Autor Wątek: Wyprawa Kaukaz sierpień 2012  (Przeczytany 6137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jacekplacek

  • TDM User
  • Dąbrowa Górnicza
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 12
Wyprawa Kaukaz sierpień 2012
« dnia: Luty 10, 2012, 23:21:31 »
Witam pozdrawiam wybieram się swoją starą 3vd na małą wyprawę na Kaukaz. Jadę sam ale jeśli ktoś chciałby dołączyć to w kupie raźniej. Nie mam sztywnego planu tylko luźne założenia przejazd przez krym  Symferopol potem trasą wybrzeżem morza czarnego Ałuszta Sudak Feodosja Kercz. Przeprawa promowa do Portu Kavkaz w Rosji mam tam znajomych w Tjemrjuk 700 m od morza Azowskiego można tam odpocząć i kąpać się temp. wody w lato 27-28 stopni  :laugh: . Dalej jazda nad czarno-morską trasą do Tuapse odbicie na Karaczajewsk tam mozna pojeździć trochę po górskich miejscowościach Arkhyz  ,Dombaj . Potem sie zobaczy podjazd pod Elbrusa w zeszłym roku był zabroniony,powód partyzanci. :deadwar: co w tym roku się zobaczy. Ogólnie asfalt może troche twardego szutru. Na wyprawę przeznaczam trzy tygodnie. Dość dobrze mówię po rosyjsku bywałem już na południu Rosji ale jeszcze nie na kaukazie 
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 12:25:29 wysłana przez jacekplacek »

Offline michael

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 72
  • był 4TX '01...
Odp: Wyprawa Kaukaz sierpień 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2012, 23:21:07 »
Czołem Jacek!
Na Krym się kiedyś zgadywaliśmy... jednego roku ja odpadłem, drugiego Ty nie mogłeś:) Może w tym sezonie się uda. Trasę proponujesz wyśmienitą :deadbeer:
Jak tylko kupię motorek to rozważę opcję.
Pozdrawiam!
gg 1068836

Offline jacekplacek

  • TDM User
  • Dąbrowa Górnicza
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyprawa Kaukaz sierpień 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2012, 21:49:51 »
Witaj Michał
Mam teraz nadzieje że uda mi się pojechać. Co do trasy to wiem jedno ma byc ciepłe morze spanie na plazy a potem ośnieżone góry i wschodnie klimaty cokolwiek miało by to znaczyć. Więc kup motorek i pomyśl, preferuję podróżowanie klasą ekonomiczną namiot lub spanie u przychylnie nastawionych miejscowych aborygenów  :deadbeer:czasami przydrożny hotelik. Pozdrawiam

Offline misi0r

  • TDM User
  • Pabianice
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 31
  • TDM 850 4TX
Odp: Wyprawa Kaukaz sierpień 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2012, 22:36:26 »
Hej.

Jacku, a jak wydaje Ci się, jaki będzie koszt takiego wypadu ?
Ja byłem w zeszłym roku na Krymie, ale bez motoru i z chęcią znó bym przez tamte tereny przejechał. W Simferopolu byłbym w stanie załatwić nocleg u kolegi.

Offline jacekplacek

  • TDM User
  • Dąbrowa Górnicza
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyprawa Kaukaz sierpień 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2012, 22:10:44 »
Witam przepraszam że odpowiadam tak późno ale miałem przeprowadzke i w związku z tym urwanie głowy. Planuję wyjazd ok 1 sierpnia bo od tego terminu bedę miał wize do rosji. cena w biurze podróży za wizę 30 dniową plus ubezpieczenie i zdjęcia to 480 złotych. na wyprawe przeznaczam 3 tysiące zł plus wiza i koszty przygotowania motocykla. myślę że 3 tysiące na trzy tygodnie wystarczy paliwo w rosji kosztuje połowe tego co w polsce. kolega który był tam w zeszłym roku no moto pisze że tyle powinno starczyć oczywiscie jeśli nie zapłaci sie za dużo za mandaty. w tym roku jest nadzieja na podjechanie pod sam elbrus jeśli nie będzie następnej K.T.O czyli kontr- terrorystycznej operacji :deadwar:pozdrawiam