Autor Wątek: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009  (Przeczytany 34778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mycha

  • TDM User
  • Piaseczno
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 686
  • Niedzielny kierowca
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 27, 2008, 14:52:49 »
Przeczytałem wątek i cóż, tylko pogratulować zapału, pomysłu, hartu ducha, pewności siebie. Pewnej dozy szaleństwa Wam z pewnością nie brakuje, żeby pchac się świadomie do Zony  :deadgrin:. Osobiście do tej strefy śmierci bym nigdy dobrowolnie nie pojechał, choćby po to, że chcę mieć jeszcze kiedyś zdrowe dzieci, a zęby moje i tak nie są już takie silne jak kiedyś :). Poza tym też przeszedłem Stalkera: Cień Czarnobyla i cieszę się, że to tylko gra, a nie rzeczywistość mego życia.
Niby to wątek o moturach, ale... W gierce pojawia się motyw, opisujący szczególny stosunek miejscowych, żyjących wokół i w Zonie, do rozmaitej maści turystów, płacących grube pieniądze za możliwość obejrzenia i "dotknięcia" Zony, zetknięcia się z jej wybrykami, a potem powrotu do "czystej" cywilizacji. W świetle opisywanych Waszych turystycznych planów, to ciekawy wątek. Aż chce się ponownie uruchomić Czyste Niebo :deadgrin:.

Kiedyś, przy okazji pierwszej organizacji Rajdu Katyńskiego, pojawiły się, skądinąd myślę, że nie do końca bezpodstawne, głosy motocyklistów, że tego typu rajd w miejsca pamięci pomordowanych Polaków (Katyń) niekoniecznie jest na miejscu. Motocykliści zwartą kilkudziesięcioosob ową grupą na wypasionych drogich maszynach jadą przez biedne wioski i miasteczka, rzekomo w szczytnym celu, choć dla wielu to może być jedynie ciekawa turystycznie wyprawa w dotąd nieznane rejony, bezpieczna bo w dużej zorganizowanej grupie, z zapleczem samochodowym, wiozącym bagaże itp. Zestawienie bogactwa motocykli i ich jeźdźców z ludźmi naprawdę ubogimi, zamieszkującymi biedne tereny, dobrze wypadało jedynie w prasie. Myślę, że miejscowa ludność nie patrzyła juz tak pozytywnie na ideę wyprawy, jak rozmaite media.
Ale cóż, nie znaczy to też, że jeździć można tylko na swoim własnym podwórku... Taki wyjazd może też być sposobem na zmianę sposobu patrzenia na świat. Może drogą do pogłębiania w sobie wrażliwości na ludzkie nieszczęścia, wzmacniania chęci pomocy i angażowania się w tę pomoc bardziej aktywnie? Bo sprzed ekranu komputera nie doświadczy się i prawdziwie nie zrozumie ogromu tragedii i cierpienia, jaką ludzie w miejscach takich jak Zona prawdopodobnie nadal przeżywają.
with great power comes great responsibility

Offline ilek

  • TDM User
  • Góra/Edmonton Kanada
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 208
Pozdrawiam

Ilek

Tel +48 692 344 889

Offline dyzio - piotr

  • TDM User
  • Strzelin k/Wrocławia
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 22, 2009, 19:20:36 »
witam

Muszę przyznać że Ci wszyscy którzy pojadą to mają jaja (jeszcze) i sugerowałbym użyć ich przed wyjazdem bo później to może być różnie.
I chyba lepiej żeby wasze kobiety zostały w domu, nasze pokolenie już i tak dostało fajną dawkę tego świństwa i pewnie każdy z nas ma jej ślady w organizmie,a kto wie kiedy ten "pasożyt" się upomni o swoje , może właśnie po takiej "małej" dawce promieni.
Pomysł i "przeżycie" takiej wycieczki na pewno bardzo fajny, ale ja chętniej zapodam stalkera na kompa i obejrzę fotki z wyprawy, a na urlop to sobie pojadę gdzieś, gdzie są ludzie i zdrowe jedzonko :).

pozdrawiam wszystkich
"...kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się..."
SUZUKI BANDIT - HONDA TRANSALP - TDM 900 03

Zośka

  • Gość
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 06, 2009, 10:17:16 »
Już miesiac z hakiem minął od wyprawy do Czarnobyla......... ., a tu ani wspomnień, ani  jednej fotki........... :deadflop:

Tajne/poufne :headbang:

Offline Gaweł

  • TDM User
  • Piaseczno/k.W-wy
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • 3VD '95
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 07, 2009, 20:00:50 »

Może zbyt duża dawka promieniowania nie pozwoliła na powrót? :deadangel:

Offline Upiór

  • TDM User
  • Siedlce
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 24, 2009, 00:52:16 »
Albo jeszcze stoją w kolejce na granicy  :deadlol:

Offline Mycha

  • TDM User
  • Piaseczno
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 686
  • Niedzielny kierowca
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 24, 2009, 13:23:23 »
A może jednak nie pojechali i teraz wstyd się przyznać  :deadangel:.
with great power comes great responsibility

Offline r_wiedźma

  • TDM User
  • كوزتسالين
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 492
  • Jeżdżę sobie po torze...
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 24, 2009, 15:01:59 »
Dlaczego od razu wstyd? Może wystąpiły nieprzewidziane okoliczności, różnie się w życiu układa...
Dorota  ---> Ta od innego sprzęta;)
Suzuki GZ125 (2008) --> Yamaha FZ6 S (2009) --> HONDA CyByRy 600F4 06 (2010)


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ LATA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !:D

Offline Satrian

  • TDM User
  • Ostrołęka
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 395
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 27, 2009, 23:47:02 »
  To jednak ktoś pojechał?
Pierwszy film z muzyką  http://www.youtube.com/watch?v=3vO0wp-wKtU&feature=channel
Motocykl to - Moja Słowiańska Wolność :)