Autor Wątek: Spokojnie to tylko Polska  (Przeczytany 9138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark Wolf

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 3
Spokojnie to tylko Polska
« dnia: Marzec 05, 2015, 18:12:51 »
Cześć - moja przygoda z 2 kółkami zaczeła się dawno temu od Jawki pancerki;) Znaczona MZtami Jawami i innymi, Mocną rysę w życiorysie zostawił prastary Transalp, No i oczywiście TDM - postaram się co kilka dni wrzucić 1-2 zdjęcia z miejsc które myślę że może was zainteresować (górki\zamki\ruinki i takie tam).

1. Radzyn Chełmiński - ruiny zamku - dojazd bez autostrady (Jeden z puntków objazdowych z Wrocławia goniłem) - miejsce do obejrzenia poleżenia na łączce, wypicie kawy - Ciekawostka - ruiny brały udział w serialu Pan Samochodzik i Templariusze :)

2. Zamek Krzyżacki Gniew - fajnie - mało ludzi (to nie Malbork:) jest co pozwiedzać - dobrzy przewodnicy - tanio - miasteczko klimatyczne bardzo   
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2015, 18:16:07 wysłana przez Dark Wolf »

Offline skolim

  • TDM User
  • Gdańsk
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Spokojnie to tylko Polska
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2015, 21:01:34 »
Hej,

Potwierdzam - oba zamki ciekawe. Zamek w Radzyniu się powoli trochę komercjalizuje, ale w tym roku był nadal ciekawym obiektem bez kramików z plastikowymi mieczami itd...

Jeśli ktoś lubi tego typu klimaty to oba zamki jak dla mnie klimatem na głowę bije zamek w Szymbarku (nie tak daleko)
https://www.google.pl/maps/place/Zamek+w+Szymbarku,+Szymbark,+14-241+Szymbark/@53.7020705,19.453268,11z/data=!4m2!3m1!1s0x471d4439573181a f:0xdb6817fafa000730

Trafiłem tam w 2009 roku z przypadku (jeszcze XJką) i był fantastyczny, "kustoszem" jest bardzo sympatyczny dziadek, który w tamtym czasie zawsze przebywał gdzieś w okolicy lub na zamku (wszyscy miejscowi wiedzieli o kogo chodzi). Nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że pomieszkuje w tych ruinach:)

Niestety nie wiem w jakim stanie jest zamek obecnie ani czy "kustosz" nadal żyje :( Jeśli tak to warto tam zajechać i posłuchać jego opowieści. Nie było żadnych opłat, jednak z przyjemnością zostawiłem "co łaska".


Ruiny kaplicy


Dziedziniec


Moja lepsza połówka i ja z "kustoszem" :)


Moja ex :)



Online ÿαкυвyикυ

  • TDM User
  • Wrocław
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • TDM 850 4tx
Odp: Spokojnie to tylko Polska
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2015, 22:02:54 »
Moja lepsza połówka i ja z "kustoszem" :)

Ukradłeś mi koszulkę, jak Boga kocham! Oddawaj!

Offline tusik

  • 132 > 80 :D
  • TDM User
  • okolice L.
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 903
Odp: Spokojnie to tylko Polska
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2015, 22:15:36 »
o ku.......  :deadeek:
ukradł mu koszulkę  :deadeek:......
hehe ;)
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze.Teraz - z wzajemnością " Anthony Hopkins