Autor Wątek: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.  (Przeczytany 121203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arcisz

  • TDM User
  • Bolesławiec
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 232
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 10, 2015, 17:16:03 »
Jakiś miesiąc temu szukałem kuchenki na wyjazd który być może się uda lub nie. W każdym razie jeśli chodzi o te kuchenki /ta mniejsza to w sumie kubek Primus ETA Lite/ to wg mnie najrozsądniejsza opcja przy wyjeździe na kilka/naście dni.
To że mają osłonę plus dodatkowe użebrowanie może nie od razu robi z nich inny typ ale znacznie podnosi sprawność zestawu, starcza gazu na dłużej. Wg mnie warto o tym typie wspomnieć, w sumie nadal gazówka ale niby wydajniejsza.
Tyle teorii, oby praktyka to samo wykazała. Czasem pojawia się taniej.

Offline pawulon182

  • TDM User
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1734
  • kawałek sera ułatwi trawienie całego posiłku
    • ekipa
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 11, 2015, 11:05:54 »
Może to głupie ale mnie się widzi tu grzałka akwarystyczna. Różne długości, moce, z/bez regulacją, 230v, szczelne i do wody +/-pitnej skoro rybkom odpowiada.
so be it

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 11, 2015, 13:30:20 »
Hehe, akwatystyczna, dobre :) Nigdy bym na to nie wpadł.

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 11, 2015, 15:18:53 »
Dwie żyletki i dwie zapałki
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 11, 2015, 15:26:21 »
Dwie żyletki i dwie zapałki
Termos metalowy...zabije go :)

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 11, 2015, 15:36:24 »
Nie zabije. Gotowałem tak wiadra wody na brzeszczotach oddzielonych patykami po lizakach i nikogo nie zabiło. Wystarczy zawiesić grzałkę na kablu, żeby nie dotykała ścianek. Czas gotowania wiadra wody-30sekund. Tylko muszą być grube bezpieczniki. Przy liczniku mamy gratisowy wentylator.
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Offline Robi

  • TDM User
  • Nowa Sól
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 11, 2015, 18:12:51 »
Ale najpierw sie dobrze ubezpieczyc.jaby  co druga polowa bedzie nas milo wspominac



Offline tdm900

  • TDM User
  • Piła
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 11, 2015, 20:47:23 »
w samoróbki nie ma się co bawić, parę razy w życiu mnie delikatnie kopnęło i raczej nie chciałbym tego powtarzać.

Może to głupie ale mnie się widzi tu grzałka akwarystyczna. Różne długości, moce, z/bez regulacją, 230v, szczelne i do wody +/-pitnej skoro rybkom odpowiada.
grzałka z termostatem grzeje wodę do 34stopni, bez termostatu - nie jestem pewien czy ktoś przewidział ją do takiego użytku, uszczelnienia i plastiki mogą nie wytrzymać temperatury wrzątku.

Ale ogólnie pomysł niezły, może do jakichś innych celów używa się zanurzalnych grzałek o niedużym rozmiarze z możliwością gotowania?
el252->xv535->tdm900->dl650a->xl650->Vstrom650AL2

Offline arcisz

  • TDM User
  • Bolesławiec
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 232
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 11, 2015, 22:15:34 »
falstart
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2015, 22:22:12 wysłana przez arcisz »

Offline arcisz

  • TDM User
  • Bolesławiec
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 232
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 11, 2015, 22:21:43 »
Mam jeszcze do Was pytanie czy ktoś zna jakąś grzałkę elektryczną nurkową 220v którą da się bezpiecznie wsadzić do środka termosu (max średnica ok. 4cm) ? Taką z długim elementem grzejnym, żeby sięgał choć do połowy termosa 1L. Szukam i szukam ale nic nie moge znaleźć.


nie wiem czy dobrze pokaże ale jest kilka takich:
to coś w rodzaju mikrofalowki, trochę obostrzeń typu nie wsadzać paluchów do gotowanej wody, wyłączyć 30 sek przed wyjęciem, nie włączać niezanurzonego w pełni elementu, nie topić całego w wodzie no i nie używać w metalowych garach...  :deadeek:
www.ebay.co.uk/itm/Portable-Travel-Hot-Water-Heater-Immersion-Electric-Element-Safe-Home-Reheater/191430307557

następne to już raczej konwencjonalne:
długa, chyba aż za..
http://www.ebay.co.uk/itm/Water-Heater-Portable-Electric-Liquids-Immersion-Element-Boiler-Travel-220V-800W-/271742922740

ta moze za krotka
www.ebay.co.uk/itm/220V-500W-Water-Heater-Element-Portable-Electric-Immersion-Liquids-Boiler-Home-/301182639581

ta prawie?
http://www.ebay.co.uk/itm/Travel-Water-Immersion-Heater-Mini-Boiler-Travel-Camping-Hot-Water-Coffee-500W-/151236044454

tej nikt zdrowy nie zajuma ;)
http://www.ebay.co.uk/itm/Travel-Heater-Element-Water-Drinks-Coffe-Tea-Soup-cup-mug-Immersion-500w-220v-/111594960401

jeszcze
http://www.ebay.co.uk/itm/Travel-Mini-Water-Immersion-Heater-Camping-Hot-Water-Coffee-Tea-Travel-Kettles-/111588621715

i moze jedna
http://www.ebay.co.uk/itm/Travel-Mini-Water-Immersion-Heater-Camping-Hot-Water-Coffee-Tea-Travel-Kettles-/111577457998

a co mi tam, zapodam jeszcze jedną
www.ebay.co.uk/itm/Travel-Heater-Element-Mini-Boiler-Hot-Water-Coffee-Immersion-800W-220V-Adapter-/311015409064

o to chodzi? jeśli tak a miałbyś problem z zamówieniem to daj znać na pw a pomogę.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2015, 22:33:52 wysłana przez arcisz »

Offline skymax

  • TDM User
  • Opole-Żerkowice
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 35
  • easy rider
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 12, 2015, 22:19:36 »
Po opisie kuchenek benzynowych widać że test oparty jest nie na własnych doświadczeniach.... ....

? ? ?...od 5 lat używam kuchenki benzynowej, tzw. breżniewki. Jest o tym wyraźna wzmianka w tekście. W relacji z podróży do Norwegii z 2011r powinny być nawet zdjęcia jak na niej gotujemy :) Korzystałem też z gazówki, 2 typów grzałek elektrycznych i podgrzewaczy.
Aczkolwiek macie rację w tym sensie, że wszystkich możliwych urządzeń jakie są na rynku nie da się przetestować, za dużo tego i bez przerwy wychodzą jakieś nowe modele. W miarę swoich skromnych możliwości będę go jednak aktualizować o nowe modele jakie wpadną w moje łapki.

Jeśli chodzi o kuchenkę gazową Eta Spider (zdjęcie powyżej) - nie wiem co masz na myśli, przecież to jest kuchenka gazowa na kartusze, więc ma te same cechy co inne gazówki. Dla ciebie gazowe z garnkiem i osłonką w komplecie to jest jakiś osobny typ ? Na marginesie - jak na gazówkę potwornie droga, w sklepach turystycznych od 550zł. Za to można kupić 6 innych, i to markowych.
Jeśli chodzi Ci o kupowany osobno zestaw rozbudowujący ten model z butelką na paliwo płynne (300zł, u nas w kraju prawie nikt tego nie oferuje), to analogiczną możliwość - tylko w drugą stronę - oferują kuchenki benzynowe składane z elementów. Taniej wychodzi (np. gazowo-benzynowy whisperlite universal kosztuje 250zł mniej), do tego mniejsze rozmiary oraz ciężar. Na motocyklu, z uwagi na zapas paliwa we własnym baku i jego dostępność na każdej stacji, moim zdaniem benzynowe są wygodniejsze od gazowych. Ewentualnie podgrzewacze - zajmują najmniej miejsca.

Popieram, również używam benzyniaka i twierdzę, że na moto jest najwygodniejsza. Paliwa jest pod dostatkiem i nie trzeba się martwić, że zabraknie. Spokojnie można ugotować jakieś jedzonko lub wodę na kawkę.
Benzyniaki są ok.

Offline tdm900

  • TDM User
  • Piła
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Wyprawy motocyklowe - opinie o sprzęcie , apteczka , śpiwór itp.
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 30, 2015, 21:37:48 »
kontunuując cykl artykułów poświęcony przygotowywaniu żywności w plenerze i podczas wyjazdów motocyklowych napisałem niedawno 2 nowe artykuły na ten temat:

Camping cooking - naczynia, termosy, itp. http://www.globtroter.pila.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=79:camping-cooking-naczynia-akcesoria-potrawy&catid=3:sprzt-motocyklowy&Itemid=11
poświęcony szeroko rozumianemu ekwipunkowi biwakowemu do gotowania innemu niż tylko kuchenka

oraz

Camping cooking - potrawy i napoje biwakowe http://www.globtroter.pila.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=80:camping-cooking-potrawy-biwakowe&catid=3:sprzt-motocyklowy&Itemid=11
dedykowany różnym rodzajom potraw jakie można szybko przygotować podczas motocyklowej wyprawy w plenerze

Mam nadzieję że uwagi tam zawarte przydadzą się komuś w trakcie kompletowania własnego ekwipunku i zaprowiantowywania jakiegoś wyjazdu. Pozdrawiam.
el252->xv535->tdm900->dl650a->xl650->Vstrom650AL2