Autor Wątek: zakup tdm - poradnik kupującego... na co zwrócić uwagę przy kupnie motocykla etc  (Przeczytany 54925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2053
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2007, 22:49:30 »
Ok juz zagladam.

Co do tłumika drgan to jest to takie cos co sie wkłada do tylniej felgi i na to sie zakąłda dopiero zembatyke odiorcza przykrencoan do reszty.
Przynajmniej ja mam takie cos w kawie.ALe kazde moto ma na bank.
Jak to jest rozjechane-jak u mnie np.-to szarpie troche i kopie przy wbijaniu jedynki.
poz
pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2053
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2007, 12:32:12 »
Moze ktos sie wypowie na temat tego oto motocykla:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M267813

Poza tym nie wiem czy bardziej przyda mi sie wskaznik poziomu paliwa czy temperatury silnika???

Jezeli w tym tygodniu sprzedam motocykl to bym sie zainteresował własnie ta maszyna, mam kolege w bełchatowie(motonite) wiec moze on obadac dla mnie moto bez potzreby zebym sie wlókł 300km.


poz
pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

jarek

  • Gość
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 05, 2007, 14:03:00 »
Poza tym nie wiem czy bardziej przyda mi sie wskaznik poziomu paliwa czy temperatury silnika???

Także się nad tym zastanawiałem  :angel: Wyszło mi, że chętniej widziałbym wskażnik temperatury. Z drugiej jednak strony w 1999 roku, kiedy wsadzono wsk. paliwa, wprowadzono także nowe gaźniki. Generalnie jednak chyba nie przywiązywał bym większej wagi czy sprzęt jest np. z 1998 czy 99 roku, ważniejszy jest stan techniczny

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2053
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2007, 14:42:26 »
A jak z przegrzewaniem sie silnika?Wystrepuje takowe zjawisko np. przy jezdzie w paradzie w upalne dni???
U mnie w kawie wentylator wył jak wsciekły ale wskazówka nigdy nie otarła sie o czerrwone pole.
A jak ze wskaznikiem paliwa?Jest w miare dokłądny,czy jak mu sie kce.

Pzdr

PS.
Odszedł Tadeusz Nalepa, mając 64 lata.:(((((((((((
Kolejna legenda bluesa.........

PS.2
Moze jakis komment na o tym motorku z allegro???

Dzienx


pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

Burba

  • Gość
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2007, 00:54:10 »
U mnie w czasie normalnej jazdy temperatura jest poniżej połowy wskaźnika zawsze. W korkach/przy powolnej jeździe po wertepach potrafi skoczyć wyżej. Wiatrak włącza się bardzo rzadko.

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2053
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2007, 07:08:52 »
Czyli spokojnie moge sie rozgladac za modelem ze wskaznikiem poziomu paliwa, bez obaw ze moto bedzie sie przegrzewało bez mojej wiedzy.

Poz
pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

jarek

  • Gość
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2007, 18:35:27 »
Zawsze można wkręcić jakiś akcesoryjny termometr.

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2053
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2007, 19:14:51 »
Tzn gdzie?
Se
Wkrencic?

pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

Offline Andy

  • TDM User
  • Tarnów
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2007, 22:40:47 »
Tzn gdzie?
Se
Wkrencic?


W miejsce oryginalnego bagnetu do pomiaru poziomu oleju np. A tak w ogóle to tdm'a mnie trochę wpieprza, że kontrolki ciśnienia oleju nie ma, że trzeba się zastanawiać co wybrać; czy temperaturę czy poziom paliwa. Moto turystyczne jest i Japońce nie powinni robić łaski. Jeszcze 2 liczniki przebiegu dziennego bym tam widział  :deadmad: W mordę...
Andy TRX '00

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2053
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2007, 23:10:33 »
A czy owy bagnrt nie jest pod siedzeniem???
Czy tylko wlew oleum???
Czy jets jakas szansa zobaczyc taen wskaznik temp oleum podczas jazdy???

A japonce maja nasrane w beretach.
Do takich wniosków doproawdziło mnie posiadanie japonskiego motocykla od ponad 2 lat.
Ale to  juz temat na inne opowiadanie.

Pzdr
pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

Offline Andy

  • TDM User
  • Tarnów
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2007, 23:21:54 »
A czy owy bagnrt nie jest pod siedzeniem???
Pod siedzeniem ale w 3vd. W 4tx wlew jest na zewnątrz z prawej strony silnika. Ale również nienajlepiej widoczny w trakcie jazdy.
Andy TRX '00

jarek

  • Gość
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 08, 2007, 21:39:03 »
A tak w ogóle to tdm'a mnie trochę wpieprza, że kontrolki ciśnienia oleju nie ma (...)

A no właśnie, jak idzie bez tego żyć?? Kombinować jadąc: jest smarowanie czy go niema? Czy bezgranicznie zawierzyć technice japońskiej, zupełnie nie zajmując sobie głowy problemem smarowania?

Offline Andy

  • TDM User
  • Tarnów
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2007, 21:57:47 »
A tak w ogóle to tdm'a mnie trochę wpieprza, że kontrolki ciśnienia oleju nie ma (...)

A no właśnie, jak idzie bez tego żyć?? Kombinować jadąc: jest smarowanie czy go niema? Czy bezgranicznie zawierzyć technice japońskiej, zupełnie nie zajmując sobie głowy problemem smarowania?
Licha ma na to sposób i montuje czujniki ciśnienia oleju. Kto chętny niech do niego się zgłosi.
Andy TRX '00

jarek

  • Gość
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 09, 2007, 22:00:37 »
Licha ma na to sposób i montuje czujniki ciśnienia oleju. Kto chętny niech do niego się zgłosi.

Dzięki! Jak już będę miał swoją wymarzoną to nie omieszkam. Myślę, że pierwszym zgłaszającym się powinien być ktoś z Yamahy  :deadbandit:

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2053
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2007, 20:04:41 »
To moze sznowny kolega Licha rzuci temat kosztów takiego luksusowego rozwiazania jakim jest czujnik cisnienia oleum???
Bom ciekaw a prendzej czy pózniej ten sam problem bedzie dotyczył i mnie.

Poz
pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"