Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1292268 razy)

0 użytkowników i 25 Gości przegląda ten wątek.

Offline markali

  • TDM User
  • Prószków/Opole
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1710 dnia: Czerwiec 22, 2016, 23:07:07 »
Może Tobie nie pomogę ale ja bym się w to nie pchał. Nie miałbym pewności że coś mi w czasie jazdy nie walnie np. rama. Co z tego że kupisz płuco, masz kufry... Są ważniejsze sprawy. Wszystkiego po takim zdarzeniu nie prześwietlisz. Niebezpiecznie tak trochę. Takie moje zdanie. Życzę powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2016, 23:08:52 wysłana przez markali »
Breva 850

Offline mr_soze

  • TDM User
  • Biała Podlaska
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 248
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1711 dnia: Czerwiec 22, 2016, 23:28:31 »
W takim wypadku po zakupie rozbierasz przód i komplet wysyłasz do tecrol'a tzn półki zawias i oś. Oni dają ci werdykt, co co za ile. Na ich stronie jest cennik.
"Dwie rzeczy nie mają granic : wszechświat i ludzka głupota" Albert Einstein

Offline lichu82

  • TDM User
  • Szczecin
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 84
  • TDM 900 04r
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1712 dnia: Czerwiec 22, 2016, 23:49:07 »
z pewnością jak kupię to tam zadzwonię pod kątem cen. Tak ogólnie czacha jest nałożona takim plastikiem na ramę(widoczne jakby z tyłu za zegarami na wysokości półek) (pomijając mocowania na śruby z boku) i tutaj takie pytanie bo ten prostokątny otwór jest nieco większy niż ta metalowa część wychodząca z ramy- na logikę powinno wchodzić centralnie - na zasadzie przedłużenia ramy bo trafia to centralnie między światła. tam było jakby krzywo założone bo wyraźnie z jednej strony spora szczelina a z drugiej dokładnie przylega ścianka plastikowa do metalowej. Nie wiem na ile czacha jest sztywno mocowana i nie ma tam w sumie wcale ruchu a na ile np mógł ktoś ją krzywo nieco przykręcić i stąd może lekkie wizualne zakłamanie że kierownica jest prosto... Jest możliwość w jakimś tam zakresie 0,5cm operować ułożeniem czachy czy ona leży sztywno i nie ma tam w ogóle luzów ? Pewnie kilka razy już ją po coś tam odkręcaliście a ja wcześniej miałem nakeda i tam jakby tematu nie było. Brakuje w niej chyba 2 śrubek i wyraźnie widać jakieś szczelinki więc może być niedbale skręcona

ogólnie baardzo dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi :)

Offline mr_soze

  • TDM User
  • Biała Podlaska
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 248
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1713 dnia: Czerwiec 23, 2016, 08:25:07 »
czacha musi sie zgrywać z owiewkami i bakiem, tam trzeba szukać różnic w szerokości sczzelin
"Dwie rzeczy nie mają granic : wszechświat i ludzka głupota" Albert Einstein

Offline lichu82

  • TDM User
  • Szczecin
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 84
  • TDM 900 04r
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1714 dnia: Czerwiec 23, 2016, 09:05:02 »
czyli po kupnie wypadałoby czachę ściągnąć najlepiej i poskręcać jeszcze raz, zmienić felgę, założyć koło i wtedy oceniać na równym czy coś jest przekoszone. Jeśli by było to albo wysyłać do wspomnianej firmy po dogadaniu się co do ceny albo próbować samemu licząc się z wymianą półek i lagów ewentualnie tak?
z tym że lewą stronę koła było widać chodziło mi właśnie o coś takiego jak na fotce niżej (tylko że w dużo mniejszej skali odchylenia i stojąc w osi motocykla (chyba że właśnie czacha jest krzywo przykręcona to wtedy jednak nie w osi i nie przy prostej kierownicy))

https://zapodaj.net/cfa2f39a26bdb.jpg.html

widać też tutaj dokładnie uszkodzenie felgi na dole

a ta część ramy na której jest zamocowana czacha i że nie jest to centralnie założone znajduje się tam gdzie wskazuje strzałka
https://zapodaj.net/3c725077b6b24.jpg.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2016, 09:11:49 wysłana przez lichu82 »

Offline revicky

  • TDM User
  • Nowa Dęba
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1715 dnia: Czerwiec 23, 2016, 10:40:43 »
Witam, jako że jestem nowym użytkownikiem forum poszukuje pomocy w kupnie Tdm'ki.

Jestem troche zielony w tych sprawach więc piszę do Was koledzy i koleżanki :)

Znalazłem w swojej okolicy (woj. podkarpackie) 3 interesujące mnie Tdmki 850, potrzebuje kogoś kto po małych oględzinach internetowych pomoże lub doradzi co i jak, a może akurat ktoś zna kogoś zaufanego na podkarpaciu(ewentualnie poza podkarpaciem ale nie za daleko od Rzeszowa, Tarnobrzega, Sandomierza itp) kto ma do sprzedania ten o to sprzęt. :)

Wiadomo, że lepiej kupić od znajomego albo od osoby prywatnej niż z komisu ale warto posłuchać czego szukać w tych motocyklach przy oględzinach i przy przejażdżce. Jak rozpoznać rocznik itp.

Niżej podaje 3 linki do motorków, będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

http://olx.pl/oferta/yamaha-tdm-850-oryginalny-lakier-2003r-bez-wkladu-tdm850-zamiana-CID5-IDfVZeR.html

http://olx.pl/oferta/sprzedam-yamahe-tdm-850-CID5-IDc33wb.html

http://olx.pl/oferta/yamaha-tdm-850-100-sprawny-nowe-opony-1999r-53737-km-CID5-IDge0x9.html#d4c7794d8e


Ps. jeśli napisałem nie w tym dziale lub poście to przepraszam z góry i proszę o przeniesienie posta ;)

Pozdrawiam Damian
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2016, 14:40:57 wysłana przez revicky »

Offline ®udy

  • TDM User
  • Kraków
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1010
  • Kurczaczek '02
    • Podróze 360
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1716 dnia: Czerwiec 23, 2016, 10:53:26 »
Witam, jako że jestem nowym użytkownikiem forum poszukuje pomocy w kupnie Tdm'ki.

Ps. jeśli napisałem nie w tym dziale lub poście to przepraszam z góry i proszę o przeniesienie posta ;)

Pozdrawiam Damian

Post moze i w dobrym dziale, jednak najpierw w dobrym tonie bylo by wpasc do powitalni i tam cos napisac  :deadwar:

Offline revicky

  • TDM User
  • Nowa Dęba
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1717 dnia: Czerwiec 23, 2016, 10:55:47 »
Sory :) już lece  :deadbeer:

Offline lichu82

  • TDM User
  • Szczecin
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 84
  • TDM 900 04r
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1718 dnia: Czerwiec 24, 2016, 13:26:42 »
kur... i ktoś mi ją podkupił właśnie. Miałem czekać do piątku bo typa nie było w kraju i tak też zrobiłem próbując od rana się skontaktować że biorę. Zliczyłem wszystkie wydatki itp., obmyśliłem plan naprawy i dupa...

Offline Berni

  • TDM User
  • Wrocław
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1719 dnia: Czerwiec 24, 2016, 21:53:30 »

Offline lichu82

  • TDM User
  • Szczecin
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 84
  • TDM 900 04r
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1720 dnia: Czerwiec 24, 2016, 22:25:29 »
najlepsze malowanie, ale cena też konkretna.
W tdm numer vin jest nabity tylko na tej blaszce czy jest gdzieś jeszcze? w innym miejscu ramy albo na silniku? ewentualnie na silniku jest jakiś inny numer?

Offline PiotrB

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1721 dnia: Czerwiec 25, 2016, 15:01:53 »
Hej, widział już ktoś tą maszynkę? Wygląda pięknie!
http://olx.pl/oferta/yamaha-tdm-900-akcesoria-givi-raty-transport-bezwypadkowy-oryginal-CID5-IDggzRH.html#eb99f2ab2e


Tak oczywiście dokładnie 5 czerwca była wystawiona u sąsiada obok w Daleszycach za 13400PLN zniknęła po tygodniu. Teraz się znów pojawia tylko za 15700, a żeby tak te 2300 w gardle mu stanęły.

Offline lichu82

  • TDM User
  • Szczecin
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 84
  • TDM 900 04r
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1722 dnia: Czerwiec 25, 2016, 17:15:28 »
http://allegro.pl/yamaha-tdm-900-2004r-i6285201146.html#thumb/5 jako znawcy możecie wyjaśnić dlaczego niektóre kolektory są tak dojechane jak ten a niektóre wyglądają w miarę schludnie? Kwestia wycieków? jeżdżenia po błocie/wodzie? czy czego? oba motory jakie posiadałem były starsze, jeden nawet dużo bardziej ale kolektor nigdy tak nie wyglądał

Offline mr_soze

  • TDM User
  • Biała Podlaska
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 248
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1723 dnia: Czerwiec 25, 2016, 19:38:39 »
jeden dba a drugi nie, ot i cała tajemnica
"Dwie rzeczy nie mają granic : wszechświat i ludzka głupota" Albert Einstein

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2423
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1724 dnia: Czerwiec 25, 2016, 20:04:02 »
A trzeci czyści i robi magiczny przebieg [emoji14]

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

*****  ***