Autor Wątek: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.  (Przeczytany 174362 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2427
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 15, 2013, 17:42:55 »

Moto Xpress Tour
Mamy dziwne uczucie, że Ameryka południowa nas nie lubi. Przykład z ostatnich dni. Wyruszyliśmy z La Paz bardzo wcześnie, żeby zrobić cała trasę La Paz- Cuzco i po drodzę zobaczyć jezioro Tikitaka. Po 107 km (wiem, bo znak był obok), w tym uroczym miejscu z Mataty wypadła śruba od zbiornika oleju i moto z pełną parą wypluł cały olej na przestrzeni 15 metrów. Maks pojechał szukać śruby, zostawiając mnie przy drodzę z moim moto na bite 5 godzin. Gdy wrócił, okazało się że w najbliższych wioskach nie mają śruby o podobnych rozmiarach, wiec dali nam mniejszą, sznurek i sylikon. Prowizorka, ale udało się! Zatkaliśmy, nalaliśmy olej, wystartowałem moto, działa! No to wsiadamy, pakujemy się i... nie, nie jedziemy dalej, bo dla odmiany Hakuna nie chce odpalić. Podłączamy Hakunę do Mataty na hol (wiem, nie robi się tak) i ciągnę Maksa do Copacabany przez naście km. Następnego dnia rozbieramy moto, stwierdzamy, że to chyba kranik, czyścimy, skladamy z powrotem i... zaczyna padać grad, a po chwili śnieg. No nic, zostajemy w Copacabanie jeszcze jeden dzień. Dziś zadowoleni że wszystko gotowe, śnieg stopniał i dzień jest piękny, probujemy odpalić... no niestety, zero reakcji. W tej chwili Maks rozbiera moto, i wraz z tutejszymi "specami" próbuje go zmusić do działania. Czekam niecierpliwie na huragan, tornado, lub burzę piaskową.
*****  ***

Offline Ynciol

  • TDM User
  • Rybnik
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 15, 2013, 20:45:10 »
No to się chłopaki nawku...... za całą podróż.
Oby to ostatnie problemy sprzętowe.

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2427
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 16, 2013, 20:53:04 »
Motocykle już "ogarnięte" teraz kolejna dawka problemów...

Moto Xpress Tour
Wykrakałem. Nie wypuścili nas z Boliwii, ponieważ "przejście graniczne" (składające się z: 1 żołnierza, 1 budy, 1 szlabanu i 1 kury) pomiędzy Paragwajem i Boliwią nie dopełnilo formalności. Nie mamy pieczątek wjazdowych w paszportach. Wróciliśmy do La Paz, żeby spróbować załatwić sprawę z konsulem. Najgorszy scenariusz? Wracamy do Paragwaju :(
*****  ***

Offline Ynciol

  • TDM User
  • Rybnik
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 24, 2013, 08:45:04 »
Grzeci przyspałeś  :deadbandit:

Moto Xpress Tour

Udało się! Jesteśmy od dwóch dni w Peru, dokładniej w Cusco Po drodze złapał nas śnieg, ale dotarlismy  Jutro ruszamy na machu picchu. Potem z powroctem do Cusco i dalej do wybrzeża i m.in Limy. Dotarło też do nas, że za około 40 dni wracamy do Polski... no cóż, nie można powiedzieć, żebyśmy nie tęsknili, za Wami, za Wrocławiem, no i bądźmy szczerzy, nic nie zastąpi dobrego schabowego

czekamy na filmik!!!!

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2427
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 25, 2013, 00:39:41 »
Grzeci przyspałeś  :deadbandit:


   A, co ja??  Robocop??   Urlop miałem (tak tak...  urlop!!)


Moto Xpress Tour
Machu Picchu done! Motocykliści! Trasa Cusco - Santa Teresa (ostatnie miejsce do którego można na motocyklu dojechać) jest jedną z najlepszych motocyklowych tras jakie widzieliśmy na świecie! Jest GENIALNA! Różnica wysokości między 1200 m.n.p.m a 4400 m.n.p.m, niezliczone zakręty, świetny asfalt, ale tez na samym końcu 25 km offroadu, połączonego z takimi atrakcjami jak przejeżdżanie przez strumienie i widok na położoną pareset metrów niżej rzekę. Polecam! Krzysztof Wróblewski.
*****  ***

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2427
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 25, 2013, 23:30:00 »
No to lecimy :)


Moto Xpress Tour
Jutro kierunek Lima! Patrząc na trasę można dojść do wniosku, że w Peru jedyny prosty kawałek terenu trzymają w muzeum


I tu foto jakieś :

http://s1313.photobucket.com/user/Motoxpresstour/library/?sort=2&page=1



« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2013, 23:34:22 wysłana przez Grzeci »
*****  ***

Offline Ynciol

  • TDM User
  • Rybnik
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 28, 2013, 23:57:40 »
Ech pozazdrościć ';)

P.S. O ile bardzo lubiłem oglądać foty z wyprawy o tyle ostatnia wrzuta coś nie teges, kolory jakieś dziwne i ciemno!

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • TDM User
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 29, 2013, 15:57:34 »
 O0

ale kiszka madafako  :headbang:  ja bym bankowo na kolejnym.. zmienił kierunek i poleciał nazat  :deadlol:
Roots Bloody Roots

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2427
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 29, 2013, 19:27:14 »
Najnowsza produkcja! A, obiecują już kolejny film!

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gi_qQDhSjSA
*****  ***

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2427
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 02, 2013, 05:01:43 »
Moto Xpress Tour
Potrzebowaliśmy TEGO już od Paragwaju. Wszyscy mówili nam, że takie rzeczy w Paragwaju są raczej tanie i latwo dostępne. Jednak po wizycie w paru odpowiednich miejscach okazało się, że nie ma opcji, żebyśmy TO dostali. Zostaliśmy poinformowani, że mooooże uda nam się TO kupić w Boliwii. Niestety to także okazało się nie prawdą. W całej Boliiwii ludzie udawali, że nie wiedzą o czym mówię. Gdzieś pod koniec w La Paz w jednym z miejsc zostałem poinformowany, że w Peru będzie łatwo TO dostać. Dojechaliśmy do Cusco i niestety okazało się, że jedynie w Limie możemy dostać TO co chcemy. Ale! Nie było nie było to łatwe. Najpierw trzeba było się rozejrzeć po paru miejscach, w końcu dostałem namiary do niejakiego Juan Pablo, który ponoć ma TO w domu. Zadzwoniłem, dostałem adres i dokładny czas na który miałem się zjawić u Juana w domu. Portier tylko zapytał mnie o imię i numer mieszkania, zadzwonił do Juana, który potwierdził, że się mnie spodziewa. Dotarłem do jego mieszkania. Juan Pablo okazał się grafikiem w średnim wieku. Nigdy by się nie spodziewał, że u Niego TO dostane. I właśnie wtedy okazało się, że Juan ma tylko "zamienniki", zapytałem czy zna kogoś kto ma dokładnie TO czego potrzebuję. Bez słowa wyciągnął telefon i zadzwonił do znajomego po drugiej stronie miasta. Znajomy, Pedro, miał wszystko. Uprzedzono mnie, że Pedro nie gada po angielsku. Uprzedzony pojechałem do Pedra, który zaprosił mnie do swojego wielkiego domu. Po chwili przyszedł z całą pudłem. To było dokładnie TO! zapakowane każde w osobny plastikowy woreczek. Udało się po 3 tygodniach dostaliśmy dokładnie to o co nam chodziło- CZĘŚCI ZAMIENNE DO GOPRO!
*****  ***

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2427
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 08, 2013, 05:24:21 »
Moto Xpress Tour
W trakcie tej wyprawy mamy sporo czasu na przemyślenia "podkaskowe", oto jedno z nich:
Jestem pod ciągłym i nieodpartym wrażeniem w jaki sposób tuninguje się samochody w niektórych krajach. Jest parę zasad, które dziwni ludzie stosują na całym świecie z maniakalnym upodobaniem. Zebrałem te zasady w 10 punktów, z pozdrowieniami dla wszystkich szalonych kierowców z Peru:
0. NAJWAŻNIEJSZA rada: tylko niektóre samochody można tuningować. Najlepsze są do tego Tico.
1. Nalepki dodają +10 km/h. Duże nalepki dodają + 15km/h
2. Skrzydło z tyłu samochodu dodaje +8 do szpanu ogólnego i + 3 do wagi TICO, co, oczywiście, nie jest bez znaczenia.
3. Nalepka na spojlerze daje mnożnik x2 do wszystkich lasek, które bedą biegły za Twoim wozem
4. Koniecznie MUSISZ mieć nalepki wszędzie, najlepiej w języku, którego nie rozumiesz. Największy hit to TICO z olbrzymią naklejką "GREAT SUPER". Nie wiem czy chodziło o samochod, kierowcę, czy notowania na gieldzie w Sierra Leone.
5. Gdy już masz oklejony cały samochód, musisz wolniuteńko jeździć dookoła rynku. Żeby wszyscy wiedzieli. Potworna moc drzemiąca w Twoim TICO może w każdej chwili wystrzelić Cię do pełnych 60 km/h. Ale panujesz nad tym "zwierzakiem". No i oczywiście przy 60km/h odpadły by naklejki.
6. Muzyka. Żadnego tam miekiego pobrzdękiwania. Prawdziwy czarny rap z Peru! Koniecznie do oporu i koniecznie na glośnikach zrobionych z bawełny, patyka i dwóch puszek po coli.
7. Dobrze jak masz podswietloną brykę. Lampki choinkowe dadzą radę, tylko pamiętaj żeby je rodzicom oddać przed świętami.
8. Zawieszenie jest dla mięczaków. Skracanie, albo obnizanie zawieszenia tez jest dla mięczaków. Wywal cholerstwo i tak nikt z tego nie korzysta.
9. Wspominalem, że kierunkowskazy są też dla mięczaków? W prawdziwym ryczącym Tico nie ma miesca na takie udogodnienia.
10. Pamiętaj! Wszystkie prawdziwe sportowe samochody jeżdżą na gas. Próbuj przejechać każdego kto wygląda jakby sie z tym nie zgadzał.
*****  ***

Offline Marchewa

  • Przyjaciele
  • wielkopolska
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2270
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 08, 2013, 12:26:51 »
Kurde...dopiero zatrybiłem ....mam sąsiada Peruwiańczyka  :deadeek:

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2427
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 13, 2013, 20:59:41 »
Moto Xpress Tour
Przepraszamy, że się nieodzywaliśmy ostatnio, ale utkneliśmy w Trujillo na parę dni. W międzyczasie zrobilismy remont silnika w Matacie i ogólny przegląd obu motocykli (spawanie gmoli, które od 2000 km były sklejone na taśmę klejącą i takie tam), wczoraj przekroczyliśmy granicę Peru-Ekwador i obecnie jesteśmy w prawdopodobnie naszym przedostatnim kraju Ameryki południowej. Dziś postaram się wrzucić film, który jestesmy Wam zalegli i nowe zdjęcia, jako, że wreszcie mamy dostęp do normalnego, funkcjonującego internetu. A póki co trzymajcie zdjęcie jak Maks zapuszcza brodę w sposób aktywny


*****  ***

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2427
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 14, 2013, 19:24:32 »
Nie trzeba nic pisać...    Nie trzeba się denerwować...   Nerwy są niezdrowe.....  Trzeba oglądać... iiiiiiii  zapie****dalac :)


www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=O9c7NltjLVA#at=298
*****  ***

Offline Michaan

  • TDM User
  • Opole
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Dwa motocykle, 50 tysięcy kilometrów i rok na to, by je przejechać.
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 18, 2013, 15:43:01 »
Na ich fejsbookowym profilu jest wpis że mieli wypadek i Maks nie żyje :(