Autor Wątek: KRYM - czerwiec 2011  (Przeczytany 6176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bryloczek

  • TDM User
  • Skoczów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 23
KRYM - czerwiec 2011
« dnia: Maj 30, 2011, 15:06:32 »
Witam wszystkich,
po zeszłorocznej wyprawie nad Garde przez alpy, w tym roku zapadła decyzja, że atakujemy Krym. Po zeszłorocznej przydatnej pomocy z Waszej strony - co do tras - i w tym roku też mam pytanie - co do miejsc, tras które warto zobaczyć, gdzie posiedzieć dłużej a co omijać. Wiem, że jest sporo już opisanych tras - ale chodzi mi o konkrety.
 Plan jest taki:
Lwów - Odessa - Krym - na 10 dni - wyjazd w piątek 10.06 i powrót w niedziele 19.06 - my jedziemy z okolic Bielska - Białej ( TDM 850 i Fazer 600)
Może ktoś z Was się wybiera w tym terminie w te okolice - można by się spotkać, gdzieś na miejscu - a może razem pokonać część trasy - wiadomo w kupie raźniej - kupy nie ruszą.   
Dzięki z góry za sugestie i informacje
pozdrawiam
brylant

Offline michael

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 72
  • był 4TX '01...
Odp: KRYM - czerwiec 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2011, 22:46:59 »
Siemasz Brylok  :deadbeer:
w zeszłym roku objechaliśmy trochę Krymu. Wjechaliśmy od strony Morza Azowskiego. W Sudaku jest pub motocyklowy - ceny za jedzonko dosyć drogie, ale za to można u nich nocować za free :headbang:
Też zrobiliśmy tą podróż w 10dni. Zerknij na nasz reportaż --> http://motokrym.za.pl
Na majówce byłem we Lwowie - teraz cena paliwka 10,50hr / l,  czyli jakieś 3,80zl
Pozdrawiam,
Michael
gg 1068836

Offline Upiór

  • TDM User
  • Siedlce
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: KRYM - czerwiec 2011
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2011, 10:58:53 »
Będąc na Krymie koniecznie wpadnijcie do Bakczysaraju. Można tam przenocować u Tatarów za grosze i zjeść super michę w restauracji Ef-Sanje. I zaplanujcie zjazd (lub wjazd) drogą Bakczysaraj - Jałta - widoki bezcenne!

A przy okazji pytanie do przekraczających Ukrainę na moto: jak wygląda przejazd przez granicę w tym roku dla moto? Zwłaszcza powrót? Czy Ukraińcy pozwalają przejeżdżać turystycznym moto bez czekania?

Offline bryloczek

  • TDM User
  • Skoczów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: KRYM - czerwiec 2011
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:08:16 »
Dzięki Chłopaki za informacje
Michael - dzięki czytałem Wasz opis wyprawy - nie mogę powiedzieć, że nas nie zainspirował do tego własnie wyjazdu. Gdzie nocowaliście we Lwowie? W hotelu czy może w kwaterach?

Upiór  - a tu pytanie do Ciebie.
Jeśli chodzi o trasę Bakczysaraj - Jałta - to czy jest to bezpośrednia droga na Jałte z Bakczysaraju? Tak się właśnie zastanawiam jak to zrobić - bo chciałbym tez przejechać przez Sewastopol - ale skoro trasa bezpośrednio do Jałty ma być ciekawsza to pewnie wybiorę tę opcje, a Sewastopol zrobimy przed Bakczysarajem.

Mam jeszcze ogólne pytanie.
Jak zrobić na granicy - to co czytałem to jedni czekają w kolejce, inni podjeżdżają pod samą granicę i wchodzą bez kolejki, inni znowu gdy już ominą kolejkę to są zawracani na koniec kolejki - co radzicie?? jak najlepiej się zachować na granicy? Dodam, że chcemy przekroczyć granice w Korczowej - lecimy od Krakowa - no chyba, że jakieś inne alternatywne przejście byście polecili.

I jeszcze jedno - przejeżdżaliście przez Kamieniec Podolski - warto tracić czas by tam dojechać? Nie wiemy jeszcze jak wracać z Krymu - czy normalnie przez Winnice i Tarnopol - czy może dołem przez kamieniec  i przekroczyć granice w Krościenku? Co polecacie ?

Jeszcze raz Dzięki za wszystkie informacje - pozdrawiam
Trzymajcie sie HEJ

Offline michael

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 72
  • był 4TX '01...
Odp: KRYM - czerwiec 2011
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2011, 19:28:22 »
(...)Gdzie nocowaliście we Lwowie? W hotelu czy może w kwaterach?
Hotel Arena. www chyba nie mają, adresu też nie pamietam, ale hotel znajduje się w centrum, obok cyrku. Więc można pytnąć gdzie jest cyrk i bez problemu się trafi. Może być ciężko z parkingiem dla moto tam. Miejsce niby jest i nawet tak na uboczu, także jak na 1nocleg to nie powinno być problemu. Ja na weekend majowy wolałem 'oddać' moto na parking strzeżony. No ale to 3dni i byłem sam.
Hotel rewela - zdjęcia u mnie w galerii i w necie też sporo info znajdziesz  :deadbeer: 85hr 2osoby/doba

Jak zrobić na granicy - to co czytałem to jedni czekają w kolejce, inni podjeżdżają pod samą granicę i wchodzą bez kolejki, inni znowu gdy już ominą kolejkę to są zawracani na koniec kolejki - co radzicie?? jak najlepiej się zachować na granicy? Dodam, że chcemy przekroczyć granice w Korczowej - lecimy od Krakowa - no chyba, że jakieś inne alternatywne przejście byście polecili.
Rok temu w Medyce cofnął nas celnik, więc od razu pojechaliśmy do Korczowej. Przejechaliśmy bokiem i nie było problemu. Teraz w majówkę również w Korczowej bokiem i luz. Także jest różnie. Zależy od humoru celnika, czyli czy się chłop dobrze wyspał, czy żonka ten teges w nocy, czy opier... już zdążył zebrać od szefa... życie.
Udanej podróży. Będzie Pan zadowolony  :deadbeer:
gg 1068836

Offline Upiór

  • TDM User
  • Siedlce
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: KRYM - czerwiec 2011
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2011, 13:34:14 »
Odpowiedzi po kolei:

Noclegi:
Hotele niestety wciąż są drogie i mimo że ich liczba rośnie czasem niełatwo jest znaleźć pokój. Za to można wynająć super urządzone prywatne kwatery w cenie taniego pokoju a moto na liczne w centrum parkingi strzeżone. Pamiętajcie: ZAWSZE pytajcie o to czy jest woda całodobowo bo mozecie się zdziwić jak wrócicie wieczorem po przejażdżce!  :deadsad:
Coraz więcej jest portali oferujących kwatery np. http://www.rentinlviv.com/pl/ albo wujaszek google.

Droga Bakczysaraj - Jałta:
Jest to droga przez góry (numer T0117) z niesamowicie pięknymi widokami. Po drodze macie wodospad (jak jest sucho to wyschnięty), kilka parkingów na zboczach gór, taras widokowy na szczycie z widokiem na Jałtę, obserwatorium (lub inne cholerstwo szpiegowskie), wąwóz z basenem młodości (naturalna niecka w strumieniu z wodą o temp. 10st) w którym można się wykąpać i drogę przez zdziczałe planatacje owocowe, które kiedyś żywiły połowę ZSRR. Na tę trasę warto poświęcić cały dzień bo inaczej nie zdążycie wszystkiego zobaczyć. W samym Bakczysaraju należy od razu walić do Pałacu Chana, bo nowe poradzieckie miasto niewarte jest przystanku. Przed pałacem jest restauracja Ef-Sanje - obowiązkowy punkt jeśłi planujecie coś zjeść. Ceny umiarkowane a żarcie lokalne spożywane w pozcyji pół-leżącej - po prostu nie do opisania!
Za Bakczysarajem znajduje się Klasztor Zaśnięcia NPM (Uspieński Monastyr) - dla Prawosławnych porównywalny z naszą Jasną Górą. Wykuty w skale zapada w pamięć na długo. Za klasztorem długą drogą w wąwozie dochodzimy do skalnego miasta Czufut-Kale. Latem to hardcorowa wyprawa ale również warto. UWAGA: od parkingu przy klasztorze droga TYLKO z buta! Zabrać czapki od słońca i duuużo wody.

Aha, kierunek drogi do planowania specjalnie nie ma znaczenia. Jałta jest nisko (na wys. morza) i trzeba przebrnąć łańcuch górski i zjechać z powrotem do Bakczysaraju. Jeśli nie chcecie się kręcić po okolicy to Sewastopol można sobie odpuścić. Za to ciekawa jest obok plaża z dojazdem moto do samego morza: 44.66087,33.54538 (google maps).
Droga alternatywna z Sewastopola to H19 (szosa południowo-nadbrzeżna) i znowu widoki, widoki...

Kamieniec Podolski:
Zobaczyć, zobaczyć i jeszcze raz zobaczyć!
To twierdza, która wzbudza szacunek i podziw. Żadne zdjęcia nie oddadzą tego co się zobaczy w realu.

Granica:
Krościenko to małe przejście, ale może łatwiej będzie się wam dogadać z celnikami. Spróbujcie grzecznie wyjaśnić, że z Krymu, że piękna Ukraina, że zmęczeni i że absolutnie nic nie przemycacie: benzyny tyle co w baku, waluta wydana na wyjeżdzie a papierosów nie palicie. Jakby się upierał to może paredziesiąt UAH by go przekonało (ale nienachalnie bo może mieć monitoring i będzie kwas).
Z fajkami ogólnie uwaga, bo przepisy unijne od zeszłego roku dopuszczają tylko paczkę (czy może dwie) a NIE karton, więc żebyście nie narobili sobie kłopotów po naszej stronie.

W razie jakichkolwiek pytań służe pomocą na PW lub tel.

Czekamy na zdjęcia w galerii!