Autor Wątek: Z wizytą u bratanków II  (Przeczytany 223954 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Z wizytą u bratanków II
« dnia: Lipiec 01, 2019, 21:23:21 »
https://zrzutka.pl/z/akcja-olowek

W tym linku jest wszystko a tu powielę  :deadangel:
I tam możemy wspierać, pomagać, dawać i ... sprawdzić kiedy co i jak  :police:

Ze trzy lata chyba minęło co?
1770 zyla. Ostatnim razem sto dzieciarów miało za to na czym i czym pisać w szkole. Takie 17,70zł  na głowę daje tam szansę na możliwości. Przynajmniej na chwilę.
Paw ,Anka , Grzeci, Maku, And7, Vivaldi, Pan X, Kris4991, Polka, Siehu, Pan XI, Krisbright, perro123, Latający22, Mirek, Pan XII, Raffik, CeloFan. Oto Królowie tej sytuacji.

Tak było: :D



Reszta w linku ale może lepiej nie zaglądać w sumie  :deadgrin:

https://www.tdm.pl/index2.php/gallery/view/2678.html


To był raz pierwszy.
Drugi raz był wtedy, jak sam Raffik Wielki, skołował wśród dobrych ludzi w swojej firmie cały kombi bagażnik samochodowy szkolnych gadżetów. Przewieźliśmy je jego samochodem, bo na motocykle by się nie pomieściło…



Bez pretensji do pochwał czy oczekiwania na oklaski. A i tak się stało co się stało:

https://www.youtube.com/watch?v=VNSgdTX2QA4


Napisali też o nas w gazecie. Cytuję tłumaczenie Google z węgierskiego:

Polscy motocykliści ofiarowali węgierskie dzieci na Zakarpaciu
Polscy motocykliści ofiarowali uczniom osady Nagydobrony na Zakarpaciu. Przywieźli różne przybory szkolne i przybory szkolne do węgierskich dzieci i chociaż nie było ich tam przy konkretnym poddaniu, przynieśli ogromną radość miejscowym.
Motocykliści po raz pierwszy odwiedzili Nagydobrony w zeszłym roku: nie było w tym nic dziwnego, węgierska wioska była po prostu w drodze. Zatrzymali się w wiosce i dowiedzieli się, że miejscowi zbudowali własną drogę w wiosce i zaprzyjaźnili się z ludźmi.
Prawdopodobnie czuli się  dobrze w  Nagydobrony lub po prostu lubili inicjatywę mieszkańców wioski, w każdym przypadku przekazywali niewielką darowiznę z własnej kieszeni do lokalnej szkoły średniej. W tym roku wrócili do tego, a ponieważ jeden lub drugi motocyklista pracuje w szkole szkolnej w Polsce, przyjechali z bardzo poważną darowizną, która została przekazana dzieciom w tym tygodniu.


A o naszym filmie napisali tak:

Ludzie ZONY z wizyta u przyjaciół na Zakarpaciu. Niezrównana gościnność, zabawa i spontaniczność :) Świat jest dobry. Wystarczy spotkać odpowiednich ludzi :)

Film pamiętacie? Niestety też pokazał się w e-gazecie  :deadbandit:

https://www.youtube.com/watch?v=ZrYiJffglvY&app=desktop

Pojedźmy tam jeszcze.

Wtedy było tak, że najpierw pojechaliśmy zresetować umysły a potem wpadł pomysł dania szansy.
Może teraz zróbmy tak, że najpierw podarujmy szansę a potem pojedźmy zobaczyć co się stało?
Jeśli chcemy. Jeśli nam się chce albo czujemy potrzebę, możemy wysypać trochę drobniaków, żeby choć na chwilę przegonić nędzę od dzieciaków. Nie drobniaków? Duże sumy też mogą być  :police: Nie? To zeszyty i inne szkolności.  A przy tym setnie będziemy się bawić! Ale o tym na koniec.
Pech chciał (jeśli ktoś w pecha wierzy), że część Węgier została przyłączona kiedyś do Ukrainy. Każdy to wie. Nazwa krainy się zmieniła a ludzie zostali. Żaden pech. Polityka. Teraz mieszkańcy mają przechlapane. Rząd Ukrainy nie lubi tych Węgrów a Węgrzy na Węgrzech mówią o nich że to Ruscy… Pat. Między tym wszystkim są dzieciary nieświadomie stawiające czoła Wielkim Sprawom. Nie ma za co żyć, nie mam jak się uczyć. Niczemu one niewinne. Myślę, że nikt tak jak my nie może ich choć trochę pociągnąć do góry.

 

Na tej ziemi jest  Velika Dobroń. To Zakarpacie. Jest tam podstawówka. Wielka szkoła co mieści mnóstwo dzieciarów. Od 6 do 14 lat. Większość jakoś wiąże koniec z końcem ale są i takie przypadki, że … nie ma na czym pisać. Trudno o zeszyt, długopis, gumkę. No o  to co niezbędne do nauki. Mimo, że dotacja jest z Węgier to jednak jest to o wiele za mało. Taka polityka. Czterdzieści dwoje dzieciaków i ich rodzice, żyją w nędzy dotkliwej.

Kiedyś myślałem, że ja wychowałem się w biedzie i niedostatku. Ale to nieprawda. Na tle tego co widziałem, byłem dobrze karmiony a w szkole zawsze miałem zeszyt, książkę, ołówek. I nie ma znaczenia fakt, że najczęściej zeszyt był zapisany rysunkami, książka zniszczona tylko od noszenia a ołówkiem dźgałem znienawidzone dziewczyny  :deadangel:

Nie jest to zwyczajowa zbiórka pieniędzy na szczytny cel. Cele są być może szczytniejsze i zbiórki może ważniejsze. Oprócz dania szansy dzieciarom, to też możliwość przeciwstawienia nas, motocyklistów, opiniom o naszych szemranych sprawach, złych nawykach ulicznych, podłych charakterach, samobójczych zapędach na drodze i innych durnotach. No sami wiecie jak dyletanci podchodzą do tematu motocyklizmu i motocyklistów. „Dawcy”…
Tak więc kto na tak, ten Król :)

Aaa. Miałem na koniec napisać o rozróbie… Yyy… Zabawie.
Możliwości:
Jest nowiuśki węgierski dom kultury z infrastrukturą do pokazów zdjęć czy filmów motocyklowych. Jak psycha mi nie siądzie, to sam jeden pokaz zrobię. Obok wielka oświetlona drewniana wiata w razie nadmiaru słońca albo deszczu.
Jest tani hotel. Przy tym wygodny i luksusowy z miejscem na dużo motocykli, dobrym jedzeniem, basenem, sauną, obsługą.
Jest wytwórnia palinki. Każdy pij… degustator wie co to palinka  :deadbeer:
Można jechać w góry do bunkrów albo zobaczyć wodospad, przyrodę. Asfaltem albo szutrem albo błotem. Oczywiście jeśli będzie czas. Bliskie góry czekają.
Byczki są młode i lubiące ludzi. Stacjonują nad małym stawem.
Ławeczka dla wykwintnych smakoszy przed sklepem.
Ognisko albo grill będzie nawet i całą noc, jeśli utrzymamy się na nogach.
Jest przaśnie i swojsko. Ludzie przyjaźni. Jest wielu motocyklistów, choć nie jeżdżą markowymi sprzętami jak my. Dogadamy się jak poprzednio :)
Mangalica też będzie.
No jest tam wszystko oprócz zakazów. Kto już był to potwierdzi jeśli pamięta  :deadgrin:
Jest rzeka z sumami. Jest starorzecze tej rzeki z amurami. Jest „łowisko specjalne” i tam też można łowić okazy.
Pierwsza osoba która objawi swoją chęć i coś kapnąć będzie chciała, uruchomi numer konta na które będzie wpłacana nasza forsa.
Podjąłem próby wyrwania trochę grosza z jednego banku. Może tysiak będzie z tego. Ugniatanie trwa.
Może przekonam kierownictwo mojej firmy, żebym mógł puścić mailing do wszystkich oddziałów w PL w tej sprawie.
A Ty? Możesz coś?
A! Żeby nie było. Jeśli nie chcesz wpłacić, kupić zeszytu ani ołówka oddać zużytego, też możesz jechać i nikt pretensji mieć nie będzie. Tylko ciemną nocą uważaj jak Cię zgryzota dopadnie :)

Czas start.
Czas stop będzie pod koniec wakacji. Wtedy też możemy zażyć zakarpackiego powietrza i gościnności :)
Sami zawieziemy forsę i to co uzbieramy.


Co Wy na to???
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2019, 23:56:49 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline Mirek

  • TDM User
  • Katowice
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 886
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2019, 22:07:38 »
Jestem pierwszy ?
Oczywiście się dokładam , a jeśli Bóg da to chętnie pojadę.
W tak doborowym towarzystwie to zaszczyt :)

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2019, 22:56:43 »
 :deadtop4:

No to zaczynamy.
Podaję link do zrzutki zamiast numeru konta, chociaż numer konta się nie zmienił. Będzie oficjalniej ale co z tego :)
Wkleję go tez na początek, żeby się nie zgubił. Jeśli ktoś chce to może rozpowszechniać. Nawet dobrze by było :)

https://zrzutka.pl/z/akcja-olowek


Będę odświeżał szlachetną listę dawców i tak.

Kto chce pojechać, niech pisze. Na jakiś miesiąc przed zrobimy rezerwację w hotelu. Hotel nazywa się Sting i można znaleźć go na Booking. com. Ceny dla nas będą prawdopodobnie inne :)

https://secure.booking.com/mywishlist.html?aid=376384&tflv=0&wl=TeX53aKTANJdkbRklIH3goIEYV4&


Czas wyjazdu do ustalenia miał być ale widzę tylko jedną opcję. 15-18 sierpnia. Biorąc piątek wolny ma się 4 dni.
Trzeba mieć paszport, dokumenty moto na siebie albo poświadczenie notarialne z tłumaczeniem na ukraiński :), zieloną kartę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2019, 23:50:17 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2019, 14:20:58 »
 :deadtop4:

1. Grzeci - 300. Jedzie. Twierdzi, że mu się palec omsknął o jedno zero  :deadbandit:
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline perro123

  • TDM User
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2019, 21:22:28 »
Weźcie mnie z sobą please....
A ile się dołożę to jeszcze nie wiem. Dzisiaj byłem drugi dzień w pracy. Po dwóch latach przerwy... I jak wszystko pójdzie dobrze to uczcimy to barack palinką  :deadgrin:

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2019, 00:00:19 »
 :deadtop4:

Napisałem na zrzutka.pl. Malwina przeredagowała bo by wyszło na to, że umawiamy się na wyjazd tylko  :deadbandit:
Dziękuję.
Konto już zweryfikowane :)


1. Grzeci -   301. Jedzie. Twierdzi, że mu się palec omsknął o jedno zero  :deadbandit:
2. CeloFan - 200. Jedzie. Tak twierdzi  :deadgrin:
3. Kaczor -   500. Jedzie. Niestety  :deadbandit:
4. Kris     -   200. Jeszcze nie wie ale chce.
4. Mirek               Jedzie. Był pierwszy  :police:
5. Perro123          Jedzie, chociaż miał 2 lata przerwy  :deadgrin:
6. Raffik               Jedzie. Nie wiadomo ile wpłaci. Szykuje duży worek   :headbang:
7. Grzechu           Jedzie. Taki Japończyk: Niemamoto ale jedzie  :deadbandit: Dorzuci się.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2019, 16:23:51 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2019, 00:19:51 »
Mam prośbę. Wpisujcie się sami na listę obecności i wpłatników bo się pogubiłem. Doobra? :)


I mam coś dla smakoszy. Niestety mogę to zrobić tylko w jednym miejscu bo będzie zgrzyt :)

https://www.facebook.com/CFact1/photos/a.565324750157567/2426634897359867/?type=3&theater

Generalnie idzie o licytację nie najgorszej flaszki. Takiej:









"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2019, 16:38:07 »
 :deadtop4:

Jak nie chce ktoś sam się dopisać do szlachetnej listy, to chociaż niechaj napisze do mnie żebym napisał, że się pisze albo wpłaca albo pojedzie. Jak skromniś to kwotę można iksami zastąpić czy coś. A jak chce być anonimowy to się napisze, że anonim. Zobowiązuję się, że obowiązuje mnie tajemnica spowiedzi  :deadtop4:

1. Grzeci -         301. Jedzie. Twierdzi, że mu się palec omsknął o jedno zero  :deadbandit:
2. CeloFan -       200. Jedzie. Tak twierdzi  :deadgrin:
3. Kaczor -         500. Jedzie. Niestety  :deadbandit:
4. Kris     -          200.            Jeszcze nie wie ale chce.
5. Nycha -          100.            Jeszcze nie dał znać co zrobi.
6. Mirek -           125.  Jedzie. Był pierwszy  :police:
7. Kruczki dwa - xxx.   Jadą z ochotą  O0
7. Perro123                 Jedzie, chociaż miał 2 lata przerwy  :deadgrin:
8. Raffik                      Jedzie. Nie wiadomo ile wpłaci. Szykuje duży worek   :headbang:
9. Grzechu                   Jedzie. Taki Japończyk: Niemamoto ale jedzie  :deadbandit: Dorzuci się.

A w ogóle to jest już 2941 zyla i na eFBe licytuje się napój. Za napój aktualna kwota to 400 zł!  :deadbeer:
Konto zrzutki jest już zweryfikowane podwójnie.
CF

PS. Nycha proszony jest o pilny kontakt. Pieniądze poszły bokiem :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2019, 23:28:41 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2019, 11:17:59 »
Jak nie chce ktoś sam się dopisać do szlachetnej listy, to chociaż niechaj napisze do mnie żebym napisał, że się pisze albo wpłaca albo pojedzie. Jak skromniś to kwotę można iksami zastąpić czy coś. A jak chce być anonimowy to się napisze, że anonim. Zobowiązuję się, że obowiązuje mnie tajemnica spowiedzi  :deadtop4:

1. Grzeci -         301. Jedzie. Twierdzi, że mu się palec omsknął o jedno zero  :deadbandit:
2. CeloFan -       200. Jedzie. Tak twierdzi  :deadgrin:
3. Kaczor -         500. Jedzie. Niestety  :deadbandit:
4. Kris     -          200.            Jeszcze nie wie ale chce.
5. Nycha -          100.            Jeszcze nie dał znać co zrobi.
6. Mirek -           125.  Jedzie. Był pierwszy  :police:
7. Kruczki dwa - xxx.   Jadą z ochotą  O0
8. Vivaldi -         200.   Jedzie ale trzeba zrobić mu jesień latem. Taki warunek  :deadwar:
9. Perro123                 Jedzie, chociaż miał 2 lata przerwy  :deadgrin:
10. Raffik                      Jedzie. Nie wiadomo ile wpłaci. Szykuje duży worek   :headbang:
11. Grzechu                   Jedzie. Taki Japończyk: Niemamoto ale jedzie  :deadbandit: Dorzuci się.



PS. Nycha proszony jest o pilny kontakt. Pieniądze poszły bokiem :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2019, 20:18:22 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2019, 22:46:33 »
 :deadtop4:

40 ludzi, 3466 złotych (no i Nychy stówa co poszła bokiem) i 141 udostępnień. Pełen sukces na samym początku  :deadbeer:


Jak nie chce ktoś sam się dopisać do szlachetnej listy, to chociaż niechaj napisze do mnie żebym napisał, że się pisze albo wpłaca albo pojedzie. Jak skromniś to kwotę można iksami zastąpić czy coś. A jak chce być anonimowy to się napisze, że anonim. Zobowiązuję się, że obowiązuje mnie tajemnica spowiedzi  :deadtop4:

Aktualna lista szlachetnych:

1. Grzeci -         301. Jedzie. Twierdzi, że mu się palec omsknął o jedno zero  :deadbandit:
2. CeloFan -       200. Jedzie. Tak twierdzi  :deadgrin:
3. Kaczor -         500. Jedzie. Niestety  :deadbandit:
4. Kris     -         200.            Jeszcze nie wie ale chce.
5. Nycha -          100.            Jeszcze nie dał znać czy pojedzie.
6. Mirek -           125.  Jedzie. Był pierwszy  :police:
7. Kruczki dwa - xxx.   Jadą z ochotą  O0
8. Vivaldi -         200.   Jedzie ale trzeba zrobić mu jesień latem. Taki warunek  :deadwar:
9. Besiek -           50.                                   
9. Perro123                  Jedzie, chociaż miał 2 lata przerwy  :deadgrin:
10. Raffik                     Jedzie. Nie wiadomo ile wpłaci. Szykuje duży worek   :headbang:
11. Grzechu                  Jedzie. Taki Japończyk: Niemamoto ale jedzie  :deadbandit: Dorzuci się.



PS. Nycha nawiązał kontakt  :police:

Będą naklejki :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2019, 22:49:07 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2019, 20:59:14 »
"Zrobiłem" wydarzenie. Łatwiej będzie się zadeklarować wyjazdowo.

https://www.facebook.com/events/396418054325090/

Zdjęcie nie jest z Ukrainy tylko z Armenii ale lepszego nie miałem. Myślę, że jest uniwersalne, dobrze symbolizuje sens naszej akcji.

Jak nie przez eFBe to lista w wątku też jest aktualna i aktualizowana co do wyjazdu

Już wiem, że oprócz pieniędzy, będzie kilkaset(!) notesów i długopisy i kolorowy papier.  Tylko, że jeden dziewczeński motocykl tyle na raz nie przewiezie. Trzeba będzie podumać nad logistyką  :police:

Zwołamy dzieciaki do nowego domu kultury węgierskiej. Na godzinkę albo dwie. Majecka poprowadzi warsztaty origami! My też możemy dołączyć. Ja umiem robić kule  :deadbandit:
Jak mi psycha nie siądzie, to zrobię pokaz i poopowiadam o podróży do Iranu. Jeśli ktoś z Was pojedzie i ma zdjęcia, film albo gadane to by było ekstra jakby to pokazał i opowiedział też.

----------------------------------------------------------------------------------------

Jak nie chce ktoś sam się dopisać do szlachetnej listy, to niechaj napisze do mnie żebym napisał, że się pisze albo wpłaca albo pojedzie. Jak skromniś to kwotę można iksami zastąpić czy coś. A jak chce być anonimowy to się napisze, że anonim. Zobowiązuję się, że obowiązuje mnie tajemnica spowiedzi  :deadtop4:

Aktualna lista szlachetnych:

1. Grzeci -         301. Jedzie. Twierdzi, że mu się palec omsknął o jedno zero  :deadbandit:
2. CeloFan -       200. Jedzie. Tak twierdzi  :deadgrin:
3. Kaczor -         500. Jedzie. Niestety  :deadbandit:
4. Kris     -         200.            Jeszcze nie wie ale chce.
5. Nycha -          100.            Jeszcze nie dał znać czy pojedzie.
6. Mirek -           125.  Jedzie. Był pierwszy  :police:
7. Kruczki dwa - xxx.   Jadą z ochotą  O0
8. Vivaldi -         200.   Jedzie ale trzeba zrobić mu jesień latem. Taki warunek  :deadwar:
9. Besiek -           50.                                   
10. Perro123                  Jedzie, chociaż miał 2 lata przerwy  :deadgrin:
11. Raffik                     Jedzie. Nie wiadomo ile wpłaci. Szykuje duży worek   :headbang:
12. Grzechu                  Jedzie. Taki Japończyk: Niemamoto ale jedzie  :deadbandit: Dorzuci się.

PS. Grzechu teraz jest Mamoto. Chyba tanio kupił bo nic nie pisze, że się dorzucić nie może  :deadgrin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2019, 23:01:41 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2019, 19:28:21 »
 :deadtop4:

Aukcja płynu trwa:

https://www.facebook.com/CFact1/photos/a.565324750157567/2426634897359867/?type=3&theater


A tu opis licytowanego przedmiotu podzielony na sześć  :deadbandit:

 "Szklanek sześć"
Pierwsza, podniebienie łechce.
Pali w gardle, chociaż nie chce.
Druga w głowę szum nawkłada.
Także nie chce, lecz wypada.
Trzecia w słabość nogi wpędzi.
Powodując chód łabędzi.
O! Już czwarta płynie w kości.
Kto kosztuje w samotności,
Tej niech nie chce...
Ta zmysł mowy silnie łechce.
Piąta... rytmy wyolbrzymia.
Już tancerza nic nie trzyma!
Szósta suszy dno butelki.
Smakosz zdaje się być wielki.
Chcąc pokonać grawitację
Legnie... głosząc abdykację.
Nic nie ruszy nieboraka.
Tańczyć zachciał na bosaka
A tu Ziemia Matka wszędzie.
Aż do rana leżał będzie.
Wnet już rano bóle skroni.
Wodą z wiadra się mistrz broni.
I przysięga, że już nigdy...
Że to koniec, że przenigdy,
Sam nie stanie w szranki z płynem...
Zniechęcony jest tym czynem.
A butelka bez cenzury:
Wypij! - Woła z samej góry.
Sięgnij po mnie! - Krzyczy mądrze.
- Tyle wody jeszcze w wiadrze!
Ona nowa. Nie wie przecie,
Że mistrz nocą na balecie,
szklanek sześć opróżnił pełnych.
Głowa ciężka, nogi z wełny.
Czas liczenie szklanek streścić.
Morał taki z przypowieści:
Samo picie to nie sztuka.
Towarzystwa trzeba szukać.
CF
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2019, 22:52:07 »
 :deadtop4:

Jutro o 21:21 zakończy się aukcja płynu ognistego.
W tej chwili zadeklarowane jest 500zł!

https://www.facebook.com/CFact1/photos/a.565324750157567/2426634897359867/?type=3&theater

"Wydarzenie" związane z wyjazdem jest tu i tu można się zaklepać też oprócz superlisty:

https://www.facebook.com/events/396418054325090/

A sama akcja trwa jeszcze 34 dni dzieje się tutaj:

https://zrzutka.pl/wwfdv4

3811 zł to zawrotna suma. Będzie dużo dobrego z tego, choćby ani grosz już nie wpłynął. Dwa razy więcej mniej więcej niż ostatnio się zrzuciliśmy. 
No i jeszcze raz dziękuję za pomoc w tym trudnym przedsięwzięciu. Liczę też, że spotkamy się na miejscu też z tymi co mają wahania  :deadbandit:
Dla każdego gościa hotelu jest drink powitalny. Ale nie dlatego przecież tam się pojedzie  :police:
CF
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2019, 22:55:11 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2019, 17:29:38 »
 :deadtop4:

Raport ołówkowy:

Wczoraj o 21:21 niejaki Marek przechytrzył wszystkich i zadeklarował najwięcej za płyn w butelce. Swoim postępkiem Marek automatycznie wpisał się do Klubu 500+  :deadbandit:
Nie dość, że przelew przelał to jeszcze nie 500 tylko 555 zł, twierdząc, że tak lepiej wygląda  :deadtop4:
Tym samym stał się najhojniejszym z hojnych przebijając "Jaszczurkę" o 55 zyla!

W związku z tym faktem i innymi wpłatami Szlachetnych, mamy na koncie na dzieciarowe przybory szkolne zawrotną sumę

4726 zł!

Będą też notesy i duuużo długopisów i więcej notesów i papier kolorowy jak już pisałem :)

Ferenc widział stronę naszej zrzuty i napisał: Hihetetlen! Brzmi jak Hitler trochę ale to chyba nie o to chodziło :deadbandit:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rubryka stała.

Jak nie chce ktoś sam się dopisać do szlachetnej listy, to niechaj napisze do mnie żebym napisał, że się pisze albo wpłaca albo pojedzie. Jak skromniś to kwotę można iksami zastąpić czy coś. A jak chce być anonimowy to się napisze, że anonim. Zobowiązuję się, że obowiązuje mnie tajemnica spowiedzi  :deadtop4:

Aktualna lista szlachetnych:

1. Grzeci -         301. Jedzie. Twierdzi, że mu się palec omsknął o jedno zero  :deadbandit:
2. CeloFan -       200. Jedzie. Tak twierdzi  :deadgrin:
3. Kaczor -         500. Jedzie. Niestety  :deadbandit:
4. Kris     -         200.            Jeszcze nie wie ale chce.
5. Nycha -          100.   
6. Mirek -           125.  Jedzie. Był pierwszy  :police:
7. Kruczki dwa - xxx.   Jadą z ochotą  O0
8. Vivaldi -         200.   
9. Besiek -           50.                                   
10. Perro123                Jedzie, chociaż miał 2 lata przerwy  :deadgrin:
11. Raffik                     Jedzie. Nie wiadomo ile wpłaci. Szykuje duży worek   :headbang:
12. Grzechu-      200     Jedzie. Taki Japończyk: Mamoto i jedzie  :deadbandit: Dorzuci się.

Kogo bezczelnie pominąłem, proszę o wiadomość PRIV. Wszak imię i nazwisko czasem :D inne jest niż Nick.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2019, 10:09:06 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Z wizytą u bratanków II
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2019, 21:57:47 »
 :deadtop4:

4926 zyla!

Nic nie przyschło! Niiic nie przyschło! Dzieje się!
Jest Krasnal do przytulenia od Malwiny  :deadbandit:

Taki:



Trzeba po niego wejść w link i wrzucić trochę grosza w zrzutkę. Ale uwaga! Krasnalowi z oczu patrzy jak widać. Nie jest typem przyjaznym i ma mściwe usposobienie. Tylko zawiśnięty na ścianie jest bezpieczny  :deadangel:

https://www.facebook.com/348770449354034/photos/a.348773089353770/355014448729634/?type=3&theater

To do niezdecydowańców: Kto chce pojechać i zażyć Welyka Dobron to czas się decydować  :deadbeer:
Lista imprezopewniaków:

1.  Grzeci   
2.  Grzechu 
3.  Kaczor
4.  Mirek
5.  Majecka
5.1 Kruczek
7.  Raffik
8.  CeloFan

9. ? ? ?


--------------------------------------------------------------------------------------

Rubryka stała.

Jak nie chce ktoś sam się dopisać do szlachetnej listy, to niechaj napisze do mnie żebym napisał, że się pisze albo wpłaca albo pojedzie. Jak skromniś to kwotę można iksami zastąpić czy coś. A jak chce być anonimowy to się napisze, że anonim. Zobowiązuję się, że obowiązuje mnie tajemnica spowiedzi  :deadtop4:

Aktualna lista szlachetnych:

1. Grzeci -         301. Jedzie. Twierdzi, że mu się palec omsknął o jedno zero  :deadbandit:
2. CeloFan -       200. Jedzie. Tak twierdzi  :deadgrin:
3. Kaczor -         500. Jedzie. Niestety  :deadbandit:
4. Kris     -         200.            Jeszcze nie wie ale chce.
5. Nycha -          100.   
6. Mirek -           125.  Jedzie. Był pierwszy  :police:
7. Kruczki dwa - xxx.   Jadą z ochotą  O0
8. Vivaldi -         200.   
9. Besiek -           50.                                   
10. Perro123                Jedzie, chociaż miał 2 lata przerwy  :deadgrin:
11. Raffik                     Jedzie. Nie wiadomo ile wpłaci. Szykuje duży worek   :headbang:
12. Grzechu-      200     Jedzie. Taki Japończyk: Mamoto i jedzie  :deadbandit: Dorzuci się.

Kogo bezczelnie pominąłem, proszę o wiadomość PRIV. Wszak imię i nazwisko czasem :D inne jest niż Nick.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2019, 14:07:22 wysłana przez CeloFan »
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/