Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10
71
Graty TDM / Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzeci dnia Styczeń 10, 2023, 21:14:09 »
5PS (900) ma napinacz bezstopniowy, nie ma ząbków, nie ma "pamieci" po demontażu. 4XT, 3VD, XTZ 750, TRX 850 (powiedzmy że to yamahy z tej" rodziny) mają napinacz jak 90% innych motocykli z tych lat z "ząbkami" i fakt.  demontaż napinacza po uprzednim usunięciu sprężyn może dać jakieś tam zdanie na temat oceny rozrządu, ale wymaga to pewnej praktyki w temacie. Czy napisze co i jak ?? No nie bardzo a na pewno nie  w publicznym wątku. Czemu nie napiszę ??  prosta sprawa, od reguły są wyjątki, nie chce żeby ktoś zarzucił mi: "bo ty napisałeś i miało byc OK a sie zesrało i mój silnik to teraz 70 kilo złomu) 

Rozrząd to nie tylko łańcuch.  te motocykle mają już swoje przebiegi. Chcesz mieć zweryfikowany i pewny rozrząd??  pokrywa w górę, ślizgi w ręke, sam napinacz również . Nie jedna 850 straciła życie po "zajechanym " napinaczu . Temat rzeka .

tak cos mi sie poza tym wydaje że to troszkę nie jest odpowiednie miejsce na takie rozkminy..  :D


A pewnie już się domyśliłeś albo doczytales. Temat wyżej to dotyczy "900"
72
Graty TDM / Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez v3st dnia Styczeń 10, 2023, 20:56:53 »
Właśnie dlatego między innymi, jestem na tym forum żeby weryfikować swoje zdanie ;) Dzięki za odpowiedź
Powiedz czy dotyczy to też TDM 850 4tx? Prawdę mówiąc swoją poprzednią teorię wysnułem z tego modelu.
73
Graty TDM / Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzeci dnia Styczeń 10, 2023, 20:28:46 »
No to jest Twoje zdanie ..  niestety w 5PS jest napinacz bezstopniowy, zupełnie innej konstrukcji i ten numer nie przejdzie . Poza tym ..  Czy graniczne wysunięcie napinacza świadczy o granicznym rozciągnięciu łańcucha ?? No nie przyjacielu . Trzeba jeszcze wiedzieć ile tych "ząbków" ma zostać do końca żeby mieć pewność ze łańcuch nie narobi bałaganu.
74
Graty TDM / Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez v3st dnia Styczeń 10, 2023, 20:02:24 »
Moim zdaniem, tak na szybko, stopień rozciągnięcia łańcucha poprzez odkręcenie napinacza i sprawdzenie jak dużo się wysunął i czy masz jeszcze zapas.
75
Graty TDM / Odp: Sprzedam zawory pompy ABS
« Ostatnia wiadomość wysłana przez old1977 dnia Grudzień 25, 2022, 08:09:28 »
Została 1szt
76
Graty TDM / Odp: Sprzedam zawory pompy ABS
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wicio01 dnia Grudzień 22, 2022, 22:37:36 »
Hej ! Masz jeszcze te zawory?
77
Graty TDM / Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wieslaw75 dnia Grudzień 10, 2022, 14:53:39 »
Dziękuję bardzo za odpowiedź
78
Graty TDM / Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzeci dnia Grudzień 10, 2022, 14:50:16 »
Oczywiście, ale po zdjęciu pokrywy zaworów. :)
79
Graty TDM / Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wieslaw75 dnia Grudzień 10, 2022, 12:48:27 »
A, może to już jest ogarnięte ??

Po rozmowie telefonicznej z właścicielem motocykla przekazał, że zostały sprawdzone luzy zaworowe i stan łańcucha rozrządu. Jest możliwość sprawdzenia jak mocno jest wyciągnięty łańcuch rozrządu?.

80
Graty TDM / Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzeci dnia Grudzień 10, 2022, 10:52:10 »
Oczywiście że tak. Jednak moto raczej do weryfikacji "na miejscu". Mimo serwisowania bla bla bla..  Przy tym przebiegu tarcze hamulcowy powinny już wychodzić "poza limit", rozrząd również. pewnie cos by sie tam jeszcze znalazło , więc jest możliwość że parę złoty trzeba bedzie do tego dołożyć. A, może to już jest ogarnięte ??
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10