Autor Wątek: chorwacja 2008  (Przeczytany 30868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dyzio - piotr

  • TDM User
  • Strzelin k/Wrocławia
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: chorwacja 2008
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2008, 10:54:33 »
witam

u mnie termin już raczej wiadomy i będzie toooooo

początek lipca pierwszy weekend 4-6 i pewnie w piątek lub w sobotę

na razie plany podróży bez zmian

także pora na konieczne sprawy serwisowe i doposażenie moto w niezbędne przedmioty ( w zasadzie to chyba 90 % już mam)  :deadtop4:

pozdro
"...kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się..."
SUZUKI BANDIT - HONDA TRANSALP - TDM 900 03

Offline dyzio - piotr

  • TDM User
  • Strzelin k/Wrocławia
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: chorwacja 2008
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 22, 2008, 10:56:40 »
aha

dla ciekawych pobytu i wyjazdu na bałkany polecam

mojebalkany.com

fajne opisy i informacje

pozdro
"...kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się..."
SUZUKI BANDIT - HONDA TRANSALP - TDM 900 03

Offline dyzio - piotr

  • TDM User
  • Strzelin k/Wrocławia
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: chorwacja 2008
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 12, 2008, 07:23:12 »
witam

po wpływem nieopisanego uroku wyjazdu w bieszczady, a także Was wszystkich (mowa o uczestniczkach i uczestnikach)

myślę że trzeba przejść do konkretów w sprawie (wątek)

jakoś na spotkaniu chyba nikt nie rozmawiał o konkretach

jeśli chodzi o mnie to raczej pewny termin to 1 - 3 lipiec

czas pobytu o k 14 dni (albo, na ile wystarczy kaski)

zapraszam do konstruktywnej dyskusji

pozdrawiam
"...kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się..."
SUZUKI BANDIT - HONDA TRANSALP - TDM 900 03

Offline dyzio - piotr

  • TDM User
  • Strzelin k/Wrocławia
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: chorwacja 2008
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 05, 2008, 14:07:54 »
witam serdecznie cała brać

mam lekką obsuwkę z forum ale postaram się szybko uzupełnić

więc (niestety) jestem już po podróży do pięknej Chorwacji i jakże uroczej choć lekko odmiennej Czarnogóry

zacznę trochę od końca
gorąco (dosłownie) polecam na pierwszą dłuższą podróż tamte strony, po prostu zero problemów, dosłownie gdyby nie to że upał nieziemski (bardzo lubię słońce ale nie koniecznie w korku na granicy (Czarnogóra) czy na parkingu) i trzeba lać do zbiornika to po prostu raj

wyjazd był obfity we wrażenia i ilość miejsc które widzieliśmy (razem z żonką)
cel i plan wyjazdu został w większości osiągnięty, były zmiany które następowały w trakcie wyjazdu ale to pikuś
to co dla mnie ważne objechaliśmy trasę bez jeżdżenia po autostradach (no może ok 50 km , bo nie było innej drogi)

nic nie powiem o Czechach bo nie lubię jeździć przez Czechy (niestety nie da się inaczej jadąc ode mnie)

ale po wyjeździe od knedli tu już po prostu bajka piękne drogi piękne widoki i fantastyczna pogoda
malowniczość i urokliwość Austrii i Chorwacji wyciska łzy z oczu, tylko jechać i jechać
sama Chorwacja (choć całkiem dobrze mi już znana) została odkryta na nowo, kiedy zjedzie się z autostrady i jedzie "normalnymi" drogami (które w większości przewyższają jakością nasze drogi expresowe) to daje do myślenia, wcześniej miałem wyobrażenie, że ten kraj to same skały i stepy, teraz uważam że jest piękny i zielony

ale co tam idźmy dalej

w Chorwacji drogi ok, pogoda ok, ludzie ok, co mnie zaskoczyło to to, że paliwa wszędzie są tańsze niż u nas (zero strasu z tankowaniem)
innym chociaż nie do końca miłym zaskoczeniem były noclegi, lepiej podróżować w większej grupie , tam prawie nie ma kwater dla 2 osób
większość to 3 lub 4 osobowe, co niestety przekłada się na ich cenę (średnio wychodziło 45 EUR za noc)

po Chorwacji (byliśmy tam 3 dni żeby nam policzyli mniej za spanie) udaliśmy się na południe do Czarnogóry
klimat podobny chociaż planeta daje bardzie agresywnie (uwaga na długi pobyt w wodzie :) )
kraj równie piękny jak Chorwacja lecz nieco inaczej, więcej gór i skał, ale widoki takie że ...
polecam zatokę Kotorską i jezioro Szkoderskie robią wrażenie, "fajny" był także wypad do Ostroga do Monastyru (szczególnie dojazd, żonka to mi prawie palce między żebra wbiła)

powrót był także przez Chorwację z krótkim pobytem i tu nastąpiła korekta planu, powrót miał być na północ i przez Alpy ale z przyczyn bliżej nie określonych polecieliśmy na Węgry i Balaton (nie żałujemy bo jest tam naprawdę fajnie) ciekawostką jest to że na Węgrzech wszystko po niemiecku (przynajmniej tam gdzie byliśmy) angielski jak japoński nikt nie kuma (może to tylko zbieg okoliczności) ale to i tak nic w porównaniu z węgierskim w tym języku to nawet "i" nie można zrozumieć

podsumowując cały wyjazd to było SUPER

czas trwania to 13 dni
przejechaliśmy 3600 km
przejechaliśmy przez 7 państw (w zasadzie to 6 bo przed Dubrovnikiem krótki pobyt w Bośni i Hercegowinie)
koszt wyjazdu ok 3700 zł (ok 1/2 na spanie) na paliwo nie wiem ile ale jako ciekawostkę powiem że spotkaliśmy gości z poznania, którzy jechali przez  alpy i mówili że w Italii tankowali po 1 EUR :)

pełny opis i fotki w trakcie przygotowania , dam linka jak przygotuję

pozdrawiam i do zobaczenia








"...kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się..."
SUZUKI BANDIT - HONDA TRANSALP - TDM 900 03

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • TDM User
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: chorwacja 2008
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 06, 2008, 22:49:35 »
 O0
 :deadbeer:  extra, czekamy na foty :deadtop4: rozumiem ze tdm i Wy tylko... hym no no romantycznie  :deadbandit: napisz jeszcze jak sprzet sie spisał, zonie wygodnie było ??

ps. co jest nie tak u knedli ?? ja uwielbiam latac po ich stronie - drogi bez porownania lepszejsze i lepiej utrzymane... i te patelnie   :moto: MNIAM
pewno ze to nie alpy..ale my i tak mozemy tylko zazdroscic....
pozdro
Roots Bloody Roots

Offline tangy

  • TDM User
  • łódź
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 138
Odp: chorwacja 2008
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 11, 2008, 07:32:24 »
Dyzio gratuluje świetnej wyprawy. Zazdroszcze ze sam w tym roku nie będę mógl jeszcze jechać ale w przyszłym roku postaram się skorzystać z Twojej relacji. Czekamy na foty i relacje ze sprawowania się TDMa :)

Offline kerad85

  • TDM User
  • Syców, Wrocław, Warszawa
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Yamaha TDM 850 4TX '96
Odp: chorwacja 2008
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 11, 2008, 18:04:41 »
Ja się powoli zbieram do wyprawy. W czwartek wyjazd
Najpierw jadę do Mannheim w Niemczech, potem Austria i w końcu upragniona Chorwacja mam nadzieję, że łącznie z Dubrovnikiem.
Przewidywana długość trasy >4000km
Po powrocie zdam swoją relację.
Pozdro
"... kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się to coś przenika mnie ..."

Offline MLX

  • TDM - Turystyk Dla Mnie
  • TDM User
  • GD/GSL - Gdańsk/Ustka
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • TDM 850 4TX '98
    • MLX
Odp: chorwacja 2008
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 11, 2008, 22:37:03 »
To Powodzenia! :deadtop4:
Rób zdjęcia i zbieraj matriał do opisu... :deadbandit:
Ja się za rok wybieram na "Chorwacja 2009" (chętnych zapraszam już dziś, narazie jade sam - jestem otwarty na propozycje, terminu też jeszcze nie ma, Ale najważniejsze jest: POMYSŁ!  :deadgrin:), dla tego z zaciekawieniem czytam wszytkie opisy z wypraw w tamte rejony
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2008, 22:41:23 wysłana przez MLX »

Offline tangy

  • TDM User
  • łódź
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 138
Odp: chorwacja 2008
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 14, 2008, 23:12:10 »
Jak tylko znajde swojego TDMa to chetnie się piszę na wyprawę w 2009.

Offline kerad85

  • TDM User
  • Syców, Wrocław, Warszawa
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Yamaha TDM 850 4TX '96
Odp: chorwacja 2008
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 08, 2008, 10:48:08 »
Siema zona,
właśnie wróciłem z Chorwacji  :deadtop4:
Jak tylko dojdę do siebie to napisze relację z wyjazdu, na razie powiem tylko, że trasa nieco ponad 3800km, trasa przez 6 krajów, mnóstwo wrażeń i przeżyć.
Pzdr
"... kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się to coś przenika mnie ..."