Autor Wątek: Chorwacja w sierpniu  (Przeczytany 14068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fizol

  • TDM User
  • Poznań;Mochy
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Chorwacja w sierpniu
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2011, 21:48:40 »
Winieta  czterodniowa na motocykl  na Węgrzech to koszt 13 zl

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: Chorwacja w sierpniu
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 17, 2011, 23:02:14 »
A ktory odcinek w pierwszym wariancie masz płatny?
Przeciez za autostrady na Słowacji i u Czechów nie płacisz a z Bratysławy na Gyor i pozniej Zirc masz bardzo dobra droge alternatywna dla autostrady.
Pozdrawiam
Te drogi są płatne według google. Nie byłem tam dawnooo więc pytam, bo kompletnie się nie orientuję. Jak widać google nie do końca jest doinformowane.
Dziękuje za podpowiedź, na pewno z niej skorzystam
Pozdrawiam
Adam

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Chorwacja w sierpniu
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 18, 2011, 10:14:35 »
I google ma racje bo tylko motocykle za autostrady w Czachach i na Słowacji nie płacą a samochody musza wykupic winiete, dlatego google podaje informacje o drogach płatnych. Na Wegrzech tak jak pisałem jest droga alternatywna dla autostrady. W Chorwacji zadnych winiet nie ma a płaci sie za przejechany odcinek autostrady.Przy wjezdzie pobierasz bilet z automatu, a przy wyjezdzie płacisz kase kasjerowi. Wez na przejazdy autostradowe chorwackie kuny bo jesli bedziesz placil w euro to bardzo skrzywadza cie na kursie. Koszty przejazdu chorwackimi autostradami to od Cakovac do Zagrzebia 17 kun od Zagrzebia do zadaru 70kun sa to ceny dla motocykli. Podsumowując aby przejechac motocyklem w jedną strone Chorwacje po autostradach od granicy Węgierskiej lub Słoweńskiej do samego dołu w okolice Dubrownika trzeba miec ok 150kun.
Gdybys jeszcze mial jakies pytania (ceny noclegi itp..) to jestem na bierzaco, kilka dni tem wrocilem. Przejechalem cała Chorwacje od Istrii po Dubrownik.
Pozdrawiam

Offline k2

  • TDM User
  • Swietochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Chorwacja w sierpniu
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 18, 2011, 15:03:22 »
jeszcze dodam, że na bramkach za przejazd można płacić kartą płatniczą. konto obciążone w kunach - przelicznik zależny od banku. Nie wyglądało to najgorzej.

Offline rephlex

  • Przyjaciele
  • Wejherowo
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 283
Odp: Chorwacja w sierpniu
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2011, 21:37:38 »
Gdyby ktoś kiedyś się przymieżał do trasy na południe Chorwacji polecam traskę przez Węgry naokoło Budapesztu, dalej na południe nową pustą autostradę do chorwackiego Osijeku. Dalej wybieramy wariant przez Banja Lukę (tak jak ja) albo Sarajevo. W pierwszej opcji w Chorwacji lądujemy w okolicach Breli i Omisu. Druga opcja dla tych co od razu chcieliby wylądować koło Dubrovnika i po drodze zwiedzić Mostar. Co do pierwszej opcji trasę Banja Luka - Jajce zaliczam do najlepszych przejechanych w życiu. Coś pięknego po prostu, a do tego równy asfalt i szybkie zakręty po drodze wydrążonej w skale tuż przy rzece Vrbas.
Tutaj opis tych wariantów: http://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17831
Polecam.

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: Chorwacja w sierpniu
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 11, 2011, 22:20:06 »
Wróciłem dziś z chorwacji
Bilans 3576km
Trasa powrotna z Zatonu koło Dubrownika do domu zajęła nam 19h50min - pokonany dystans 1496KM
Obliczenia kosztów w toku :)
Jak ktoś w potrzebie to mam świeże namiary na spoko kwatery z kuchnią i łazienką po 8-12E od łebka w Pakostane koło Zadaru, Drasnice koło Sibenika i Zatonu koło Dubrownika.
Pozdr
Pozdrawiam
Adam

Offline Speedway

  • TDM User
  • Lublin//Warszawa
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Chorwacja w sierpniu
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 19, 2011, 16:37:34 »


Wróciłem i ja wczoraj. Dystans w jedną stronę 1261 km. Z miejscowości Malinska Dubasnica na wyspie Krk do Marek pod Warszawą. Z międzylądowaniem w miejscowości Dolni Dunajevice dokładnie w połowie trasy (hotel Praha - polecam - tanio i dobrze dają jeść, spanie znośne, szału może nie ma, ale tragedii też nie ). Na Słowenii ominęliśmy płatny odcinek jadąc przez miejscowości: Mureck (jeszcze w Austrii trzeba na nią odbić ostatnim zjazdem przed granicą ze Słowenią), Lenart, Ptuj i z powrotem na główną trasę. W Chorwacji dwa płatne odcniki plus płatny wjazd na most Krcki (wyjazd z wyspy gratis:) )
Koszty nie licząc benzyny:
winieta Austriacka ~30 zł (10 dni)
autostrady i płatny most w Chorwacji ~45 zł

Wszędzie płaciłem kartą, a jak potrzebowałem na miejscu gotówki to korzystałem z bankomatów, po powrocie byłem mile zaskoczony przelicznikiem: 200 kun = 119 zł, a liczyłem 120 :)

Z przygód: zarżnąłem napęd  :deadflop: A wiedziałem, że jest do wymiany, postanowiłem zaryzykować, bo chciałem zaoszczędzić tymczasem już w Chorwacji zaczęło tak stukać, pukać, że nie było innego wyjścia... Najpierw wizyta w jakimś prywatnym warsztacie i tekst mechanika: "Chain is over", który 1200 km od domu brzmi jak wyrok  :deadgrin:
Pan stwierdził, że trzeba czekać 20 dni na nowy zestaw, więc niewiele myśląc udałem się do pierwszego dużego miasta w poszukiwaniu salonu Yamahy. W Rijece na poczekaniu wymienili napęd, za co zapłaciłem w przeliczeniu 1000 zł  :deadmad: Tak to się właśnie skończyło moje oszczędzanie... No cóż, kolejne doświadczenie do CV mogę wpisać, a Tedzia przywiozła sobie najdroższe pamiątki z całej naszej trzyosobowej rodziny - nowiutkie, lśniące błyskotki...
Za parę chwil wrzucę kilka zdjęć w galerii.

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: Chorwacja w sierpniu
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 19, 2011, 19:19:13 »
Potwierdzam, opłaca się płacić kartami i nie trzeba wozić gotówki. Przeliczniki są całkiem spoko.
Dorzucę jeszcze trzy grosze od siebie.
Koszt paliwa 1350zł
Autostrady 200zł
W tym:
Przejazd przez Węgry 3,8 Euro za winietę 3dni
Słowenia 7,5 Euro za winietę 7dni lub darmowa wersja Ptuj-Lenart-Mureck
Austria 4,5 Euro za winietę 10dni

Chorwacja:
zagreb   vrgorac   115Kn - Przez całą Chorwację w kierunku na Dubrownik
zapresic   trakoscan   25Kn - Od Zagrzebia do granicy Słoweńskiej
Koszt przejechania całej Chorwacji autostradami to 140Kn (84zł) . Trasa może mało widokowa, ale pomaga podgonić trochę dystans i uniknąć jazdy z prędkością 40km/h za niemieckimi kamperami jadącymi drogą wzdłuż wybrzeża od Zadaru aż do Dubrownika. Ja skorzystałem z tej opcji na powrocie. Osobiście polecam zobaczyć całe wybrzeże, bo wszędzie jest pięknie. Przenosiliśmy się dwa razy w stronę Dubrownika, robiąc 5 lub 4 dniowe postoje w różnych regionach, począwszy od Pakostane, poprzez Drasnice, na Zatonie kończąc.
Pomimo, że zleciały nam na to dwa tygodnie, czuję niedosyt.
Za rok wracam do Chorwacji i atakujemy Czarnogórę

Pozdrawiam
Adam

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: Chorwacja w sierpniu
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:55:22 »
Speedway!
Jeżeli poniższe foto jest zrobione w mieścinie Stara Baśka,to właśnie w tym miejscu złapałem kapcia AD 2010.Miejsce tak mnie zauroczyło,że przesiedziałem tam blisko tydzień  :deadgrin: :deadgrin: :deadgrin: :deadgrin:
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.