Autor Wątek: Wyjazd do Macedonii  (Przeczytany 8964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bandyta

  • TDM User
  • Wiry / Poznań
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 10
  • TDM900
Wyjazd do Macedonii
« dnia: Marzec 05, 2013, 14:48:41 »
Cześć
Wymyśliłem sobie wyjazd z okazji 40 urodzin do Macedonii . Mam już opracowany plan przejazdu ale mam pytanie do Was czy na tej trasie znacie jakieś fajne miejsca do których warto podjechać. Wszelkie uwagi mile widziane :)

Plan wyjazdu zawarty jest na stronie: http://platinium.neostrada.pl/ jeżeli ktoś ma wolną chwilę to zapraszam.

Pozdrawiam
BandytA

Offline 83matys

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Wyjazd do Macedonii
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2013, 16:46:57 »
Tak z ciekawości - jedziesz na TDM czy innym moto? Na stronie masz 3 maszyny. Spalanie 7,5 to sporo jak na każdy z tych modeli.
Budzi się we mnie zwierzę, ale niestety to chyba leniwiec...

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: Wyjazd do Macedonii
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2013, 17:46:23 »
Na bogato idziesz ze spalaniem i z wyżywieniem :deadbandit:
Ja w przypadku TDM 900 spalanie bym liczył do 6 litrów (zależy jak jeździsz - ja liczę do 5 litrów  :deadbandit:).
Miejscówek nie znam :deadbabbo:
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: Wyjazd do Macedonii
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2013, 19:17:02 »
Wywal do piekła etap przez Zagrzeb i Sarajevo-ominiesz najładniejszą trasę Chorwacką  :deadflop: . Ja jechałbym przez Lubljanę i Rijekę do Dubrovnika-jechałem tą drogą dwa razy i pojechałbym trzeci.Możesz jeszcze pokombinować-odbić przed Lublianą i kierować się na Plitvickie Jeziera,a potem przez góry do wybrzeża(Senj) i wtedy na południe.Na dodatek jadąc przez Mostar omijasz Dolinę Neretwy-szkoda.
P.S.Mi TDM na tych trasach spalała od 5,3 do 6l/100km w dwie osoby i trzy zajeb...e kufry
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Offline bandyta

  • TDM User
  • Wiry / Poznań
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 10
  • TDM900
Odp: Wyjazd do Macedonii
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2013, 21:59:34 »
Jade na TDM 900 - spalanie zasugerował kolega, który jedzie BMW R1200RT więc jest "troche" zawyżone ;)
Dzięki za sugestie odnośnie Chorwacji :)

Pozdrawiam
BandytA

Offline bandyta

  • TDM User
  • Wiry / Poznań
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 10
  • TDM900
Odp: Wyjazd do Macedonii
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2013, 12:33:19 »
Właśnie wróciłem z planowanej wyprawy do Macedonii. Jeżeli ktoś potrzebuje najświeższych informacji z Bałkanów proszę pytać ;)

Offline konradoni

  • TDM User
  • Łańcut
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Wyjazd do Macedonii
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2013, 02:46:20 »
No to pytam. Bo jadę do Macedonii i Albanii- jak tam?
 co ciekawego zobaczyłeś? jak z bazą noclegową? brać namiot czy jest dużo pensjonatów?

Offline bandyta

  • TDM User
  • Wiry / Poznań
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 10
  • TDM900
Odp: Wyjazd do Macedonii
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2013, 09:26:07 »
Cześć

Albanie zrobiliśmy "przelotem" ale nie zrobiła na nas dobrego wrażenia - jedyny kraj na Bałkanach gdzie czułem się "niepewnie" ( przejazd przez Tirane to traumatyczne przeżycie  :laugh: ). Polecam za to Macedonie - zupełnie inni ludzie niż w Albanii ( przyjacielscy, ciekawi swiata, z chęcią pomogą). Jeżeli chodzi o kwatery to nie było problemu - można spokojnie coś wyszukać. W Macedonii polecam zatrzymać się w miejscowości Ohrid - piękne miasto nad wielkim jeziorem. Nie wiem jaką trasą pojedziesz ale polecam wjechać do Sarajeva, Mostaru, Kotoru, ewentualnie Nowego Sadu w Serbii.

Generalnie drogi dobre ( z wyjątkiem Albanii ), piękne widoki w górach i na wybrzeżu i jakaś taka nutka "egzotyki" której nie doświadczysz we Włoszech czy w innych krajach zachodnich.

Pozdrawiam
BandytA