Autor Wątek: [K] Piłe spalinową łańcuchową  (Przeczytany 10888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawulon182

  • TDM User
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1734
  • kawałek sera ułatwi trawienie całego posiłku
    • ekipa
[K] Piłe spalinową łańcuchową
« dnia: Maj 07, 2017, 18:18:11 »
Cześć. Jak w temacie - potrzeba mi dobrej jakościowo używanej spalinówki łańcuchowej żeby na działce urznąć se noge albo jakieś drzewo. Model bez znaczenia, wielkość max średnia, marka...nie mam pojęcia. Liczy się jakość bo mam dość gówna na 5 motogodzin i szmelc. Jak ktoś coś to prosżę o info.
so be it

Offline Marchewa

  • Przyjaciele
  • wielkopolska
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2270
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2017, 21:02:50 »
Paw ...tu nie ma co żydzić ....żadna używka, ani chińczyk. Tu nie ma licznika motogodzin - nic nie stwierdzisz, a chodzi to na potężnych obciążeniach. Weź sobie na raty Stihla 170tkę albo Husqwarnę i przy Twoich potrzebach masz niezawodny sprzęt na 15 lat ( ja w tym czasie przerobiłem dwa, ale u mnie to inna bajka  :deadwar:) i uczciwe punkty serwisowe. Fakt ...kosztuje 750 zł, ale jak sobie policzysz użeranie i naprawy jakichś niefirmowych gówien... naprawdę warto kupic firmową nówkę z gwarancją
 
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 21:08:20 wysłana przez Marchewa »

Offline mr_soze

  • TDM User
  • Biała Podlaska
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 248
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2017, 21:12:19 »
Paw ...tu nie ma co żydzić ....żadna używka, ani chińczyk. Tu nie ma licznika motogodzin - nic nie stwierdzisz, a chodzi to na potężnych obciążeniach. Weź sobie na raty Stihla 170tkę albo Husqwarnę i przy Twoich potrzebach masz niezawodny sprzęt na 15 lat ( ja w tym czasie przerobiłem dwa, ale u mnie to inna bajka  :deadwar:) i uczciwe punkty serwisowe. Fakt ...kosztuje 750 zł, ale jak sobie policzysz użeranie i naprawy jakichś niefirmowych gówien... naprawdę warto kupic firmową nówkę z gwarancją
Dobrze mówi...ja osobiście polecam Husqvarnę...... jeśli ktoś sprzedaje to wyjebka,
"Dwie rzeczy nie mają granic : wszechświat i ludzka głupota" Albert Einstein

Offline AVE

  • TDM User
  • Wieluń k/Białej
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1197
    • Pro-Sanit
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2017, 21:15:46 »

Offline pawulon182

  • TDM User
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1734
  • kawałek sera ułatwi trawienie całego posiłku
    • ekipa
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2017, 22:31:00 »
Dzięki za info. Nówki raczej nie kupię bo rzygam już spłatą rat wszelakich stąd szukam używki. trochę tego jest po serwisie na alle/olx tylko co to podziała to nie mam pojęcia i stąd ten wątek tu. Nówki chińskie przerobiłem 3 i pierwsze co leci to smarowanie łańcucha (m.in. wygniata się "uszczelka" między kanałem olejowym w korpusie a prowadnicą i leci w pisdu a nie na łańcuch) a dalej to sprzęgło i koniec zabawy. Silniki mam 3 jakby ktoś coś chciał heh. Palę drewnem na działce i część prac ogrodniczo leśnych też musze ogarnąć więc dobra piła to połowa sukcesu.
so be it

Offline Raffik

  • TDM User
  • Wieś pod Krakowem, miedzy Wieliczką a Bochnią... Kiedys Katowice...
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2000
  • CRF1000 ATAS
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2017, 23:57:27 »
a moze cos na prad?
Four wheels to move Your body...
Two wheels to move Your soul...

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • Moderator
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2017, 08:47:56 »
 O0

...nowe i dobre narzędzie to wiadomo... bezdyskusyjna sprawa,  ale z brakiem kasiory też sie słabo dyskutuje  :deadflop:  :deadlol:

na sporadyczny użytek można pomysleć o wypożyczeniu, lub zakupic cos po remoncie z gwarancją... kiedyś jeden znajomek sie tym zajmował, targał tony pilarek, kosiarek itd. remontował i gonił z gwarancja, zapewniał serwis itp.   (niestety juz sie tym nie zajmuje, wiec polecic nie moa kogo)  ale podobnych pewno znajdzie sie w pl kilku ... ?
Roots Bloody Roots

Offline pawulon182

  • TDM User
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1734
  • kawałek sera ułatwi trawienie całego posiłku
    • ekipa
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2017, 09:17:41 »
No właśnie - sith chcę iść ta drogą lecz potrzeba mi kogoś pewnego żeby nie bujać się z piłą po całej PL i szukać typa. Także kontakt do kogoś kto zajmuje sie używkami, kogoś sprawdzonego potrzebn mi właśnie :)
so be it

Offline Marchewa

  • Przyjaciele
  • wielkopolska
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2270
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2017, 09:55:59 »
Pierwszy Stihl 170 rozsypał mi się (wał) po 10ciu latach ciężkiej roboty - co rok 25m3 drewna w lesie i potem na klocki w domu, więc trochę to wytrzymuje. Widzę na allegro że dwóch gości, którzy oferują pilarki Stihla po serwisie w granicach 300-400zł. (modele od 17 do 26 - absolutnie wystarczają na domowe potrzeby). Jeśli taka pilarka odpala, wkręca się na obroty to powinno być dobrze...
...ale taniej już na pewno nie będzie z firmówką ... pocieszające jest, że Stihla można w autoryzowanym serwisie trzymać przy życiu długi czas

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=9460187&order=p&price_from=220

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2017, 11:29:39 »
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Offline Desper

  • TDM User
  • Siedlce
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2017, 11:54:04 »
Od siebie mogę dodać że moim zdaniem znacznie lepiej wziac stihla 181 niz 170 bo raz wieksza moc a dwa lepszy bo szerszy łańcuch a roznica w cenie uzywek pewnie niewielka.  Sam użytkuje taką z 5 lat i jestem bardzo zadowolony. Raz na kilkadziesiąt kłód pluje sobie w brode ze nie zainwestowalem w troche mocniejsza ale w 90% przypadków mi starczy. grunt. zeby lancuch byl ostry ;) 170 jest uzywana przy dachach bo jest lekka i mocy tam nie trzeba ale do drewna opałowego moim zdaniem szkoda i sprzetu i pilarza.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka


Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2017, 20:54:59 »
Paw, pomysl o elektrycznej. Ja mam Hitachi, zpier..ala jak zła. Niewiele odstaje od spalinówki. Jak chcesz temat przebadać podjedz do mnie. Chyba, że chcesz drzewo z lasu kraść to z kablem sie chu..wo ucieka  :D :D

Offline pawulon182

  • TDM User
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1734
  • kawałek sera ułatwi trawienie całego posiłku
    • ekipa
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2017, 10:41:12 »
najlepsza ta od ikkia :)
No piła spalinówka albo na baterie słoneczne bo jak w las pójdę (na legalu żeby nie było) to ciężko targać przedłużacz :)
Dzięki wszystkim za rady i porady, mam co kminić. Bywa że tnę drzewa o średnicy i ze 60cm więc piła ok 3km i prowadnicy ok 45 cm i bedzie z dyni do wszystkiego; najwyżej przetyram łapy. Szukam, trzymajcie kciuki :)
so be it

Offline AVE

  • TDM User
  • Wieluń k/Białej
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1197
    • Pro-Sanit
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2017, 11:31:26 »
http://allegro.pl/pila-lancuchowa-reczna-do-drewna-do-ogrodu-mfh-i6752334450.html

Łańcuchowa i pomaga spalić kalorie, to też spalinowa  :deadangel:

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3472
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: [K] Piłe spalinową łańcuchową
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2017, 21:47:56 »
Po taniości  :deadwar:



Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64