Autor Wątek: Ogrodzieniec-Ruiny Zamku  (Przeczytany 6662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tommy

  • Przyjaciele
  • Sułkowice
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 800
Ogrodzieniec-Ruiny Zamku
« dnia: Lipiec 27, 2008, 21:26:59 »
Witam.
Chcielismy się podzielić fajnym miejscem do zwiedzenia na pograniczu Małopolski i Śląska.
Pojechalismy dzisiaj do Ogrodzieńca obejrzeć jedne z największych i zarazem najładniej zachowanych ruin zamku.
Pierwszym miłym zaskoczeniem był parking strzeżony na specjalnych warunkach dla motocyklistów.
Nie dość ,że miły Pan pokazał nam utwardzone miejsce z tabliczką "Tylko dla motorów" to jedzcze zaproponowal przechowanie kasków i kurtek u siebie w domu.
Cena za caly dzien taka jak za auto na godzinę (3 zł.)
Potem fajne podejscie pod Zamek i fajne atrakcje do zwiedzania m.in.świetnie wyposażona sala tortur  :deadgrin:
Ogólnie zamek jest ładnie utrzymany i widać,że ma pręznych i przedsiębiorczych właścicieli.
Można tam tanio i dobrze zjeść a wokół zamku jest ściezka zdrowia dla dzieciaków-np.chodzenie po drabinie z liny ropzpiętej między drzewami.
Ogólnie drogi dojazdowe są fajne dla motocyklistów,bo ciekawe ,kręte i ładnie położone.
Niedaleko jest przecież Ojców,Pieskowa Skała i w ogóle Szlak Orlich Gniazd-więc chyba warto... :deadangel:
My mielismy troszkę "stresa",bo jechalismy jeszcze nie do konca zarejestrowanym motocyklem,ale i tak było milo.
Zrobilismy 260 km i nawet mi we łbie nie szumiało jak zsiadłem z moto...
Zdjęcia wrzucam na galerię...za chwilkę :deadtop4:
Kłótnie na forum są jak bijatyka w domu wariatów-nieważne czy wygrasz czy przegrasz i tak jesteeś pojeb.ny.

Offline r_wiedźma

  • TDM User
  • كوزتسالين
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 492
  • Jeżdżę sobie po torze...
Odp: Ogrodzieniec-Ruiny Zamku
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2008, 22:10:42 »
Ogrodzieniec, bardzo ciekawe miejsce. W zeszłym roku był niedaleko Ogrodzieńca (w Smoleniu) Babozlot i wówczas poznaliśmy Medyka.
Jest tam blisko też Pustynia Błędowska (o ile to co jest można jeszcze nazwać pustynią;) )

Mieliśmy zwiedzanie tego zamku i oprócz nas była też jakaś grupa cywilina, były dla nich pokazy walki i mogli sobie pociąć mieczem kapustę :deadgrin:. Na pytanie kto na ochotnika nie było chętnych, a mnie tak korciło aby pójść zobaczyć jak to jest, ale niestety to nie było dla nas, ech... :deadflop:, więc się nie wychylałam.

No i z tego co mi się kojarzy, to na tym zamku Wajda (jak się pomyliłam, to proszę poprawić) kręcił "Zemstę".
Może wrzucę kilka fot z zeszłego roku do galerii, ale nie obiecuję.

Tommy, a czy ta reklama okien nadal wisi na zamku?
Dorota  ---> Ta od innego sprzęta;)
Suzuki GZ125 (2008) --> Yamaha FZ6 S (2009) --> HONDA CyByRy 600F4 06 (2010)


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ LATA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !:D

Zośka

  • Gość
Odp: Ogrodzieniec-Ruiny Zamku
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2008, 06:27:55 »
Zadnych reklam na murach nie ma  :deadtop4:

Jakież bylo nasze (moje i Tommyego) zaskoczenie, gdy na dziedzińcu zamku ujrzeliśmy kramy z różnego rodzaju badziewiem :deadflop:

Ale niestety, to jest jeden ze sposobów na zarobienie jakiejś kasy na utrzymanie zabytku chociaż w dotychczasowym stanie :deadeek:

Offline mrymek

  • TDM User
  • Cz-wa
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Ja i Ona
Odp: Ogrodzieniec-Ruiny Zamku
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2008, 17:54:32 »
Miejsce warte zwiedzenia, ale na Jurze takich jest wiele, wiele więcej :deadbandit: