Autor Wątek: Chorwacja na majówkę  (Przeczytany 7151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PawełTDM

  • TDM User
  • RTA
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
  • TDM 900 '06
Chorwacja na majówkę
« dnia: Marzec 23, 2014, 15:04:09 »
Cześć :)

W tym roku zapowiada mi się całkiem długa, 9-dniowa majówka, więc fajnie byłoby w sposób aktywny wykorzystać  ten czas i śmignąć gdzieś dalej motorkiem. Chodzi mi po głowie Chorwacja, oblecieć przez Węgry do wybrzeża, magistralą np do Dalmacji, trochę poleżeć na plaży z piwkiem itp. Tak, aby wyrobić się max w 6 dni. W tym terminie  ceny powinny być niższe, niż w sezonie, natomiast temperatury już całkiem przyjemne, co np umożliwia spanie w namiocie.

Póki co luźny pomysł, w razie byłby ktoś chętny to można coś konkretniej planować. Mi osobiście najbardziej odpowiada termin 26 kwietnia-1 maja.

Offline Infi

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Chorwacja na majówkę
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2014, 17:20:21 »
Od siebie mogę tylko poradzić, że w tym terminie nocowanie pod namiotem możliwe będzie tylko na dziko (czego nie polecam ze względu na nierozbrojone pola minowe, o których ostrzegają liczne znaki) lub na podwórkach u prywaciarzy. Wszystkie pola namiotowe i większa część ośrodków wypoczynkowych jest jeszcze nieczynna (czyt. zabita dechami :P). W samej CRO bardzo szybko można znaleźć lokum u prywatnych osób, które oferują pokoje do wynajęcia, ceny nawet znośne, ja płaciłam ok. 30 Euro za noc (jak dłuższy pobyt, to troszkę można stargować). ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2014, 17:54:22 wysłana przez Infi »

Offline PawełTDM

  • TDM User
  • RTA
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
  • TDM 900 '06
Odp: Chorwacja na majówkę
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2014, 22:18:35 »
Właściwie kwestię namiotu traktuję jako opcję nr II w razie np jest problem na miejscu aby ogarnąć kwaterę, wtedy awaryjnie nockę czy dwie można na jakimś kempingu się rozbić. Oczywiście najpierw wolałbym zacząć od szukania u prywatnych osób, jak dla mnie perspektywa namiotu przez cały wyjazd raczej nie jest zachęcająca :)

Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak nie tam to w 2-3 dni oblecę Słowację i też będzie fajnie :) A tak czy inaczej rejon Chorwacji/ Czarnogóry, ew Albania planuję na pierwszą połowę września ale przy okazji długiego urlopu.

Offline ®udy

  • TDM User
  • Kraków
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1010
  • Kurczaczek '02
    • Podróze 360
Odp: Chorwacja na majówkę
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2014, 23:03:52 »
Jak w tamtym roku lecielismy z Kislem na majowke, to za pokoj 2 osobowy wychodzilo nam 30-40E za noc. I to rezerwowalismy przez booking.com. Jakby jechac na konkretne miejsce i poprostu pytac czy sie targowac to spokojnie mozna by znalezc cos tanio, bo wolnych miejsc czasem bywalo calkiem sporo. Jak dla mnie szkoda miejsca w bagazu na namiot/spiwor - ale to juz zalezy jak tam kto woli :)

Offline PawełTDM

  • TDM User
  • RTA
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
  • TDM 900 '06
Odp: Chorwacja na majówkę
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2014, 21:08:01 »
Wyjazd zaliczony, zrobione 3000km w 6 dni, najbardziej męczący ostatni dzień- 1 maja sam wracałem z makarskiej do siebie, 1320km, wyjazd o 7, w domu byłem po 20, przerwy max 20 min co 300-350km na tankowanie, coś zjeść i ogień :) Ogólnie pozytywnie, pogoda w kratkę- co dziennie trochę słońca, lekki deszcz i temp w granicach 20-25 st.Magistrala jest mega, objechałem z góry prawie do samego dołu, akurat przy dobrej pogodzie, polecam jeszcze górę Sv. Jure w parku Biokovo.