Autor Wątek: ALPY  (Przeczytany 24693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline filemontek

  • TDM User
  • KROSNO
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 59
ALPY
« dnia: Marzec 12, 2008, 21:46:39 »
Gdzieś w głowie rodzi mi się pomysł tygodniowego wyjazdu w Alpy -Austria,termin najlepiej sierpień ,dlatego sierpień ,ponieważ myślałem o połączeniu go z wyścigami GP Brno,lecz nie koniecznie jak ktoś ma inny pomysł ,a dotyczy ALP ................pom yślimy -jest czas.

Offline Kawuś

  • TDM User
  • Łańcut
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: ALPY
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2008, 22:18:29 »
Również planuje wyjazd w Alpy i nie tylko. Co do terminu to pewnie najwcześniej we wrześniu. Jeśli fundusze pozwolą to zahaczę o Wenecje i Słowenię (w grę wchodzi jeszcze północna cześć Chorwacji).  :laugh:

tigana

  • Gość
Odp: ALPY
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2008, 11:20:28 »
W te alpy to solo czy z kobietamii ? jakie koszty szacujemy...

Offline Kawuś

  • TDM User
  • Łańcut
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: ALPY
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2008, 16:57:12 »
Jeśli chodzi o mnie to na pewno jadę kobieta. Co do kosztów, myślę ze ok. 2500 spokojnie powinno wystarczyć. Oczywiście musimy wziąć  pod uwagę spanie na kempingach.  :laugh: W przeciwny przypadku niestety koszty lecą wysoko w gore.

Offline filemontek

  • TDM User
  • KROSNO
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: ALPY
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2008, 20:39:09 »
Widzę, że temat Alpy zaczyna się rozwijać.Jest jeszcze trochę czasu ,lecz można powoli coś planować.Właśnie rozglądam się za jakąś ciekawą publikacją odnośnie ciekawych miejsc.Jeżeli chodzi o koszt takiej wycieczki to nie powinien przekroczyć 3000 zł wszystko zależy od długości trasy i cen noclegów.Kawus ty prawie jesteś ziomal.Ile kilometrów Ci wyszło z tą Wenecją.

didymos

  • Gość
Odp: ALPY
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2008, 22:51:54 »
Do Alp wybiera się jedna ekipa i ja tez mam z nimi plan pojechać bo dobry termin mają jak dla mnie - 16.06.2008 wyjazd :deadtop4:
Więcej tutaj:
http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=88911&st=100
pozdr.

Offline dyzio - piotr

  • TDM User
  • Strzelin k/Wrocławia
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: ALPY
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2008, 10:49:57 »
witam

znalazłem fajny opis z podróży (także przez alpy)

http://motocyklisci.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=82&Itemid=1

mam trochę mieszane uczucia

pozdro
"...kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się..."
SUZUKI BANDIT - HONDA TRANSALP - TDM 900 03

Offline Kawuś

  • TDM User
  • Łańcut
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: ALPY
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2008, 20:56:44 »
Jakiej długości będzie moja trasa jeszcze dokładnie nie wiem (myślę, że zmieszczę się w 4000 km). Jak napisałem w poście wyżej nie będzie to wypad tylko w Alpy.
W zeszłym roku miejscem docelowym mojej podroży była Czarnogóra. Niestety ok.900 km. przyszło jechać mi w deszczu (co spowodowało spore opóźnienie moich planów). Z racji ograniczenia czasowego moja trasa skończyła się w Dubrovniku. Postanowiłem wiec w tym roku wybrać się do Czarnogóry lecz przez Serbie. Jednak sytuacja w ostatnich miesiącach w tamtych regionach nie jest za ciekawa, a ja  nie należę do hardcorowców, (miałem jechać sam oczywiście z plecaczkiem) wiec decyduje się na wypad w inne regiony.
Poniżej przedstawiam bardzo skrócony plan mojego wyjazdu. Oczywiście jeśli mielibyśmy jechać większa ekipa to wszystko jest do przedyskutowania.

Wyjazd ok. 10. września
Dzien 1 – Wyjazd z domu ->miejsce docelowe Rijeka (ok. 1000 km. licząc z Rzeszowa)
Dzien 2 – odpoczynek no i szlajanie się po okolicy.
Dzien 3 – Pula oraz Triest (Nocleg w okolicach Triestu)
Dzien 4 – Przejazd przez Słowenie -> miejsce docelowe Wenecja
Dzien 5 – Kierunek Austria. O tamtych regionach zbyt wiele jeszcze nie czytałem wiec nie pisze punktu docelowego. (na pewno gdzieś w Alpach)
Dzien 6 – do uzgodnienia  :deadbeer:
Itd.
Myślę, że cały wyjazd nie zajmie dłużej niż 12 dni.  :laugh:


Offline Gaweł

  • TDM User
  • Piaseczno/k.W-wy
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • 3VD '95
Odp: ALPY
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2008, 00:26:14 »


Witam! :deadbeer:
Jeśli wybieracie się do Triestu to odradzam, ogólny syf i połowa dróg w mieście w remoncie,drogowskazy na nieistniejące ulice itp..Przejeżdżałem w sierpniu 2007 i błądziłem dość długo :deadmad:
Natomiast na nocleg  jeśli chodzi o Słowenię to polecam gorąco Izolę i kemping Belvedere-namioty rozstawia się pomiędzy drzewkami, chyba to były oliwki, i co zasługuje na uwagę czyste sanitariaty i nigdy nie brak papieru toaletowego :deadlol: :deadtop4:
Pozdro i powodzenia na wyprawie

Offline Gaweł

  • TDM User
  • Piaseczno/k.W-wy
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • 3VD '95
Odp: ALPY
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2008, 00:29:37 »
P.S. :angel:
A Wenecję polecam zdecydowanie,warto szczególnie zapuścić się w mniej uczęszczne boczne uliczki i oczywiście konieczna wizyta w firmowym sklepie Ferrari,zaraz obok placu Św.Marka  :deadbeer:

Offline ilek

  • TDM User
  • Góra/Edmonton Kanada
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 208
Odp: ALPY
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2008, 13:45:43 »
Gdzieś w głowie rodzi mi się pomysł tygodniowego wyjazdu w Alpy -Austria,termin najlepiej sierpień ,dlatego sierpień ,ponieważ myślałem o połączeniu go z wyścigami GP Brno,lecz nie koniecznie jak ktoś ma inny pomysł ,a dotyczy ALP ................pom yślimy -jest czas.

Co do wyjazdu w Alpy polecam Ci jechac w pierwszysm tygodniu wrzesnia poniezaz jest Faak am See, jest co ogladac i podziwiac... Jak sie decydujesz jechac nie autostrada to super widoki nio i winkleee...
Pozdrawiam

Ilek

Tel +48 692 344 889

Offline dyzio - piotr

  • TDM User
  • Strzelin k/Wrocławia
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: ALPY
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2008, 21:12:09 »
witam

przeczytałem twój plan wyjazdu

ale ten jeden dzień na dojazd do rijeki i jeszcze szlajanie się to raczej zapomnij , chyba że wyjedziesz o 24 i dojedziesz na 20 ale to może być trudne :)

ja (byłem już 7 razy w chorwacji) najkrótszy czas przejazdu miałem 17 godzin z postojami tylko na granicach i jednym tankowaniem (auto)

powodzenia i pozdro  :deadtop4:
"...kiedy czuję pęd powietrza i w kolejny zakręt składam się..."
SUZUKI BANDIT - HONDA TRANSALP - TDM 900 03

Offline Kawuś

  • TDM User
  • Łańcut
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: ALPY
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2008, 12:16:15 »
W zeszłym roku trasę Rijeka-Miszkolc pokonałem w 9 godz. - oczywiście autostradami.  :angel:
Dodam jeszcze, że niebyło obwodnicy Budapesztu, która rzekomo jest już czynna. Do Miszkolca mam ok. 300 km.(autostrad brak) co można spokojną jazdą pokonać w ok. 5godz.


W sumie jazda autostradami to żadna przyjemność ale Węgry są dość ubogie krajobrazowo wiec żadna strata.  :laugh:

Offline filemontek

  • TDM User
  • KROSNO
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: ALPY
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2008, 22:49:42 »
Ciekawy plan jeżeli będziesz w Bieszczadach , a chyba się wybierasz to porozmawiamy przy :deadbeer:jestem za tym projektem wyjazdu może by ktoś jeszcze ?

Offline felix

  • TDM User
  • Kraków
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 258
Odp: ALPY
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2008, 19:48:19 »
super pomysł !!!!!!!!!!!
alpy sa piekne i zawsze chce sie tam pojechac !
jak mozna to tak nazwac to zaliczam przelecze pow. 2000m i jeszcze mi troche ich zostalo............ ...