Autor Wątek: Rumunia - lipiec.  (Przeczytany 8699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paszczak

  • TDM User
  • okolice Warszawy
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 32
Rumunia - lipiec.
« dnia: Maj 14, 2009, 12:56:05 »
Hej.

Mam nieodpartą chęć wyjazdu tego lata do Rumunii na ok. 2 tygodnie. Tempo spokojne, bez pośpiechu. Chcialbym zaliczyć Transfogarską, wąwóz Bicaz, trochę morza, Deltę Dunaju. Może coś jeszcze.
Guglalem i czytalem co sie dało o wyjazdach poprzedników, ale wszelkie rady przyjmę chętnie :)
Budżet też rozsądny, niewysilony. Pewnie noclegi mieszane, namiot/kwatery, zależnie ob sytuacji. Pasuje mi termin od ok. polowy lipca, może byc tydzień później.

No i teraz najważniejsze pytanie. Czy jest ktoś chętny na wyjazd w tym kierunku i czasie? A może ja dołączę do jadącej ekipy.

Pozdrawiam
Paszczak

Voyager

  • Gość
Odp: Rumunia - lipiec.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2009, 00:36:26 »
Hej.

Mam nieodpartą chęć wyjazdu tego lata do Rumunii na ok. 2 tygodnie. Tempo spokojne, bez pośpiechu. Chcialbym zaliczyć Transfogarską, wąwóz Bicaz, trochę morza, Deltę Dunaju. Może coś jeszcze.
Guglalem i czytalem co sie dało o wyjazdach poprzedników, ale wszelkie rady przyjmę chętnie :)
Budżet też rozsądny, niewysilony. Pewnie noclegi mieszane, namiot/kwatery, zależnie ob sytuacji. Pasuje mi termin od ok. polowy lipca, może byc tydzień później.

No i teraz najważniejsze pytanie. Czy jest ktoś chętny na wyjazd w tym kierunku i czasie? A może ja dołączę do jadącej ekipy.

Pozdrawiam


Paszczak
Kierunek masz bardzo fajny tylko termin niestety dla mnie już niedostępny. Ja właśnie tam bardzo chciałbym pojechać ale początkiem września. Koniec lipca już mam zarezerwowany na Węgry ale w razie co chętnie później skorzystam z Twoich doświadczeń o ile sam zbiorę ekipę. Powodzenia  :deadtop4:

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: Rumunia - lipiec.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2009, 20:54:11 »
ja startuję jutro rano. Po poworcie służę świezutką wiedzą w tej materii.
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.

Voyager

  • Gość
Odp: Rumunia - lipiec.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2009, 23:18:20 »
ja startuję jutro rano. Po poworcie służę świezutką wiedzą w tej materii.
I gicio a na jak długo lecisz i jakie koszty planujesz oraz formy noclegu? Ciekawe czy zdążysz odpisać przed wyjazdem. Ale jakby co to życzę wpsaniałych wrażeń z podróży i bezpiecznego powrotu  :deadbeer:

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: Rumunia - lipiec.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2009, 17:29:11 »
no wrażeń mnóstwo nieprzebrane...
Piękny i niezwykły kraj, trzeba przyznać.
W planach była transylwania i trasa transfogarska - klasyk. Najpierw się okazało, że trasa jest zamknięta, a po drugim dniu doszliśmy do wniosku, że planowanie według polskich choćby standardów nie ma sensu. Drogi okazały się byc bardzo słabe. TDM radził sobie wyśmienicie, ale kolega na XX ledwie wyrabaił...
Zdecydowaliśmy się na sponton. Pojechaliśmy przez niemal cały Muramaresz - północna Rumunia, w tym wschodnie Karpaty. Widoki i doświadczenia - fanstastyczne. Mało aut, średnie pdkości 40 - 50 km/h. Piękne góry, ciekawi ludzi, kilka taborów cygańskich. Śmiganie po serpentynach i przełęczach. Po przejechaniu 400 km padliśmy na pysk i odpuścilismy Transylwanię. Przelecieliśmy do końca Muramaresz z decyzja powrotu na dłużej.
W sumie wyszło w 5 dni 2500 km. Spanie - daliśmy spokój z namiotami. Jeden pensjonat na północy w naprawdę świetnym stnadardzie ze śniadaniem i świetna kawą - 70 lei za dwusosobowy pokój. Lei to +/- złotówka. Drugi nocleg dwa razy drożej, ale to pod Aradei i z kabiną hydromasażem itd. - tego nie planowaliśmy, byliśmy tak zjechani, że braliśmy co popadnie.
Jakbys był zainteresowany, to opisy, bo dokładnych namiarów nie mam chętnie wrzucę. Dziś wieczorem może fotki.
Ale kraj i wycieczka naprawde warta grzechu. Wrócę na pewno, ale tyo już nie w tym roku.
Ja. :deadbeer:
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: Rumunia - lipiec.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2009, 08:56:36 »
no to fotki dla chętnych
www.picasaweb.googl e.com/JacekTDM
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.

Voyager

  • Gość
Odp: Rumunia - lipiec.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2009, 11:45:59 »
Kurde 5 dni to kapkę mało czasu sobie zarezerwowaliście. Ja mam nadzieję na conajmniej 2 tygodnie ale jako, że to miałaby być moja pierwsza prawdziwa wyprawa to będę pewnie szukał ekipy coby się podłączyć i dostosować się do ich planów. Dopiero jak nic się na horyzoncie nie pojawi to sam usiądę do planowania i zamieszczę ogłoszenia w "środkach masowego przekazu"  :deadgrin: i rozpocznę łapankę chętnych  :deadbeer:

Offline J.A.C.E.K

  • TDM User
  • Marki/Wwa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • "Photoshop - Helping the ugly since 1988"
Odp: Rumunia - lipiec.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2009, 13:36:57 »
wiesz, czasami ten czas klei się z niczego. Wystarczyło, zeby COŚ zobaczyć, chociaż faktem jest, ze nawet tydzień zap... po Rumunii to mogłoby być za mało, żeby całą zjeździć.
Powodzenia w wyprawie i łapance, gdybyś potrzebował detali, pisz śmiało.
Ja.
Nie boisz się? Czasami... bardzo. Zwłaszcza w kwietniu. To dlaczego to robisz? Bo wszystko inne jest gorsze.