Autor Wątek: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015  (Przeczytany 38365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline markali

  • TDM User
  • Prószków/Opole
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2015, 21:47:59 »
Widzę że możesz jechać obok Gyor. Jeśli będziesz chciał zwiedzić to polecam. Ładne miasteczko. Jest zameczek :laugh:
Spałem tam w tym pensjonacje:
http://www.relaxpanzio.hu/index.php?lang=en
Ładnie, czysto, blisko centrum. Najważniejsze że parking pensjonatu ma bramę która jest zamykana przez recepcjonistkę kiedy jest na nim jakiś pojazd, a motocykle można trzymać w garażu. Niedaleko jest tańsze pole namiotowe z domkami ale postanowiliśmy dopłacić kilka euro za bezpieczeństwo naszym motongów.
Breva 850

Offline sekun

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
  • 4TX
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2015, 12:07:40 »
Jaką miejscowość możecie polecić dla 4 osobowej rodziny na tydzień czasu w sierpniu?? Jakiś apartament, mieszkanie lub coś godnego polecenia z w miarę fajną plażą(dzieci)- jeśli takowe w Chorwacji są :)

Sory za offtopa ale nie chciałem zakładać nowego tematu.

Offline DaroTDM

  • TDM User
  • Żory
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • 5PS -04'
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2015, 20:43:52 »
Widzę że możesz jechać obok Gyor. Jeśli będziesz chciał zwiedzić to polecam. Ładne miasteczko. Jest zameczek :laugh:
Spałem tam w tym pensjonacje:
http://www.relaxpanzio.hu/index.php?lang=en
Ładnie, czysto, blisko centrum. Najważniejsze że parking pensjonatu ma bramę która jest zamykana przez recepcjonistkę kiedy jest na nim jakiś pojazd, a motocykle można trzymać w garażu. Niedaleko jest tańsze pole namiotowe z domkami ale postanowiliśmy dopłacić kilka euro za bezpieczeństwo naszym motongów.



Dzięki za pomoc ale planuje zrobić postój trochę dalej, do Győr mam 420 KM a w pierwszy dzień chcę zrobić minimalnie 600 KM także nocleg będzie albo na końcu Węgier albo już w Chorwacji

Offline skymax

  • TDM User
  • Opole-Żerkowice
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 35
  • easy rider
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2015, 01:48:08 »
Polecam miejscowość Promajna, między Baśką Vodą a Makarską. Jest spokojna, mała i urocza. Bardzo blisko promenadą do Baśki Vody. Ceny na pewno niższe niż w Makarskiej i Baśce.
Też bym pojechał, mmmmmm.
Kurczę czas i niestety kaska.

Offline DaroTDM

  • TDM User
  • Żory
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • 5PS -04'
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2015, 23:13:46 »
Polecam miejscowość Promajna, między Baśką Vodą a Makarską. Jest spokojna, mała i urocza. Bardzo blisko promenadą do Baśki Vody. Ceny na pewno niższe niż w Makarskiej i Baśce.
Też bym pojechał, mmmmmm.
Kurczę czas i niestety kaska.

napisz coś więcej, gdzie się zatrzymałeś, jaka cena i jaki termin ? :> jak ci przyjdzie coś jeszcze do głowy to pisz bo na pewno mi się przyda. z góry dzięki

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 18, 2015, 08:47:50 »
 :deadtop4:

Wydaje mi się że połowę frajdy z wyjazdu można sobie popsuć jadąc śladem kolegów. Tak to jest w biurze podróży tylko tam się płaci za informacje.
Kiedy ja pytałem na Forum o to samo, na szczęście nikt niczego nie napisał... O0
Ceny zazwyczaj są bardzo podobne w danym miejscu a niewielkie różnice nie mają wpływu na budżet wyjazdu.
PRZYGODA czyni wyjazd niezapomnianym, nie posiadane informacje   :deadbandit:
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline skymax

  • TDM User
  • Opole-Żerkowice
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 35
  • easy rider
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 18, 2015, 09:47:24 »
Polecam miejscowość Promajna, między Baśką Vodą a Makarską. Jest spokojna, mała i urocza. Bardzo blisko promenadą do Baśki Vody. Ceny na pewno niższe niż w Makarskiej i Baśce.
Też bym pojechał, mmmmmm.
Kurczę czas i niestety kaska.

napisz coś więcej, gdzie się zatrzymałeś, jaka cena i jaki termin ? :> jak ci przyjdzie coś jeszcze do głowy to pisz bo na pewno mi się przyda. z góry dzięki
Gdzieś miałem namiar na fajny pensjonacik, był położony nieco w górnej części Promajny ale przy centrum miejscowości, od takiego małego placyku zabaw droga w górę. Do plaży na piechotę jakieś 300-400 m. Prowadziła to fajna babka z Austrii ale pochodzenia chorwackiego, Dana.
Zapytam mojej lepszej połowy i jak znajdę nr tel. i adres to Ci napiszę.

Offline ssymons

  • TDM User
  • Kielce
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 19, 2015, 09:47:09 »
Witam,
Ja dorzucę swoje 3 grosze. W CRO jestem zakochany, mógłbym tam jeździć co roku, widoki, klimat jest nie do opisania. Zazdroszczę pomysłu, gdyby nie mały dzieciak sam chętnie bym pojechał. Mam kilka rad:
1. Połowa sierpnia to szczyt sezonu, może być naprawdę bardzo ciężko znaleźć nocleg na miejscu, nawet jeśli się uda nie będzie w dobrej cenie. Słyszałem o kilku przypadkach kiedy ludzie jeździli od miejscowości do miejscowości i nie mogli nic znaleźć.
2. Polecam zatrzymać się w Plitwicach i poświęcić 1 dzień na zwiedzanie. Do rozważenia też droga na 1 strzał do plitwic, tam nocleg, zwiedzanie i dalej już spokojniejszym tempem podziwiając widoki.
3. Riwiera Makarska to bardzo fajne miejsce, osobiście byłem w Breli, ładne, urokliwe miejsce, dużo spokojniejsze niż sama Makarska czy Baśka Woda, ale kto co lubi
4. Bardzo, ale to bardzo polecam Ci półwysep Peljesac (np. Orebić), idealne miejsce na moto, kiedy jeździłem tamtymi drogami w puszce, marzyłem by przyjechać tam na 2 kółkach. Wiele knajp ze zniżką dla motocyklistów, winnice, góry, zakręty, jednym słowem marzenie. Trochę daleko, ale uwierz, że warto. Tu jeden z przykładów: https://www.youtube.com/watch?v=qwQG2mPFUtE
5. W sklepach ceny trochę wyższe niż w Polsce (+30%), w restauracjach +50%
6. Polecam drogę przez Czechy i Austrię, dużo lepsza i szybsza niż przez Słowację i Węgry. Ogólnie na prędkość trzeba uważać wszędzie, Policji pełno, choć na Słowacji najwięcej i mam wrażenie, że specjalnie czają się na Polaków.

Generalnie życzę udanego wyjazdu i czekam na zdjęcia lub filmiki z drogi.

Offline DaroTDM

  • TDM User
  • Żory
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • 5PS -04'
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 19, 2015, 12:00:03 »
Witam,
Ja dorzucę swoje 3 grosze. W CRO jestem zakochany, mógłbym tam jeździć co roku, widoki, klimat jest nie do opisania. Zazdroszczę pomysłu, gdyby nie mały dzieciak sam chętnie bym pojechał. Mam kilka rad:
1. Połowa sierpnia to szczyt sezonu, może być naprawdę bardzo ciężko znaleźć nocleg na miejscu, nawet jeśli się uda nie będzie w dobrej cenie. Słyszałem o kilku przypadkach kiedy ludzie jeździli od miejscowości do miejscowości i nie mogli nic znaleźć.
2. Polecam zatrzymać się w Plitwicach i poświęcić 1 dzień na zwiedzanie. Do rozważenia też droga na 1 strzał do plitwic, tam nocleg, zwiedzanie i dalej już spokojniejszym tempem podziwiając widoki.
3. Riwiera Makarska to bardzo fajne miejsce, osobiście byłem w Breli, ładne, urokliwe miejsce, dużo spokojniejsze niż sama Makarska czy Baśka Woda, ale kto co lubi
4. Bardzo, ale to bardzo polecam Ci półwysep Peljesac (np. Orebić), idealne miejsce na moto, kiedy jeździłem tamtymi drogami w puszce, marzyłem by przyjechać tam na 2 kółkach. Wiele knajp ze zniżką dla motocyklistów, winnice, góry, zakręty, jednym słowem marzenie. Trochę daleko, ale uwierz, że warto. Tu jeden z przykładów: https://www.youtube.com/watch?v=qwQG2mPFUtE
5. W sklepach ceny trochę wyższe niż w Polsce (+30%), w restauracjach +50%
6. Polecam drogę przez Czechy i Austrię, dużo lepsza i szybsza niż przez Słowację i Węgry. Ogólnie na prędkość trzeba uważać wszędzie, Policji pełno, choć na Słowacji najwięcej i mam wrażenie, że specjalnie czają się na Polaków.

Generalnie życzę udanego wyjazdu i czekam na zdjęcia lub filmiki z drogi.

Świetny pomysł z tymi jeziorami Plitwickimi muszę na to namówić resztę ekipy. Oni niestety jadą na motorkach typu CBR, ZX10R więc nie wiem czy ogarną za jednym strzałem 850km ale wszystko jest do zrobienia xD

a jeśli chodzi o drogi w Chorwacji, to oprócz autostrad coś jeszcze jest płatne ? chodzi mi przede wszystkim o tą magistralę adriatycką.

Offline ssymons

  • TDM User
  • Kielce
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 19, 2015, 15:06:30 »
Nie, płatne są tylko autostrady. Są bardzo dobrej jakości, wiele parkingów niekiedy nawet z prysznicami, jeśli chcesz szybko się przemieszczać to idealne, magistrala adriatycka gwarantuje niezapomniane widoki i dużo przyjemności z jazdy ale jest zdecydowanie wolniejsza.
Co do Plitvic na jeden raz, to jak pisałem, do rozważenia. Na plus jedynie to fakt, że poza kilkunastoma kilometrami na początku Austrii i kilkunastoma na Słowenii "zwykłej" drogi cała trasa przebiega po autostradach lub ekspresówkach więc średnie prędkości można uzyskać dość wysokie.

Offline DaroTDM

  • TDM User
  • Żory
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • 5PS -04'
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 13, 2015, 20:21:56 »
Szukam wszędzie ale nie potrafię znaleźć jak to jest z tym assistance na motór, w pzu proponują za ok 200 zł na cały rok ale lipa jest taka że trzeba wykupić razem z OC. Ktoś się orientuje czy gdzieś jest takie coś dostępne? najlepiej żeby wykupić tylko na wyjazd.

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 13, 2015, 22:35:41 »
 :deadtop4:

Dowiedz się w Warcie. A jeśli masz zamiar częściej jeździć to może pomyśl o  ubezpieczeniu w ADAC na cały rok.
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 14, 2015, 07:25:58 »
W HR płatne są przejazdy przez niektóre mosty i wiadukty. Ze znanych mi to np. most na Krk, albo tunel przez górę przy rivierze Makarskiej
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Offline wues

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 03, 2015, 15:54:05 »
To i ja dodam swoje przemyślenia :)

Chorwację zrobiłem w ub. roku we wrześniu. No i niestety ponoć trafiłem na najzimniejszy wrzesień od lat, czego efektem było to, że w wodzie byłem raz i to po kostki. Poza tym pogoda piękna, słoneczna i umiarkowanie ciepła. Słowem - idealna do jazdy :D

Jechałem z Warszawy przez Rzeszów, przez Słowację, z noclegiem w Budapeszcie, potem do Rijeki. Od Rijeki tylko Trasą Adriatycką (nie będę opisywał jak się jechało - zobaczcie słitaśny filmik, jakieś 80% jego długości to właśnie Adriatica. Udało mi się dojechać do Sibeniku (za Zadarem) potem brakło mi czasu i musiałem wracać.

W tym roku też tam wracam, tylko z dłuższym urlopem, zakochałem się w tym kraju. Jedzenie genialne, alkohoil też, drogi bardzo fajne, a widoki niezapomniane :) Jak najbardziej polecam Plitvickie Jeziora. Jest parkin na moto, ale koniecznie weź ciuchy na zmianę (my motoszmaty zostawiliśmy na motocyklu luzem, przepasane pajączkiem - grzecznie czekały aż wrócimy). Nie polecam zwiedzania jezior w ubraniu motocyklowym.

Ceny we wrześniu były znośne, cały wyjazd na 9 dni łącznie z paliwem, jedzeniem przejazdami noclegami itd. wyszedł około 4100 zł (na dwie osoby).

Obiecany link:
https://www.youtube.com/watch?v=CWs4iRAFp3E

Offline juzeppe

  • TDM User
  • Kalisz
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 155
Odp: Chorwacja 12.08.2015 do 22.08.2015
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 03, 2015, 23:09:39 »
Na 99% jadę przez Węgry, ale dzięki za info. A co do miejsc ktore polecacie to napewno chce zobaczyc Dubrownik i jeziora Plitvickie. Ktoś jeszcze coś ciekawego może polecic ?

Ja mogę polecić górę Sveti Jure oraz "Zatokę martwych hoteli". Pierwsze w okolicach Makarskiej, drugie pięć kilometrów od Dubrovnika w stronę Czarnogóry (najlepiej pytać miejscowych, bo obecnie przyroda zakryła dość mocno dojazd i hotele od strony drogi)