Autor Wątek: bałkany Eksploration 2012  (Przeczytany 28303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

omeus

  • Gość
bałkany Eksploration 2012
« dnia: Grudzień 10, 2011, 17:28:23 »
Szykuje na początku wakacji, może nawet majowy weekend  (mniej więcej) wyjazd a właściwie, już moto-wyprawę po Bałkanach. Wyjeżdżam sam z pod Bełchatowa kieruje się do zakopanego, potem, Budapeszt, Sarajewo, Kosowo aż do Budvy albo Baru w Czarnogórze, następnie zakręcam do Rumuni na trasę transfogarską i powrót do Polski.
Motocykl mam już przygotowany, sprzęt również zakupiony, zbieram kasę. Jadę TDM 4TX4, Chętni, jeśli takowi się znajdą piszcie na omeus@o2.pl, bądź na facebook.pl, Tobiasz Kukieła się nazywam :P zapewne jedyny w Polsce :) a poza tym Awatar to TDM,
Zaznaczam, że wyjazd ten to namioty, jedzenie pasztetu, kiełbasy, picie piwa i wieczory przy ognisku, Wszelkie pomysły z pensjonatami, chodzeniem na dyskoteki itp itd, odrzucam

Serdecznie zapraszam !!


« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 17:31:15 wysłana przez omeus »

Offline maniek

  • Naczelny Degustator Kraju
  • Moderator
  • Tychy
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1453
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2011, 18:15:17 »
Hej kolego ,
w dobrym tonie byłoby tu się przywitać przed wyjazdem : http://www.tdm.pl/forum/index.php/board,11.0.html   :deadbandit:

pzdr
Żyję

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2011, 07:10:52 »
Ile dni?
Ile km?
Ile hajsu?
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

omeus

  • Gość
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2011, 15:37:01 »
samej trasy wychodzi około 3500 kilometrów, koszty paliwa to jak wstępnie liczyłem 1300 zł ale licze 1600 zł, spanie namioty. Czas samej wycieczki jest dla mnie zagadką, nie wiem czy w 7 dni się wyrobie/wyrobimy. Nie lubie spinać wszystkiego w spójne klamry czasowe, bo zatraca się wtedy sens motocyklowej eskapady i szerokopojętej wolności. Jeśli byliby chętni, pewnie ustalimy jakies konkrety.
W najbliższym czasie, spróbuje nawiązać kontakty z jednym z większych pism motocyklowych w kraju - może uda się wywalczyć jakiś patronat medialny, byłoby to spore ułatwienie w razie jakichkolwiek  problemów w trakcie wyprawy. ...i takie tam bajerki :)
Trzeba chyba dodać parę złotówek na opłate za drogi.

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2011, 21:14:10 »
Chcesz to zaliczyć w formie wycieczki w siodle, czy coś odpocząć na miejscu i gdzieś postacjonować?
Razem z moją połowicą planuje 2 tygodniowe wakacje w okresie czerwiec / lipiec właśnie w Czarnogórze.
Bardzo spodobało nam się tam podczas jednodniowej wycieczki w czasie urlopu w Chorwacji i postanowiliśmy w przyszłym roku uderzyć wprost do Czarnogóry na dwa tygodnie, zjeżdżając wszystko co warte zobaczenia i ciekawe, korzystając przy okazji z lepszych niż w Chorwacji cen.
Trasa w tamtą stronę zbieżna z przedstawioną przez Ciebie, a powrót prawdopodobnie przez Chorwację, bo nie starczyło mi w tym roku czasu na Plitvickie Jeziora, ale to nie jest przesądzone, bo w tym roku nauczyłem się, że najlepiej udaje się w miarę zaplanowany wyjazd, w trakcie którego scenariusz przerabiany jest w miarę chęci i potrzeb, dlatego nie jest wykluczone, że wrócimy przez Rumunię :)
Jak masz już jakiś szczegółowy plan wyprawy , podziel się na priv to pogadamy, bo my siądziemy do tego dopiero po nowym roku jak czas pozwoli.

PS. Pamiętaj o zielonej karcie, bo nadziejesz się na granicy :)
Pozdrawiam
Adam

Offline maniek

  • Naczelny Degustator Kraju
  • Moderator
  • Tychy
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1453
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2011, 21:17:44 »
Byłem kilka lat temu z Anią w Czarnogórze i bardziej mi się spodobała niż Chorwacja . Było jakoś tak bardziej swojsko ( i nie czuliśmy ciągle oddechu szwabów na karku jak to jest zazwyczaj w Croatii )  :deadgrin:
Żyję

Offline AdamNB

  • TDM User
  • Świętochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Galeria
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2011, 21:22:45 »
Nie wiem co gorsze? - oddech szwabów na plecach czy zapach spalin w kasku z niemieckich kamperów ciągnących się magistralą wzdłuż wybrzeża 40km/h :)
Pozdrawiam
Adam

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2011, 21:22:53 »
Jeśli nie wypali mi Romania to piszę się na ten wyjazd, jeśli nie przekroczy 7 - 12 dni. Wszystko pewnie wyjdzie bliżej wiosny...
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

omeus

  • Gość
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2011, 11:48:10 »
wyjazd 12 dni nie przekroczy, przynajmniej mam taką nadzieje, myślałem o wycieczce w siodle bo jadę sam, jesli zechciało by jechać parę innych osób to pojedzie ze mną moja druga połówka. Nie znaczy to jednak, że nawet w jedną strone nie mozna pojechać jakiś większym gronem...:)

omeus

  • Gość
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2011, 11:49:55 »
Odezwę się na priva do Ciebie, ale dopiero jutro bo dziś ciężko pracuje i nie moge za bardzo teraz poskładać teraz do kupy :)

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2011, 16:01:26 »
Jakby co to ja preferuję kołchoz namiotowy :headbang: i racje żywnościowe z chin :deadlol:
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2011, 17:22:14 »
Uwielbiam deklaracje wakacyjno- wyjazdowe w grudniu :laugh: Jak bedzie czas do wyjazdu zostaniesz sam :headbang:
Pozdro i zycze powodzenia :deadtop4:

omeus

  • Gość
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2011, 17:40:59 »
Dlatego pisząc tu, mam nadzieje, że rozmawiam z powaznymi ludźmi. Pozdrawiam

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:24:15 »
zle mnie zrozumiales. Tu wszyscy sa powaznymi ludzmi...no moze wszyscy :deadgrin:
Chodzilo mi o to, ze dzisiejsze deklaracje mozesz sobie potraktowac jako zimowe marudzenie. Poczytaj sobie wczesnijesze wpisy na temat wyjzdow i zobacz ile z nich doszlo do skutku w takim skladzie jakim byly deklaracje zimą.


Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: bałkany Eksploration 2012
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:38:23 »
Nie do końca się zgodzę. Ja na pierwszym miejscu stawiam na wyjazd do Rumunii i właśnie teraz zaczynam zbierać fundusze, bo to trochę nie kosztuje. A jeśli z Rumunii będą nici (albo wyjdzie za drogo) to wybiorę coś innego. Tylko, że planując długi wyjazd powinno się go planować chociaż z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
Ale wiadomo, z 10 osób przeważnie jedzie jedna lub dwie :deadbabbo: (jedni się wykruszają a inni mówią "trzeba było wcześniej mówić" :deadlol:)
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)