Autor Wątek: zakup tdm - poradnik kupującego... na co zwrócić uwagę przy kupnie motocykla etc  (Przeczytany 54960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gość

  • Gość
Ponieważ mam zamiar kupić TDM 850 , a bardzo nie chciałbym natrafic na jakąś mine, bardzo prosze o jakieś łopatologiczne uwagi  na co zwrócic szczególną uwagę , gdzie co buczy , stuka, puka, co to moze być, jakie sa słabe punkty TDMa , mankamenty, poczym poznać jakieś wady ukryte?

Burba

  • Gość
Kupno TDM
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2006, 23:43:49 »
no szkoda że nie napisałeś o którą wersję/rocznik Ci chodzi

Ja na temat 3VD mogę się tylko wypowiedzieć: wibracje przy ok 4000-4200 rpm są podobno w tym modelu normą. Chrobotanie przy wrzucaniu dwójki i trójki też. Ale jeśli w 4TX takie rzeczy usłyszysz to coś jest nie tak.

Wady ukryte (w każdym motocyklu) w pewnym stopniu mogą wyleźć jak jadąc po równej drodze puścisz kierownicę - jak będzie ściągać to może być bita, łożyska główki ramy mogą być zużyte, nierówno starte opony (co też oznacza że coś jest nie tak z geometrią - albo ktoś jeździł po torze i skręcał ciągle w jedną stronę  :wink:  )

W 3VD jeszcze czasem skaj na kanapie pęka (ja to miałem i ktoś mi mówił, że to częsty przypadek) i odpada gałka od ssania (to widziałem u siebie i w innych egzemplarzach) - i trzeba się kombinerkami posiłkować wtedy

No i najlepiej żeby nie była umyta świeżo - wtedy na brudzie pięknie widać każdy wyciek  :wink:

Ale to tylko takie amatorskie uwagi oczywiście  :)

Tomek

  • Gość
kupno tdm 850
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2006, 14:40:36 »
Witam, czy jest ktoś z Krakowa kto posiada to moto aby mógł zemną pojechać do Dobczyc oglądnąć sprzęta. Chce kupić tdm z 96 roku.

xszychoo

  • Gość
tdm-ką do dobczyc
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2006, 14:30:36 »
witaj tomasz..
spróbuj się skontaktować ze mną.. Mam nowy nabytek z `93 roku :o) i chętnie wybiorę sie  an posłuchanie tej z `96. przesłuchałem już kilka sztuk. ta którą kupiłem miała wypalony zawór.. Teraz  jak mi Licha przeglądnął silnik wiem jak powinien chodzić tdm... :o).
jeśli masz jeszcze ochotę na wyjazd zadzwoń
600 82 66 23
pzdrw

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2054
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2007, 01:10:15 »
Witam wszystkich posiadaczy Tedemki.

Jako ze nie mam sie do kogo zwrócic, zwróce sie do Was z prosba o kilka opinii.
Stoje przed kwestia kupna motocykla.
Wszystkie kryteria, które załozyłęm przy zmainie motocykla TDm wydaje sie spełniac idealnie.

I tutaj pytania.
1.Zawieszsenie-jakie ma regulacje i czy da sie odczuc ten skok (149 i 140 mm) smigajac po dziurawych asfaltach(mieszkam na dolnym slasku, w goorach i tu jest najgorzej)Na prawde okropne wertepy-raz sie moja kawa wybraem z pasazerka i podziekowalem:(
2.Ochrona przed wiatrem-mam 191 cm
3.Spalnie
4.Dlsze wypady tylko po dokupieniu stelarza z kuframi?
5.Koszty eksploatacjii-awaryjnosc.
6.Opony
7."Fun factor".
8.Zmiany w poszczeglnych rocznikach-od kiedy by montowany display LCD.


Z goory dzieki za pomoc.
pzdr 4 all
Mariusz



pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

Offline r_wiedźma

  • TDM User
  • كوزتسالين
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 492
  • Jeżdżę sobie po torze...
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2007, 13:32:55 »
Witam :laugh: Może będę niemiła, ale z tego co się orientuję to tego typu informacje były już na forum i w dodatku niedawno. W związku z tym proponuję Ci abyś prześledził forum a jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na pytania to wtedy je zadawał tutaj.

Pozdrawiam z nad morza.

Dorota:)))

Dorota  ---> Ta od innego sprzęta;)
Suzuki GZ125 (2008) --> Yamaha FZ6 S (2009) --> HONDA CyByRy 600F4 06 (2010)


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ LATA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !:D

Offline JEmil

  • TDM User
  • Jaworzno
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2007, 14:19:01 »
   Cześć!
Podobno kto pyta ten nie "wielbłądzi" :deadgrin:.Jest pytanie to odpowiedź jest;(1)-zawieszenie jest ok i po wertepach daje rade,
(2)- ja mam 190cm.wzrostu i powiem tylko tyle jak jedziesz regulaminowo(tj.do około130) jest w miarę cicho a potem to już troszkę "szumi", może to zależy od kasku(ja jeżdżę w otwartym) a może od wysokości szyby (nie wiem bo nie sprawdzałem),(3)-hm na to nie ma siły coś musi "źreć" żeby jechać ale bez jakiejś tragedii(moja 4tx na baku do rezerwy przejeżdzo około 300km, ale to było przed regulacja gazników,zobaczymy co będzie w tym sezonnie),(4) wydaje się że na dalsze wyjazd kufry mogą się przydać,(5)- awaryjność-jak dbasz tak masz,warto regularnie ją serwisować(oleje ,filtry itd) i będzie dobrze(5) nie wiem jak inni ,ja jeżdżę na dunlopach D210(jak dla mnie, sakramencko drogie ale..) warte swojej ceny. To tyle co mam do powiedzenia z własnego doświadczenia.Tak więc nie ma co marudzić TDM "jest lekiem na całe zło"
  :deadbeer: pozdrawiam Emil

Offline Andy

  • TDM User
  • Tarnów
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2007, 20:12:00 »
   Cześć!
Podobno kto pyta ten nie "wielbłądzi" :deadgrin:.Jest pytanie to odpowiedź jest;(1)-zawieszenie jest ok i po wertepach daje rade,
(2)- ja mam 190cm.wzrostu i powiem tylko tyle jak jedziesz regulaminowo(tj.do około130) jest w miarę cicho a potem to już troszkę "szumi", może to zależy od kasku(ja jeżdżę w otwartym) a może od wysokości szyby (nie wiem bo nie sprawdzałem),(3)-hm na to nie ma siły coś musi "źreć" żeby jechać ale bez jakiejś tragedii(moja 4tx na baku do rezerwy przejeżdzo około 300km, ale to było przed regulacja gazników,zobaczymy co będzie w tym sezonnie),(4) wydaje się że na dalsze wyjazd kufry mogą się przydać,(5)- awaryjność-jak dbasz tak masz,warto regularnie ją serwisować(oleje ,filtry itd) i będzie dobrze(5) nie wiem jak inni ,ja jeżdżę na dunlopach D210(jak dla mnie, sakramencko drogie ale..) warte swojej ceny. To tyle co mam do powiedzenia z własnego doświadczenia.Tak więc nie ma co marudzić TDM "jest lekiem na całe zło"
  :deadbeer: pozdrawiam Emil
Nic dodać, nic ująć. Tylko Dunlopów D210 nie testowałem.
Dor ma rację. Ostatnio było sporo tego typu pytań. Przejrzyj forum, a na pewno znajdziesz jeszcze więcej. Pozdrawiam
Andy TRX '00

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2054
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2007, 00:12:57 »
NO WŁĄSNIE PRZEGLADNOŁEM SE 4UM I CHCIAŁE ZADAC SZCZEGÓŁOWE PTYATANIA NA KTÓRE NIE ZNALAZŁEM ODPOWIEDZI LUB BYŁY DLAMNIE NIE JASNE.

POZ :deadbandit:
pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

jarek

  • Gość
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2007, 12:21:36 »
NO WŁĄSNIE PRZEGLADNOŁEM SE 4UM I CHCIAŁE ZADAC SZCZEGÓŁOWE PTYATANIA NA KTÓRE NIE ZNALAZŁEM ODPOWIEDZI LUB BYŁY DLAMNIE NIE JASNE.

POZ :deadbandit:

Przesłałem Ci opis trzech pokoleń TDM-ki z "Motocykla" 9/2005. Gdyby ktoś jeszcze miał ochotę to proszę o info. A może udałoby się wkleić to gdzieś na Forum?

Offline maniek

  • Naczelny Degustator Kraju
  • TDM User
  • Tychy
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1458
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2007, 12:34:41 »
To ja poproszę na dniepr25@wp.pl :deadbandit:
Dzięki :deadbeer:
pzdr
maniek
Żyję

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2054
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2007, 14:30:34 »
Hehe.
Dzieki za konkrety.
pzdr :deadbeer:
pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

Offline Mirek

  • TDM User
  • Katowice
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 888
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2007, 18:55:50 »
Witam.
Ja tez prosze o opis, jeśli można.
kbm05@poczta.onet.pl
z góry wielkie dzieki :)

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2054
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2007, 19:06:50 »
PANOWIE!!! I Panie,
a co z tymi panewkami?
Chyba TDM nie cierpi na syndrom ZZR1100???
A tak seri o to az tak czesto obracaja sie panweki ja kktos zapomni o  oleju.
Moze jeszcze inaczej-czy łatwo trafic takiego"parcha"?

Jak bede łykał moto to tylko swiezo sporwadzone........ ....

poz
pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

jarek

  • Gość
Odp: KUPNO TDM 850 Po 97r
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2007, 20:16:09 »
O panewkach nie słyszałem. W dodatku do ŚM w 2006r na temat sprzętów używanych wskzazywano, że w TDM podatne na powstawanie luzów są łożyska główki ramy, także łożyska piast kół i wahacza. Była też porada aby sprawdzić "stan gumowego tłumika drgań w piaście tylnego koła" - pojęcia nie mam cóż to takiego jest........

Skan artykułu został rozesłany do zainteresowanych osób. Zbychu na swojej stronie internetowej zamieścił artykuł z ŚM 10/1997. Oto sznurek: http://zbyhu1.republika.pl/moto/arttdm.htm
Na stronkę Zbycha warto zajrzeć tak czy owak  :deadtop4: