Autor Wątek: Tur de Pologne 2010  (Przeczytany 27834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamillo

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 03, 2010, 13:44:02 »
Spoko, w takim razie sprokurowałem 3 odcinki  :deadeek:
Warszawa-Serpelice (163km)- nocleg tak jak proponował ArekW
Serpelice-Lipsk (274km) po drodze Hajnówka i Białowieża, potem odcinek offroadowy i wsie tatarskie. Nie wiem czy się czasowo wyrobimy...
Lipsk-Giżycko (228km) po drodze 2 odcinki przez las, dobijamy do granicy z Kaliningradem, a nocleg w okolicach Giżycka, jak to Grzesiu sugerował.

Co myślicie o tych odcinkach?

Odnośnie integracji, to myślę że kilka razy przed wyjazdem jeszcze się spotkamy- czy to lokalnie, czy na zlocie  :deadbeer:

A temat na forum motocyklistów powoli się rozwija :) ciekawe co z tego wyjdzie.

Póki co ktoś zaproponował takie
miejsca do odwiedzenia w Kotlinie Kłodzkiej.

Więc kolejny odcinek łączący wskazówki floyda z powyższym:
Miszkowice-Złoty Stok (220km)

Odkryłem ciekawe miejsce do zwiedzania w Kowarach: link - dawna kopalnia Uranu  :headbang:

17 lipca jest inscenizacja bitwy pod Grunwaldem i 600 rocznica tejże- link- tylko jak i czy to implementować z uwagi na czas?
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 00:45:49 wysłana przez Kamillo »

ArekW

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 04, 2010, 11:07:41 »
Wiadomo że jeszcze nie teraz ale wkrótce trzeba będzieokreślić bardzo dokładny termin i liczbę uczestników (myślę że do końca kwietnia - to ostateczny termin)
wtedy można wszystko ładnie zaplanować ewentualnie zarezerwować. Jeśli chodzi o pierwszy nocleg to w zależności ile osób będzie ja zorganizuję nocleg.
Już wiem że raczej w tym sezonie całej trasy nie zrobię  :deadeekani: ale chciałbym uczestniczyć w pierwszych kilku etapach poczynając od Warszawy. Więc można uznać że jest to moja pierwsza deklaracja.  :headbang:

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 04, 2010, 12:40:51 »
Zreflektowałem się z tymi motocyklami- nie ma co zakładać. Będzie fajnie we 2, jaki i w 10ciu - coś się wtedy wymyśli.

Co do terminu, to od 1 do 4 lipca (niedziela) jest Heineken Open'er Festival, na który miałem nadzieję udać się w tym roku. W zasadzie każdy termin po mi pasuje. Lipiec byłby najlepszy- jeszcze długie dni, no i cieplej niż w sierpniu. Może więc piątek 9. lipca?

Jacek- dzięki za podpowiedź. Znalazłem miejscowość Mężenin (są 2 w podlaskim i 1 w mazowieckim), więc mam nadzieję, że o tą Ci chodziło. Trasa do Mężenina jednak wygląda "prosto"- link

Wsie tatarskie, które wskazałeś- Bohoniki i Kruszyniany wydają się być o wiele bardziej interesujące niż przejazd przez Białystok, który wcześniej był w planie, sprokurowałem więc taki odcinek
Część wiedzie przez las i jakąś drogę gruntową- nie wiem czy tamtędy można jeździć, ale to tylko szkic...


przejedziecie. Najgorszy jest ten kawałek od Krynek do trasy Bstok - Bobrowniki, ale tam sa szerokie szutry i nie ma problemu, chyba, że długo pada. Zresztą będę tam przed Wami, to potiwerdzę, jak się te drogi po zimie mają, bo nie wyrównane tworzą tam koszmarną "tarkę", na której można zęby pogubić, ale warto. I masakryczne sa tam oznaczenia, ważne, żeby się nie zakręcić... Ale widoki... klasa!
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 05, 2010, 12:17:20 »
Na scigacz.pl znalazlem plan wyprawy dookola PL, ale to chyba nie z Zony... Mozna cos od nich sciaganc  :deadtop4: Oto link: http://www.scigacz.pl/Moto,Lato,Polska,2010,zapowiedz,wyprawy,11905.html
Live to ride, ride to live! :)


floyd

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 07, 2010, 21:31:08 »
W takim razie myślę,że można dołączyć trasę Miszkowice-Złoty Stok do planu tej podróży.Wstępnie zacznę się dowiadywać o wolne miejsca w terminie około 15-20 lipca w gospodarstwie agro.Z tego co wiem nocleg w agro kosztuje 25zł.Wezmę też na tapetę możliwość zanocowania pod namiotami u zaprzyjaźnionego rolnika ( na jego polu,łące) . To w razie gdyby wyszło coś nie halo z terminami.

Kamillo

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 22, 2010, 20:46:08 »
Trochę nam wątek przysnął... Na początek zapytam- czy jeszcze jesteście chętni i napaleni na wyprawę?

A dalej moje smęty:
Preferowałbym wyjazd już pierwszego lipca, acz jeżeli stanowi to problem, to może być ciut później.

Moglibyśmy się podzielić w kwestiach układania trasy, jest tego około 3000 km, jak nie więcej, więc sporo informacji do przegrzebania. Póki co zgromadziłem trochę linków i gdyby komuś chciało się je przegrzebać i stworzyć z tego odcinki zawierające trasę, miejsca do zobaczenia oraz noclegi, to byłoby super.
Poglądowo mapa wygląda tak: link
Jest już kilka odcinków ustalonych:
Warszawa-Serpelice (163km)
Serpelice-Lipsk (274km) po drodze Hajnówka i Białowieża, potem odcinek offroadowy i wsie tatarskie. Nie wiem czy się czasowo wyrobimy bo droga może być z niespodziankami...
Lipsk-Giżycko (228km) po drodze 2 odcinki przez las, dobijamy do granicy z Kaliningradem, a nocleg w okolicach Giżycka.
Miszkowice-Złoty Stok (220km)

pozostało jakieś 10 do stworzenia. Poza Bieszczadami, Mazurami, Podlasiem i Kotliną Kłodzką nie mam żadnych info o tym gdzie warto jechać. Póki co na forum motocyklistów znalazło się kilka osób, które również planują taki wyjazd i coś tam tworzą. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Jakby nie było wszelkie wskazówki mile widziane.

Może się jakoś spotkamy przy piwie/kawie w któryś słoneczny weekend, ewentualnie czy zamierzacie jechać na zlot?

Poniżej linki które do tej pory znalazłem:
wątek na forum trampka o Mazurach - 3 strony postów, ale nie przedarłem się do końca; m.in. fajne namiary na nocleg pod Augustowem i na trasę pod granicą z obwodem Kaliningradzkim

podlasie

Bieszczady:
wątek na forum motocyklistów o tym co zobaczyć w Bieszczadach
znowu forum motocyklistów o wyprawie na południe
=5&search[order]=regionID]nocleg w Zwierzyniu
strona elektrowni wodnej w Solinie :D
wątek na "moto-friends' o wyprawie w Bieszczady/Tatry
szlaki architektury drewnianej w Bieszczadach

ogólnie o wyprawach po PL:
motovoyager
motocyklem przez Polskę
Podróże pana Marka
strona strangers'ów
dookoła PL w 9 dni
22 relacje z Polski
fajny pomysł na organizację wypadów

o wyprawie na forum motocyklistów
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2010, 20:34:48 wysłana przez Kamillo »

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 06, 2010, 21:10:32 »
Widze, ze przycichlo troche  :deadsleep:

Ja niestety nie lapie sie juz na te wycieczke  :deadflop: Potomek w drodze :deadtop4: , nie chce Żony stresowac  :deadangel: Ale nocleg moge zalatwic i oczywiscie spotkac sie na male co nieco  :deadbeer:
Live to ride, ride to live! :)


ArekW

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 07, 2010, 09:36:04 »
Ok to teraz mi powiedzcie na ile osób i konkretnie na kiedy mam zamawiać nocleg w serpelicach? Jeżeli to ma być na początku lipca to warto już się zakręcić za rezerwacją  :deadbeer:
pozdro

Kamillo

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 07, 2010, 20:31:04 »
Grzesiu, GRATULACJE :deadtop4: Jak się spotkamy to trzeba uczcić koniecznie  :deadbeer:

Jeżeli o mnie chodzi, to chciałbym wyjechać w piątek 2. lipca i wrócić w niedzielę 18. lipca.
Póki co przygotowałem takie dwa odcinki, które jakiś czas temu opublikowałem na FM (Forum Motocyklistów), z resztą w tym wątku je szkicowaliśmy. Wygląda to tak:

pierwszy odcinek jest dość elastyczny, raptem 160 km. Wyszedłem z założenia, że pierwszy dzień to organizacja/dojazdy/integracja, zwiedzanie jak czas pozwoli :)  Trasa wygląda tak:

Wyjazd z Wawy, którędykolwiek, byle do DW637, potem tniemy krajową 62 do Siemiatycz i gdzieś w okolicach Mielnika (punkt B) planowałbym nocleg (raczej nad niż pod Bugiem). Miejsce i rodzaj noclegu do ustalenia. Gdyby było dużo czasu, to po drodze można zahaczyć o Ciechanowiec (imponujące muzeum rolnictwa i kilka innych fajnych rzeczy do zobaczenia), w Mielniku jest największa odkrywkowa kopalnia kredy w Polsce oraz cerkiew, można też pojechać kawałek dalej na wschód do Niemirowa


drugi odcinek
B-po 15km mamy Grabarkę- święte miejsce dla Prawosławnych, robi wrażenie i jest co oglądać (tu spędzimy pewnie z 1,5 h)
dalej 60 km przez DK693 i 685, po drodze wsie z cerkwiami ~1h
C- Hajnówka- ciekawe miasto- 26% populacji to Białorusini i od 2007 roku jest to oficjalny drugi język w mieście. Jest kilka miejsc do zobaczenia/objechania. Do tego można się zatankować i wrzucić coś na ząb. 2h
D- Rezerwat Pokazowy Żubrów oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne. 2-3h
D-E droga przez puszczę- podobno asfaltowa, choć pewności nie mam. 45 km ~ 1h
E- zalew w Siemianówce. Kiedyś były tam wsie, ale w ramach "programu rozwoju regionu" zrobiono w ich miejsce zbiornik wodny- zabawna pamiątka PRLowskiego podejścia do gospodarki przestrzennej i rozwoju... Poza tym jedno z bardziej cenionych miejsc przez ornitologów do obserwacji ptaków  :lalag: Nad zalewem plaża i ładne widoki. Myślę że można się na 30 minut zatrzymać, rozprostować kości i coś zjeść.

W tym miejscu okazuje się, że aby dojechać do Sokółki asfaltem, trzeba pojechać przez Białystok- krótszej drogi nie ma, a droga ciekawa raczej nie jest. Dlatego wybrałem odcinek pod granicą, przez wsie Tatarskie po szutrze :buttrock:

E-F-G-H- odcinek do Jałówki po asfalcie, potem szutr, wsie Mostowlany i Swisłoczany, następnie przebijamy się przez DK65 i jedziemy do wsi tatarskiej Kruszyniany (najstarszy w Polsce meczet wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku i cmentarz muzułmański z nagrobkami z początków osadnictwa. We wsi zajazd z tatarskim menu), następnie do DW674 i wieś Bohoniki- meczet i mizar (cmentarz muzułmański). 20 km asfalt do Jałówki, 40 km po szutrze i 30 km do Bohonik ~2,5h.
Odcinek Sokółka Białowieża opisany na rowerowo + foty - swoją drogą bardzo fajna stronka z opisem tras na wschodzie.

całość wyszła w przybliżeniu 12h.

Myślę, że o ile wcześnie byśmy wyruszyli, a po drodze nie byłoby niespodzianek, to można jeszcze dobić 80km po asfalcie do Augustowa gdzie na forum trampka polecano taki nocleg - pole namiotowe/domki w dobrej cenie.

Odcinek ma wówczas w sumie 300 km i wyjdzie pewnie z 13-14h. Więc trzeba wstać z rana i ogień  :biggrin: 

Jakieś uwagi co do odcinka? Coś jeszcze po drodze obejrzeć, coś olać:icon_question:  :icon_question:
**************************************

Oczywiście nocleg może być, tak jak ustalaliśmy w Serpelicach. (myślałem jeszcze żeby zrobić przeprawę promową przez Bug na wysokości Mielnika i zobaczyć kopalnie kredy, ale czasu nie starczy)  :deadflop:

ArekW- póki co na FM mam chętne 3 osoby, ale na ile oni są pewni okaże się w niedalekiej przyszłości. Póki co z rezerwacjami bym się wstrzymał. Jakkolwiek koniec kwietnia/początek maja warto byłoby już domknąć tę kwestię.

Może czujecie się na siłach przygotować jakieś odcinki? Np. od Augustowa do Fromborka na 2 dni po mazurach? (od Fromborka do Szczecina na FM ułożą)

Fajnie że się odezwaliście, bo już nadzieję traciłem :P

ArekW

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 08, 2010, 10:09:08 »
Kamillo, między Mielnikiem a Serpelicami jest 15 minut drogi na moto, przeprawy promowe są ale ich rozkład jest podobny do przepraw promowych w Rumunii tzn albo jest albo jej nie ma  :deadbandit:
Baza noclegowa na terenie Mierzwic/Serpelic jest nieporównywalnie większa niż w notabene bardzo ładnym Mielniku. Myślę że jeszcze w tym miesiącu tam polecę w odwiedki do teściów i popatrzę co i jak.  :deadbeer:
Co do odcinka Augustów Frombork to mogę się tego podjąć ale wolałbym po wekendzie majowym bo właśnie wtedy będę w tamtych okolicach na spotkanku z klubu Strangers i będę miał świerze informacje.
pozdrówka

Kamillo

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 08, 2010, 17:08:32 »
Ok, Arku trzymam za słowo z traską Augustów-Frombork. Serpelice są git i mi pasują, nie ma co kombinować. W tym, lub najbliższym tygodniu spotkam się z chętnymi z forum motocyklistów i dam znać jak to wygląda. Swoją drogą można by się również jakoś umówić i pogadać  :deadbeer:

ArekW

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 09, 2010, 08:45:48 »
Spotkanko to bardzo dobry pomysł, jak tylko odbiorę moto od Kudłatego to możemy się umówić na jakieś popołudnie czy też wieczór np w 2oo albo Route66 i pogadać - wziąć mapę roboczą i zaznaczyć całą trasę przejazdu łatwiej wtedy wszystko ustalić.
Jak powiedziałem pewnie nie zrobię całej trasy z racji obowiązków domowych ale organizacyjnie postaram się pomóc.  :deadwar:

ArekW

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 28, 2010, 09:18:17 »
Kamillo!
pytanie techniczne: czy dobrze zrozumiałem, że odcinek Augustów - Frombork mam podzielić na dwa dni? i ile km od granicy można wjechać w głąb kraju (tak aby coś ciekawego zobaczyć).
Pozdro

Kamillo

  • Gość
Odp: Tur de Pologne 2010
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 28, 2010, 23:42:38 »
Tak, na dwa dni. Natomiast jak daleko od granicy- jak uważasz. Jeżeli chodzi o moje preferencje to myślę, że 250-300 km w tym szutry, będzie dość. Nie nastawiałem się też na zwiedzanie, bardziej na "zobaczenie" i jazdę. Chętnie bym się przejechał pod granicą, bowiem o ile jeziora mazurskie i ich atrakcje jako tako już zwiedziłem, to nigdy dalej w kierunku Podlasia i granicy się nie zagłębiałem- np.  jeziorko Wiżajny przy styku 3 granic, lub odcinek od tegoż jeziora, tuż pod granicą do miejscowości Gołdap. Na advrider [ulr=http://www.advrider.pl/viewforum.php?f=35]link[/url] powinno być kilka fajnych miejscówek.