Autor Wątek: CHORWACJA 2010  (Przeczytany 18207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MLX

  • TDM - Turystyk Dla Mnie
  • TDM User
  • GD/GSL - Gdańsk/Ustka
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • TDM 850 4TX '98
    • MLX
CHORWACJA 2010
« dnia: Luty 01, 2010, 23:50:59 »
Witam!
Zima sroga dopadła nasz kraj. Śniegu po pas, mrozy po - 20`C - każdy myśli ile par bielizny założyć żeby się cztery litery nie przeziębiły. I tak siedząc przed komputerem czytam sobie różne relacje i oglądam fotki. Aż momentami chce się pójść do garaż, odpalić maszynę, wsiąść i jechać gdzieś gdzie ciepło... Ale nic tam trzeba jeszcze trochę pocierpieć i poczekać.  ::
Można trochę pomażyć i poplanować. I w związku z tym Pytanie do Was. Myślał ktoś z Was na temat Chorwacji na wyjazd w 2010 roku?
Ja miałem wielką chęć jechać do HR w 2009r. ale wyszło, jak wyszło i nie pojechałem. Może w tym roku się uda...
Nie pisze, że jadę na 100% bo nie wiadomo co będzie za miesiąc. A za pół roku to już wogóle kosmos.
Ale plan jest... wstępny termin to czerwiec, bo cały mam wolny (urlop). Wyjazd na jakieś ok.14 dni +/-, odrazu powiem że myślałem o namiocie. Bo jakaś wieksza mobilność jest wtedy i nie trzeba rezerwować, wpłacać zaliczek. A gdzie się spodoba można zostać i obozować.
O trasie nie będe narazie pisał, bo to sprawa do ew. dyskusji. Co by mnie interesowało to: trochę zwiedzania, trochę odpoczynku; trochę jazdy i trochę byczenia się na plaży itp. - ogólnie full bajer na wypierdzie  :deadtop4:
To narazie tyle, tytułem wstępu. Pomyślcie... bo Croatia czeka  :deadgrin:

Pozdro  :deadbandit:

Offline maryjan

  • TDM User
  • Kraków NH
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2010, 07:48:20 »
W czerwcu bedziesz miał wolne co najmniej 50% pokoi. Koszt +- 10 ojro za pokój. Więc nie wiem czy namiot opłaca sie az tak bardzo ;).
Kumple jadą ekipą 4-6 moto w sierpniu jakby coś ;).

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2010, 10:52:28 »
Witam,..
ja sie pisze na taka wyprawe,...co do szczegułów to też nie moge sie deklarowac na pół roku wcześniej ale to jest ogólnie mój plan na ten sezon ! Dla mnie tylko jedna sprawa jest ważna ,..- 0 namiotów. Nie chce mie sie tego brać,..a na noclegi bedę musiał sobie uzbierać kaske. Mysle ze raz w roku mozna zaszalec bo kilka dni pod namiotem w upały to raczej kiszka,..teraz wolalbym luxus :). W ubieglym roku bylem na Wegrzech,..placilem ok 10 E (40 zł) za nocleg w lux warunkach a kumpel u tej samej babki na podwórku płacił chyba tylko połowe mniej,..,..a jak dla mnie lazienka i WC rulez :) ! Moglibysmy miec baze w jednym miejscu a poźniej pojechac na objazd,...Mi czerwiec odpowiada,..moze tak z 10 dni,.no nie wiem,.- zwsze mozna sie dogadac,..

Pozdr.!
Piotrek

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2010, 12:26:20 »
rockride dobrze pisze - namioty na 100% odpadaja, dla mnie to bez roznicy, ale Żona bez lazienki by nie podolala  :laugh: Mamy zamiar z Żoną pojechac na poludnie i wstepnie myslelismy o Chorwacji wlasnie. Termin to napewno wrzesien, nie wczesniej (mniej ludzi, nadal goraco, i oczywiscie duzo taniej).  Myslalem o wyjezdzie autem, ale mysle ze moze udaloby sie moto (musialbym tylko Żonie stroj kupic :) ).

Chce zaznaczyc jednak, ze nie deklaruje sie na 100% ze pojade (wieksze prawdopodobiensto ze autem). Bede tymczasem sledzil watek, moze wycieczka sie uda :)
Live to ride, ride to live! :)


Offline tdm900

  • TDM User
  • Piła
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2010, 11:55:31 »
Witam!
Zima sroga dopadła nasz kraj. Śniegu po pas, mrozy po - 20`C - każdy myśli ile par bielizny założyć żeby się cztery litery nie przeziębiły. I tak siedząc przed komputerem czytam sobie różne relacje i oglądam fotki. Aż momentami chce się pójść do garaż, odpalić maszynę, wsiąść i jechać gdzieś gdzie ciepło... Ale nic tam trzeba jeszcze trochę pocierpieć i poczekać.  ::
Można trochę pomażyć i poplanować. I w związku z tym Pytanie do Was. Myślał ktoś z Was na temat Chorwacji na wyjazd w 2010 roku?
Ja miałem wielką chęć jechać do HR w 2009r. ale wyszło, jak wyszło i nie pojechałem. Może w tym roku się uda...
Nie pisze, że jadę na 100% bo nie wiadomo co będzie za miesiąc. A za pół roku to już wogóle kosmos.
Ale plan jest... wstępny termin to czerwiec, bo cały mam wolny (urlop). Wyjazd na jakieś ok.14 dni +/-, odrazu powiem że myślałem o namiocie. Bo jakaś wieksza mobilność jest wtedy i nie trzeba rezerwować, wpłacać zaliczek. A gdzie się spodoba można zostać i obozować.
O trasie nie będe narazie pisał, bo to sprawa do ew. dyskusji. Co by mnie interesowało to: trochę zwiedzania, trochę odpoczynku; trochę jazdy i trochę byczenia się na plaży itp. - ogólnie full bajer na wypierdzie  :deadtop4:
To narazie tyle, tytułem wstępu. Pomyślcie... bo Croatia czeka  :deadgrin:
Pozdro  :deadbandit:

Ja chyba bym sie pisał na taki wypad, namiot mi pasuje, jak będzie akurat tani hotelik to ok, ale jak nie to zawsze lepiej namiot niż nic. Jedyny wymóg to rozsądna jazda, nie chciałbym się z nikim ścigać przez pół kontynentu ani narażać na mandaty gdzieś za granicą. Poza tym mam takie same cele wycieczkowe jak Ty, więc możemy się zgrać.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 11:57:03 wysłana przez tdm900 »
el252->xv535->tdm900->dl650a->xl650->Vstrom650AL2

gert

  • Gość
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2010, 12:08:35 »
siemacie
lecę do Chorwacji w terminie 18-30.06 narazie jest nas 4 moto .
całosc prowadzi Savi.wiecej info na FM
http://forum.motocyklistow.pl/CHORWACJA-2010-t124367.html
pozdrawiam

Gregor

  • Gość
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2010, 01:30:55 »
Namiot weź "awaryjnie"-sam zobaczysz że koszty kwatery będą niewiele większe niż kempingu a komfort o niebo większy! Zresztą na campingu nie licz na imprezki do rana - dla większości turystów urlop oznacza ciszę nocną o 22 i jest to dosyć surowo przestrzegane! Ps. Koniecznie weź coś na ukąszenia (skutecznego i mocnego) bo latają tam takie małe wredne robaczki przez które musiałem odczekać trzy dni zanim mi się głowa do kasku zmieściła! :deadgrin:

Offline Gaweł

  • TDM User
  • Piaseczno/k.W-wy
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • 3VD '95
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2010, 13:33:05 »
sam zobaczysz że koszty kwatery będą niewiele większe niż kempingu


Kurcze jak to jest? To już nie pierwsza opinia na ten temat....Sam będąc raz na Słoweniii i raz na Chorwacji porównywałem ceny kwater i kempingów i zawsze na tych drugich było jednak SPORO taniej....To jak to w końcu jest? Czy tylko ja tak trafiłem?

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2010, 17:00:25 »
No jak już wrócicie to poopisujcie miejscówki(najlepiej ze zdjęciami).Lecę w drugiej połowie lipca-cel Chorwacja,bez planu.Znajomi jadą Sharanem,więc cały majdan(+dzieciaki) wrzucam do auta.Na razie skład jest otwarty.
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Offline mateuszm

  • TDM User
  • Nowy Sącz
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2010, 20:11:18 »
sam zobaczysz że koszty kwatery będą niewiele większe niż kempingu


Kurcze jak to jest? To już nie pierwsza opinia na ten temat....Sam będąc raz na Słoweniii i raz na Chorwacji porównywałem ceny kwater i kempingów i zawsze na tych drugich było jednak SPORO taniej....To jak to w końcu jest? Czy tylko ja tak trafiłem?



Byłem na Chorwacji kilka razy i mogę to potwierdzić. Ogólnie pola namiotowe są tańsze dosłownie parę złotych a ciężko w tamtych rejonach o miękką trawkę ;)
Dwa razy nawet w okolicach Sibenika trafiły mi się klimatyzowane pokoje tańsze od kempingu  :deadgrin:
Turbo Dymo Man 900 ;)

Offline yarccom

  • TDM User
  • Szczecin
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Sklep Motocyklowy
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2010, 17:07:33 »
heh my pod naniotem płaciliśmy max 15E za 2 dorosłe dziecko i samochód
kwatery od 20 E/os do 100 za komplet

nie wiem jakich pół szukaliście
ze złotą trawą
było
GS 500 '01
TDM 850 '02
GSX-R 600 '02
GSR 600 '06

a teraz LTZ 400 2011

zawodowo
MotoGraty - Części i akcesoria motocyklowe

Offline tdm900

  • TDM User
  • Piła
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2010, 01:27:00 »
jak tam w temacie wyjazdu? - ja z kolega szykuję własny wyjazd do Chorwacji.
przymierzamy się w 2010r. do wyjazdu do Chorwacji, jako że to piękny kraj i nie za daleko od Polski (około 600km od granicy do granicy).

Trasa: Polska-Czechy-Słowacja-Węgry-Chorwacja, być może skoczymy na 1 dzień do Wenecji
Termin - około 16dni, początek czerwca dokładny termin wyjazdu do uzgodnienia, mogę się trochę dostosować,
Spanie, wydatki - ekonomicznie, namiot i camping, zresztą tam będzie ciepło
Podróż - spokojnie, bezpiecznie, bez szaleństw i mandatów, do 100km/h. Zatrzymujemy się po drodze i zwiedzamy.
Dokładna trasa i atrakcje do uzgodnienia, generalnie chciałbym w 2-3 dni dojechać na miejsce i tam powłóczyć się z 8-10 dni zwiedzając wszystko co ważniejsze w tym kraju, po czym powrót.
Wymagania: sprawny technicznie motocykl dowolnej marki, assistance (jest b.tanie) i dobry humor smile.gif

Tutaj macie przykładowe relacje z takiej wyprawy:
http://www.scigacz.pl/Chorwacja,na,motocyk...nsalp,2264.html
http://przewodnik.onet.pl/1229,1660,122221...kl,artykul.html

Są jacyś chętni na wspólną podróż? Myślałem wycieczce na 2-3 motory.

Kontakt:
GG: 8906929
mail: crom28@gmail.com

aktualizacja:
wyjazd byłby na początku czerwca 2010r., wtedy jest już ciepło ale nie ma upałów, a jednocześnie jest taniej i łatwiej o nocleg. Przewodniki zalecają wybierać się właśnie wtedy.

Preferowane drogi oczywiście asfalt, żadnych szutrów, najlepiej drogi bezpłatne, o niewielkim natężeniu ruchu. Konkretna trasa zostanie zaplanowana, zgromadziłem już komplet przewodników po wszystkich krajach, ale będziemy elastyczni, nie gonimy za wszelką cenę, raczej zwiedzamy, jedziemy spokojnie. dzienne przebiegi to +/-300-500km, zależnie od tego co tam po drodze będzie do zobaczenia.

Noclegi ekonomiczne - camping i namiot. Nastawieni jesteśmy na spokojne podróżowanie z miejsca na miejsce, z zamiarem zobaczenia i zwiedzenia po drodze jak największej ilości atrakcji. Być może na 1 dzień wyskoczymy także do Wenecji.

Póki co skład 3-osobowy, jadą 2 pewne motory, być może 2 kolejne dołączą, zapraszam kolejnych chętnych.

Zachęcam do kontaktu na GG/mail.
el252->xv535->tdm900->dl650a->xl650->Vstrom650AL2

Offline tdm900

  • TDM User
  • Piła
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2010, 09:47:57 »
aktualizacja:

na razie mamy na wyjazd chętnych 4 motocyklistów.

powstał już także szczegółowy plan trasy wyjazdu z uwzględnieniem noclegów i licznych atrakcji turystycznych. Trasa przewiduje: 2 dni w Czechach, po 1 dniu Słowacja i Węgry, 9 dni w chorwacji, 1 dzień Wenecja i szybki powrót w 2 dni.

więcej szczegółów na GG.
el252->xv535->tdm900->dl650a->xl650->Vstrom650AL2

Offline tdm900

  • TDM User
  • Piła
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2010, 11:31:52 »
Uwaga wyjazdowicze

ustalamy już konkretny TERMIN WYJAZDU: 25/25 czerwca - 11 lipca (wyjazd na miejsce zbiórki w PL pod granicę byłby już 25-go w piątek po południu, a więc mamy do swojej dyspozycji łącznie 16 dni, z tym że wystarczy wziąć zaledwie 10 dni roboczych urlopu). Późniejszy termin wyjazdu to większa gwarancja lepszej pogody.

Informuję że zgłosiła się dość duża ilość osób zainteresowanych, proszę sobie rezerwować urlopy i potwierdzać udział w wycieczce.

Plan wyjazdu nie jest sztywny, nie musimy się go trzymać kurczowo, zaplanowałem więcej rzeczy po to żeby było z czego wybierać i wybrzydzać, jak nam się nie spodoba dane miejsce to sobie pojedziemy dalej, do następnego, a jak uznamy że jesteśmy zmęczeni to sobie odpoczniemy, czasu jest aż nadto. Myślę że dziennie nie więcej niż 400km(trasa dojazdowa), a w samej Chorwacji to starczy ze 150-200km dziennie. Co do chętnych to zgłosiło się chyba z 10 osób, więc nawet jak tylko 30% z tego pojedzie to wycieczka będzie obsadzona.
el252->xv535->tdm900->dl650a->xl650->Vstrom650AL2

Offline mrymek

  • TDM User
  • Cz-wa
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Ja i Ona
Odp: CHORWACJA 2010
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2010, 00:05:27 »
życzę udanego wyjazdu. Ja wyjeżdżam 12 lipca z Polski, jak w ubiegłym roku przez Węgry, miejsce noclegowe to Marina. Jedziemy w 4 moto, plan to jazda, opalanie i jazda, reszta - zobaczymy. Powodzenia