Autor Wątek: Chorwacja 2009  (Przeczytany 37158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Chorwacja 2009
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:45:17 »
witam ponownie :headbang:
Tu w okolicach Dubrownika gdzie satcjonuje temperatury sa bardzo wysokie, w ciagu dnia siegaja 38st w nocy okolo 25st, trzeba szukac kempingu z drzewami pod ktorymi mozna rozlozyc namiot gdzie mozna spokojnie spac do 9 rano, inaczej nie da sie wytrzymac. Jezeli bedziecie sie tu wybierac to zaponijcie o jezdzie w kombinezonach, jazda w kombinezonie motocyklowym zabiera cala przyjemnosc jazdy, leje sie pot po tylku i az do totalnego omdlenia w bezruchu miast. Jazda w krotkich spodenkach i koszulce polo daje pelna satysfakcje z jazdy (wszyscy tu tak jezdza). Wiem wiem zaraz odezwa sie zwolennicy bezpiecznej jazdy w kombinezonach ale ja wole bez..

Napisze jeszcze kilka slow na temat kosztow przejazdu.
Na Slowacji winiety na motocykl nie obowiazuja, wegry da sie przejechac bardzo dobrze nie tykajac platnych odcinkow, a Austrie i Slowenie da sie w prosty sposob ominac (sposob ominiecia opisalem kilka postow wyzej) Tu na Chorwacji winiety nie obowiazuja za autostrady placi sie na bramkach. Wysokosc oplat zalezy od dlugosci odcinka autostrady, na wjezdzie zabierasz bilet a na zjezdzie uiszczasz oplate. Proponuje jednak jazde bezplatna magistrala Adritycka widoki zapieraj dech w piersiach.

Od jakiegos czasu korci mnie zeby wrocic do kraju przez Bosnie ale na razie moja lepsza polowa nie chce o tym slyszec, mowi ze to dziki kraj jest :deadlol:

Mysle jednak ze ja przekonam :headbang:
Pzdr kwiatoshi

Offline Paszczak

  • TDM User
  • okolice Warszawy
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Chorwacja 2009
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 10, 2009, 13:11:21 »

Ryba, da się.....ale pod warunkiem, że o 5 rano przeniesiesz się z karimatą na zewnątrz pod drzewo :deadlol: :deadlol:
Sprawdzone :deadtop4:

Tia, racja, jak są drzewa.
Większy problem to wytrzymać na karimacie na kamienistych kempingach. Ja kiedyś marzyłem o dmuchanym materacu  :deadgrin:

Pozdr...

floyd

  • Gość
Odp: Chorwacja 2009
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 10, 2009, 18:39:01 »
Czyta się wspaniale tą relację.Niejako na żywo. I wewnętrzne postanowienie iż w następnym roku to już na pewno ! Ale wiadomo , kasa, jest dość znaczącym hamulcem. Nie mniej dochodzę do wniosku iż warto nastawić się na takową podróż już wcześniej i odkładać, by móc cieszyć się widokami i nie tylko. Do zapamiętania pozostają wskazówki "co zabrać i co się przydaje". I choć relacja owa jest ujmująca dla wszech tu obecnych, to jest również bardzo pomocną wskazówką na przyszłość dla tych co to chcą pierwszy raz!!!
pozdrawiam .

Voyager

  • Gość
Odp: Chorwacja 2009
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 10, 2009, 22:25:19 »

[/quote]
Tia, racja, jak są drzewa.
Większy problem to wytrzymać na karimacie na kamienistych kempingach. Ja kiedyś marzyłem o dmuchanym materacu  :deadgrin:

[/quote]

Proponuję wypróbować maty samopompujące są różne grubości od 3 cm (koszt od ok 60zł) . Bez powietrza zwijasz w rolkę jak karimatę a potem odkręcasz zaworek mata napełnia się powietrzem dodmu****esz 3 wydechami i podobno nawet na twardym jest git. Ja kupiłem w Ysku w promocji, po 50 zł były te 3 cm ale dopiero będę na dniach testował. Ale pomysł nie mój ino wyczytałem ten patent na jakimś innym forum motocyklowym lub podróżniczym i sobie chwalili.  :deadtop4:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2009, 22:30:03 wysłana przez Voyager »

Offline dembik

  • TDM User
  • sulechow-milton keynes
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 214
Odp: Chorwacja 2009
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 10, 2009, 23:08:27 »
Potwierdzam  :deadbeer: Mata samopompujaca bardzo fajna sprawa,mam taka  od roku,polecam  :deadtop4:
dużo jeżdże i lubię jeździć, ale jak jeżdżę po autostradach, to czasami zdarza się, że widze takich wariatów co zapierd...a, aż głowa puchnie....
ledwo co ich wyprzedzam 
gg 7918864

Online Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3472
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: Chorwacja 2009
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:15:31 »
Kwiatoshi,

Z innej beczki - jaki się LS2 sprawuje w takich upałach ? (jeszcze nie kupiłem).
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64


Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Chorwacja 2009
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 16, 2009, 22:55:05 »
wlasnie wrocilem, bylo ciezko w podrozy, nawalilo mi zdrówko, odezwaly sie nerki. W drodze powrotnej rodzilem kamienie :deadflop:
Jak troche dojde do siebie to wrzuce fotki i opisze caly wyjazd ze szczegolami.
Przejechalem cala Chorwacje z gory do dolu i w poprzek. Zaliczylem Montenegro i wracalem przez Bosnie :headbang:

Koszty wyjazdu: Przejechalem 4400tys km srednie spalanie 5,1 (dwie osoby i trzy kufry). Koszty pobytu dwutygodniowego z paliwem, jedzeniem noclegami i wszystkimi bajerami to 3550pln
TDM po raz kolejny spisala sie rewelacyjnie, zero awarii i niespodzianek.

Vivaldi do kaskow nie mam zadnych zastrzen sa przewiewne glowa sie nie poci, mozna swobodnie jezdzic z otwarta szczeka i wysunietymi okularami.
Na poczatku probowalem jezdzic bez okularow z podniesiona szczeka ale jak w pewnym momencie w oko trafil mnie owad wielkosci wrobla to mi sie mietowo zrobilo i zaczalem zamykac okulary :deadlol:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2009, 18:00:28 wysłana przez kwiatoshi »