Autor Wątek: RUMUNIA 2010  (Przeczytany 44845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rephlex

  • Przyjaciele
  • Wejherowo
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 283
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 29, 2009, 22:00:32 »
Świetny filmik - narobił mi apetytu na kolejną wyprawę  :deadgrin: Niestety ja póki co nie mogę się określić co do terminu  :deadmad:
O, a tu pomysł na to jak rozszerzyć wyprawę o jeszcze jeden w miarę dziewiczy kraj
http://www.scigacz.pl/Bulgaria,i,Rumunia,na,motocyklach,8211;,be,hardcore,11772.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 14:45:22 wysłana przez rephlex »

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 01, 2010, 21:24:41 »
może bez fajerwerków, ale moje ubiegłoroczne doświadczenia z tamtych stron...
www.picasaweb.googl e.com/JacekTDM
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.

Offline Ryba

  • TDM User
  • Budzów Kolonia
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 520
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 07, 2010, 11:28:03 »
Witajta.
 Dyskusję o wyprawie Rumuńskiej czas odświeżyć. Na dzień dzisiejszy termin rozpoczęcia wyprawy to 6.09. poniedziałek. Czas wyjazdu to 10 dni, czyli powrót około 15.09. ewentualnie 16.09 najpóźniej.
Niestety w naszej sytuacji zależy nam na tym aby w wyprawie było jak najmniej weekendów. Taki rodzaj pracy :deaddrop:
Być może, ale tylko "być", uda nam się być gotowym na niedzielę ok. 13-14 godz. I ten czas przeznaczyć na dojazd do Budapesztu który chcielibyśmy zwiedzić. Charakter wyprawy dokładnie taki jak w filmiku
 czyli namiot,ewent. pensjonat, ale musu aby go znaleźć nie ma. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie mamy zaplanowanej dokładnej trasy ale wstępny zarys to  zwiedzanie Budapesztu-Rumunia-Zamek Drakuli-Nowy Sołoniec(dom Polski)-Maramuresz (wesoły cmentarz nie pamiętam wioski)-droga transfagarska-dojazd do Morza Czarnego i plaża ze 3 dni-powrót. Trasę zmodyfikuję być może po relacji kolegi J.A.C.E.K.
Być może zarys jest trochę chaotyczny ale poukładam go później. Pewnie wielu chciałoby mieć trasę zaplanowaną na każdy dzień dokładnie ale wybaczcie, motto wyprawy to "PLAN LUŹNY" :deadsleep: Bo jeśli np. znajdziemy wioskę z pysznym serem i chlebem lub zwalającą z nóg palinką, to po co  stamtąd uciekać :deadgrin:.Pewnym tylko jest postój 3 dniowy nad Morzem Czarnym i..... leżenie bykiem!!!! :deadtop4:



asienaebałem

Offline Ulf

  • TDM User
  • Ruda Śląska
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 74
  • :)
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 08, 2010, 20:08:29 »
a może by tak się zarumunić w końcówce sierpnia, przed wrześniem? Zapytam egoistycznie z przyczyn pracowych.... Bo wrzesień u mnie nie wchodzi w grę zasadniczo :(

Wybacz Ryba że wcinam się w temat.
Marcotek zastanawialiśmy się z dziewczyną nad Rumunią, okres lipiec lub sierpień, wstępnie jakąś trasę mamy a właściwie miejsca które chcielibyśmy odwiedzić. Zbieram $ i możemy sobie ewentualnie pogdybać na PW co i jak bo terminy mamy podobne z Tobą no i razem raźniej.
Samobójca widzi światełko w tunelu a maszynista idiotę na torach.

Nie ma mistrzów, wszyscy jesteśmy uczniami.

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 10, 2010, 13:44:28 »
Generalnie cały Muramaresz polecam. Jeśli cmentarz, to Sapanta, więc warto przelecieć przez Karpaty Zachodnie. Traskę ubiegłoroczną mogę odtworzyć i podesłać. Warto, bo przelatujecie dzikimi asfaltami przez przełęczy i naprawdę piękne góry -> widac w galerii kilka wątków wyżej. Klimat Muramareszu budują tradycje. Jeżeli będziecie tamtędy jechali, to niemal wszyscy idący na nabożeństwo idą w strojach ludowych. Trasę po południu kraju chętnie zasugeruję po swoim tournee. 
pozro,
ja.
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.

Offline marcotek

  • TDM User
  • Warszawa-Mysiadło-Łacha
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • tdm 900 '04 prev.3vd '92
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 13, 2010, 23:18:11 »
tak jak wspominałem dla mnie niestety terminem możliwym jest połowa sierpnia,gdyż wrzesień to już szkoła, a ja w niej ;P
więc dawajta komu ten termin pasuje. Wiem, że jeszcze rockride chce w tym terminie, zresztą sprawdzilim się w trasie ostatniego roku na Węgrzech... dogadamy w Srebrnej Górze
pozdrufka
m.
Kot zazwyczaj w WORKu :D

Voyager

  • Gość
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 19, 2010, 00:14:59 »
Hejka dla osób planujących pobyt na campingu nad Morzem Czarnym polecam ten http://www.gpm.ro/index.php/ro/galerie-foto-camping
 - czysto, kibelki na szczęście i takie i takie czyli i tradycyjne i na Małysza  :deadeek:, jest sklepik na miejscu i restaurayjka, drzewka które dają  cień, plaża nie zatłoczona przynajmniej od połowy sierpnia w dół. Jadąc od Constanty mija się Mamaie i zaraz za Mamaią a przed Navodari jest ten camping.

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2010, 19:50:35 »
Hej,
Na prośbę Ulfa wrzucam w paru słowach moją ubiegłoroczną trasę...
Wjazd przez
->Satu Mare. Uwaga przy wyjeżdzie, bo łatwo się można zakręcić. Lepiej się upewnijcie, że to dobry kierunek. Ludzie generalnie są bardzo mili, ale przy granicy jest mnóstwo Cyganów, więc delikatnie uprzedzony, radzę odjeżdżać...
->Negresti Oas
-> Sapanta - kolorowy cmentarz, obsolutnie koniecznie, jeżeli ktoś się w tamte strony wybiera. Jest sporo oznaczeń anglojęzycznych
nocleg mieliśmy jakieś 2-3 km przed
->Sighetu Marmatiei
a więc przed wjazdem, przed zakrętem w lewo jest po prawej stronie jasnozielony pensjonat. Nazwy nie pamiętam, ale budynek jest nowy, na dole jest knajpka. Jedzienie w porządku i co najważniejsze... 70 pln za nocleg w dwuosobowym pokoju. Warunki bardzo fajne. Do tego śniadanie i świetna kawa... Bajki można postawić za budynkiem, no polecam.
-> potem przelot doliną Borsy - klimaty, jakich nie spotkałem już dawno. W niedzielę niemal wszyscy w ludowych strojach. Genialnie. Folklor jakiego nie doświadczycie już w tej części europy. I do tego góry... ehh...
potem lecicie na
->Nasaud - generlanie do Cluj najnudniejsza część trasy.
-.> my niestety zawijaliśmy już do Polski z postojem w Oradei Miasto piękne, choć zniszczone.
I jeszcze - przez Węgry tylko autostrady. Dolina Tokai jest fajna, ale highwayem walicie momentalnie cały kraj...
Pozdro,
Ja.
-
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.

Offline maciek

  • TDM User
  • Szczawno Zdrój
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 11, 2010, 13:25:04 »
No i wybieram się nach Romanien tooo  :deadbandit:. Pocz atek czerwca - trasa przez Węgry , Romanien, może Mołdawia i do Osessy....jak czas starczy Krym.........ale wątpię. Dla mnie za ten filmik
  chłopaki powinni dostać Złotą Palmę :\  :deadgrin: :headbang:. Extra zmontowanie - przepełnione humorkiem. Największe obawy podczas podróży to pogięcie felg  :deadsad: i śnieg na Transfogarze podobno jeszcze leży i trasa może być zamknięta.......... ......

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 12, 2010, 19:37:11 »
trasę najwcześniej odpalają 15 czerwca bodaj. Daj znać, czy udało Ci się przejechać.
Ja.
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.

Offline filemontek

  • TDM User
  • KROSNO
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 11, 2010, 23:44:52 »
Ja też ciekawy jestem kiedy da się przejechać-wybieram się 3.06.Jak nie otworzą trasy to trzeba będzie przesunąć termin wyjazdu.

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 12, 2010, 09:22:36 »
no przed 15 czerwca to się chyba nie zdarza. Chociaż i po otwarciu masakra jest  :deadgrin:
Ja.
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.

Offline Ryba

  • TDM User
  • Budzów Kolonia
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 520
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 14, 2010, 18:26:35 »
Ufff.......
 Niestety zaplanowana przeze mnie wyprawa na Rumunię się nie odbędzie :deadflop:.
Bardzo przepraszam wszystkich, którzy planowali ze mną jechać. :deaddrop:
A powód???
 Otrzymaliśmy z małżonką w prezencie (dosłownie) wyjazd w tym czasie do Chorwacji, i po rodzinnych konsultacjach (czyt. przyłożony nóż do gardła) nie mogłem odmówić (czyt. bym qrwa spróbował  :deadlol:).
Moto jedzie ze mną  na przyczepie  :deadtop4:
asienaebałem

Offline maciek

  • TDM User
  • Szczawno Zdrój
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 14, 2010, 19:21:31 »
A żałuj koleżko żałuj - wczoraj wróciliśmy z Rumunii....no cóż tu pisać jak będę miał chwilę zapodam fotki.....RAJ NA ZIEMI!!!!  :headbang:
Transfogar był już otwarty w ubiegły piątek!!!   :deadeek: Potem trasa transalpina - troche off-roadu- mega wycieczka!!!! Polecam w ciemno! Ja na 100% jeszcze nach Romanien wrócę  :deadbeer:

Offline Raffik

  • TDM User
  • Wieś pod Krakowem, miedzy Wieliczką a Bochnią... Kiedys Katowice...
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2000
  • CRF1000 ATAS
Odp: RUMUNIA 2010
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 14, 2010, 19:25:33 »
 :deadfu: :deadflop: :deadfu: :deadflop: :deadfu:

 :deadsad: :deadsad: :deadsad: :deadsad: :deadsad:

ps.
Milego urlopu !! :)
Wybyczcie sie bo sie nalezy :)
Four wheels to move Your body...
Two wheels to move Your soul...