Autor Wątek: Euro trip - maj 2016  (Przeczytany 35539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pmorawiecki

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Euro trip - maj 2016
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2016, 22:26:22 »
Hej

Dzięki za kolejną porcję dobrych rad :)

Animar za namiar :)
Martino i Dyziak za podzielenie się doświadczeniami - już jest naprawdę zero spinki z mojej strony 

Mój wyjazd nabiera kształtu dziś oddałem moto do sprawdzenia , jak wszytko będzie ok to montuje gniazdo zapalniczki i kupuje torę na siedzenie pasażera i już prawie mogę jechać



Offline Javelin

  • TDM User
  • Kraków
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 497
  • 4TX "Kaczucha"
    • Mój prywatny foto blog
Odp: Euro trip - maj 2016
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2016, 09:14:04 »

4. Gdzie warto pojechać w krajach takich jak Niemcy Francja Hiszpania ? To dla mnie super ważne, chodzi mi o miejsca których nie ma w przewodnikach :) coś ekstra dla motocyklistów:)


Trochę o Francji:

Generalnie unikać autostrad. Drogo i nudno. Drogi krajowe dużo fajniejsze i ciekawsze a leci się praktycznie cały czas 90 (małe zagęszczenie miejscowości). Nie wiem którędy planujesz dostać się na południe ale warto przejechać się Drogą Napoleona po drodze zatrzymując się w La Salette. Piękne widoki, genialne winkle. Cannes w moim odczuciu mocno przereklamowane. Fajny bulwar nad zatoką ale im dalej w głąb miasta tym gorzej, łącznie z biegającymi po ulicach szczurami :/. Niestety jadąc wzdłuż Lazurowego wybrzeża zwłaszcza w okolicy Antibes, Cannes, Monako musisz się przygotować na "filtrowanie" w ciągnącym się w nieskończoność korku :(.  W drodze powrotnej polecam trasę z Ventimigli przez Turyn do Chamonix (E74). W Chamonix koniecznie wykupić całodniowy karnet na kolejki i wyjechać skoro świt na Augile di Midi a potem pojechać do lodowej jaskini w lodowcu

Offline markali

  • TDM User
  • Prószków/Opole
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: Euro trip - maj 2016
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2016, 21:06:42 »
Właśnie znalazłem odpowiedź dlaczego w pudle z moim kaskiem Astone (kraj prod. Francja) znajdowały się 4 naklejki  :laugh:
http://motormania.com.pl/newsy/swiat/francja-brak-odblaskow-na-kasku-mandat/
Przydatna informacja!
Breva 850

Offline pmorawiecki

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Euro trip - maj 2016
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2016, 21:04:58 »
Hej z tymi odblaskami to mnie zaskoczyłeś:) na początku myślałem że to szaleństwo ale w sumie nie jest to zły pomysł. Mam czarny matowy kask i czarne ubranie dobrze będzie być bardziej widocznym na drodze :)