Autor Wątek: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009  (Przeczytany 35132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klama80

  • Gość
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 29, 2008, 15:29:16 »
Drodzy koledzy nie daje mi spokoju ten temat i naszła mnie własnie taka myśl ;
Niektorzy z uczestnikow wyprawy ma juz  plany lub  jeszcze nie  w przyszlosci  byc w stanie posiadania potomstwa  ,i jezeli takie cuda wam sie przydarzy i nie daj boze dziecko bedzie nienajzdrowsze  lub pojawi sie nowotwór pojawi sie wtedy pytanie , co by było gdybym tam nie pojechał czy dziecko urodziło by sie zdrowe czy chore , czy ta moja wyprawa w to miejsce jest przyczyna  tego nieszczescia ;i tu jest sedno sprawy otóz  czy sa to skutki czarnobylskiej wycieczki czy tez nie , na to pytanie nie dostaniemy odpowiedzi nigdy bo medycyna nie poteafi na 100 procent to stwierdzic ,ale ty bedziesz to pytanie sobie zadawał do końca swoich dni
Czarnobyl jest zagrozeniem niewidocznym skutki promnieniowania moga zostac widoczne za 10, 15 czy 30 lat wtedy juz nie badziesz smigac tdm ,a tylko wozkiem z kewlaru .
A MOZE I NIE ,I JESTEM W BŁEDZIE  KTO TO WIE ./

Offline Tommy

  • Przyjaciele
  • Sułkowice
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 800
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 30, 2008, 12:24:54 »
Nie wierze,ze teren katastrofy jest udostepniony do odwiedzania......ta ka wizyta to jak ruletka-nie wiadomo z jakim "bagazem" wrócicie.
Tak czy siak jestescie bardzo odwazni....albo bardzo nieświadomi. Mam nadzieję,że wiecie co robicie-POWODZENIA  :deadtop4:
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2008, 12:29:08 wysłana przez Tommy »
Kłótnie na forum są jak bijatyka w domu wariatów-nieważne czy wygrasz czy przegrasz i tak jesteeś pojeb.ny.

Offline felix

  • TDM User
  • Kraków
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 258
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 30, 2008, 12:38:19 »
sf mario ale gierka stalker to wypas.............. ...
ps.jestem pod koniec 2 częśći clear sky................ a czerwony las nawet w grze jest do dupy..........

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2054
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 30, 2008, 13:00:27 »
Claer sky to kilka miechow temu skonczylem.
Chyba 2 dni po  premierze juz grałem.


pzdr
pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

Offline felix

  • TDM User
  • Kraków
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 258
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 30, 2008, 13:11:05 »
ja gram z "doskoku" w pracy na laptopie.........i dlatego sie ciągnie...... :deadlol:

Offline Łojek

  • TDM User
  • Olsztyn
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 543
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 30, 2008, 18:12:28 »
siema ekipa,
link który podaję opisuje nieco temat,
a jak nie będzie już działał wystarczy wklepać
w alledrogo "czarnobyl"
poczytajcie sobie
http://www.allegro.pl/item492490792_czarnobyl_tour_iv.html

 P.S. temat nie dotyczy gier komputerowych :deadbandit: :deadbandit:
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2008, 18:14:07 wysłana przez Łojek »

Offline marsik

  • TDM User
  • Warszawa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 372
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 02, 2008, 09:52:12 »
kilka lat temu na fali zafascynowania opuszczonymi budynkami przeczytałam relację z dwóch wypraw
Prypiat I
Prypiat II

ja dziękuję, moje chore płuca nie będą się tam czuły dobrze  :deaddrop:


Offline r_wiedźma

  • TDM User
  • كوزتسالين
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 492
  • Jeżdżę sobie po torze...
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 02, 2008, 17:44:06 »
Kiedy nastąpiła katastrofa w Czarnobylu ja kończyłam podstawówkę. Pamiętam, że w dniu 1 maja po pochodzie poszłam z moim młodszym rodzeństwem na ten jod właśnie...

Nie miałabym odwagi i chęci aby tam się wybrać. :deadeek:
Tych, którzy chcą podążyć w tamte strony i stanąć oko w oko z historią, zakłamaną ale historią, podziwiam.
Ja nie mogłabym tam pojechać...
Dorota  ---> Ta od innego sprzęta;)
Suzuki GZ125 (2008) --> Yamaha FZ6 S (2009) --> HONDA CyByRy 600F4 06 (2010)


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ LATA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !:D

Offline Ulf

  • TDM User
  • Ruda Śląska
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 74
  • :)
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 03, 2008, 19:11:05 »
http://greenpeace.pl/czarnobyl/      Do poczytania
Samobójca widzi światełko w tunelu a maszynista idiotę na torach.

Nie ma mistrzów, wszyscy jesteśmy uczniami.

Offline Kris

  • TDM User
  • Ełk , Leicester UK
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 218
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 05, 2008, 22:26:33 »
http://greenpeace.pl/czarnobyl/      Do poczytania


Prawda jest taka, że elektrownie atomowe są najbardziej efektywne w pochłanianiu pieniędzy. Ofiary technologii atomowej utraciły jednak coś więcej niż pieniądze. Odnawialne źródła energii nie zabijają tysięcy ludzi w przypadku awarii, nie trują też ludzi na co dzień i nie pozostawiają groźnych zanieczyszczeń na tysiące lat. Świat nie potrzebuje więcej elektrowni jądrowych - potrzebuje rewolucji w dziedzinie produkcji czystej energii
Cytat ze strony j.w.
Wiecie co? Nie jeden super inżynier, magister, nie śpi po nocach, dumając nad odnawialnym źródłem energii które zaspokoi potrzeby Światowej bądź też Krajowej Energetyki. Technika z którą mamy do czynienia jest jeszcze nadal niewystarczająca aby produkować energię nie zużywając przy tym zasobów naturalnych ziemi. Liczmy się z tym że za kilkadziesiąt lat zabraknie w kraju zarówno węgla kamiennego jak i brunatnego, które w chwili obecnej stanowią 60% ogólnego zapotrzebowania na paliwo do produkcji ciepła i energii elektrycznej w kraju...

Ale dobra wracając do tematu: zielono coś tam coś tam, zawsze robią dużo krzyku jeśli chodzi o dobro matki ziemi, zwierząt i w ogóle.
Hasło dnia: Rok 1982 Żarnowiec : Polska ma wystarczającą wiedzę, wykształconych naukowców, zaplecze polskich inżynierów szkolonych w Amerykańskich instytutach jądrowych, na otwarcie pierwszej elektrowni atomowej która miała być jedną z najnowocześniejszyc h elektrowni jak na tamte lata. Dodam że licencję oraz reaktor kupiliśmy od kanadyjczyków, którzy są liderami w produkcji elektrowni jądrowych na całym świecie. Mają niesamowitą i za razem bardzo bezpieczną technologię.
Do roku 1990 trwa nieustanna walka pomiędzy inwestorami a miejscową ludnością i green-peacem. Temat budowy pada, kasy brak, nie będzie elektrowni atomowej. Myślicie że to green-peace wygrało?  :deadlol: :deadlol: :deadlol: Świadoma i celowa gra interesów.
Pomyślcie sobie, że jak to polaczek pod czapką ZSRR-U może sobie do kraju ściągać uran??? Przecież moglibyśmy sobie atomówkę wybudować nie? :deadgrin:  Dziś ludzie którzy mieli tam pracować są dziadkami, celowe wyniszczenie krajowej inteligencji. "Polityka energetyczna kraju do 2025" zakłada konieczność uruchomienia do około 2020 roku pierwszej elektrowni atomowej... Czyli aż wykształcimy nowych atomowców :deadgrin:
Dobra ale dążę do czego innego:

Kolejny frustrujący mnie temat to obwodnica Augustowska.
Nie wiem ilu forumowiczów zna ten temat, ale ktoś powinien słyszeć w telewizji, co za cyrki tu się wyrabiały.
Latem w Augustowie nie ma możliwości przejazdu samochodem, gdyż TIR-y latające do Suwałk i na przejście graniczne w Ogrodnikach tamują ruch uliczny i spowodowały już niejeden wypadek śmiertelny. No to drogowcy nabazgrali na papierku obwodnicę lecz niestety przez Dolinę Rospudy, która w sumie jest rezerwatem. Nie długo trzeba było aby zleciało się na mazury ok 200 zielonych, koczujących przez ok 4 miechy w namiotach, z transparentami w garści krzyczących NIE DAMY ROSPUDY.... itd... Najciekawsze jest to że 1/3 z nich nie miała nigdy styczności z ruchem ekologicznym a była opłacana prawie 150zł dniówkami za stanie na drodze i pokrzykiwanie :headbang: Fakt z życia! Serio! Nie dziwcie się mojej frustracji tym tematem, bo gdzie tylko zobaczę zielonych to od razu widzę skorumpowaną grupkę ludzi.

Aha wracając do tematu elektrowni:
Człowiek wynalazł Elektrownię Wiatrową :deadflop: ZONK zabija ptaszydła
Człowiek wynalazł Elektrownię Szczytowo Pompową jak w bieszczadzkiej SOLINIE :  :deadflop: ZONK zabija, mieli ryby


Dlatego mam pytanie do GREE-nów: Z czego chcecie czerpać energię elektryczną???

Nie zasłaniajmy się zdjęciami, nie wyciągajmy pochopnych wniosków, Czarnobyl to błąd człowieka a nie techniki...

Pozdrawiam Kris




klama80

  • Gość
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 07, 2008, 13:59:38 »
Czesc Kris, kuzwa ale cie ruszyło , tylko chyba probowales nam wytlumaczyc cos o co nie chodziło nam wcale , to co piszesz to prawda i my o tym wiemy , jestesmy skazani na technike atomową to fakt
 Tylko ja probowałem ukierunkowac ta wyprawe do rzeczy o których mowiłem wczesniej z powodu miejsca powiedzmy dosc specyficznego ktore jest  miejscem historycznym  a byc moze przez taką inicjatywe stanie sie miejscem kultowym i cała reszta która był wczesniej tu omawiana .pozdrawiam  ./  :deadbabbo:

Offline Ulf

  • TDM User
  • Ruda Śląska
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 74
  • :)
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 08, 2008, 09:53:10 »
http://greenpeace.pl/czarnobyl/      Do poczytania


Prawda jest taka, że elektrownie atomowe są najbardziej efektywne w pochłanianiu pieniędzy. Ofiary technologii atomowej utraciły jednak coś więcej niż pieniądze. Odnawialne źródła energii nie zabijają tysięcy ludzi w przypadku awarii, nie trują też ludzi na co dzień i nie pozostawiają groźnych zanieczyszczeń na tysiące lat. Świat nie potrzebuje więcej elektrowni jądrowych - potrzebuje rewolucji w dziedzinie produkcji czystej energii
Cytat ze strony j.w.
Wiecie co? Nie jeden super inżynier, magister, nie śpi po nocach, dumając nad odnawialnym źródłem energii które zaspokoi potrzeby Światowej bądź też Krajowej Energetyki. Technika z którą mamy do czynienia jest jeszcze nadal niewystarczająca aby produkować energię nie zużywając przy tym zasobów naturalnych ziemi. Liczmy się z tym że za kilkadziesiąt lat zabraknie w kraju zarówno węgla kamiennego jak i brunatnego, które w chwili obecnej stanowią 60% ogólnego zapotrzebowania na paliwo do produkcji ciepła i energii elektrycznej w kraju...

Ale dobra wracając do tematu: zielono coś tam coś tam, zawsze robią dużo krzyku jeśli chodzi o dobro matki ziemi, zwierząt i w ogóle.
Hasło dnia: Rok 1982 Żarnowiec : Polska ma wystarczającą wiedzę, wykształconych naukowców, zaplecze polskich inżynierów szkolonych w Amerykańskich instytutach jądrowych, na otwarcie pierwszej elektrowni atomowej która miała być jedną z najnowocześniejszyc h elektrowni jak na tamte lata. Dodam że licencję oraz reaktor kupiliśmy od kanadyjczyków, którzy są liderami w produkcji elektrowni jądrowych na całym świecie. Mają niesamowitą i za razem bardzo bezpieczną technologię.
Do roku 1990 trwa nieustanna walka pomiędzy inwestorami a miejscową ludnością i green-peacem. Temat budowy pada, kasy brak, nie będzie elektrowni atomowej. Myślicie że to green-peace wygrało?  :deadlol: :deadlol: :deadlol: Świadoma i celowa gra interesów.
Pomyślcie sobie, że jak to polaczek pod czapką ZSRR-U może sobie do kraju ściągać uran??? Przecież moglibyśmy sobie atomówkę wybudować nie? :deadgrin:  Dziś ludzie którzy mieli tam pracować są dziadkami, celowe wyniszczenie krajowej inteligencji. "Polityka energetyczna kraju do 2025" zakłada konieczność uruchomienia do około 2020 roku pierwszej elektrowni atomowej... Czyli aż wykształcimy nowych atomowców :deadgrin:
Dobra ale dążę do czego innego:

Kolejny frustrujący mnie temat to obwodnica Augustowska.
Nie wiem ilu forumowiczów zna ten temat, ale ktoś powinien słyszeć w telewizji, co za cyrki tu się wyrabiały.
Latem w Augustowie nie ma możliwości przejazdu samochodem, gdyż TIR-y latające do Suwałk i na przejście graniczne w Ogrodnikach tamują ruch uliczny i spowodowały już niejeden wypadek śmiertelny. No to drogowcy nabazgrali na papierku obwodnicę lecz niestety przez Dolinę Rospudy, która w sumie jest rezerwatem. Nie długo trzeba było aby zleciało się na mazury ok 200 zielonych, koczujących przez ok 4 miechy w namiotach, z transparentami w garści krzyczących NIE DAMY ROSPUDY.... itd... Najciekawsze jest to że 1/3 z nich nie miała nigdy styczności z ruchem ekologicznym a była opłacana prawie 150zł dniówkami za stanie na drodze i pokrzykiwanie :headbang: Fakt z życia! Serio! Nie dziwcie się mojej frustracji tym tematem, bo gdzie tylko zobaczę zielonych to od razu widzę skorumpowaną grupkę ludzi.

Aha wracając do tematu elektrowni:
Człowiek wynalazł Elektrownię Wiatrową :deadflop: ZONK zabija ptaszydła
Człowiek wynalazł Elektrownię Szczytowo Pompową jak w bieszczadzkiej SOLINIE :  :deadflop: ZONK zabija, mieli ryby


Dlatego mam pytanie do GREE-nów: Z czego chcecie czerpać energię elektryczną???

Nie zasłaniajmy się zdjęciami, nie wyciągajmy pochopnych wniosków, Czarnobyl to błąd człowieka a nie techniki...

Pozdrawiam Kris




 :deaddrop: Kurde chyba zostałem źle zrozumiany, szukam po prostu informacji na temat Czarnobyla trafiłem też min. na taką stronę. Chodziło mi tylko o to żeby każdy mógł sobie poczytać o tym jak wygląda Czarnobyl 20 lat później, jakie są ewentualne zagrożenia i dlatego ten link (opisujący z innej perspektywy to co możemy tam zastać).
Inny link znalazłem na stronie racjonalni czy racjonalista i jakiś tam profesor dowodził że ludzie nie ginęli od promieniowania tylko ze stresu że ich przesiedlono i straszono promieniowaniem  :deadeekani: i takie tam pierdoły że przesadza się z tym Czarnobylem.
Jak zostałem opacznie zrozumiany to sorki za to.
Póki co dalej przeglądam strony odnośnie tej tragedii, Likwidatorów, i innych rzeczy powiązanych w jakiś sposób z Czarnobylem. Polecam chętnym na wyjazd zapoznanie się z pojęciami:
- Dawka ekspozycyjna, dawka pochłonięta, moc dawki ekspozycyjnej, moc dawki pochłoniętej i z układem SI jak to wszystko przeliczać.

Pzdr :deadbeer:
Samobójca widzi światełko w tunelu a maszynista idiotę na torach.

Nie ma mistrzów, wszyscy jesteśmy uczniami.

Zośka

  • Gość
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:15:30 »
Czarnobyl, (w sensie samej katastrofy i jej skutków) budzi i będzie nadal budzil wiele emocji i kontrowersji.
Nic więc dziwnego, że ludzie chcą zobaczyć to miejsce. Przeżyć, wzruszyć się....... .
No a przede wszystkim trzeba wykazać się duuuuuuużą odwagą, aby tam pojechać.
Myślę, że Ci co tam się wybierają, mają wystarczającą wiedzę na ten temat.
Zyczę powodzenia i bezpiecznego powrotu  :deadtop4:

Offline Ulf

  • TDM User
  • Ruda Śląska
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 74
  • :)
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 08, 2008, 11:53:57 »
Chcę tam jechać a wiedzę o Czarnobylu zdobywam cały czas aż do momentu przed samym wyjazdem. Jeżeli kogoś nie interesują zagadnienia promieniowania etc. to to co napisałem wcześniej o dawkach to wiedza moim zdaniem podstawowa jaką musi zdobyć. No to tyle. :)
Samobójca widzi światełko w tunelu a maszynista idiotę na torach.

Nie ma mistrzów, wszyscy jesteśmy uczniami.

Offline Kris

  • TDM User
  • Ełk , Leicester UK
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 218
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 08, 2008, 23:14:04 »
Hej Ulf :deadbeer:
Chłopie, nie zrozumiałem Cię źle, nie naskakuję na Ciebie czy też na innych. Jedyna rzecz która podnosi mi ciśnienie to GREEN, dlatego taka reakcja  :deadfu:
Zdaję sobie sprawę z faktu że jesteś oczytany z zakresu zagrożeń płynących z pobytu w strefie zero. Dlatego mam nadzieję że wspólnie spełnimy swoje chęci wyjazdu i razem ruszymy w maju :deadtop4:
Pozdrawiam Kris