Autor Wątek: Krym - lipiec 2010  (Przeczytany 9149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michael

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 72
  • był 4TX '01...
Krym - lipiec 2010
« dnia: Czerwiec 07, 2010, 09:56:58 »
Cześć,
mam straszną ochotę przejechać się na Krym, samemu się boję, więc szukam chętnych :deadbeer:
Wyjazd 12.lipca, max 2tyg.
Dokładnej traski jeszcze nie zaplanowałem... liczę, że towarzysze podróży będą bardzie doświadczeni, gdyż dla mnie będzie to pierwsza podróż powyżej 1k km  :headbang:
Pozdro,
Michael
gg 1068836

Offline jacekplacek

  • TDM User
  • Dąbrowa Górnicza
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2010, 17:19:19 »
witaj michael
widzę że krym chodzi ci po głowie juz od dawna. Pisaliśmy o tym w zeszlym roku ja pojechałem i nie załuję i chce jeszcze.
Ta odmiana po płaskiej i nudnawej ukrainie te górskie serpentyny nad morzem i biwaki na plażach. :deadbeer:
ale powracając do tematu wyjazdu 12 lipca jako termin wyjazdu  mi odpowiada ale dopiero po południu ze wzglę na pracę
konkretnie moge wyjechać z mojego miasta na trasę o godz 15. więc jeśli odpowiada to ja się piszę
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 17:23:51 wysłana przez jacekplacek »

Offline michael

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 72
  • był 4TX '01...
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2010, 15:46:41 »
Jacek, no to śmiagmy  :deadtop4: Jest jeszcze jeden chętny do wyjazdu. Jak tylko znajdę wolną chwilę to napisze na priv, celem bliższego obgadania tematu...
Pozdro :deadbeer:
gg 1068836

borys_6667

  • Gość
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2010, 11:28:54 »
Kurcze a ja z Maryjanem nastawiliśmy się już na wyjazd 10-tego!!! Hmm no cóż w takim razie pewno na trasie sie jakoś uda spotkać :)

borys_6667

  • Gość
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2010, 07:42:32 »
Tik Tak Tik Tak jeszcze 5 dni :)  Dla urozmaicenia wyjazdu, na Ukrainie Powodzie:D może jakieś fajne pokonywania brodów będzie :headbang:

Offline maryjan

  • TDM User
  • Kraków NH
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2010, 20:31:15 »
Połowa wróciła ;)
Z Borysem dzisiaj zawitaliśmy do Polszu, Misiu z Marcinem wczasują się jeszcze w Jałcie.
Generalnie wybiło 3930 km w 7 dni. TDM pojechały i wróciły na kołach, zaliczone szutry, winkle nadmorskie i dziury ukraińskie.
Opisy i zdjęcia pewnie później jak coś stworzymy ;)

Ale powiem jedno - takich dupeczek w Polszu nie ma (no poza naszymi kobietami oczywiście :deadlove:)
I tak taniej wódeczki i paliwka też brakuje ;)

borys_6667

  • Gość
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2010, 14:06:52 »
Ano my wróciły! Dupy troche bolą! Sprostuje że w 8 dni nie w 7 :) Krym zajebisty a sama ukraina nieco nudnawa! Momentami mając dość dziur myśleliśmy co by wysadzić ten kraj w powietrze a następnie zrobić nitke autostrady prowadzącej na Krym a reszte obsadzić rzepakiem lub inną paliwową roślinnością :) Powymieniamy się zdjęciami ustalimy co kto pisze i pewnie cosik sie wsadzi co by inni mogli nieco pozazdrościć! :P Uzupełniając podsumowanie Maryjana dodam że dziury ukraińskie podniszczyły owiewki w mojej tdm które teraz będe reanimował oraz  kuferek(Avina) :) Misia, mocowanie szybki w kasku Maryjana (kluczyk do kufrów tyż sie złamał ale to już na dziury nie będe zwalał :) ) a w Marcinowej BMW  K 1200 RS którą chcieliśmy zgłośić jako godnego rywala dla BMW GS Adventure :) zaczęła się odzywać owieka no i pewnie mu kardan odpadnie :)
Aha jeszcze mandaty :)
JA: w drugi dzień 9 rano pożegnałem się z 600 hrywnami :/
Misio: podczas tej samej kontroli co ja zresztą spowodowana przez niego bo drogi pomylił :) (Wisisz flaszke :) ) 100 hamerykańskich dolarów
Maryjan i Marcin wspólnie 50 $
Pierwsza i jedyna przygoda z milicją ukraińska nieco ochłodziła nasze zapędy wszelakie :) Ale jak to ktoś mówił liczy się przygoda i wszystko co regionalne więc mandaty( łapówki) tyż musiały być aby to komplet wrażeń był :)
Pozdro!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2010, 14:13:55 wysłana przez borys_6667 »

Offline michael

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 72
  • był 4TX '01...
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2010, 11:20:08 »
Yo  :deadbandit:
Odmeldowujemy się. Jałta - Łódź (1732km) machnięte na raz, a co :headbang: No, zatrzymaliśmy się ze dwa razy na 15minutową drzemkę na trawie, bo już oko się przymykało  :deadsleep: - ogólnie hardcore, nie polecam, na Tedzi to jeszcze, ale Marcinowi dupa odpadała na tych dziurach.. noi jazda nocą po tych drogach nie była zbyt mądrą decyzją - ale już tam, było/minęło, podróż bez większych sensacji.

Maryjan, Borys, te upragnione 2 dni odpoczynku od motocykla w Jałcie, umiliły nam 2 śliczne Jule z Doniecka  :deadlove: ... ale oczywiście byliśmy grzeczni :angel: .. jak aniołki  :deadangel: uuuu yeah :deadbeer:

U mnie pod domkiem licznik stuknął 4135km.
Właśnie przeglądam notesik w którym skrzętnie notowałem każde (chyba  :deadeekani: ) tankowanie i wychodzi, że tankowaliśmy 13x ukraińską wachę noi my z Martinem 3x w PL. Ja w sumie wlałem 182,58litrów, czyli średnie spalanie wyszło 4,42.

KRYM JEST PRZEPIĘKNY!!!

pozdo,
M
gg 1068836

borys_6667

  • Gość
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2010, 13:49:25 »
No to będzie trzeba teraz zrobić ładną prezentacje a raczej alkoholową opowieść :) Le pewnie na jakie picasso walniemy zdjęcia bo tu ciężko jakoś ładnie walnąć :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2010, 13:51:21 wysłana przez borys_6667 »

Offline maryjan

  • TDM User
  • Kraków NH
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2010, 13:03:55 »
Żeby nie było że dojechaliśmy tylko do Korczowej i najebaliśmy się zaraz za granicą ;) (wódeczka nemiroff 05- 25 hrywienek x0,41 pln  :headbang:)


Kamieniec Podolski - hmm kosztował nas sporo gotówki na wziątku  :deadfu:


Schody w Odessie


Striełka - 120km wyrypu :)


Widok z pubu motocyklowego w Sudaku - uwaga - ceny jak w Polszu ;)


Polscy turysci w Sudaku ;)


Sudak nocą




Integracja Polsko-Rosyjskich motocyklistów - kobita przyjechała na Virago z Moskwy  :deadlol:


Tego pana spotkalismy na drodze do Jałty - jak sam powiedział "z górki to się zap.dala - 50-60 kph"


Reszta później ;)





Wczoraj nawet przewiozłem się na moto bez wstrętu do jazdy ;) - dokręcone łozysko główki ramy i naciągnięty łańcuch poprawiły odczucia ;).
Przed wyjazdem wymieniłem tylko świece (w zasadzie dla świętego spokoju i bez potrzeby) i nasmarowałem łańcuch ;).

« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2010, 13:07:36 wysłana przez maryjan »

Offline Grum

  • Przyjaciele
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Pokój na drodze...ludziom i jednośladom.
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2010, 10:29:22 »
No to jest coś! :deadtop4:
Podoba mi się i trasa i wykonanie...Gratulu ję!
/ten kierunek jeszcze u mnie nie dojrzał, za ciepło:)  :deaddrop:/
 

Offline michael

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 72
  • był 4TX '01...
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 03, 2010, 17:28:18 »
Przygotowując się na wyjazd czytaliśmy sporo relacji / wspomnień tych, którzy już wycieczkę w te rejony mieli za sobą.. więc teraz i my postanowiliśmy zostawić po sobie ślad w wirtualnym Świecie - może to też kogoś zainspiruje  :deadbandit: Zapraszamy --> http://motokrym.za.pl/

Pozdro! :deadbeer:
gg 1068836

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: Krym - lipiec 2010
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 03, 2010, 18:07:54 »
Witam,...
myśle, że nie jednego to Wasze zdjecie zainspiruje do wycieczki na Krym : http://motokrym.za.pl/pics/CIMG5466_resize.jpg

Pozdr.!