaworów, przodu silnika (szczelina miedzy kolektorami) podnóżków, manetek, zobacz czy linka sprzęgła ma slady żużycia (po naciśnieciu klamki) .....

  Umieśc takie zdjęcia tu na forum i coś wirtualnie sie dowiesz więcej. Jednak i tak nic nie zastapi poprosu ogledzin motocykla przez kogoś kto ma temat obcykany. Handlarz zrobi wszystko żeby sprzedać motocykl. ..  no może tylko loda nie zrobi, ale kto wie hehehhee    :deadbeer: :deadbeer: :deadbeer: :deadbeer:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2016, 20:00:06 wysłana przez Grzeci »
*****  ***

Offline moro

  • TDM User
  • Radom
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Memento mori
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1736 dnia: Czerwiec 29, 2016, 20:34:31 »
U siebie regulowałem zawory, napinacz wymieniony na nowy typ i silnik dalej pracuje jak snopowiązałka. Ale mało pali, zapier...dala więc się z tą "kulturą" pracy pogodziłem. Kumpel w pracy ma Yamahe xj6 której silnik pracuje aksamitnie i cicho i Go z tego powodu szlag trafia :)
Memento mori
TDM 5PS'02  OSA M52'63

Offline eightyfive

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1737 dnia: Czerwiec 29, 2016, 22:41:39 »
@Grzeci  szanuje każdą opinię , poradę i absolunie nie chce z nikim polemizować. Każdy z Was jest odemnie kilka poziomów wyżej. Mam nadzieje, że kiedyś się spotkamy na trasie i przybijemy piątke.

W każdym razie w tym tygodniu motocykl będzie obejrzany przez mechanika, który zawyrokuje co to jest warte i wtedy będzie decyzja o ostatecznym zakupie bądz nie.

@kFiatek Oglądałem już 4 sztuki i w każdej było coś. A to jeden cylinder nie palił , gościu zarzekał się, że wymiana świec i będzie cudownie. A to popękana czacha , poszpachlowana. Strach, że była kraksa i może być dwuślad. W**wiony jestem na zakupy motocykla. Nie sądziłem , że to będzie aż tak trudne. Wnioskuje, że należy uzbierać do około 15 tyś i szukać czegoś od sprawdzonego motocyklisty.

Offline bolo

  • TDM User
  • Dźwierzuty
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 397
  • TDM 900 O7r CRF 450R 06
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1738 dnia: Lipiec 05, 2016, 21:08:19 »
Pozdrowienia z Mazur.

Offline tomi_chełm

  • TDM User
  • Chełm
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1739 dnia: Lipiec 05, 2016, 21:44:39 »
na moje oko miał wymienione przednie tarcze