Autor Wątek: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.  (Przeczytany 121227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: Niezbędnik tdm turysty - opinie o sprzęcie , kuchenkach , psiworach itp.
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 08, 2012, 22:08:13 »
Mam namiot, który tyle wytrzymuje, tzn jego tropik bo jest z tropikiem i nie narzekam już czwarty rok. Może jeszcze nie brał udziału w powodzi ale wszystkie dotychczasowe deszcze wytrzymał :)
Niestety wydaje mi się, że będzie dla mnie za mały, trzy kufry raczej nie wejdą... Taką fotę znalazłem w sieci:




www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline Duffill

  • TDM User
  • Warszawa
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Niezbędnik tdm turysty - opinie o sprzęcie , kuchenkach , psiworach itp.
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 16, 2012, 17:47:26 »
Z własnego doświadczenia ze sprzętu podróżnego polecam serdecznie korki do uszu (np. marki 3M). Są nieocenione w trasie. Oraz w hostelach, gdy ktoś chrapie, imprezuje lub się rozmnaża za ścianą.

Poza tym polecam zabranie "niespodzianek" żywieniowych. Tzn małe co nieco, na dzień kiedy wszystko się rozp***, jest mokro, głodno, zimno i do domu daleko. Ja wtedy przyjmuję tubkę mleka skondensowanego i jest GIT!

Co do śpiworów, bardzo dobrej jakości robi pracowania Małachowski. Są to jednak śpiwory dośc drogie. Ja jednak swój puchowy mam już 8 lat! I co ciekawe - raz w nim wymieniałem sam materiał - za drobne pieniądze usługę robi pracowania. Jest to szacun sprawa. Teraz jadę co prawda na wyspiarską północ, tam ma być zimno i wilgotno, więc kupiłem śpiwór syntetyczny typu mumia bundeswehry. Bardzo dobry zakup z demobilu za 60 zł (+ 2 cykle prania w pralce). Podobnie zakupiłem zamiast karimaty matę samopompującą armii holenderskiej (złotych 52). Idealny zakup.

W sklepie podróżnika sprzedają bardzo fajne dwa akcesoria: spork (spoon and fork = łyzko - widelce) oraz tabletki do odkażania wody. Niby z kałuży nie pijam, ale się zdążyły przydać :)

Do apteczki polecam zabrać antybiotyk. Ale to przy wyjazdach na wschód, podobnie jak żółtą książeczkę szczepień WHO, z uzupełnionymi szczepieniami. Do Czech, by jak się okazało uniknąć mandatu, warto zabrać żarówki zapasowe i kamizelkę fluorescencyjną.

Oraz jedną małą buteleczkę WD40. Nie wiadomo kiedy i gdzie się ten siuwaks (czy jak kto woli maść na śśśury) przyda :)

Offline Javelin

  • TDM User
  • Kraków
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 497
  • 4TX "Kaczucha"
    • Mój prywatny foto blog
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 15, 2013, 09:55:06 »
No dobra, podano tutaj całkiem sporo info o sprzęcie. Ja zadam inne pytanie. Jak to wszystko popakować i zamocować na moto przy założeniu wypadu na dwa tygodnie w dwie osoby na jednym sprzęcie pod namiot i samodzielnym żywieniu się. Oczywiście biorąc pod uwagę obecne czasy musi się jeszcze znaleźć miejsce na laptopa, aparat (dobrze by było z małym statywem :) ( i wszelkiego rodzaju ładowarki i zasilacze :D

Możecie się podzielić informacjami jak to wszystko pakujecie, do czego, jak montujecie na moto? Ewentualnie jakieś foty przygotowanego do wyprawy moto?

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 15, 2013, 11:21:17 »
 :deadtop4:

Kwestię tego co kto i po co zabiera pominę, bo to zupełnie osobnicza sprawa jest... Ale laptop?  :deadlol:
No OK, ja też czasem zabieram ze sobą dziwne rzeczy na wyjazd  :deadgrin:



Ale do rzeczy. Fotografia na dole to moto objuczone bagażem na wyjazd około 40-to dniowy w dwie osoby.
Jest tam namiot trzyosobowy, dwie maty samopompujące, śpiwory, ciepłe ciuchy, kuchenka gazowa z garami, buty, sprzęt do nurkowania (bez akwalungu  :deadbandit: ) aparat fotograficzny i 5l oleju i inne różne "niezbędne" klamoty.



Oczywiście kufry mają pewne ograniczenia w tym względzie ;)

Generalnie zasada jest taka że pakujesz tyle ile się zmieści tego co ci się zdaje że jest najpotrzebniejsze a reszta musi zostać, niezależnie czy to miękki bagaż czy kufry :)
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 11:31:53 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 15, 2013, 21:30:01 »
Widzisz coś przez ten tankbag? :deadeek:
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 15, 2013, 22:03:29 »
 :deadtop4:

Nie, jeżdżę "na czuja". Mam przecież GPS  :deadbandit:

Może nie widać dobrze proporcji na tamtym zdjęciu.

Tankbag w niczym nie przeszkadza, może prócz czynności na stacji benzynowej co kilkaset km. Przecież głowa odstaje dość wysoko żeby widzieć normalnie. Nie jestem małym Gollum`em, choć i ten nie miał by kłopotu  :deadgrin:

"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 15, 2013, 22:28:39 »
Ja u siebie jak tak wyciągnę tankbag to nie widzę zegarów, w zasadzie tylko kawałek szyby i asfalt przed sobą :deadgrin: Żeby sprawdzić czy jadę zgodnie z przepisami muszę wstawać :deadlol:
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline tdm900

  • TDM User
  • Piła
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 08, 2015, 18:08:07 »
zastanawiający się nad wyborem jakiegoś modelu kuchenki turystycznej mogą przed zakupem przejrzeć sobie mój nowy artykuł z cyklu "Camping cooking" - kompleksowe porównanie różnych typów kuchenek, palników, podgrzewaczy, grzałek i czego tam jeszcze nie wynaleziono. Omówiłem chyba większośc tego, co jest dostępne na rynku.

test porównawczy różnych "urządzeń" do gotowania http://www.globtroter.pila.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=22:gotujemy-w-plenerze&catid=3:sprzt-motocyklowy&Itemid=11
el252->xv535->tdm900->dl650a->xl650->Vstrom650AL2

Offline AVE

  • TDM User
  • Wieluń k/Białej
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1197
    • Pro-Sanit
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 08, 2015, 20:59:20 »
spirytusowa jest fajna :). "Poproszę dwa denaturaty i chleb" mina pana w sklepie w spożywczym - bezcenne.

Offline arcisz

  • TDM User
  • Bolesławiec
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 232
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 09, 2015, 00:00:43 »
kompleksowe? a gdzie kuchenki tego typu



To jest wg mnie najlepsza opcja ale na razie tylko dywagacje teoretyczne..

Offline moro

  • TDM User
  • Radom
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Memento mori
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 09, 2015, 07:47:22 »
Po opisie kuchenek benzynowych widać że test oparty jest na obiegowych opiniach a nie na własnych doświadczeniach.... ....szkoda :(
Memento mori
TDM 5PS'02  OSA M52'63

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 09, 2015, 08:25:29 »
Po opisie kuchenek benzynowych widać że test oparty jest na obiegowych opiniach a nie na własnych doświadczeniach.... ....szkoda :(

Słusznie. To pewne że są to może nie tyle obiegowe opinie ale suma wszystkich strachów z Internetu.
Dla kogoś kto już ma kuchenkę, artykuł przydatny tak samo jak opis nowych motocykli. Ale przecież jeśli ktoś nie ma a chciałby, to sporo propozycji ma w jednym miejscu.
Nie sposób zrobić rzetelny test wszystkich produktów osobiście. Trwało by to lata a po tych latach rynek zmieni się zupełnie.
Ja też wolę czytać praktyków ale dobrze że ci się chciało tdm900... Nie ma nic gorszego od zbyt łatwo rzucanych słów krytyki  :deadbeer:
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline tdm900

  • TDM User
  • Piła
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 09, 2015, 15:49:06 »
Po opisie kuchenek benzynowych widać że test oparty jest nie na własnych doświadczeniach.... ....

? ? ?...od 5 lat używam kuchenki benzynowej, tzw. breżniewki. Jest o tym wyraźna wzmianka w tekście. W relacji z podróży do Norwegii z 2011r powinny być nawet zdjęcia jak na niej gotujemy :) Korzystałem też z gazówki, 2 typów grzałek elektrycznych i podgrzewaczy.
Aczkolwiek macie rację w tym sensie, że wszystkich możliwych urządzeń jakie są na rynku nie da się przetestować, za dużo tego i bez przerwy wychodzą jakieś nowe modele. W miarę swoich skromnych możliwości będę go jednak aktualizować o nowe modele jakie wpadną w moje łapki.

Jeśli chodzi o kuchenkę gazową Eta Spider (zdjęcie powyżej) - nie wiem co masz na myśli, przecież to jest kuchenka gazowa na kartusze, więc ma te same cechy co inne gazówki. Dla ciebie gazowe z garnkiem i osłonką w komplecie to jest jakiś osobny typ ? Na marginesie - jak na gazówkę potwornie droga, w sklepach turystycznych od 550zł. Za to można kupić 6 innych, i to markowych.
Jeśli chodzi Ci o kupowany osobno zestaw rozbudowujący ten model z butelką na paliwo płynne (300zł, u nas w kraju prawie nikt tego nie oferuje), to analogiczną możliwość - tylko w drugą stronę - oferują kuchenki benzynowe składane z elementów. Taniej wychodzi (np. gazowo-benzynowy whisperlite universal kosztuje 250zł mniej), do tego mniejsze rozmiary oraz ciężar. Na motocyklu, z uwagi na zapas paliwa we własnym baku i jego dostępność na każdej stacji, moim zdaniem benzynowe są wygodniejsze od gazowych. Ewentualnie podgrzewacze - zajmują najmniej miejsca.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 18:36:34 wysłana przez tdm900 »
el252->xv535->tdm900->dl650a->xl650->Vstrom650AL2

Offline moro

  • TDM User
  • Radom
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Memento mori
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 09, 2015, 18:41:27 »
Ok. Napisałeś że kuchenki benzynowe bez pompki trzeba najpierw podgrzać palnik a z pompką nie bo wytwarza się ciśnienie w zbiorniku. Na wyjazdach używałem różnych kuchenek benzynowych i niezależnie czy miały pomkę czy nie najpierw trzeba podgrzać palnik. W tych bez pompki trzeba nalać z czegoś benzyny a w tych z pompką wytwarza się ciśnienie w zbiorniku i po odkręceniu kranika palnik zostaje zalany bęnzyną. Dopiero po chwili rozgrzania palnika kuchenka zaczyna pracować jak paliwo zostanie odparowane i wtedy płomień staje się niebieski. Różnica między dobrą a tanią kuchenką benzynową jest taka że jedne trzeba rozpalać palnik przez 1-2 minuty zanim zacznie poprawnie pracować a np 15sekund dla kuchenki soto muka.
Tak zrozumiałem twój opis. Jeśli źle go odczytałem to przepraszam.
Memento mori
TDM 5PS'02  OSA M52'63

Offline tdm900

  • TDM User
  • Piła
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 09, 2015, 19:54:22 »
może ja coś dwuznacznie napisałem, zdarza się. Poprawiłem żeby nie było nie było wątpliwości co i jak. 

Mam jeszcze do Was pytanie czy ktoś zna jakąś grzałkę elektryczną nurkową 220v którą da się bezpiecznie wsadzić do środka termosu (max średnica ok. 4cm) ? Taką z długim elementem grzejnym, żeby sięgał choć do połowy termosa 1L. Szukam i szukam ale nic nie moge znaleźć.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 19:56:57 wysłana przez tdm900 »
el252->xv535->tdm900->dl650a->xl650->Vstrom650AL2