Autor Wątek: Albania 2008  (Przeczytany 43557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ArekW

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2008, 13:39:35 »
Wiem już dawno Twoją stronkę odwiedziłem  :deadwar:

MINIRAF

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2008, 19:26:37 »
Młody - super stronka i pięknie zrobione fotki

Offline Kawuś

  • TDM User
  • Łańcut
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2008, 20:53:16 »
Strona naprawdę świetna. Z relacji ostatniego wyprawy wynika, ze tego samego dnia byliśmy w okolicach Dubrownika. Szkoda , ze się nie spotkaliśmy.   :laugh:

Burba

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2008, 19:24:27 »
Ja lecę z kolegami (5 motorków) do Bośni/Czarnogóry/Albanii 22.V-1.IV. Może się gdzies na trasce miniemy. Planu dokładnego jeszcze nie mamy.

ArekW

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2008, 10:25:45 »
Byłoby fajnie. Moja TDM-cia jest czarna i na szybie ma taką ładniutką żółtą nalepkę tdm.pl, więc jeśli coś takiego zobaczysz to machaj   :deadtop4:
Pozdrawiam
Arek

Burba

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2008, 17:55:22 »
Ja mam 3VD w jakichś takich gejowskich kolorkach ;-) Niebieska z żółtopomarańczowymi wstawkami - tęcza jednym słowem (podobno malowana przez jakąś francuską firmę tuningową  :deadlol: ). Z przodu swieci ksenon w lewej lampie - po tym najłatwiej poznać mijając ;-). No i 3 stare kufry givi 45E.

No i pozostałe sprzęty: BMW K1200 (żółty z czarnymi wstawkami), BMW GS1200 Adventure, Suzuki GSR, H-D XL 1200R Roadster i ew. Ducati 750SS. Rejestracje z wawy (poza Harleyem - Białystok chyba)

ArekW

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 26, 2008, 13:28:22 »
TDM dała radę 5tys. km w 9 dni. Zaliczone: Polska-Słowacja-Węgry-Rumunia-Serbia-Bułgaria-Macedonia-Grecja-Albania-Czarnogóra-Chorwacja-Bośnia-Węgry-Słowacja-Czechy-Polska. Wbrew opinii drogi w Albanii nie gorsze niż u nas no może poza drogą z Sarande do Vlore. Odcinek 130 km jechałem przez 3,5 h, ale to dlatego, że ... drogi praktycznie nie było  :deadgrin:
Plecam zwiedzanie całej Albani a zwłaszcza rejonów na południe od Tirany
Pozdro

Burba

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 06, 2008, 16:57:53 »
Moja 3VD też dała radę - chyba coś ponizej 5tys w 12 dni. Słowacja-Węgry-Rumunia-Serbia-Macedonia-Albania-Czarnogóra-Bośnia i Hercegowina - chorwacja-węgry,słowacja.

Ale nie obyło się bez problemów - w ciągu 3 dni kilka razy mi zołza gasła bez powodu jak było gorąco, a po 10-40min-jechała dalej jak gdyby nigdy nic  :deadeek: Mechanik w podgoricy wymyślił, ze to wina pompy paliwa po tankowaniu albańskiej wachy. No i chyba faktycznie - od tego czasu starałem się mieć paliwa pod korek, tak żeby grawitacyjnie spływało i było ok. A potem już bez problemu mogłem do suchego benzynę wyjeździć - widać się coś przedmuchało samo :-).

Kolega miał mniej szczęścia - BMW K1200RS zostało w czarnogórze z zatartym silnikiem :-/. Podróż dokończył jako pasażer i operator kamery ;-).

Ze 3 czarne 4TX'y mijałem podczas drogi. Ale jak ktoś z przeciwka jedzie to ciężko sprawdzić z jakiego kraju :-). Naklejka forum tdm na żadnym mi się w oczy nie rzuciła.

Jak wyjeżdżaliśmy z Albanii do Czarnogóry to jakaś ekipa motocyklowa z Polski nas minęła w przeciwnym kierunku. Ale się łobuzy nie zatrzymali ;-). Mimo, że parkowaliśmy pod sklepem rejestracjami w ich stronę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2008, 17:00:10 wysłana przez Burba »

Offline Tommy

  • Przyjaciele
  • Sułkowice
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 800
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 06, 2008, 17:23:42 »
No to zamiesćcie jakieś fotki z wyprawy :deadgrin: -  Zośka

Kłótnie na forum są jak bijatyka w domu wariatów-nieważne czy wygrasz czy przegrasz i tak jesteeś pojeb.ny.

Offline kerad85

  • TDM User
  • Syców, Wrocław, Warszawa
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Yamaha TDM 850 4TX '96
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 06, 2008, 18:24:19 »
I ja poproszę o jakieś fotki i coś więcej o wyjeździe  :deadbandit:
Sam chcę pojechać, być może uda się nawet w tym roku.
Możecie przybliżyć jakie są koszta takiego wypadu??
Pzdr
"... kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się to coś przenika mnie ..."

zbig

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 06, 2008, 22:34:27 »
Witam,
planuję z klubem Strangers w przyszłym roku wybrać się do Albanii.... doświadczenia zwłaszcza dotyczące Albanii lub ewentualnie chcielibyście się dołączyć, zapraszam.


O ile mi wiadomo to Strangersi to bardzo hermetyczne jest towarzystwo i chyba nie da sie tak po prostu dolaczyc do wycieczki ?
Moze sie myle, ale tak przedstawil mi to kol. ktory na liscie widnieje jako sympatyk;-)
http://www.strangers.pl/

ArekW

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 09, 2008, 12:33:48 »
Odowiadając kolejno:
Fotki będą niedługo na stronie klubu Strangers. Oprócz tego bedzie pokaz slajdów i filmów w Warszawie w salonie Free&Fun, jeszcze nie znam dokładnego terminu mimo to serdecznie zapraszam a o czasie z pewnością poinformuję.
Ja na moje nieszczęście po trasie minąłem tylko 2 TDM i żadna nie była z Polski.
Co do klubu Strangers: jest to tak samo zamknięte środowisko jak TDM ZONE, tutaj powinieneś lubić TDM a tam powinieneś lubić podróżować. Reguły są jasne nikt nikogo nie namawia do członkostwa bo samemu trzeba stwierdzić że się chce być w klubie. Mimo że to nie jest MC to jakieś zasady są. Chętnym polecam przyjechać na jakieś nasze spotkanie co jest bardzo proste bo nawet jeśli nie jesteście sympatykami to poniekąd internetowo znacie mnie i mogę pomóc w implementacji na imprezie.
dowodem na to jest właśnie wyjazd do Albanii było 14 osób a tylko 4 członków klubu jednego uczestnika imprezy poznałem w dniu wyjazdu.
Pozdrawiam
Arek

ArekW

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 09, 2008, 13:01:51 »
dodałem kilka fotek z Albanii w naszej galerii

ArekW

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 10, 2008, 13:33:59 »
Koszt wyjazdu z paliwem, noclegami i jedzeniem to 2500 PLN na głowę. W najbliższy piątek od godziny 16.00 zaczniemy pokaz zdjęć i filmów we Free&Fun, zapraszam.

Burba

  • Gość
Odp: Albania 2008
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 12, 2008, 17:05:23 »
U mnie na razie z wyciągów z konta wychodzi ok 2200pln - ale wyjazd jeszcze nierozliczony i pewno coś komus wiszę ;-). Czyli 2,5 tys trzeba liczyć.
ok. 4500km, jedna osoba na motocyklu.
Oczywiście udział paliwa w kosztach jest spory, więc przy podróży we 2 os/motur wyjdzie na głowę sporo mniej.

Ludzie generalnie wszędzie mili, kraje cywilizowane, bezpiecznie. 2x sami z siebie pomagali nam policjanci: w Tiranie znaleźć nocleg - wezwali radiowóz który nas "zaprowadził" do niedrogiego hotelu w którym ich kumpel dorabiał po służbie jako ochroniarz. Dostaliśmy od niego nr. komórki na wypadek jakichkolwiek kłopotów z policją :-). W Podgoricy natomiast policjant na motocyklu zawiózł nas do warsztatu (jeździł jak wariat).
Niedostatki "cywilizacji" najbardziej widoczne są w Albanii - na rzadko której stacji akceptują karty, więc warto jakiś bankomat zaliczyć. Ale zmiany sa szybkie stacji "w budowie" jest drugie tyle co tych już działających. Na wielu już mają terminale do kart ale "jeszcze" albo "chwilowo" nie działają :-).

Spokojnie można jechać bez gotówki - jeśli ktos ma kartę z mBanku to wypłaty z zagranicznych bankomatów są bez prowizji. Luksus :-). Ale jakiś tam zapas Eurosów lepiej mieć na czarną godzinę. Ceny noclegów praktycznie wszędzie podają w Euro (10E/głowę - to standardowa cena. Czasem za norę a czasem za wypasiony hotel).

Języki: zazwyczaj angielski, często niemiecki, zdarzył się pompiarz mówiący po rusku... generalnie tak czy siak się dogadać jakoś można ;-) Z takich ważniejszych informacji to tylko lepiej pamiętać, że w serbo-chorwackim "pravo" oznacza prosto.