Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284464 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 04, 2010, 14:48:28 »

Koledzy mam dla was rozwiazanie, jezeli nie macie czasu, jest za daleko to jest lekarstwo: umawiacie się ze sprzedającym niech wam przywiezie moto (oczywiscie za opłata np w jedną stronę) oglądacie jezeli jest ok to bierzecie, jezeli koleś sciemniał to OUT, bez zapłaty za powrót i już. Nie trzeba nawet speca jezdzacego na TDMie do ogledzin, wystarczy ktos kto jezdzil na nie jednym sprzecie MADE in JAPAN


I tu sie z Toba nie zgodze. Dzwonilem, pytalem i niestety taka opcja (za oplata oczywiscie) nie wchodzi w gre!

Co do wyreczania sie innymi, to tez nie dokonca jest jak piszesz. Wiekszosc nowych Zonowcow po prostu nie wie (patrz nie zna sie), czy warto dlatego zadaje tutaj duzo pytan :) Ja jestem Ci MatiZ bardzo wdzieczny za poswiecony czas i na pewno slowa dotrzymam  :deadbeer:
Live to ride, ride to live! :)


Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 04, 2010, 14:58:42 »
Grzesiu

Jezeli sprzedający ma "niespodzianki" w moto to własnie tak brzmi jego odpowiedz....no chyba ze ma tak zajebiste moto ze olewa opcje za pobraniem :deadbandit:
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 15:01:18 wysłana przez MatiZ »

kolboss

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 04, 2010, 15:24:26 »
Odnośnie bordowego z Wrocławia - byłem, obejrzałem....
Dostałem fotki na maila sprzed naprawy - był czarny :)
Miał wgnieciony bak i wymienianą obudowę głowy po stronie lewej i plastiki pod siedzeniem. W tej chwili jest przemalowany na bordowo, a silnik śmiga bez zarzutów.
W całej robocie ktoś zapomniał podłączyć przycisk PASS, bo długie światła świecą.
Poza słabo spasowaną robotą plastików na przodzie (trzeszczą i stukają na kostce - tudzierz brakuje kilku śrubek i wypełnienia, jest to do przejścia i do zrobienia.
Pod osłoną głowy, ze strony gdzie był robiony brakuje plastiku od wewnątrz.
Na teleskopach i obudowie silnika widać pęcherzyki korozji. Najprawdopodobniej sól - moto mieszkało nad morzem (włochy).
Ogólnie moto bardzo fajne - naprawiane podobno u w sumie najbardziej znanego speca we Wrocławiu więc powinno być ok.
Jeśli komuś odpowiada "golas" bez dodatków z lekką kosmetyką do zrobienia to polecam.
Ja poszukam chyba dalej....

Offline madmax-tdm

  • TDM User
  • opole
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 04, 2010, 15:46:53 »
jutro wybieram się zobaczyć to moto
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1708760 
chyba że ktoś oglądał i może coś podpowiedzieć.

mach

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 04, 2010, 15:53:08 »
Odnośnie bordowego z Wrocławia - byłem, obejrzałem....

Dzięki za info  :deadtop4:

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 04, 2010, 16:03:30 »
madmax-tdm mialem jechac po to moto, ale zolto-srebrna TDM lepiej mi sie podobala  :deadlove:

Wszyscy sobie chwala ten komis, opis pokrywa sie z rzeczywistoscia. Generalnie w Kutnie dobre sprzety maja w komisach  :deadtop4: Daj znac jak bordowa TDM sie prezentuje :)

P.S. kolboss tak sobie przypomnialem o jednej TDM z Wawy: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1628039  Wydaje mi sie, ze lepiej tam sie przejechac niz do Siedlec do Gryfu. Tym bardziej, ze w Stolicy masz pelen serwis, gwarancje i pewny sprzedawca!
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 16:59:32 wysłana przez Grzesiu »
Live to ride, ride to live! :)


bastekkcz

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 04, 2010, 19:32:51 »
słuchajcie jezeli chodzi o to moto z Siedlec to lepiej dajcie sobie spokój bo jak szukałem Tedzi dla siebie czyli rok temu to ona już była wystawiona. A wiecie co sprzedający mi powiedzial: Ze ma w dupie sprawy gwarancujne i mu nikt nic nie zrobi, ma swojego prawnika , który chodzi za niego do Sądu- bo on często choruje . A poza tym mówił że jeszcze nikt mu nic nigdy nie udowodniił!!!!! Także lepiej sobie gościa odpuśccie bo gdyby moto było dobre to by już dawno latało po Polsce ale z tym gościem nie polecam robić interesów . Nie należy oceniać sprzedajacego, lecz zawsze moto. Ale sorry jak gośc do mnie tak wyskoczył podczas pierwszej telefonicznej rozmowy to dajcie spokój. A poza tym to chłopaki zbrojcie sie w sprzęty bo wiosna już tuż tuż. Pozdr i powodzenia  w poszukiwaniach motungów.

Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 04, 2010, 20:12:14 »
bastekkcz: czy piszesz o tym motocyklu: http://motogryf.pl/moto41.html ?

kolboss

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 04, 2010, 20:14:28 »
Grzesiu, dzieki za wskazanie. Obczajałem tego moto i bardzo mi się podobał. W wawie jestem przynajmniej raz na 2 tygodnie, a nawet wczoraj wróciłem i żałuję, że nie miałem czasu tam podjechać.

Jeszcze mi się przypomniało - ten wrocławski bordowy ma krzywy stelaż pod kufer. Był bardzo dziwnie uszkodzony - tak jakby od lewej strony ale od góry. Tłumik miał nietknięty - coś a'la dachowanie - czy jakie licho....


kolboss

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 04, 2010, 20:32:16 »
Jeszcze tylko pytanie - ktoś już oglądał tą 900-kę z MSMOTOR z Warszawy? Czy to nowa pozycja?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1628039 (link podany był też parę postów wcześniej)

Horb

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 05, 2010, 01:22:54 »
Nie róbmy patologi, nie po to się ludzie na forum (i po za  :deadbeer:) sptykają/integruja żeby sobie w takiej sprawie nie pomóc- bezinteresownie. Mi chodzi o to ze jezeli ktoś prosi o taka przysługe to rzczywiscie ma powody: nie moze przyjechać lub sie totalnie nie zna sie na mechanice - wtedy jade i ogladam bo ktoś jest POWAZNIE ZAINTERESOWANY, a nie lawiruje. Panowe konkretniej do sprawy podchodzcie bo każdy z nas ma tez swoje obowiazki. A jezeli chcecie żeby ktos podjechał tylko dla zaspokojenia ciekawosci i nic poza tym to  :deadfu:
Sorry admin ale sie najezdziłem i wk...iłem bezinteresownie

No cóż co do mnie, to oba powody wchodzą w grę. Zupełnie się nie znam na mechanice. Sam wprawdzie kupowałem swoje pierwsze moto, ale kosztowało 1/3 tego co ta TDMka. Jakoś łatwiej było zaryzykować. No i kupowałem od zupełnie "normalnego" użytkownika, który był do bólu uczciwy i przejeździł na tym moto 2 sezony.
Co do proszenia kogoś żeby pojechał, zobaczył. No cóż, za bardzo cenie sobie swój własny czas żeby kogoś tak wysyłać.  Zdaje sobie sprawę że moto z linka nie jest w jakieś okazyjnej cenie, i właśnie dlatego się nim zainteresowałem. Jestem nim bardzo poważnie zainteresowany i tylko dlatego pojawiło się moje pytanie. Ogłoszenie już trochę wisi i zawsze była szansa że ktoś już ją oglądał. 

bastekkcz

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 05, 2010, 07:46:38 »
Tak pisze o moto z firmy Gryf z siedlec  http://motogryf.pl/moto41.html

kolboss

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 05, 2010, 08:51:02 »
Co do wypowiedzi kolegów na temat straty czasu na oglądanie moto - W moim przypadku tak jak i Horb - jestem w 100% zainteresowany.
Mam kesz przygotowany i czekam na dobry egzemplarz + staram się sam w miarę możliwości oglądać (wsparty delegacją ekspertów).
Mojego GS500 już sprzedałem, a wcześniej - przy kupnie nie stresowałem się, bo cena była nieporównywalna z ceną za TDM-a, tak jak u Horb'a - ok. 1/3.
Dlatego proszę o wyrozumiałość i wsparcie, co pozwoli na szybsze wdrożenie się do prawidziwego grona Tedków :)
Co do TDM z Jasła (Horb) - też mam go na oku :)
Masz o 250 km bliżej ode mnie. Gdyby nie odległość, już bym pewnie tam był. Próbuję zorganizować szybki checkup przez kogoś lokalnego.

Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 05, 2010, 09:13:40 »
Da się coś z tych zdjęć wywróżyć: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1450469 ? Warto jechać i się interesować, czy lepiej odpuścić?

Czy ta lepsza: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1601008 ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2010, 10:14:55 wysłana przez Aikikai »

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 05, 2010, 10:46:05 »
Aikikai, ta pierwsza chyba ktos ogladal, watek wykasowany  :deadflop:

Ta druga to podaj maila to przesle Ci zdjecia tej TDM  :deadtop4: wszystko co najwazniejsze widac na fotkach :) Jesli chodzi o stan to z tego co pamietam, co sprzedawca mi napisal (mialem brac ta TDM) to: trzeba silnik wyregulowac, gazniki przeczyscic, opony do wymiany, naped chyba jeszcze posluzy, ale to juz koncowka. Na zdjeciach bedzie widac co i jak  :deadtop4: Zamiast srebrnej TDM z Torunia wybralem "banana" poniewaz:
Srebrny na otarta lewa owiewke, pekniety plastik przy zegarach, opony do wymiany
"Banan" tego nie mial  :deadtop4: i ladniej sie prezentowal  :deadlove:
Na korzysc srebrnego przemawia uchwyt kod kufer  :deadtop4:

Najlepeij to napisz do sprzedawcy, pewnie Ci napisze co trzeba wymienic, a fotki tak jak pisalem moge przeslac ja :)
Live to ride, ride to live! :)