Autor Wątek: Narva/Iwanogorod i wyspy Estonii  (Przeczytany 10016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grum

  • Przyjaciele
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Pokój na drodze...ludziom i jednośladom.
Narva/Iwanogorod i wyspy Estonii
« dnia: Czerwiec 19, 2008, 22:59:23 »
Witajcie po powrocie!
Machneliśmy z kolegą 3500 km w 9 dni począwszy od wschodnich granic Litwy potem Łotwy
brzegiem Pejpusa do Narvy. Punkt najdalszy w ujsciu do Zatoki Fińskiej - rzut kamieniem
przez kanał do Petersburga ok 50 km. Potem Tallin i wyspy Hiuma i Saarema ( to najwspanialszy
moment wyprawy ) i powrót Haapsalu - Riga - Druskienniki/ Ogrodniki. Główne drogi wspaniałe
boczne na Litwie często w remoncie, a na Łotwie popularne "biełe szutry" - jedynie Estonia
bez skazy - niczym Skandynawia. Ludzi tam mało, ruch mniejszy tylko zakrętów mniej
a na tych co byłu często żwirek i kamienie bo droga wąska i samochody ściągają brud z pobocza...
Asfalciki tam takie z kamyczkami - bardziej śliskie szczególnie jak popada; nie czułem się wtedy pewnie;
a poza tym wrażenie, że opona ściera się szybciej na tej tarce.... Bez problemów, TDMka bez zastrzeżeń;
zużywała ok 5 litrów na 100 z polską benzyną a do 6 na benzynie u naszych wschodnich sąsiadów..przy
obciążeniu bagażem sporym...oleum przez ten cały okres dolałem ze 3 setki /ok100 ml na 1000 km/::))
kilka zdj umieściłem w galerii swojej.
PS
w Stąporkowie to już mi się chyba nie będzie chciało jeździć....:)

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3470
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: Narva/Iwanogorod i wyspy Estonii
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2008, 13:39:01 »
No Gregum ,jestem pod wrażeniem.. Potwierdziłęś waść słuszność otrzymania zębaty..  :deadtop4:
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64


Offline LEO

  • Przyjaciele
  • Wodzisław śl
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Narva/Iwanogorod i wyspy Estonii
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2008, 20:05:33 »
Fajna sprawa .

bartolomeo

  • Gość
Odp: Narva/Iwanogorod i wyspy Estonii
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:22:38 »
Szacun  :deadtop4:

Offline Jumbojack

  • TDM User
  • Czarnków
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 24
    • moje drugie hobby
Odp: Narva/Iwanogorod i wyspy Estonii
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2008, 11:23:47 »
Witam,
kolega będąc dwa lata temu m.in. na Łotwie opowiadał o dużej upierdliwości tamtejszych policjantów i pograniczników. Zapewne z tymi drugimi nie miałeś już kontaktu, ale jestem ciekawy Twoich ogólnych spostrzeżeń dotyczących służb mundurowych.
Pytam, gdyż mam ochotę pojechać w tamte strony.

Gratuluję wyjazdu i pozdrawiam.