Autor Wątek: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska  (Przeczytany 34626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« dnia: Listopad 05, 2012, 23:45:32 »
Szukam  najlepiej  pary  do wspólnej  podróży na chorwacje 
w planie mniej  więcej  9-12 dni na miejscu  wolny  wypoczynek   zwiedzanie  ?? kwestia dogadania   
po drodze oczywiście obowiązkowo plitvice   
raczej  nastawiam się  na wypoczynek    chętnych  proszę o pisanie w wątku  pozdro  krzyś i ola :)  :deadbabbo:


chciałem zaznaczyc że nie jest to czcze gadanie  tylko poważnie planuję  te wyprawke  będzie to lipiec  a dokładnie kiedy  to wyjdzie w praniu
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 00:24:55 wysłana przez krzysiek892 »
Tdm 900

Offline Bartek353

  • TDM User
  • Warszawa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 300
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2012, 00:24:35 »
Na 2ch kołach oczywiście?
Również mam w planach Chorwację na Wakacje 2013. Na ok 9-10-11dni.
Bliżej przyszłych wakacji możemy coś dogadać, bo w moim przypadku, wyjazd będzie zależny od tego kiedy będę mógł sobie zrobić wolne i zamknąć firmę na tydzień. Jeśli będę miał młyn w robocie, to chorwacja będzie musiała poczekać do września... lub zrobię ją na wiosnę.
Yamaha TDM 3VD 94r, WSK M06Z2 125 60r, Komar Sztywniak 69r, Komar 76r, Wartburg 353 2T 87r, VW T3 Caravelle / Camper 86r, FSO FIAT 125p 83r, Mercedes 190 2,0K+E 93r.

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2012, 22:59:37 »
ja moge dostac wolne kiedy  tylko chcę  :)
moja narzeczona niestety nie  i u niej w grę wchodzi do dyspozycji cały lipiec  :) 

tak tak  oczywiście na dwóch kołach :)
Tdm 900

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2012, 23:48:09 »
dużo gadałem ze znajomymi odnośnie rezerwacji   domku  czy hotelu   poleciił  mi  jazde w ,,ciemno'' bez obaw że miejsca sie nie znajdzie ...
Zastanawiam sie  nad  wyspą  Korcula  tyle że  wtedy  się jest tak jakby przywiazany  do tej  wyspy  na te 9 czy 11 dni i nigdzie sie nie pojedzie ...

jednak  zaletą była by stosunkowo niższa cena  do ofert z lądu     
jeśli będzie już tak blizko że tak sie wyraże to myśle  o zaplanowaniu jeszcze jakiejś wycieczki  tylko  nie wiem za bardzo gdzie oprócz obowiązkowych plitwickich jezior ...  co jest ciekawego w HR w okolicach dubrownika co należy zobaczyc ??

Tdm 900

Offline lasooch

  • TDM User
  • Pruszków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2012, 00:44:19 »
Też radzę jechać w ciemno :) Prywatnych kwater jest od cholery i jeszcze trochę, po prostu na miejscu zobaczysz gdzie Ci się podoba i wtedy wybierzesz nocleg :)

Jeśli chodzi o ciekawe miejsca w Chorwacji, to tak na szybko:
1) Senj - ładne miasto, zabytkowa twierdza i bardzo dobra baza wypadowa na wycieczki po okolicy. Minus, że to chyba najzimniejsze miejsce w Chorwacji.
2) Jeziora Plitvickie - obowiązkowo, łażenia tam jest na cały dzień.
3) Wyspa Pag - księżycowy krajobraz, warto ją przejechać. Niedaleko Pagu jest miasto Zadar, bardzo ładne, moim zdaniem warte odwiedzenia.
3) Płw. Istria (można połączyć razem z wyspami Krk i Cres, są promy). O atrakcjach półwyspu przeczytasz w każdym przewodniku, jeśli zabytki kręcą Cię bardziej niż natura, to jest tam co robić.
4) Droga Karlobag - Gospic, niedaleko Zadaru. Miałem tam pojechać, a na miejscu zwyczajnie o niej zapomniałem. Ale na podstawie zdjęć tych co byli, to warto...
4) Wodospady Krka, chociaż na mnie aż takiego wrażenia nie zrobiły i w sumie będąc wcześniej w Plitvicach, Krka bym już drugi raz olał. Ale za to drogi wokoło są wspaniałe, szczególnie te trzeciej kategorii, można się powłóczyć wąwozami po trasach, których nie ma na mapie :)
5) Sveti Jure nad Tucepi - szczyt coś koło 1700m tuż nad miastem, nad samym morzem. Wjeżdża się na samą górę, droga ma 23km i w całości robi się ją na 1 i 2 biegu. Widoki niezapomniane :)
6) Oczywiście cała magistrala adriatycka - zakręty wyprofilowane jak na torze, równiutki asfalt, super oznakowanie. Po kilkuset kilometrach będziesz się modlić o prosty odcinek drogi :deadlol:

Wysp niestety nie zakosztowałem prawie wcale (Pag, Krk, Cres i to chyba już), ale przynajmniej mam pretekst, by kiedyś tam wrócić :)
Triumph Tiger 1050 << bikepics

Offline Bartek353

  • TDM User
  • Warszawa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 300
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2012, 09:13:41 »
Jeszcze warto np. odwiedzić Paklenicę - http://www.peregrynacje.pl/paklenica.html
Yamaha TDM 3VD 94r, WSK M06Z2 125 60r, Komar Sztywniak 69r, Komar 76r, Wartburg 353 2T 87r, VW T3 Caravelle / Camper 86r, FSO FIAT 125p 83r, Mercedes 190 2,0K+E 93r.

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2012, 10:14:28 »
tak jak pisze lasoch...
Sama magistrala, droga nr 8 bodajże załatwi Wam cały wyjazd. Możecie fruwać z Rijeki do Dubrovnika. Z Dubrovnika do Rijeki, z Rijeki do Dubrovnika...
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2012, 00:09:10 »
fajnie by było gdyby ktoś  dołączył do wyjazdu  bo myślałem rezerwowac już aparatament a gdyby sie wynajęło  na 4 osoby np..  to wiąże się  to z niższym kosztem a i lepszym luksusem .

mam na myśli  coś takiego
http://www.casamundo.pl/index.php?displayform=0&submitted=1&offset=0&maxentries=20&order=search_rate&direction=DESC&periodmode=weekly&duration=14&periodbegin=2013-06-29&searchmode=destination&skiing_only=0&destination_id=7960&requestByMap=&object_id=0&parent_id=0&periodname=&query=Cel+podr%C3%B3%C5%BCy+%2F+Nr+obiektu&geo[0]=7960&geo[1]=7960&persons_max=4&sleeping_rooms=2&price_max=4000&distance_water=0&distance_skiing=0&object_type=0




 strona sprawdzona i można spokojnie rezerwowac  czyli na   parę na 2 tygodnie noclegów wychodziło by około 2000zł więc marne  grosze ..  chodzi mi o to żeby  już na dniach rezerwowac
oczywiście byłyby osobne sypialnie :D 

Tdm 900

Offline lasooch

  • TDM User
  • Pruszków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2012, 02:18:15 »
Moim zdaniem żadna rewelacja. Za apartament w Chorwacji płaciliśmy 25 euro za noc, nie rezerwując niczego tylko po prostu wybierając sobie na miejscu miejsce, które nam się spodobało ;) W jednym przypadku był to duży czyściutki pokój z aneksem kuchennym, łazienką i balkonem, 50m od plaży. W drugim całe dwupokojowe mieszkanie, tak samo z kuchnią, łazienką, tarasem. Nawet nie trzeba było szukać specjalnie kwatery, bo gość sam do nas podjechał na skrzyżowaniu i po polsku zapytał czy nie szukamy noclegu ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2012, 02:20:34 wysłana przez lasooch »
Triumph Tiger 1050 << bikepics

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2012, 11:02:36 »
Dokładnie!Dwa razy jeździłem po HR i nigdy nie rezerwowałem noclegu wcześniej. Jadę ,pacze gdzie mi się podoba i nocleg albo sam się znajduje,albo sam go szukam i ustalam.
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2012, 21:00:01 »
Potwierdzam. Nie ma żadnego problemu z noclegami. Wystarczy godzina cierpliwości i zawsze coś znajdziesz.
To samo tyczy się węgier, serbii i czarnogóry.
Szkoda rezerwować, płacić, a potem być zmuszonym trzymać się terminów rezerwacji i żałować, że nie możesz gdzieś zostać na dłużej albo wcześniej się zwinąć i lecieć dalej.

Świętego Jurka polecam - ale na pełnym baku. Na szczęście u stóp jest stacja benzynowa, jakby komuś zabrakło tanku na szczycie :)
Pozdrawiam
Adam

Offline krzysiek892

  • TDM User
  • Suszec koło Żor
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Srebrny komarek z 2006 R with aBs system
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2012, 23:34:54 »
byc może macie racje ...

nie chodziło mi o pokazanie dokładnie oferty    bo  apartamenty  w HR zaczynają się już  od 2000 na 4  osoby   tylko wtedy wspólna sypialnia :)
mi chodziło o coś większego a jak większego to i droższego    jakby  ktoś był  chętny   to można  przed chorwacją  jakieś  wcześniejsze  wypadziki zaliczyc    żeby  się troche zapoznac
Tdm 900

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2012, 14:28:14 »
mi chodziło o coś większego a jak większego to i droższego    jakby  ktoś był  chętny   to można  przed chorwacją  jakieś  wcześniejsze  wypadziki zaliczyc    żeby  się troche zapoznac
Chętnie, ale my w tym roku celujemy w Rumunię jak wypali z urlopami
Pozdrawiam
Adam

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2012, 15:02:59 »
Czteroosobowy apartament z dwoma sypialniami,pokojem dziennym z aneksem kuchennym oraz łazienką w całkiem fajnym standardzie z klimą znajdziesz bez większych problemów za 100E/noc
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: CROATIA lipiec 2013 ruszam z śląska
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2012, 15:06:18 »
My znaleźliśmy właśnie taki w Seget Vranjica za 35E/dobę więc rozbieżność cenowa jest ogromna
Pozdrawiam
Adam