Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1292230 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Offline JaGrab3

  • TDM User
  • KRK
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1800 dnia: Luty 06, 2017, 17:56:44 »
Nie sprzedasz z takim przebiegiem. U nas na zonie kolega (nie wymieniam nicku, nie wiem czy sobie życzy) ma na sprzedanie piękna 900, wyposażona za pierdyliard złotówek, w akcesoria z najwyższych półek i nie może jej sprzedać. Wiecie dlaczego? bo chcę być uczciwy bo kłamstwo nie jest w jego naturze. Nie chce niszczyć książki serwisowej i podaje realny przebieg, który pewnie i tak jest 3 razy niższy od pierwszej lepszej oferty z allegro. Pewnie gdyby zachował się jak typowy handlarz i zrobił licznik na 36 tys, sprzedał by w tydzień bo motocykl wygląda jak nowy. My lubimy wierzyć w bajki opowiadane przez handlarzy.
Uczciwa rzetelna oferta nie jest w stanie konkurować z ofertami handlarzy  na allegro
A kto taki ma to do sprzedania?
BMW F650

Offline Maku

  • TDM User
  • Łódź
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • GG 185078
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1801 dnia: Luty 06, 2017, 18:17:52 »
Chyba Kwiatkowi chodziło o mój motocykl  :deadbeer: Idealna to nie jest (ale dziękuję za dobre słowo) widać ślady użytkowania. Jednak za motocykl dam głowę, że nie jest to ulep, bo sporo nim przejechałem kilometrów.
Ze sprzedażą jest tak, że na razie daję znać tylko na forum osobą poszukującym 900-tki. Wszystkich przeraża przebieg 81 tys  :deadlol: Jeśli nie znajdę chętnego to wiosną wystawię ogłoszenie na otomoto/olx.

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1802 dnia: Luty 06, 2017, 18:25:13 »
Tak, dokładnie chodzi o motocykl Maka.

Offline Krzychu RRQ

  • TDM User
  • Bełchatów / Kielce / Łódź
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • TDM 850 4tx 00'_CBR XX 01'_ ST 1300 03'
    • Pomóż innym...
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1803 dnia: Luty 06, 2017, 20:39:46 »
Chyba Kwiatkowi chodziło o mój motocykl  :deadbeer: Idealna to nie jest (ale dziękuję za dobre słowo) widać ślady użytkowania. Jednak za motocykl dam głowę, że nie jest to ulep, bo sporo nim przejechałem kilometrów.
Ze sprzedażą jest tak, że na razie daję znać tylko na forum osobą poszukującym 900-tki. Wszystkich przeraża przebieg 81 tys  :deadlol: Jeśli nie znajdę chętnego to wiosną wystawię ogłoszenie na otomoto/olx.

81 tyś przebiegu..... to on ledwo dotarty jest ...
Zachowaj spokój - to czas dla Ciebie i motocykli

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1804 dnia: Luty 06, 2017, 20:46:25 »
 :deadtop4:

Sprzedałem TX`a z przebiegiem ponad 132 tyś. Czyli licznik pokazywał 32 tyś i nie wiadomo który raz. Wstydził bym się wciskać komuś ciemnotę. I na pohybel każdemu motocykliście który oszukuje motocyklistę a frajerzy niech kupują igły po starej niepalącej Niemce z niewielkim przelotem. Mam wrażenie że sami chcemy być okłamywani a cwani sprzedawcy o tym wiedzą i już nawet gumy nie zakładają...
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline JaGrab3

  • TDM User
  • KRK
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1805 dnia: Luty 06, 2017, 21:37:12 »
Chyba Kwiatkowi chodziło o mój motocykl  :deadbeer: Idealna to nie jest (ale dziękuję za dobre słowo) widać ślady użytkowania. Jednak za motocykl dam głowę, że nie jest to ulep, bo sporo nim przejechałem kilometrów.
Ze sprzedażą jest tak, że na razie daję znać tylko na forum osobą poszukującym 900-tki. Wszystkich przeraża przebieg 81 tys  :deadlol: Jeśli nie znajdę chętnego to wiosną wystawię ogłoszenie na otomoto/olx.
Hehe mnie przebieg nie przeraża (sam właśnie sprzedaję bmw z przebiegiem 86k), ale cena ... na moto chciałem przeznaczyć max 11-12k a do tego moto duuużo brakuje.
BMW F650

Offline Maku

  • TDM User
  • Łódź
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • GG 185078
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1806 dnia: Luty 06, 2017, 23:06:50 »
Dużo brakuje... hmmm, nie wiem, czy to rozkminka na ogólnym. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priva. Nie zamierzam prowadzić takiej debaty w tym miejscu.

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • Moderator
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1807 dnia: Luty 08, 2017, 09:55:49 »
:deadtop4:

Sprzedałem TX`a z przebiegiem ponad 132 tyś. Czyli licznik pokazywał 32 tyś i nie wiadomo który raz. Wstydził bym się wciskać komuś ciemnotę. I na pohybel każdemu motocykliście który oszukuje motocyklistę a frajerzy niech kupują igły po starej niepalącej Niemce z niewielkim przelotem. Mam wrażenie że sami chcemy być okłamywani a cwani sprzedawcy o tym wiedzą i już nawet gumy nie zakładają...


 O0

tylko nie zapominaj że klient był oświecony historią naszego banana... z pierwszym właścicielem bajerował dobrą godzine  :deadangel: a on musiał tłumaczyć że rdza to nie twoja wina tylko tych co sypia drogi zimą  :deadgrin:


przeciętny statystyczny średnio kumaty janusz, nie kupi takiego pojazdu... bo widzi że inne mają tylko 32tysie
...zmienie sie to zmienia, ale powoli
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2017, 09:59:09 wysłana przez sietmen75 »
Roots Bloody Roots

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1808 dnia: Luty 08, 2017, 10:22:29 »
 :deadtop4:
Przeciętny nie kupi. Przeciętny łazi i ugaduje i ugaduje. A jak jest uświadomiony (przez godzinę  :deadbandit: ) to kupi bo niespodzianki nie będzie.
Janusz czy nie Janusz, przez gardło by mi nie przeszło że to 32 a nie 132...
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1809 dnia: Luty 08, 2017, 10:27:12 »
Niestety kupców kumatych jest jak na lekarstwo. Reszta woli te z mniejszym przebiegiem.

Offline BrunoWarcianski

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • TDM 850 4TX '00
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1810 dnia: Luty 08, 2017, 12:20:50 »
Ja w swojej mam 105tys. km, robię około 12 tys.km rocznie. W tym sezonie na pewno nie zmienię, a i w przyszłym wątpię, więc wystawiając na sprzedaż swoją będzie miała powiedzmy 117-130 tys.km.
Dodam, że licznik mam elektroniczny, więc wyświetla się pełna liczba i co? Mam kłamać? Nie zamierzam, ale też już dzisiaj wiem, że nie mam szans na przypadkową sprzedaż. Myślę, że kupi ją koniec końców, ktoś kto mnie zna, albo zna egzemplarz...
Moje moto to moje oczko w głowie i absolutnie na nim nie oszczędzam, wręcz raczej robię w niej różne rzeczy na wyrost. Patrząc na to, jak się prezentuje i ile ma nowych rzeczy, myślę, że spokojnie mógłbym "skręcić" licznik na jakieś 60 tys. km (z takim przebiegiem mniej więcej ją kupiłem) albo i niżej i sprzedać za cenę z górnych granicy widełek... To jest dopiero przykre.
Na całe szczęście stać mnie i finansowo i niefinansowo, żeby zachować się fair i bujać się ze sprzedażą a na końcu oddać za relatywnie niewielką kasę...

Offline JaGrab3

  • TDM User
  • KRK
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1811 dnia: Luty 08, 2017, 14:32:18 »
Ja w swojej mam 105tys. km, robię około 12 tys.km rocznie. W tym sezonie na pewno nie zmienię, a i w przyszłym wątpię, więc wystawiając na sprzedaż swoją będzie miała powiedzmy 117-130 tys.km.
Dodam, że licznik mam elektroniczny, więc wyświetla się pełna liczba i co? Mam kłamać? Nie zamierzam, ale też już dzisiaj wiem, że nie mam szans na przypadkową sprzedaż. Myślę, że kupi ją koniec końców, ktoś kto mnie zna, albo zna egzemplarz...
Moje moto to moje oczko w głowie i absolutnie na nim nie oszczędzam, wręcz raczej robię w niej różne rzeczy na wyrost. Patrząc na to, jak się prezentuje i ile ma nowych rzeczy, myślę, że spokojnie mógłbym "skręcić" licznik na jakieś 60 tys. km (z takim przebiegiem mniej więcej ją kupiłem) albo i niżej i sprzedać za cenę z górnych granicy widełek... To jest dopiero przykre.
Na całe szczęście stać mnie i finansowo i niefinansowo, żeby zachować się fair i bujać się ze sprzedażą a na końcu oddać za relatywnie niewielką kasę...
No ale przecież wiesz jak to działa: CCC...
Pośród Was użytkowników TDM - ja jestem potencjalnym kupującym - i JA nie patrzę na przebiegi, co więcej, jeżeli jest niski to wiadomo, że kombinowane - jednakże mam przeznaczony na zakup budżet i poruszam się w jego granicach.
Co powiecie o tym?
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-tdm-yamaha-tdm-900-zadbana-ID6yJLaN.html#449ef2efc8
Wg. mnie po naklejce widać że rocznik jest raczej 2002.....
BMW F650

Offline markali

  • TDM User
  • Prószków/Opole
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1812 dnia: Luty 08, 2017, 15:30:16 »
co więcej, jeżeli jest niski to wiadomo, że kombinowane -

Normalnie się nie zgodzę. Przez trzy sezony swoją przejechałem 8250km. Brakuje nawet do 3000/rok. Nie ma co wsadzać wszystkich do jednego worka.
Różnie się ludziom układa. Brak kasy, problemy ze zdrowiem itp. Dlatego sprzedaję. Trzymać dla samego pucowania? Wolę klasyka. I takiego zakupię po skuterze.
Breva 850

Offline JaGrab3

  • TDM User
  • KRK
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1813 dnia: Luty 08, 2017, 15:37:03 »
Pewnie że są wyjątki, ale jak ktoś ma turystyka, to raczej po coś.
Ja jeżdżąc przez sezon do pracy i na jakieś 2 wypady nakręciłem 6k - nawet nie wiem kiedy .....
BMW F650

Offline yassek

  • TDM User
  • St Neots UK
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1814 dnia: Luty 08, 2017, 16:27:16 »
Czytam te wywody na temat przebiegu. Że ktoś kupuje turystyka to nie po to żeby stał w garażu? Niby racja ale ja siedzę w UK mam inne zdanie, jest sporo maszyn z małym przebiegiem tutaj. Sam mam 10 letnią i 13 tys mil. Nie mam podstaw żeby sądzić że coś kombinowane(stare przeglądy MOT, książka serwisowa itd) Mało tego mam w pracy dwóch angoli ok. 60-tki, mają po 4 motocykle i robią ok. 3 tys mil rocznie z tym że na wszystkich czterech