Autor Wątek: Krajoznawczy objazd Polski w dniach 18-27 lipec 2010  (Przeczytany 6438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Walderama

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 74
Krajoznawczy objazd Polski w dniach 18-27 lipec 2010
« dnia: Lipiec 06, 2010, 09:28:44 »
Witam kolezanki i kolegów
Planuje kilkudniowy urlopowy wyjazd po naszym pięknym kraju w dniach 18-27 lipiec, wyjazd myśle,że na max 7 dni we wcześniej wymienionym terminie. Wstępna trasa do na Zakopane,Szklarska, pózniej w górę nad morze w okolice Kamienia Pomorskiego, Niechorze, Hel,Giżycko i powrót do Łodzi, oczywiscie gdzies można się na 2 dni zatrzyamć. Jest to wstepna trasa i jeśli ktoś by sie chciał przyłączyć , najlepiej z Łodzi lub najbliższym miast, to piszcie , sugerjucie inne alternatywy,wszystko jest do dogrania. Myślę ża wyjdzie jakieś 1,6-2  tyś km , max 5 noiclegów ,więc licząc średnie spalanie TDM na trasie i .....pewnie najtańsze noclegi ,ewentualnie spanko pod namiotem to w 800-900  zł, bez szaleństw na trasie, powinno wystarczyć.
Pozdo
Waldi

Offline Ryba

  • TDM User
  • Budzów Kolonia
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 520
Odp: Krajoznawczy objazd Polski w dniach 18-27 lipec 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2010, 14:53:46 »
Heja.
Pod namiot zapraszam do siebie.
www.leszczynowka.pl
asienaebałem

Offline Marchewa

  • Przyjaciele
  • wielkopolska
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2270
Odp: Krajoznawczy objazd Polski w dniach 18-27 lipec 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2010, 15:03:36 »
Uwaga. Powietrze w okolicach Ryby jest jakieś trefne.....rano strasznie łeb napierd...a  :deadbeer:

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • TDM User
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: Krajoznawczy objazd Polski w dniach 18-27 lipec 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2010, 16:36:26 »
 O0
hehe zgadzam sie  :deadbeer: 

a tak w temacie to wielka wyprawa dookoła koła była planowana z mozołem .... czy doszła do skutku tego nie wiem, ale!
http://www.tdm.pl/forum/index.php/topic,2707.30.html
Roots Bloody Roots

Offline Walderama

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Krajoznawczy objazd Polski w dniach 18-27 lipec 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:20:42 »
Wiem że taka wyprawa była, i chyba dalej jest,  organizowana ale ja niestety ze względu na pracę mam dość sztywne ramy czasowe :deadbandit: i taki termin wchodzi tylko w grę, wiem, że wątek trochę za póżno puszczony ale może ktoś sie dołaczy.
Co do zaproszenia, Ryba jak będę w okolicy to zaglądne na  :deadbeer:, najwyżej wyjadę po południu :headbang:
Pozdro

Kamillo

  • Gość
Odp: Krajoznawczy objazd Polski w dniach 18-27 lipec 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2010, 19:56:57 »
Wyprawa skończyła się dziś około 16. Było zajebiście, ale opis o ile powstanie to później. Wrażeń, przemyśleń, historii do opowiedzenia na kilka butelek się znajdzie.

Co do wskazówek, to polecam na jeden z noclegów pod namiotem: 50.240014,16.53554 przepiękne miejsce po drodze przez niezapomniane winkle na dojeździe do Zieleńca autostradą Sudecką i drodze stu zakrętów. Zazdroszczę ekipie z Wro tej miejscówki, trasa: http://bisi.pl/kotlina

Na zachodzie polecam przejechać się taką trasą: http://bisi.pl/zachod - początek jest w rybakówce gdzie za pozwoleniem jej właściciela nocowaliśmy- jezioro super, dalej masz trasę przez las z niepowtarzalnym klimatem bliskości z naturą. W Siekierkach jest cmentarz poległych podczas przeprawy przez Odrę i w walkach o Berlin- warto zajrzeć. Dalej w Siekierkach sanktuarium matki boskiej- fajny widok na rozlewiska Odry... droga przy rozlewiskach odry, później za Osinowem Dolnym jest ciekawy pomnik, też warto podejść i zobaczyć.

Nie mam czasu żeby więcej opisać, ale ogólnie polecam jeździć po małych wsiach, jak najmniej uczęszczanych drogach i pytać lokalnych o to co warto zobaczyć, którędy pojechać, albo gdzie przenocować. To co zaplanowaliśmy w naszej wyprawie wyszło dość "sztywno", bez niespodzianek, natomiast informacja od kogoś z okolicy jest bezcenna.

na forum motocyklistów wyczytasz jak jechaliśmy mniej więcej i co chcieliśmy zobaczyć: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=125915&st=200