Autor Wątek: zakup tdm - poradnik kupującego... na co zwrócić uwagę przy kupnie motocykla etc  (Przeczytany 55074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • Moderator
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: kupno tdm czyVD
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 22, 2007, 00:30:09 »
 O0
heh no dięks
co do lakieru to powiem szczerze ze na fotach średnio - moje gusta! (podoba mi sie to czarno-niebieskie, lub silver-gold) ale na żywca (lub po :deadlol:) podoba mnie sie, co dzień to bardziej..  :deadtop4:

sorki ze zawracałem głowe tym Rzeszowem ale wiesz jak jest ...emocja mocna!!! tak czy siak browarek sie nalezy mam nadzieje ze bedzie okazja ?!?!?!
a jak juz byłeś ją oglądać to napisz coś o niej bo widze ze nadal jest do sprzedania moze ktoś sie na nia czaji ze swej strony oferuje około 10 fotek dobrej jakości tej tdm'y (3VD,bordowa, 94 rok, 21 tys.CH,Rzeszów)

nie mam narazie siana na rejestracje sprzęta :deadflop: ale patrze sobie i myśle co by tu...przerobić, dorobić
i widze że wszystko ogólnie git, wiec na poczętek wymiany cieczy wszelakich i dorobienie stelarza pod centralny kuferek


pozdro
Roots Bloody Roots

Offline Medyk

  • TDM User
  • krak-kat-so
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 87
  • TDM 900 `11 10kkm, czarny typ..
Odp: kupno tdm czyVD
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 22, 2007, 14:29:56 »
.... niechże i ja się przyłączę do gratulacji...
tylko niech ktoś z doświadczeniem w TDM-kach, przeglądnie Ci nowy nabytem...po zakupie wszystko jest cudne i git.. Po prostu nie słyszymy wszystkiego w silniku.. Dobry mechan opowie Ci kiedy i co zrobić przy motku.
... ale to prawda ogólna i wszyscy o niej wiedzą.
jeszcze raz gratulacje..

Offline Andy

  • TDM User
  • Tarnów
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: kupno tdm czyVD
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 22, 2007, 20:18:45 »
a jak juz byłeś ją oglądać to napisz coś o niej bo widze ze nadal jest do sprzedania moze ktoś sie na nia czaji ze swej strony oferuje około 10 fotek dobrej jakości tej tdm'y (3VD,bordowa, 94 rok, 21 tys.CH,Rzeszów)
No właśnie całkiem sensowna ta sztuka. Co prawda przód malowany ale ładnie. Technicznie bez zarzutu. Odpaliła szybko bez długiego kręcenia. Można polecić. Jak tam byłem to 1 z współwłaścicieli twierdził że chyba ktoś ją zadatkował ale 2 nie było więc pewności nie ma. Pozdrawiam
P.S. Mają tam teraz też pięknego 4txa.
Andy TRX '00

Offline vacek

  • TDM User
  • Przeworsk, podkarpackie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • 4TX '98. Piekna ta bestia.
Odp: kupno tdm czyVD
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 22, 2007, 20:47:35 »
Oj mają pięknego. Identyczna jak moja. heeeh. Zawsze mi się podobały srebrno-złote, ale im dłużej patrze na swoją niebiesko-czarną to zmieniam zdanie. :)

A dla wszystkich posiadaczy TDM gratulacje z dobrego wyboru.

pwszbp

  • Gość
Kupno TDM
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 15, 2007, 16:33:01 »
Witam!

Mam zamiar kupić Yamahe TDM 850 z 1991r. za cenę 6300zł z przebiegiem 56 000km zarejestrowaną w kraju lub
TDM 850 z 1992r. za 4800zł z przebiegiem 48 000km do rejestracji od Niemca którą warto wybrać?
Czy podpasuje kierowcy o wzroście 180cm, czy TDM nie będzie dla mnie za duży?
Jak jest z awaryjnością? na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Dziękuje za wszelkie wskazówki.

Cichy

  • Gość
Odp: Kupno TDM
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 15, 2007, 20:30:51 »
Tdm nie jest zbyt wielkim motorem i całkiem przyjemnym w prowadzeniu na pewno sobie poradzisz.Ja mam 178 w porywach,,,,,,,,,,, jest OK Młodszy jest z pewnością bardziej kuszący , ale nie wiadomo który w lepszym stanie.Pozdro :deadbeer:

pwszbp

  • Gość
Odp: Kupno TDM
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 15, 2007, 20:45:41 »
Dzięki za odpowiedź.

Tu są linki do aukcji opisywanych motocykli, zapomniałem dać wcześniej.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M397473
http://moto.allegro.pl/item184258833_yamaha_tdm_850_stan_bdb_.html

Offline Jaro_G

  • TDM User
  • Henryków - Warszawa
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Kupno TDM
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 15, 2007, 21:42:45 »
Cześć,
Na zdjęciach ta czerwona (niemiecka) wygląa znacznie lepiej no i jest młodsza, ale to są oczywiście opinie po obejrzeniu na zdjęciach. Jeżeli masz możliwość to sprzęt trzeba na spokojnie obejrzeć na "żywo". Poprzyglądać się z każdej strony i wtedy ocenisz który jest wart zakupu. Zwracaj uwagę na wszystko co wygląda na nieoryginalne lub naprawiane, jaki jest stan wizualny silnika (to dużo mówi o poprzednim właścicielu). Zerknij na uszczelniacze teleskopów czy nie ciekną, a zwracać uwagę należy na wszystko :-)

Pozdrawiam
Jaro
BMW R 1100 GS '95
Yamaha FZ 6 Fazer '04
Yamaha TDM 850 '99 Złoto-czarna
Suzuki XT650 Freewind

Tom

  • Gość
Cześć Wam wszystkim jestem tutaj pierwszy raz ,nie posiadam jeszcze TDM ki ale chcę kupic i jestem w trakcie poszukiwań.
Wcześniej jeździlem NTVka i seven fifty a teraz wzięlo mnie na Tdm -ę .
W interku na allegro jest parę ciekawych sztuk i jade w czwartek oglądać  jedna z nich ,moze ktoś z was słyszał o tej Tdm może cos doradzi podaje adres stronki :http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M422590 
Może ktoś moze zaproponować mi jakąś maszynkę 98 rok i nowsze.
Pozdrawiam was wszystkich, może dołączę do grona szczęśliwców.

Tomek/Słupsk
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2012, 15:48:22 wysłana przez maniek »

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2054
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Zwróc uwage na dekle(kape sprzegła , pokrywe pomp oleju-prawa strona moto- i pokrywe altrenatora-lewa strona czy nie nosza sladów szpachlowania i malowania.
Popros goscia zeby pozwolił odkrencic boczne owiewki-mocowane na 3 sruby imbusowe.
Popatrz z którego roku produkcji sa i czy maj takie bolce zatrzaskowe z palstiku-czesto pekaja przu upadku na bok no i cz nie były malowane offkoz.
Sprawdz tarcze hamulcowe czy nie amja rant ów-swidzczacych o duzo wiekszym przebiegu, tarcza z tyłu moze byc mocniej podcieta niz przednie.
Ogladnij ponóżki kierowcy i rury wydechowe-kolektory i puszke pod silnikiem-im wiecej korozjii i przebarwien tym wiekszy przebieg.
Poogladaj sruby czy widac ze były czesto ruszne i czy sa oryginalne, czy sa wszystkie zaslepki etc.

Wiecej CI ie napisze bo swoja kupiłem w zeszły czwartek a przywiozłem w niedziele.

Pzd ri powodzenia przy ogladaniu i kupnie.

pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

electro

  • Gość
Witam wszystkich,

Sprzedałem niedawno motocykl i właśnie szukam czegoś nowego - bardzo bym chciał, żeby była to tdm 850. Znalazłem takie dwie aukcje:

Biała Podlaska http://allegro.pl/item207387164_otomoto_yamaha_tdm_850.html

Sandomierz http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M455844

Oba motocykle po jakiś większych lub mniejszych przygodach. Oglądał je może ktoś? Albo może widać na nich ślady jakiegoś większego dzwona? Czy podany przebieg jest możliwy?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi..

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3479
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Cześć,

Obie mają jak się wydaje oryginalne naklejki na plastikach ,ale to może o niczym nie świadczyć.. Przebiegi zresztą też, moja jest '91 a ma udokumentowany przebieg 34tyś.. (kupiona od kumpla).. Bez obejrzenia ciężko coś powiedzieć.. Aha ta czarna ma chyba nie oryginalne wydechy, bo są częściowo chromowane..
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64


Offline Mirek

  • TDM User
  • Katowice
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 888
witam. jak dla mnie to czarna bardziej mi się podoba, ( to tylko wrazenia wizualne i to ze zdjęcia)
jednak nie pasuje mi w niej kolor ramy i silnika ,ponieważ w 1993 roku były te elementy malowane
nie na grafitowy,ale na srebrny. Podany rocznik być może jest datą pierwszej rejestracji   :deadeek:
Co do przebiegu, hmmm, nie wykluczyłbym autentyczności. Cena nie jest zła,zawsze można jeszcze coś urwać,
najlepiej obejżeć moto na żywo, posłuchać i przejechać się kawałek......
Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Offline Andy

  • TDM User
  • Tarnów
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 209
Witam, to co ja zauważyłem; czarna ma tłumiki oryginalne tyle że ktoś je reanimował i owinął blachą aluminiową. Lakier bardziej oryginalny niż w tej czerwonej, w której na mój gust były malowane boczki i tylny zadupek. Czarna ma zmieniony amortyzator najprawdopodobniej od 4txa, a po przebiegu 44 tyś nie powinien jeszcze paść. Do mnie bardziej uśmiecha się ta czerwona mimo poprawek lakierniczych. Powodzenia
P.S. najważniejszy jest stan techniczny, którego nie da się ocenić ze zdjęć.
Andy TRX '00

Cichy

  • Gość
Andy ma rację co do czerwonej , plastiki wszystkie były malowane,na zadupku powinny byc nalepki ----------nie ma  -------- kolor gryzie się ,plastiki ------bak,no i porysowany jest dekiel prądnicy z lewej strony. Co do lakieru to na bank !!!!!! mam to samo :deadbeer: