Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284325 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 02, 2010, 22:18:01 »
A ja mam takie pytanie. Oglądał ktoś może tego cykla: http://otomoto.pl/yamaha-tdm-tdm-900-rok-pr-2005-M1689998.html

Poproś archivi'ego to jego podwórko, moto wyglada ok, na moje oko warto podjechac w ciemno o ile jestes  powaznie zainteresowany :deadeekani:

mach

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 02, 2010, 23:35:24 »
Witam, ja również szukam TDMki - to będą moje pierwsze 2 kółka ;)
Mam na tapecie takie maszyny:
http://moto.allegro.pl/item944693695_yamaha_tdm_900.html
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1743736
http://www.motobox.pl/index.php?opt=3&idp=452
Może coś ktoś wie o tych motorkach?
Tak w ogóle to wstępnie zakładałem budżet ok. 10 tyś. i TDM 850, ale może by coś dołożyć i spróbować kupić 900 - warto?
Tak jak pisałem to będzie mój pierwszy motocykl i do końca nie wiem w którą stronę pójdę po 1-2 sezonach jazdy na TDM...

Pozdrawiam wszystkich :)

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 03, 2010, 08:31:55 »
Ja rowniez szukalem TDM do tej samej kwoty. Ciezko znalesc 4TX w dobrym stanie do 10 tys. zl. I w tym wypadku trzeba dolozyc dodatkowo 500 zl na sam serwis (dla pewnosci), niekiedy dojdzie jeszcze wymiana opon, napedu itp. rzeczy. W przypadku 900 calkowity koszt zamknalby Ci sie w ok. 13-14 tys. zl., mowie tu o poczatkowych rocznikach. Kwoty obliczylem na podstawie ogladanych ofert.

Jesli chodzi o te, ktore wymieniles to:
1 wisi juz dosc dlugo (szukalem TDM od listopada i juz widzialem te ogloszenie)
nr 2 i 3 musialbys pojechac z fachowcem, na pierwszy rzut oka oba maja malowane plastiki  :deadflop:

Mialem ten sam dylemat co Ty, 850 czy dolozyc i kupic 900. Wybralem zadbana 850. Nie zaluje  :deadtop4:

Tak jak koledzy z Zony juz pisali: jedz, ogladaj, bo Ci sprzatna dobry sprzet spod nosa! W moim przypadku TDM wygladala lepiej w realu niz na zdjeciu, wiec nie sugeruj sie fotkami.
Live to ride, ride to live! :)


mach

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 03, 2010, 09:04:44 »
Gratuluję zakupu :)
1. jak wisi od listopada to raczej coś nie tak.... no i cena w sumie niska jak za 900
2, 3 - no to trzeba będzie pojechać. Problem tylko z fachowcem - nie mam takiego niestety...
Może jest ktoś z Opolszczyzny, kto jest w stanie pomóc w oględzinach?

Dziś kolejna maszyna się pojawiła też w okolicy Wrocławia:
http://www.allegro.pl/item945035786_yamaha_tdm_850_i_gsx600f_piekne.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2010, 10:34:35 wysłana przez mach »

mach

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 03, 2010, 10:57:31 »
Rozmawiałem ze sprzedającym - motor po ślizgu, dlatego przemalowany.
Gość daje pisemną gwarancję na ramkę i silnik... jak myślicie? Warto się tym zainteresować czy olać?


Jesli chodzi o te, ktore wymieniles to:
1 wisi juz dosc dlugo (szukalem TDM od listopada i juz widzialem te ogloszenie)

mach

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 03, 2010, 23:16:50 »
I jak coś z tym motorkiem się wyjaśniło?

A ja mam takie pytanie. Oglądał ktoś może tego cykla: http://otomoto.pl/yamaha-tdm-tdm-900-rok-pr-2005-M1689998.html

kolboss

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 04, 2010, 09:28:09 »
Witam,

dzisiaj z delegacją bedę weryfikował tego Tedka: http://moto.allegro.pl/item944693695_yamaha_tdm_900.html
Zgodnie z tym co już ktoś pisał - handlarz przyznaje sie do lakierowania po szlifie i chce wystawić gwarancję na ramę.


kolboss

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 04, 2010, 09:31:52 »
http://motogryf.pl/moto15.html <------------ czy ktoś już oglądał to moto z Siedlec?

czy macie jakieś doświadczenia z firmą Motogryf? Zastanawiamy się z kumplem czy nie wybrać się z Wrocka do Siedlec do tego przybytku.

mach

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 04, 2010, 09:50:18 »
No widzę, że ruch w interesie jest. Daj znać co tam ustalisz na oględzinach  :deadtop4:

Witam, dzisiaj z delegacją bedę weryfikował tego Tedka: http://moto.allegro.pl/item944693695_yamaha_tdm_900.html
Zgodnie z tym co już ktoś pisał - handlarz przyznaje sie do lakierowania po szlifie i chce wystawić gwarancję na ramę.

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 04, 2010, 11:11:51 »
kolboss poszukaj opinii o Gryfie w Siedlcach. Ja znalazlem dwie pozytywne (wiarygodne) i mnostwo negatywnych. Po rozmowie z tym sympatycznym (ironia) sprzedawca i po przyczytaniu opinii darowalem sobie wyjazd do tego komisu. Jesli juz naprawde chcesz tam jechac to wez ze soba najlepszego speca jakiego znajdziesz!

Na allegro pisza, ze sprzedaja tylko w 1000% bezwypadkowe motocykle, ktore mozesz sprawdzic w warsztacie. Z drugiej strony pisza, tu cytat z zakladki skup motocykli:"Wszystkie oferty sprzedaży motocykli całych i powypadkowych proszę kierować na email motogryf@gmail.com.
Podaj cenę, rok, przebieg oraz dołącz kilka zdjęć z różnych ujęć. W przeciągu 24 godzin Twoja oferta zostanie rozpatrzona i otrzymasz odpowiedź.
 W rozliczeniu za nasze jednoslady przyjmujemy tylko bezwypadkowe motocykle.
 Bardzo dziękujemy."

To co oni robia z tymi powypadkami? Zlomuja?  Nie sadze. Bylem zainteresowany tym samym modelem co podajesz w linku.
Live to ride, ride to live! :)


Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 04, 2010, 13:01:29 »
Też mnie interesuje ten niebieski z '98 z Siedlec. Pojadę w sobotę obejrzeć, chyba, że mnie znowu ktoś wyprzedzi :P

P.S.
O tą mi chodziło: http://motogryf.pl/moto41.html Czy poprzez wróżenie ze zdjęć jest godna polecenia? :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 15:30:05 wysłana przez Aikikai »

GrzesiekM

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 04, 2010, 13:17:28 »
http://motogryf.pl/moto15.html <------------ czy ktoś już oglądał to moto z Siedlec?

czy macie jakieś doświadczenia z firmą Motogryf? Zastanawiamy się z kumplem czy nie wybrać się z Wrocka do Siedlec do tego przybytku.


U nich na stronie masz moje poprzednie moto (czerwone GSX600F) które poszło w rozliczeniu za trampka mojego brata a ja przygarnąłem Tedzie brata. No ale nie o tym... Ta 900 była u nich już zimą jak robiliśmy z nimi interes. Więc troszkę sporo już stoi. Wyglądała raczej na zadbaną (nie oglądałem bo przyjechaliśmy po Trampka a ja swoją Tedzie już miałem w garażu) przykryta warstwą kurzu (jak wszystkie moto u nich, stoją w starym garażu)
Co do samych sprzedawców: Jeden z nich całkiem spoko, gadka szmatka, o zlotach, o wyprawach itd. Z marszu zakomunikował że on się na sprawach technicznych nie zna i że czekamy na wspólnika. Wrażenie jak najbardziej pozytywne. Za to drugi czyli wspomniany wspólnik to moim zdaniem kompletna porażka jeśli chodzi o podejście do tematu. Odniosłem wrażenie że bardzo dużo wie (albo chciałby wiedzieć) o motocyklach. Dodatkowo targowanie się: "Słuchaj muszę dać Ci mniej kasy bo masz sportowy tłumik a teraz nikt nie kupuje takich moto" Coś co jeszcze raziło jeśli chodzi o tego mniej przyjemnego sprzedawcę: "szybciej bo już późno", "ściemnia się" itd. Kurde to nie kupowanie browaru w spożywczaku tylko poważna sprawa, przynajmniej dla mnie!?
Co do stanu Trampka: Nie odbiegał znacząco od tego co usłyszeliśmy przez telefon więc jako takich zastrzeżeń nie było. Poza tym że stelaż tylny był delikatnie wygięty a nie było o tym mowy wcześniej.
Konkluzja: Moje moto miało większy przebieg gdy na nim ostatnio jechałem...

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 04, 2010, 14:09:30 »
I jak coś z tym motorkiem się wyjaśniło?

A ja mam takie pytanie. Oglądał ktoś może tego cykla: http://otomoto.pl/yamaha-tdm-tdm-900-rok-pr-2005-M1689998.html



Widać ze panowie w tym dziele czekają aż im ktoś zdrowe moto pod nos poda :deadeekani:, nowi użytkownicy (bez skojarzeń) loguja na forum bo sie d...y nie chce ruszyć, najlepiej powiedzieć że się nie znam  i już. :angel:  ja juz 3 razy gnałem ogladać moto bo w sumie nie daleko ale chyba nie na tym rzecz polega zeby sie wyreczać 2 człowiekiem, zwłaszcza ze 2 ogladane szt były OK ale zaden z zainteresowanych nie pociągnął tematu dalej :deadeekani: Cena za moto z linka nie jest okazyjna wiec jest małe prawdopodobienstwo ze czeka nas mina po przyjzezdzie......
Koledzy mam dla was rozwiazanie, jezeli nie macie czasu, jest za daleko to jest lekarstwo: umawiacie się ze sprzedającym niech wam przywiezie moto (oczywiscie za opłata np w jedną stronę) oglądacie jezeli jest ok to bierzecie, jezeli koleś sciemniał to OUT, bez zapłaty za powrót i już. Nie trzeba nawet speca jezdzacego na TDMie do ogledzin, wystarczy ktos kto jezdzil na nie jednym sprzecie MADE in JAPAN
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 14:27:16 wysłana przez MatiZ »

mach

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 04, 2010, 14:24:11 »
Widać ze panowie w tym dziele czekają aż im ktoś zdrowe moto pod nos poda :deadeekani:, nowi użytkownicy (bez skojarzeń) loguja na forum bo sie d...y nie chce ruszyć, najlepiej powiedzieć że się nie znam  i już. :angel:  ja juz 3 razy gnałem ogladać moto bo w sumie nie daleko ale chyba nie na tym rzecz polega zeby sie wyreczać 2 człowiekiem :deadeekani: Cena za moto z linka nie jest okazyjna wiec jest małe prawdopodobienstwo ze czeka nas mina po przyjzezdzie......
Koledzy mam dla was rozwiazanie, jezeli nie macie czasu, jest za daleko to jest lekarstwo: umawiacie się ze sprzedającym niech wam przywiezie moto (oczywiscie za opłata np w jedną stronę) oglądacie jezeli jest ok to bierzecie, jezeli koleś sciemniał to OUT, bez zapłaty za powrót i już. Nie trzeba nawet speca jezdzacego na TDMie do ogledzin, wystarczy ktos kto jezdzil na nie jednym sprzecie MADE in JAPAN

Nie ukrywam można takie wrażenie odnieść, ale w moim przypadku tak nie jest. W zeszłym roku zrobiłem prawko, a na motorze w życiu jeździłem tyle co na kursie na prawko więc jestem zielony w temacie. TDM wybrałem po przymiarkach do kilkunastu różnych motorów - najwygodniej mi się siedzi na niej (mam 194cm wzrostu). Dodatkowo mam świadomość, że na rynku jest kupa złomu i nie chcę się naciąć.
A ten motorek z Wrocka mnie zainteresował, bo już rozmawiałem ze sprzedającym i wstępnie zakładałem, że się z nim spotkam w niedzielę w Katowicach. Nie chcę nikogo wykorzystywać - wręcz przeciwnie - chętnie zapłacę komuś za wyszukanie dobrego okazu TDMki.

Pozdrawiam

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 04, 2010, 14:42:31 »
Nie róbmy patologi, nie po to się ludzie na forum (i po za  :deadbeer:) sptykają/integruja żeby sobie w takiej sprawie nie pomóc- bezinteresownie. Mi chodzi o to ze jezeli ktoś prosi o taka przysługe to rzczywiscie ma powody: nie moze przyjechać lub sie totalnie nie zna sie na mechanice - wtedy jade i ogladam bo ktoś jest POWAZNIE ZAINTERESOWANY, a nie lawiruje. Panowe konkretniej do sprawy podchodzcie bo każdy z nas ma tez swoje obowiazki. A jezeli chcecie żeby ktos podjechał tylko dla zaspokojenia ciekawosci i nic poza tym to  :deadfu:
Sorry admin ale sie najezdziłem i wk...iłem bezinteresownie