Autor Wątek: Szklarska Poręba... i co dalej?  (Przeczytany 13996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Szklarska Poręba... i co dalej?
« dnia: Czerwiec 18, 2012, 18:53:10 »
We wrześniu mam zamiar wybrać się do Szklarskiej. Będzie to moja druga wizyta w górach. Plan jest taki by zajechać do Szklarskiej, tam się trochę (dzień czy dwa) po opierd.lać włażąc na Szrenicę i z niej złażąc, później gdzieś pojechać. No i tu jest problem. Bo gdzie? Harrachov, Praha? Co dalej?

W zeszłym roku dostałem kilka ciekawych i przydatnych informacji na temat "wakacyjnego" wypadu, czemu więc i teraz nie skorzystać z czyjejś wiedzy?
Plan zakłada 6-7 dni z czego dwa muszę poświęcić na dojazd i powrót (prawie po 350 km w jedną stronę a ja nie mam zamiaru się śpieszyć), na pewno dwa dni będą bez motocykla. Muszę więc zagospodarować trzy dni na motocyklu (plus zwiedzanie podczas dojazdu i powrotu). Może to być Polska, Czechy lub Niemcy jeśli jest tam coś ciekawego?
Ma ktoś jakieś propozycje bądź sugestie?


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2012, 19:01:40 wysłana przez Batman »
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2424
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2012, 19:09:02 »
Riese Twoje klimaty chyba?? Znasz?? Bliziutko całkiem..
*****  ***

Offline TomekM

  • TDM User
  • Śrem
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2012, 22:10:47 »
Batman jak będziesz się wybierał, to daj znać. Dołączę. Znam te tereny jak własną kieszeń, bo latam tam regularnie średnio 6 razy w sezonie na winkle po czeskiej stronie :) Te rejony są po prostu piękne i naprawdę jest gdzie jeździć.

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2012, 00:44:13 »
Witam,...
właśnie,.. przyjeżdżaj w moje strony ! :),... Kompleks Riese zaprasza,+ do tego Osówka i Włodarz - myślę, że podziemne fabryki Hitlera się spodobają :) ..(OMG jak to brzmi !) , Harrachov też fajny na żywo + do tego trasa wzdłuż pasma gór po czeskiej stronie przez Troutnov i dalej na wschód przez Cerveny Kostelec i można poleciec fajnymi drogami do Kudowy, dalej Duszki + Droga Sudecka, później znowu piękne widoki w CZ itd....
a może po drodze jeszcze takie cudo : http://www.jesenikytourism.cz/pl/cel/muzeum-auto-moto-veteran-klubu-ceska-ves  ; ogólnie Ci powiem, że jest w czym wybierać tylko trzeba zaplanować rozkład jazdy ...

Pozdr.! :deadbeer:

Offline pawulon182

  • TDM User
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1734
  • kawałek sera ułatwi trawienie całego posiłku
    • ekipa
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2012, 11:35:19 »
jak nie masz gdzie kimać i dbasz o finanse to polecam Ci dom wczasowy Jaś w Szklarskiej niskiej. Kawałek od centrum, po drodze sklep spożywczy :) i dostęp do czarnego szlaku. Na 1 dzień polecam trasę Szklarska Dolna, czarny szlak (wypatruj Złotego Widoku) i cały czas w górę, chata Walońska, wodospad Szklarki (trzeba zejść ze szlaku ale dobre oznaczenie), potem niebieski, schronisko pod Łabskim i świetne żarcie, Łabski, Szrenica, hala Szrenicka i w dół do wodospadu Kamieńczyk i Szklarska górna. W 1 dzień bez problemu można to opękać.
so be it

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2012, 16:50:25 »
W 1 dzień bez problemu można to opękać.

chcesz chłopa zabić ?   :deadeek:  .... po tych szlakach nie można jeździć na 2 OO  :deadbandit:

Pozdr.!

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2424
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2012, 20:12:52 »
A, jeden wieczór to możesz poświecić na relaks...  Chłopaków z forum o tym poinformować.... (mnie na ten przykład hyhyhy, wiem samolubny jestem ;) )  Wpadną, dotrzymają towarzystwa...  A, i się może dobrodziejstw przemysłu spirytusowego napiją razem....  Pogadają, pośmieją się ....
*****  ***

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • TDM User
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2012, 20:48:37 »
A, jeden wieczór to możesz poświecić na relaks...  Chłopaków z forum o tym poinformować.... (mnie na ten przykład hyhyhy, wiem samolubny jestem ;) )  Wpadną, dotrzymają towarzystwa...  A, i się może dobrodziejstw przemysłu spirytusowego napiją razem....  Pogadają, pośmieją się ....


 O0
o widzisz, temat nabiera kolorków :deadbeer:  normalnie/najczesciej to sie tam na kawe lata   :headbang:
Roots Bloody Roots

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:11:45 »
Ty chcesz mnie tym Jasiem zabić - 59 pln za nocleg? :deadeek: Za połowę tego szukam :deadgrin:
Chłopaki macie jak w banku info kiedy pijemy. Już wiem na 90%, że będę tam między 10 a 16 września :headbang:
Czekam na kolejne ciekawe propozycje gdzie można zahaczyć na o2o (dla nie kumatych to ładniejsza wesja 2oo  :deadfu: ) lub pieszo (ale to drugie tak w mniejszości :deadwar: :deadgrin:)
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline TomekM

  • TDM User
  • Śrem
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:45:53 »
Batman tutaj byłem prawie tydzień: http://www.e-turystyka.net/zakwaterowanie/opis.php?id=188
Domek się nazywa Perełka :) Bardzo blisko centrum, schodzisz po schodach na ulicę i już jesteś w centrum. Może jakiś mega luksusów nie ma, ale cena bardzo przyzwoita, 35zł płaciłem w zimie w szczycie sezonu. Super miejsce, duża sala na dole z kominkiem, poznałem właściciela - bardzo fajny gość. Naprawdę mogę szczerze polecić. Byliśmy z żoną zadowoleni. Myślę że we wrześniu to za 30zł nocleg dostaniesz bez problemu.
Mam jeszcze jedną miejscówkę w Karpaczu jakby co :)

Sietman dobrze gadasz. Zawsze kawa i szarlotka w Kaprysie (mniam mniam) i winklowanie po czeskiej stronie :)

Ps. Co do jazdy to mogę ci podrzucić kilka mapek. Sprecyzuj czy chcesz jeździć, czy solo czy z 2 połową :) To ci zaproponuje coś sensownego.

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:57:28 »
Ta perełka brzmi na prawdę kusząco :) Co do jazdy oczywiście razem z moją połówką (i w cale wbrew obiegowej opinii nie mam na myśli flaszki :deadbandit: ). Chętny jestem na te mapki bo ja pewnie jak sam zacznę szukać to połowę atrakcji przegapię.


Co do sztolni. Hmmmm, rozmawiacie z pierwszym naczelnym rylcem podziemnym więc wszystkie "publiczne" sztolnie zwiedzone (nawet po kawałku tam gdzie wolno nie było :deadangel: . Czaję się na sztolnie bezpańskie ale jadę z moją piękną więc raczej odpada, tak samo jak włażenie we wszystkie napotkane dziury w kopalni w Kletnie :deadbabbo:
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline harry88

  • TDM User
  • legnica
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 3
  • motory i giwery
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2012, 18:58:16 »
Trasa nr 1
Szklarska - karpacz - przełęcz Okraj -  Pec p.Snezkou  -  spindlerowy Mlyn - Harrachov - Szklarska.
Trasa nr 2
Szklarska - Harrachov - Desna w Jiz. Horach -  jizerska draha - Frydland (zamek) - Liberec (góra Jested - koniecznie) -  kierunek Zittau,  kurort Oybin i okolice.  Tę trasę najlepiej rozbić na 2 dni.
Trasa nr 3
Szwajcaria Saksońska - Bad Schandau i okolice (w promieniu 50 km; dojazd po stronie czeskiej lub niemieckiej)
Powodzenia
Roman

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2012, 21:35:37 »
Dzięki za podpowiedzi. Trasa wstępnie ustalona :deadbandit:
Nie będę się chwalił bo to będzie falstart ale halo nie będzie - to moja druga wyprawa typowo w góry z kobitką, która dopiero od pół roki jeździ na moto...
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 20, 2012, 09:42:54 »
Żeby trochu utrudnić zabawę sponsorem tego wyjazdu została literka M jak mapa, nie sponsoruje nas N jak nawigacja (chyba, że zdecydujemy się na wyjazd za granicę naszej galaktyki  :deadlol: )

 Mottem przewodnim tej wycieczki jest:
 "Gdy masz mapę w ręku trasy twe są pełne wdzięku, lecz gdy w nawigację spojrzysz g.wno dojrzysz"
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: Szklarska Poręba... i co dalej?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2012, 22:52:49 »
No to co... za 7 godzin start. Idę więc lulu. Następne wejście na forum za 7 dni. :deadtop4:
Tylko się nie zachlejcie :deadbeer:
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)