Autor Wątek: wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner  (Przeczytany 16628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 00Tom00

  • TDM User
  • Częstochowa
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 24
wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner
« dnia: Czerwiec 08, 2015, 23:27:48 »
Witam,
zaplanowałem sobie wyjazd jak w tytule. Troszkę już się naczytałem o jeździe przez Czechy i Austrię, ale mam dodatkowe pytania.
Czy apteczka w Czechach na prawdę jest niezbędna?
W Czechach motocykliści zwolnieni są z winiet, w Austrii nie - pytanie jak na motocykl przykleić winietę? Nie mam przeźroczystej szyby... Klej na winietach jest z 2ch stron, czy tylko z jednej? Pytam bo może ją nakleić po prostu od "zewnątrz" na szybkę...

Jeśli macie jakieś sugestie, dobre rady to chętnie posłucham. Nie planowałem trasy przyjazdu, myślę żeby jechać tak jak nawigacja poprowadzi i dotrzeć do miejscowości Fusch (nocleg), później zaliczyć grossglockner hochalpenstrasse, kolejny dzień Zell Am See, kolejny to... wyjdzie w praniu :)

Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2015, 00:48:47 »
Witam,,.. Co do apteczki w CZ to ja mieszkając przy samej granicy i latając tam dziesiątki już razy w różne miejsca nie spotkałem się, żeby policja kontrolowała takie rzeczy. Oczywiście apteczkę weź ze względów bezpieczeństwa dla siebie. Mnie zatrzymywali tylko po zlotach na mierzenie %. Kolejna sprawa to powszechne nawet na wiochach laserowe mierniki prędkości, czyli policmajster z "lufą" na statywie zaczajony w krzakach.
Pozdr.!

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2015, 07:17:02 »
Winietę motocyklową należy przylepić po prawej stronie zbiornika paliwa. Klej jest tylko z jednej strony, jak na zwykłej naklejce.
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Offline Feel

  • TDM User
  • Kraków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 172
Odp: wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2015, 07:29:22 »
W Czechach motocykle nie wymagają winiety, w Austrii tak i najkorzystniej kupić dziesięciodniową, nie ma krótszych. To zewnętrzna naklejki więc szyba jest ok miejscem i sam kleiłem na szybach, moja Tdmka z Austrii ma winiety na lagach naklejane i to też fajne miejsce. Na południu np. kupowałem je na zjazdach dużych w specjalnych punktach, na północy kupowałem na stacji benzynowej. Zdarzało się jadąc do Wiednia zaryzykować bez ale na dłuższy przejazd to się nawet opłaca wydać za nią te kilka E ze wzg czasu spalania i wielu świateł w wioskach nawet na jeden dzień i niech reszta przypadnie 9. Można kupić winiete też na PZMot w Polsce z drobną prowizją na stronie którego jest też przydatna tabela cen paliw w różnych krajach. Ceny paliwa akurat przy autostradach w Austrii nie są wyższe od tych w różnych miejscowościach, przeciwnie od tych u nas.

Powodzenia  :laugh:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2015, 08:09:52 wysłana przez Feel »

Offline markali

  • TDM User
  • Prószków/Opole
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2015, 07:37:55 »
http://www.tolltickets.com/country/austria/vignette.aspx?lang=pl-PL
w Czechach jeszcze żarówki i bezpieczniki! Tego się czepiają.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2015, 07:47:35 wysłana przez markali »
Breva 850

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2015, 07:55:27 »
Czy jest na zonie KTOKOLWIEK, do kogo Czesi przyczepili się za brak bezpieczników, czy żarówki ??
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • TDM User
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2015, 08:38:46 »
Czy jest na zonie KTOKOLWIEK, do kogo Czesi przyczepili się za brak bezpieczników, czy żarówki ??

 O0
kumplowi przy kontroli kazali pokazać żarówki, miał coś tam i ok...
Roots Bloody Roots

Offline TomekM

  • TDM User
  • Śrem
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2015, 12:54:36 »
Jeżeli chodzi o obowiązkowe wyposażenie pojazdów w krajach UE, kierującego obowiązuje takie wyposażenie, jak w kraju rejestracji pojazdu. Czyli wszędzie w UE trzeba mieć takie wyposażenie, jak w Polsce. Wiadomo, że zawsze może się znaleźć upierdliwy policjant i mu nie przetłumaczysz... niemniej według przepisów wygląda to właśnie tak, jak napisałem...

Osobiście od wielu, wielu lat, mam apteczkę motocyklową z Larrsona. Jest tania, mała i w miękkim etui. Idealnie pasuje pod siedzenie.

Odnośnie winiety, to przepisy mówią o tym, że winieta musi być naklejona na elemencie którego nie idzie łatwo wymienić. Może być to np. laga. Nie może być to szyba, ponieważ można ją łatwo przełożyć do innego motocykla...

Przyjemnego latania po Grossglocknerze... byłem tam TDMą 2 lata temu :)

Offline 00Tom00

  • TDM User
  • Częstochowa
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2015, 13:26:31 »
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Kupię w takim razie komplet żarówek i apteczkę...  szczerze mówiąc do tej pory woziłem zapasową tylko świateł mijania :D
Pozdrawiam

Offline ANIMAR

  • ANIMAR
  • TDM User
  • Piaseczno
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • GS 500E Thunderace 1100XX Tiger1050 XT660R
Odp: wyjazd 06.15 Austria - Grossglockner
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2015, 15:31:02 »
Zazdroszczę wyjazdu, miałem tam lecieć w ten weekend a skończyło się wyprawą dookoła Tartr. Też było miło, ale jednego doświadczyłem, że XTkiem po winklach to słabe latanie...
Zgasły naszych nadziei promienie
I jutrzenka nie świeci nam blada
Zatem jako upiorów gromada,
We krwi wrogów ugaśmy pragnienie.