Autor Wątek: Wyścigi uliczne starych motocykli i sidecarów-Branna CZ  (Przeczytany 6070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline superfastmario

  • TDM User
  • Dzierżońców
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2054
  • Czlowiek ktorego wszyscy znaja ale nikt nie widzia
Wyścigi uliczne starych motocykli i sidecarów-Branna CZ
« dnia: Wrzesień 13, 2010, 23:57:45 »
Odległość 200km w dwie strony jest praktycznie pomijalna, no chyba że pokonuje się ją mociakiem  :deadbandit:
Propozycja wyjazdu była spontaniczna-w sobotę dopołudnia telefon-Mariusz szukaj trasy na Branną i jedziemy w niedzielę o 8 rano.
Jako że mi dwa razy powtarzać nie trzeba, wygooglowałem trasę przez przejście graniczne koło Paczkowa-zeby jak najwięcej km po czeskich pięknych asfaltach nawinąć.
Niedziela-pobudka o 7 rano-masakra, na szczęście 4 browary wypite w sobotni wieczór nie dawały o sobie znać w żaden sposób :deadbeer:
Zbiórke zaplanowano na Orlenie punkt 8.Wbijam się w termo-pidżamkę, później w kombinezon, męczę się z butami enduro-no cóż chce sie wygladać to trzeba się pomęczyć  :deadgrin:
Birę plecak, kask, rękawice, pas nerkowy i kominiarkę bo termometr wskazuje całe 7 stopni na plusie-brr.
Po przekroczeniu progu klatki schodowej mam ochotę wracać do wyra i przytulic się do młodej :deadgrin:
Ale nic twardym trza byc nie miętkim.
Idę do garage-na szczęscie jeszcze stoi, wyciągam motopompę na światło dzienne. Kranik na on, "ssanie" na maxa i kop, jeden drugi, trzeci-no nareszcie zagadała.Moto się grzeje a ja zakłądam na siebie wszytsko co mam.Ruszam powoli-**** ale zimno.
Wpadam na Orlen a tam ku mojemu największemu zaskoczeniu stoi moja TDM  :deadtop4:
Nowy właściciel podbija do mnie: jedziesz z nami na czechy? Pytam. Odpowiada twierdzaco.
Tankowanko pod korek i pytanie o korony w kantorze na stacji-dupa-nie ma  :deadtop4:
Czekam więc na resztę ekipy.Powoli zlatują się-Adam na V-Starsze 1100 i Marcin na budzącej zachwyt Valkyrie Rune.
Ekipa w komplecie można jechać-w sumie 5 moto, dolicząjąc Andrzeja na nowym Transalpie ABS.
Trasy do przejścia nie ma co opisywać bo odmroziłem sobie jaja i tak mnie wytelepało na dziurach że szkoda gadać  :deadfu:
Jedynym pozytywem było rozpędzenie pompy do 146km/h  przy manecie odkręconej do oporu  :deadwar: Hehe.
Dojad po Czeskiej stronie to już poezja winkli i niczym nie zmąconej szarosci i czerni asfaltu. Przez całe 60km nie było ani jednej dziury, ziarnka piasku na winklu czy czego kolwiek co mogło by wybić mnie ze stanu czystej nirvany.
Tak mi się spodobało, że pozwalałem sobie na winklach na duzo więcej niż po naszej stronie.
Z resztą, każdy kto latał po krainie knedli i lasek nebeskich wie o czym mowa  :deadlove:
Branna przywitała nas sznurkiem poparkowanych z 2 stron samochodów i mtocykli, bo miasteczko na czas zawodów jest praktycznie odcięte od świata  :deadtop4:
Parkujemy sprzęty przy akopaniamencie wyścigowych cwajtaktów z przed 50 lat.
Chwila orientu i juz mamy bilety po 100Kć od łebka-mozna było wleźć bez nich, ale jak się poźniej przekonałem-te pieniądze nie idą na marne jak w naszym chorym kraju.
Stajemu na pierwszym zakręcię w lewo, poprzedzonym starsznie długą prostą.Cieżko uwieżyć że te stare chłodzone powietrzem cwajtakty, z oponami jak w kolażówce i bębnowymi hamulcami decelerują się w niezłym tempie a zakręty pokonują po idealnym torze bez najmniejszego zachwiania... :deadeek: :deadeek: :deadeek:

cdn.









pawulon182: "to takie szukanie dziury w dupie troszkę chyba-wiadomo gdzie jest i bez oglądania ale ciągle pytanie czy czysta bo nie widać"

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: Wyścigi uliczne starych motocykli i sidecarów-Branna CZ
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2010, 11:53:34 »
Szczęściarz z Ciebie !,..ja sie wnerwiłem jak diabli bo na Branna chorowalem od poczatku roku a w necie jeszcze jakiś czas temu nie było ustalonego terminu,..i zapomniałem :(,..Akurat w niedziele byłem w Kletnie i szefowa powiedziała mi o tym , że właśnie dzisiaj było tu całe towarzystwo na zabytkach i pojechało do Brennej,....na otarcie łez został mi do pooglądania piękny Sokół 1000 ,..co tu dużo gadać -  cudo. Japońskie moto wygląda przy nim jak tacka i kubek z mcdonalda...., Następnym razem muszę sobie zrobić tatuaż z datą żeby nie zapomnieć,..a z innej beczki to drogi,...rzeczywiście bez porównania do naszych,..do samej Brannej jechaliście pewnie drogą między wiatrakami - to też robi wrażenie,..

Pozdr.!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 11:55:29 wysłana przez rockride »

Offline hermis

  • TDM User
  • BC
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • TDM 900 '04- ex DRZ-400 E -ex- obecnie bez moto :(
Odp: Wyścigi uliczne starych motocykli i sidecarów-Branna CZ
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:45:19 »
No wyprawa zacna, a o knedlickich winkielkach tez coś wiem, bo z B-c mam rzut beretem.
Rockride tego Sokoła też miałem okazję obczaic  :deadbandit:
Przy nastepnej okazji dzwońta to może się spikniemy, moje dane na tdm mapce :).
Pozdrowionka