Autor Wątek: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009  (Przeczytany 35106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kris

  • TDM User
  • Ełk , Leicester UK
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 218
Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« dnia: Listopad 27, 2008, 18:57:28 »
Niespełna kilka lat temu przeczytałem niesamowitą relację Eleny z wycieczki do Czarnobyla http://mojasd.ovh.org/ghosttown/chapter1.html
Czytając ten materiał niemalże przez cały czas miałem na dłoniach gęsią skórkę. Nie jeden z nas może pozazdrościć ""JAJ"" Elenie która zdobyła się na na odwagę i ruszyła na zwiedzanie miasta które umarło w 86 roku.

Do czego zmierzam:

Moi przyjaciele z Zambrowskiego Klubu Motocyklowego http://www.klub-zubr.yoyo.pl/ organizują w tym roku motocyklowy wypad do krainy dreszczowców. W zeszłym roku pojechali tam samochodem i w sumie mocno żałowali że nie ruszyli jednośladami.
W tym roku dołączam do nich i na chwilę obecną tworzymy 11 osobową grupę pewniaków 100% :headbang:

Są biura turystyczne które organizują wyjazdy http://www.klub-zubr.yoyo.pl/ lecz jak słyszałem, nie dość że kasują za byle gówno to w dodatku wycieczka sama w sobie nie jest tak spektakularna, widowiskowa, przyjacielska, jak jazda motocyklami.

Kolejna rzecz to koszty: Im więcej chętnych, tym lepiej dla nas... kumple w zeszłym roku jadąc dyliżansem wydali po ok. 700-900zł na łeb z noclegiem, paliwem, żarciem, przewodnikiem, pozwoleniami, zakupem geigerów itp...

Teraz jadąc na kilkanaście rumaków będzie znacznie taniej. Waha, żarcie, noclegi Taniocha :deadtop4:

Na zadane pytanie odnośnie uczestnictwa chętnych z ZONY dostałem odpowiedź: Yasne :deadtop4:

Czekam na pytania, sugestie oraz chętnych :deadwar:

Napromieniowany Kris :deadlol:

Offline felix

  • TDM User
  • Kraków
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 258
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2008, 19:06:54 »
jestem fanem gry STALKER ,która jest oparta na autentycznych planach i zdjeciach satelitarnych czarnobyla........t ak,że virtualnie znam tam kazdy kąt.. :deadlol:
jak beda konkrety to jestem zainteresowany  do vstreci,poka!

Offline LEO

  • Przyjaciele
  • Wodzisław śl
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2008, 19:33:04 »
Kris kiedy, daty, terminy,sorry termin jest, skąd ruszacie jakiśplan trasy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2008, 19:35:48 wysłana przez LEO »

Offline Kris

  • TDM User
  • Ełk , Leicester UK
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 218
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2008, 20:01:08 »
Kris kiedy, daty, terminy,sorry termin jest, skąd ruszacie jakiśplan trasy.

Sorry że temat na chwilę obecną jest nieco suchy i brak w nim szczegółów lecz po Nowym Roku ruszy z buta jak się spotkam z chłopakami i obgadamy wszystko na tip top.
To był spontan, telefon do kumpla o plany na przyszły rok, on odpowiada Maj Czarnobyl :deadgrin: i się zaczęło...

Zbierać kasę, ołowiany pas cnoty na klejnoty :deadlol:, i jadymy :deadwar:

""Nigdy nie dowiemy się czy przez te sześć godzin pobytu w strefie skażonej otrzymaliśmy dawkę jednego, pięciu czy piętnastu prześwietleń w szpitalu. Ale czy to ważne? Życie staje się nieciekawe, jeśli decydujemy się w nim jedynie na to, co rozsądne""

Pozdrawiam Kris
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2008, 20:15:13 wysłana przez Kris »

lucars

  • Gość
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2008, 20:25:48 »
Niespełna kilka lat temu przeczytałem niesamowitą relację Eleny z wycieczki do Czarnobyla http://mojasd.ovh.org/ghosttown/chapter1.html
 zwiedzanie miasta które umarło w 86 roku.


:



kur... ja sie wtedy urodziłem :deadeek:

Offline Kris

  • TDM User
  • Ełk , Leicester UK
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 218
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2008, 20:35:18 »
kur... ja sie wtedy urodziłem :deadeek:

 :deadgrin: Moja Martucha również, tzw. dzieci Czarnobyla :deadeek: Młoda również ma chcicę jak ja i chce jechać :deadtop4:


Offline Grum

  • Przyjaciele
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Pokój na drodze...ludziom i jednośladom.
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2008, 21:26:38 »
W 86 Czarnobyl przyszedł do mnie...akurat szykowałem się do założenia kamaszy, pasa i zielonego garnka z orełkiem....
Dostałem co swoje...
Nie jadę!

lucars

  • Gość
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2008, 21:52:53 »
jako dziecko czarnobyla chętni pozwiedzałbym moje miasto ale wybieram sie na otwarcie sezonu i tyle wolnego to mi szef  nie da. :deadflop:

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3472
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2008, 21:58:32 »
Byłem wtedy w 5tej klasie podstawówki, a brat był rok przed zerówką. Żona była w 3ciej klasie.. Kurde, marzy mi się taka przejażdżka..
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2008, 22:00:14 wysłana przez Vivaldi »
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64


Offline yarccom

  • TDM User
  • Szczecin
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Sklep Motocyklowy
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2008, 22:30:53 »
ale moze cos wiecej na temat samej jazdy juz miejscu
szwendanie samemu czy przewodnik jednak
3 dni tam czy 1 dzien dojazd cały dzień tam i 3 powrót

propozycja nad wyraz kusząca :)
było
GS 500 '01
TDM 850 '02
GSX-R 600 '02
GSR 600 '06

a teraz LTZ 400 2011

zawodowo
MotoGraty - Części i akcesoria motocyklowe

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3472
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2008, 07:56:14 »
Hmm, interesują mnie 2 sprawy: jak uda się chłopakom załatwić wjazd do strefy dla takiej liczby osób? No i sama jazda w obszarze - tam ciągle na drogach leży radioaktywny kurz i pył i nie można jechać za kimś, chyba że ktoś ma ochotę na koniec zarobić prysznic chemiczny i pożegnać się z plastikami maszyny..
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64


Offline Kris

  • TDM User
  • Ełk , Leicester UK
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 218
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2008, 12:40:09 »
Hmm, interesują mnie 2 sprawy: jak uda się chłopakom załatwić wjazd do strefy dla takiej liczby osób? No i sama jazda w obszarze - tam ciągle na drogach leży radioaktywny kurz i pył i nie można jechać za kimś, chyba że ktoś ma ochotę na koniec zarobić prysznic chemiczny i pożegnać się z plastikami maszyny..
No właśnie nie wjedziemy :deadflop: na pierwszej ZONIE maszyny zostawiamy, przechodzimy przez bramkę gdzie nas mierzą ważą, , udzielają nam wstępnego instruktażu co robić czego nie, aby spierd... od dzikiej zwierzyny itp. Dostajemy w garść Geigera i mamy do wyboru : albo samemu śmigać po mieście( zła opcja ) albo przewodnika (ang-rus) który w szybkim czasie pokaże co najważniejsze. W mieście możemy przebywać tylko 2 godzimy więc zwiedzanie często wygląda jak przełaje na czas z orientacją... Ogólnie w strefie można przebywać 12 godzin i można to rozłożyć nawet na 4 dni.
Aha najgorsza sprawa: wskazane jest wyrzucenie butów oraz spodni a nawet kurtek jeśli miały one kontakt z podłożem, ścianami itp...
tak więc druga para łachów wskazana
Z ostatniej chwili:
Każdy dostanie indywidualne pozwolenie na wjazd do ZONY po podaniu danych osobowych i numeru paszportu. Kumpel naciska aby listę zamknąć do końca lutego.

BTW na razie termin jest niepewny gdyż nie dzwoniliśmy do agencji turystycznych i im wcześniej damy cynę tym szybciej będziemy mieli zaklepany termin... ktoś spyta dlaczego? ostatnimi czasy Czarnobyl stał się jedną z najbardziej odwiedzanych atrakcji turystycznych :deadeek:

Jak coś do łba wpadnie to dopisze

klama80

  • Gość
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2008, 13:12:34 »
O kurw,a motocyklisci to naprawde banda czubów , miejsce kusi pustką i porusza umysł do rozmyslań co tam sie wydazylo o chorych dzieciach w specjalnych szpitalach rodzacych sie bez skóry  lub bez konczyn ,, one nie były w strefie ZERO nigdy ,,
wiecie co pomyslcie czemu tam nikt nie jezdzi motocyklem i dlaczego każą wam wyrzucic wszystko co ma kontakt fizyczny z glebą , promieniowanie jest dopuszczalne w miarę godzin ale pył  radioaktywny ktory osadza sie w oskrzelach pozostaje tam do konca zycia to taki filter jednorazowy ktory zbiera wszystkie smieci w naszym zyciu
Ale z przyjemnoscia poogladam sobie zdjecia w galerii to naprawde niezły sarkofag
Zchecam do odwiedzenia omawianych dzeciecych  szpitali to bedzie dopiero niezapomniane wrazenie  :deadbeer:
Chcialem tylko wyrazic  swoje zdanie  KRIS  pozdrawiem ./

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3472
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2008, 13:29:03 »
Jazda motocyklem jest bezpieczna, pod warunkiem że nie zjeżdżasz z asfaltu, nikt przed tobą nie jechał minimum godzinę (czyli pył miał czas osiąść) , a obok GPSa masz przykręcony licznik geigera..

Wiecie co, to jest fajna wyprawa, ale z drugiej strony to miejsce jest też miejscem spoczynku wielu ludzi, a zaczyna tam się zakorzeniać turystyka komercyjna i zaraz zrobią tam mcdonald'sa.  Nie do końca podoba mi się to, że ktoś chce na tym zarobić.. Z drugiej strony może dzięki temu, ludzie którzy widzieli to na własne oczy, nie pozwolą zapomnieć ? Nie powiem, sam chciałbym tam pojechać i nie boję się zagrożeń, bo o nich wiem. Wiem też o tym co pisze Klama, o dzieciach z mutacjami, o zwierzętach - nie sposób o tym zapomnieć.. Dlatego mam duży dylemat..

Oczywiście, sam pomysł w sobie jest niesamowity i absolutnie go nie potępiam, pod warunkiem zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa i poszanowania miejsca tragedii..
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64


Offline Ulf

  • TDM User
  • Ruda Śląska
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 74
  • :)
Odp: Wycieczka Czarnobyl 1-2-3.05.2009
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2008, 14:10:03 »
Ciekawa propozycja, dla mnie byłaby to terapia szokowa. Czarnobyl kojarzy mi się z jedzeniem paskudnych kostek cukru z jodem ("zabezpieczenie" dzieci przed skutkami promieniowania jakieś 2 czy 3 miesiące po zdarzeniu) moje kochanie wyrażała już wcześniej chęć wyprawy. Póki co ja muszę się głęboko zastanowić nad tą wycieczką. Wstępnie jestem na tak :deadwar: twardym trza być.
Samobójca widzi światełko w tunelu a maszynista idiotę na torach.

Nie ma mistrzów, wszyscy jesteśmy uczniami.