Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284377 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2010, 00:37:14 »
Witam Was

   Chciałbym również prosić o pomoc w wyborze i ocenę motocykli, które obserwuję. Po długiej rozmowie z Klamiakiem80 jedną odrzuciłem, zostały dwie TDM 850 4TX:

1)   http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1644992
2)   http://www.allegro.pl/item930877856_piekna_yamaha_tdm_850_2000r_bezwypadkowa_idealna.html

Lepiej się zapowiada bananek, Klamiak80 pisze, że czerwona była malowana, ale czy za taką cenę byłoby warto się nad nią zastanowić? Czy lepiej od razu dusić tego bananka?

Pozdrawiam i byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi i wskazówki. ;-)

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2010, 07:18:29 »
Witka nr 1 to padaka, ogladałem ja dla kogos z forum szkoda ze Mod wykasował wszystkie wczesniejsze posty w tym wątku byała dokładnie opisana :deadflop: Moim zdaniem w moto trzebaby było wpompować duuzo kasy  :deaddrop: Pozdr

Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2010, 10:26:33 »
Znalazłem jeszcze jedną ofertę, którą po negocjacji ceny wziąłbym pod uwagę:

3)   http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1450469

Ma ewidentnie porysowane owiewki to widać, ale w większości to chyba postojowe upadki. Po lewej mógł być jakiś szlif... Proszę o podpowiedź i ewentualnie wskazanie, który jest bardziej atrakcyjny: ten czy bananek?

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2010, 10:42:46 »
trzeba jechac i ogladnać a po ogledzinach ew targowac, ten wątek kiedys słyzył wróżeniu ze zdjec stanu technicznego i niczego konkretnego nie wnosił...
  :police: nie chce offtopować więc dopisze do tej wiadomości. Kolego Aikikai na twoim miescu załatwił bym kogoś z okolic kto uzytkuje TDMe (lub kogoś kto poprostu jezdził na niejednym moto) i wziął bym sprawy w swoje ręce tzn jezeli ci sie sprezet podoba, masz na tyle siana, bierzesz ta wtajemniczona osobe, jedziesz i sprawdzasz stan faktyczny. Zamim ktoś ci poradzi czy warto,ew ktos za ciebie podjedzie ci ogladnać sprzeta to moze bys za pózno (przykład kolegi najbora.w). Sezon ruszył na całego i dobre motocykle dłuugo czekać nie będą (o ile maja cene przystepną) Pozdr :deadbeer:
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 14:18:15 wysłana przez matiz »

Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2010, 10:48:51 »
   Przed kupnem i tak pojadę zobaczyć motocykl i sprawdzić go na żywo, ale chciałem się dowiedzieć czy w ogóle warto tym czarnym się zajmować, bo widzisz, wczoraj na przykład rozmawiałem z Klamiakiem80 i z tej rozmowy wyszło, że tego: http://www.allegro.pl/item930179173_yamaha_tdm_850_1999_r_raty_promocja.html lepiej sobie odpuścić, bo już po zdjęciach wyszło, że kombinowany.
   A czy ktoś mieszka w Barlinku owym i mógłby dać opinię? Bo ja mam ponad 130 km.

To ja też nie będę offtopował ;) Rozumiem Cię Matiz znakomicie, chętnie bym tak zrobił, jednak obecnie przebywam dużo czasu poza domem (studia) i nie mogę się tak wyrwać. Mam nadzieję, że uda się w przyszłym tygodniu ;)  P.S. Się trochę natrudziłem zanim znalazłem Twoją odpowiedź :P  :deadbeer:

Jeśli tutaj można, to chciałem zarezerwować tego bananka rocznik 2000, do którego link dałem wcześniej. Rezerwuję do niedzieli 7. marca 2010r. :D
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 11:37:33 wysłana przez Aikikai »

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 28, 2010, 19:28:08 »
  Przed kupnem i tak pojadę zobaczyć motocykl i sprawdzić go na żywo, ale chciałem się dowiedzieć czy w ogóle warto tym czarnym się zajmować, bo widzisz, wczoraj na przykład rozmawiałem z Klamiakiem80 i z tej rozmowy wyszło, że tego: http://www.allegro.pl/item930179173_yamaha_tdm_850_1999_r_raty_promocja.html lepiej sobie odpuścić, bo już po zdjęciach wyszło, że kombinowany.
   A czy ktoś mieszka w Barlinku owym i mógłby dać opinię? Bo ja mam ponad 130 km.

To ja też nie będę offtopował ;) Rozumiem Cię Matiz znakomicie, chętnie bym tak zrobił, jednak obecnie przebywam dużo czasu poza domem (studia) i nie mogę się tak wyrwać. Mam nadzieję, że uda się w przyszłym tygodniu ;)  P.S. Się trochę natrudziłem zanim znalazłem Twoją odpowiedź :P  :deadbeer:

Jeśli tutaj można, to chciałem zarezerwować tego bananka rocznik 2000, do którego link dałem wcześniej. Rezerwuję do niedzieli 7. marca 2010r. :D


Za pozno :) Wlasnie wrocilem z maszyna :D Wszystko tak jak w opisie :) Bardzo zadbana TDM! Jutro uruchamiam procedure rejestracji :)
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 19:32:42 wysłana przez Grzesiu »
Live to ride, ride to live! :)


Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 28, 2010, 20:17:57 »
Widac moje słowa stały się prorocze   :deadflop: ale nie ma co się łamać trzebasz czuwać i szybko działać bo chopcy mają parcie na moto po pierwszych ciepłych dniach  :deadlol:
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 20:20:11 wysłana przez matiz »

Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 01, 2010, 08:43:15 »
Osz Ty... :P Kilka dni i bym Cię wyprzedził :P

No ale nic, muszę teraz czegoś innego szukać. Czy moglibyście coś powiedzieć o tych na podstawie zdjęć - warto się zastanawiać czy nie, (choć te są już trochę dalej niż ten bananek koło Gniezna:P):

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1693931
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1677514

Gdyby cenę udało się stargować do około 9000, to warto myśleć nad nimi?

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 01, 2010, 12:04:27 »
Mialem jechac po tego "banana" juz w poprzednia niedziele (zrobilem wstepna rezerwacje), ale nie udalo mi sie zalatwic transportu :) Warto bylo jechac taki kawal drogi, byla to pierwsza TDM, ktora ogladalem i na zywo wyglada lepiej niz na zdjeciu!  :deadlove:

Nie wiem czy uda Ci sie stargowac az 1 500 zl, a szczerze mowiac to jak stargujesz sie 400 zl to bedzie dobrze. Mi udalo sie zejsc z ceny tylko 100 zl (po drodze zaplacilem mandat 250 zl, wiec i tak jestem w plecy ;) ), a to dlatego, ze chetnych bylo duzo i moto warte swojej ceny. Jak beda mieli jeszcze jakies TDM na sprzedaz, to jedz od razu!
Live to ride, ride to live! :)


Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 01, 2010, 20:54:26 »
No to szerokiej drogi Grzesiu na tej TDMce :D Szczęciarz z Ciebie, że akurat Tobie się z tych wszystkich chętnych udało ją nabyć  :deadtop4:

Daj znać jak postępy z rejestracją - czy jakieś problemy itp.



P.S.
Porobisz jej zdjęcia i umieścisz na forum?  :deadangel:

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 01, 2010, 21:27:38 »
 :deadtop4:
Grzesiu, czemu twoja tedzia nie ma na kierownicy ciężarków?
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 01, 2010, 22:07:10 »
:deadtop4:
Grzesiu, czemu twoja tedzia nie ma na kierownicy ciężarków?


Chyba nie mowimy o tej samej TDM, zarowno na zdjeciach jak i w rzeczywistosci sa ciezarki... Kupilem "banana" :)

Aikikai, jak sezon zacznie sie w pelni to wstawie kilka fotek :) Co do rejestracji to narazie zrobilem przeglad (tylko 60 zl? dziwne, 2 lata temu placilem ponad 100 zl) i wyslalem papiery do tlumaczenia. Bede musial na nie czekac do srody lub czwartku (u mnie nie ma tlumacza od wloskiego  :deadflop: ). Jak zarejestruje to jade na pelen przeglad. I jazda  :headbang:
Pozdrawiam.
P.S. Aikikai moze zainteresuj sie tym egzemplarzem: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1729997  Mialem jechac go ogladac w razie gdyby "banan" okazal sie szrotem. Ta srebrna TDM poza wyproznionymi tlumikami wyglada OK. Jak chcesz kupic dobry sprzet to musisz jezdzic i ogladac. Dodatkowo nabierzesz wprawy w wylapywaniu niektorych rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2010, 10:42:26 wysłana przez Grzesiu »
Live to ride, ride to live! :)


Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 02, 2010, 17:41:39 »
Pisałem ze sprzedawcą bananka i mówił, że coś jeszcze sprowadzi. Za Twoją opinią i  przy zastrzeżeniu podobnej ceny i stanu oraz rocznika od razu zarezerwowałem motocykl :D Tylko jeszcze nie wiem kiedy będzie sprowadzony :( Mam nadzieję że prędko...

Ale swoją drogą zastanawiam się, czy nie pojechać obejrzeć tej srebrnej (choć kolor miał bananek ładniejszy :P i tłumiki mnie trochę odstraszają, ale tańsza - fakt), bo to jest kilkadziesiąt kilometrów dalej, jak Witkowo, w którym odbierałeś bananka.

Czy coś moglibyście wywróżyć ze zdjęć tej srebrnej TDM? :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2010, 17:55:16 wysłana przez Aikikai »

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 02, 2010, 21:09:18 »
Jesli chodzi o te srebrna sztuke to oferta wisi juz chyba 10 dni. Przez ten czas ogladalo conajmniej 3 klientow (2 pierwszego dnia, jak dzwonilem to ogladali, jeden w dniu kiedy kupilem "banana") i nikt nie kupil. Pytanie czemu? Cena promocyjna co by oznaczalo, ze ktos chce sie pozbyc moto. Sam sprzedawalem moto i pierwszy chetny od razu kupil z pocalowaniem w reke. W tym wypadku (srebrna TDM) zalozylem, ze opis mija sie z rzeczywistoscia, ktos cos wypatrzyl a ja moge tego nie zauwazyc.   :deadsad: I jeszcze ten "tuning" w postaci oproznienia tlumikow  :deadflop:

Co do sprzedawcow spod Gniezna, to koniecznie musisz miec swoje blachy  :deadflop: jesli chcesz sie przejechac dalej niz 200 m! I wlasny transport. Nie wiem czemu niechetnie oddali mi ta TDM, namawiali na Fazera 1000 z 2003 r. (stan jak z salonu, przynajmniej wizualnie).

Jakby co, sluze pomoca  :deadbeer:
Live to ride, ride to live! :)


Horb

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 02, 2010, 21:23:39 »
A ja mam takie pytanie. Oglądał ktoś może tego cykla: http://otomoto.pl/yamaha-tdm-tdm-900-rok-pr-2005-M1689998.html