Autor Wątek: bałkany Eksploration 2012  (Przeczytany 28308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

omeus

  • Gość
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2011, 19:20:33 »
Również uważam, że taki wyjazd trzeba planowac wcześniej, chociażby ze względu na finanse, na samo przygotowanie motocykla wydałem już ponad 1700 zł. do tego paliwo, dodatkowe ubezpieczenie itp. itd.  No chyba że tylko ja tak marnie zarabiam :)

Offline marcotek

  • TDM User
  • Warszawa-Mysiadło-Łacha
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • tdm 900 '04 prev.3vd '92
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:43:06 »
ja bym się wbijał w tym terminie do Czarnogóry. Póki co sam, może z plecakiem się uda :p
Kot zazwyczaj w WORKu :D

Offline Tomass

  • TDM User
  • Szczecin
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2011, 15:54:49 »
wstępnie deklaruję chęć wyjazdu razem z Wami. taki wyjazd namiotowo-campingowy bardzo mi odpowiada. przez kilka zimnych miesięcy przygotuję sprzęt, uzbieram walutę i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie jazda...będziemy w kontakcie.Pozdro :moto:

omeus

  • Gość
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2011, 21:54:20 »
Bardzo mnie to cieszy :)

Offline buli

  • TDM User
  • Staszów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2012, 09:30:45 »
witajcie.czytam wasze wpisy i tak myślę sobie że dodam trzy grosze w dużym stopniu mamy zaplanowany wypad w dniach; [5]6-8.07.12-wyjazd Rumunia jakiś nocleg do znalezienia na miejscu,9-12.07.12 Bułgaria[złote piaski]miejscowość Kranevo nocleg w hotelu 114/2osob ze śniadaniem(chwestia wpłaty zaliczki) i powrót przez Serbię nocleg po drodze,a najważniejsze wypad z naszej strony 3 motorki x 5osób jeśli jest ktoś chętny w tym terminie i na taki wypad to służymy pomocą ewent.do Rumuni możemy polecieć wspólnie a może ma ktoś jeszcze lepsze plany chętnie się zapoznamy. :deadtop4: 

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 29, 2012, 23:50:57 »
Panowie i jak atak na Czarnogórę?
My 7.06 startujemy z Ksenią na 2 tygodnie - kierujemy się docelowo do Ulcinj
https://maps.google.pl/maps?q=ulcinj&oe=utf-8&client=firefox-a&ie=UTF-8&hl=pl
ale i tak będzie to objazdówka z postojami po kilka dni w różnych miejscach.

Plan jest taki żeby zamoczyć się w morzu, napić,  wypocząć, pozwiedzać i zobaczyć ciekawe miejsca w całym kraju, wyskoczyć na wycieczkę do Albanii, a w drodze powrotnej zahaczyć o jeziora plitvickie, do których nie dotarliśmy w zeszłym roku będąc w Chorwacji.

Start 7.06, powrót 25.06.
Budżet - wyjdzie w praniu.

Generalnie siedzimy obecnie i wybieramy z przewodników i netu miejsca, które chcielibyśmy zobaczyć.
Jak ktoś może polecić coś co sam zobaczył i było warte zachwytu to piszcie na priv :)
Pozdrawiam
Adam

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2012, 12:01:19 »
No i po urlopie.

Trasa 3800km
Olej 1,5L

Paliwo -
Chorwacja 10,32Kn
Słowenia 1,414E
Austria 1,56E
Spalanie - za duże :)

Winiety:
Węgry - 7 dni 7E
Słowenia - 7 Dni 7,5E
Austria - 7 dni 4,6E


Jakby ktoś jechał podobną trasą i potrzebował namiary na spanie w rejonie gdzie byliśmy to piszcie.

Trasa:
- Dom - Bratysława - Budapest - Fadd (Węgry - 1 nocleg)

- Osijek - Tuzla - Sarajewo - Brod (Serbia - 1 nocleg)

- Żabljak (Czarnogóra Park Narodowy Durmitor - 2 noclegi)

- Podgorica - Ulcinj - Dubrava (Czarnogóra - 2 noclegi)

- Budva - Krasici (Carnogóra - półwysep Lustica - 5noclegów)

- Dubrovnik - Split - Trogir - Seget Vranjica (Chorwacja - 6noclegów)

-Dom

Pamiętajcie o zielonej karcie
Pozdrawiam
Adam

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2012, 12:05:17 »
Witaj w kraju  :laugh:
Jaka mieliscie pogode?

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2012, 15:10:03 »
Super przez 18 dni.
Słonecznie, sucho - nie spadła nawet kropla deszczu, nawet w górach w Serbii, gdzie myślałem, że pojedziemy cały dzień w deszczu. Czasami upały nie do zniesienia, ale jak dla mnie pogoda rewela a morze 25-27stopni :)

Wczoraj wyjeżdżaliśmy do Polski o 4:30 z Trogiru, to o 6 rano nad zatoką na autostradzie z Zadaru na północ było już 26 stopni i wiał potężny halny, a 5km dalej za tunelem prowadzącym na Zagrzeb było tylko 16. Na szczęście po przejechaniu pod górami wiatr ustał, bo nie dało się jechać szybciej niż 60km/h. Całą drogę trochę świeciło, trochę chmur, ale przyjemnie się jechało. Gdyby nie taka pogoda, to na pewno nie zrobilibyśmy 1200km w jeden dzień i wrócilibyśmy dopiero dzisiaj.

Pozdrawiam
Adam

Offline Medyk

  • TDM User
  • krak-kat-so
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 87
  • TDM 900 `11 10kkm, czarny typ..
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:43:40 »
napisz dwa słowa o Serbii i Czarnogórze.. o standardzie noclegowym, o ludziach, żarełku..
a ogólnie  :deadtop4: za wyjazd..

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 27, 2012, 18:11:43 »
napisz dwa słowa o Serbii i Czarnogórze.. o standardzie noclegowym, o ludziach, żarełku..
a ogólnie  :deadtop4: za wyjazd..

Generalnie wyjeżdżając teraz trzeba wziąć poprawkę, że byliśmy przed sezonem i wiele rzeczy dopiero było na sezon odremontowywanych lub nie działało.

Serbia - kraj golfów 2 i 3 oraz opli kadetów:
Piękne widoki i fajny klimat, niestety mają kiepskie drogi, choć w bośni było gorzej :)
Jest tanio - za nocleg w autocampie na pustkowiu w kanionie biegnącym do granicy z czarnogórą zapłaciliśmy po 5 euro od łebka w nowiutkim domku z drewna do którego wejdą 4 osoby, a za wypasioną kolację z grillowanej baraniny z frytkami i sałatką + browary zapłaciliśmy w dwójkę 8,5 E.
Byłem w szoku, natomiast po przejeździe do czarnogóry sprowadzili mnie cenami na ziemię :)

Czarnogóra:
W parku narodowym durmitor w Żabljaku gdzie najpierw przejechaliśmy trasą widokową, a potem spaliśmy - noclegi oscylowały od 35-45E za pokój z aneksem kuchennym i łazienką. Jedzenie w centrum drogie i małe porcje. (Byliśmy w restauracji Durmitor)
Po godzinie błądzenia i pytania wyjechałem w kierunku kaniony Tary i znalazlem 2km dalej od centrum nocleg u miejscowego za 18E - mieliśmy do dyspozycji całe piętro w nowym domu - urządzone i umeblowane 3 pokoje (salon i dwie sypialnie łącznie na 6 osób), dużą łazienkę i aneks kuchenny.
W tej okolicy polecam spacer wokół górskiego jeziora i jak już będzie działała kolej linowa wjazd na szczyt (1km od centrum) - my niestety trafiliśmy na konserwację lin.

Dalej pojechaliśmy przez jezioro szkoderskie pod granicę albańską - piękne widoki po drodze, ale trzeba uważać na policję, bo polują z suszarkami co kilka km i jakby nie migający światłami to pewnie bym zapłacił.
Niestety na miejscu bardzo nam się nie spodobało, a słynna plaża Ada Bojana nie zrobiła na mnie wrażenia (być może przez paskudny dojazd przez jakieś zasyfione dzielnice z rozpadającymi się pokomunistycznymi ośrodkami wczasowymi pomiędzy którymi co jakiś czas stał jakiś wypasiony hotel lub autocamp.
Skończyło się na miejscowości Dubrava po drodze z Ulcinj do Baru.
Niestety drogo - 30-40E za apartament jednopokojowy dla 3 osób (łóżko + kuchnia)z łazienką - stargowaliśmy na 25, bo i tak było najtaniej w okolicy. Plaże betonowe lub skaliste + kilka prywatnych żwirowych - ale mieliśmy tylko 100m

Potem pojechaliśmy na półwysep lustica przy boce kotorskiej gdzie po zjechaniu wokół całego półwyspu wróciliśmy do początku do miejscowości Krasici i po godzinie szukania udało nam się wreszcie znaleźć ciasny ale tani kąt na pare dni. - 15E za dzień - długi na 10m i szeroki na 3m klimatyzowany pokój dla 2 osób z kuchnią i łazienką, niestety przy samej drodze - było głośno, ale po 3 dniach nie słyszałem ich szalonego titania i jazdy wyjącymi yugo :)
Plaże betonowe, w całej wiosce trwał remont apartamentów, niektórzy proponowali nam nocleg za kilka godzin, bo musieli np. pojechać do sklepu kupić łóżko lub kuchenkę, żebysmy mogli się wprowadzić.

Chorwacja - nie była w planach :)
Potem chorwacja i przejżdżka przez dobrze zwiedzony w zeszłym roku dubrownik (wyremontowali drogę od granicy z bośnią - nówka asfalt i masa kurzu :), dalej autostrada i do splitu, gdzie chcieliśmy się ulokować.
Niestety niezbyt mi się tam podobało i odbiłem od razu na trogir jadąc przez kilka miejscowości z Kastel w nazwie -  tam też mi się nie podobało i skończyliśmy w seget Vranijca za zatoką portową - było cichutko i spokojnie, a 5 minut z buta do porciku wokół, którego kręciło się życie mi nie przeszkadzało. Mieliśmy 10m do plaży i święty spokój.
Apartament na 4 osoby utargowaliśmy na 30E - salon z kuchnią + łazienka + sypialnia .

Założenie przed wyjazdem było, że szukamy noclegów max do 12E za głowę - średnia wyszła 11,88, więc warunek spełniony.
O kosztach ciężko mówić, bo trwa liczenie, ale wydaje mi się, że przyzwoicie.
Rzadko jedliśmy w knajpach, bo ja lubię dobrze zjeść i wolę sam ugotować; odwiedziliśmy kilka płatnych muzeów np. pałac dioklecjana w splicie, na piwie i winie nie szczędziliśmy, a głodny też nikt nie chodził.
Największy koszt po noclegach to paliwo, bo spalanie na autostradach wyszło mi w granicach 8,5l/100 ale miałem przeładowane moto - obciążenie 218kg z nami włącznie. Na pusto brał na miejscu 5,5-6.

Uważajcie w serbii na oszukiwane paliwo na stacjach Eko - rozbierałem przez to gówno bak i airbox, czyściłem przewody palkiwowe i kranik, bo motocykl stracił moc i powyżej 3,5k obr. nierówno pracował. Jeszcze trochę i rozbierałbym gaźniki, bo nic nie znalazłem. Dopiero jak zatankowałem na jakiejś lepszej stacji i przejechałem parę km, wrócił do żywych.

Pozdr
Pozdrawiam
Adam

Offline buli

  • TDM User
  • Staszów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 29, 2012, 22:51:57 »
czy ktoś wybiera się w kierunku bałkanów[Rumunia,Bułgaria,itd] ter wyjz.05.07 bo nam się trochę grupa rozsypała i mamy 1pok x 2.wolny ter.09.07-11.07w Bułgarii rej.złote piaski  :deadsad: jeśli jest ktoś chętny to pisać

Offline SlaMa

  • TDM User
  • Warszawa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 284
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 30, 2012, 11:44:11 »
@AdamNB
Nie masz lęków przed jazdą w krótkich spodenkach?

Offline buli

  • TDM User
  • Staszów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:37:08 »
a wokół komina jak ganiasz to też tak lajtowo a przecież temp i u nas zbliżone no chyba że jeszcze nigdy nie skrobałeś asfaltu ze skóry   

Offline SlaMa

  • TDM User
  • Warszawa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 284
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 02, 2012, 10:59:21 »
To nie jest pytanie z krytyką w tle, także luz kolego.