Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1290239 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline cinekban87

  • TDM User
  • Lublin/Dys
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #735 dnia: Maj 05, 2012, 11:47:14 »
a;e chyba nikt  po 10'cio letnim moto nie spodziewa sie ideału, mozesz opisac co bylo nie taak

Offline Polbaj

  • TDM User
  • Sosnowiec
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #736 dnia: Maj 05, 2012, 13:00:40 »
Cytuj
chyba nikt  po 10'cio letnim moto nie spodziewa sie ideału, mozesz opisac co bylo nie taak

Miałbym prośbę, do wszystkich , którzy opisują tu zamieszczone ogłoszenia, by nie ograniczali się jedynie do stwierdzenia " nie warto" lub "oglądałem nie kupiłem". Szersze opisanie tego co było na żywo i porównanie tego do formy ogłoszenia może być bardzo pouczające dla kogoś szukającego dla siebie sprzęta.

Offline ACER00

  • TDM User
  • Michałowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #737 dnia: Maj 05, 2012, 18:53:11 »
Cytuj
    http://otomoto.pl/yamaha-tdm-M3126347.html

Oglądałem nie kupiłem.



Co było nie tak?

Wymęczona kupił miała 30000km teraz 55000 moim zdaniem nie robił nic mam nadzieję,że olej wymieniał.
Silnik pracuje OK ledwo go słychać przez te wydechy.
Zmiana wydechów w 900 to porażka
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Offline TomekM

  • TDM User
  • Śrem
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #738 dnia: Maj 06, 2012, 00:24:15 »
Też oglądałem tą niebieską więc mogę kilka słów o niej powiedzieć, bo wróciłem jednak z inną. Trzeba zacząć od tego, że gość sam nie wie, czego chce, może by sprzedał, może nie. Ja oglądałem jak go nie było a była tylko żona w domu. Na podstawie VINu nie idzie o niej wyciągnąć żadnych informacji - byłem na Połczyńskiej. W 2008 jak dobrze pamiętam  mieli zmianę firmy i dopiero od tego roku idzie uzyskać jakieś informacje. Facet nie bardzo dba o sprzęt. Tylna opona ma 2 kołki i jest starta niemal na zero, z przodu też już ledwo dyszy. Napęd średni. Tylne klocki do wymiany. Owiewka malowana (ktoś odwalił niezłą kiszkę) poza tym znów nadaje się do malowania :) Gość jest chyba wyjątkowym pechowcem, bo w zeszłym roku leżał na obie strony i 2 razy kółkował tylną oponę. Miała też wymieniany rozrząd na gwarancji, bo były z nim ponoć jakieś problemy. Jest tylko jeden komplet kluczyków, bo drugi zaginął - tłumaczenia były niczym historia w telenoweli :) Ogólnie motocykl nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Nie wspomnę już o beznadziejnych wydechach Dominatora, za które nie dałbym nawet złotówki :) Ja akurat miałem komplet oryginalnych tłumików na podmianę. Motocykl raczej nie przypadł mi do gustu, widać że użytkuje go jakiś niechluj. Widać to zresztą po tym, że swoi do dnia dzisiejszego. Acha - nie jeździłem. Nie było potrzeby :)

Offline viner

  • TDM User
  • Przemyśl
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #739 dnia: Maj 06, 2012, 10:07:45 »
Jeszcze jedno zapytanie do Was:

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-piekna-z-kufrem-M3163411.html


Oglądałem, moto sprawia ogólnie nie najgorsze wrażenie, jadnak na pewno jest to model z 2002r. więc cena zdecydowanie za wysoka. Ponadto leżał na prawej stronie - wymieniony prawy tłumik i pęknięte mocowanie tego małego czarnego elementu plastikowego. Dodatkowo piloty do alarmu jednak nie wiadomo czy podpięty bo nie można go uzbroić choć dioda zaczyna mrugać jak silnik zostaje zgaszony.  Jazda próbna w lekkim deszczu (akurat zaczęło padać) więc  nie można było wszystkiego sprawdzić ale sprzęgło ok, biegi wchodzą bez problemu, silnik raczej w porządku. Zatem gdyby to był faktycznie 2004 lub chociażby model 2003 to bym go kupił pomimo zastrzeżeń opisanych powyżej. A i kufer w tylnej części lekko wgnieciony ale nie pęknięty.

pozdr.

Offline ACER00

  • TDM User
  • Michałowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #740 dnia: Maj 06, 2012, 10:25:00 »
'' Zatem gdyby to był faktycznie 2004 lub chociażby model 2003 to bym go kupił pomimo zastrzeżeń opisanych powyżej.''
Z rocznikiem to przesadzasz gdzie malowanie 2002, jak ja oglądałem to sprzęgło bardzo waliło on potwierdzał,że rwie raczej wiemy o co chodzi.
Nawet nie proponowałem mu 10tys bo nie był warty tych pieniędzy ale znając życie przyjdzie laik i kupi w mazow. są tylko 2 szt 900.
Tym bym się zainteresował kiedyś z anglika zrobiłem cudo,troszkę pracy i OK.

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-tdm-900-okazja-raty-M3165249.html

Sam bym podjechał ale mam dosyć tych jazd .
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Offline mikeee

  • TDM User
  • Olsztyn
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Odrobina rozsądku jeszcze nikomu nie zaszkodziła!
    • Magito
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #741 dnia: Maj 06, 2012, 11:58:05 »
'' Tym bym się zainteresował kiedyś z anglika zrobiłem cudo,troszkę pracy i OK.

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-tdm-900-okazja-raty-M3165249.html

Sam bym podjechał ale mam dosyć tych jazd .


No właśnie, oglądał ktoś może w/w sztukę?

g3rman

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #742 dnia: Maj 06, 2012, 12:19:14 »
Oglądał może ktoś tą TDMke z Jastkowa? Kiedyś słyszałem o tym komisie niezbyt pochlebne opinie
http://otomoto.pl/yamaha-tdm-850-4-tx-nie-z-anglii-M3156263.html

Offline cinekban87

  • TDM User
  • Lublin/Dys
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #743 dnia: Maj 06, 2012, 13:02:03 »
90% motocykli u nich to kombinowane przynajmniej po szlifach i wiekszych przygodach co pojechałem do nich oglądac to moto nie było juz takie super jak zapewniali przez tel

Offline Batman

  • chory ale natchniony
  • TDM User
  • Trzcianka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 770
    • Batmanistyczne motocyklowe podroże
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #744 dnia: Maj 06, 2012, 17:23:55 »
'' Zatem gdyby to był faktycznie 2004 lub chociażby model 2003 to bym go kupił pomimo zastrzeżeń opisanych powyżej.''
Z rocznikiem to przesadzasz gdzie malowanie 2002, jak ja oglądałem to sprzęgło bardzo waliło on potwierdzał,że rwie raczej wiemy o co chodzi.
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale jeśli nie zgadzasz się, że to 2002 to ja potwierdzam, że to 2002 - od 2003 roku zniknęła nazwa i pojawiły się kamertony. No i w 2002 jest ręczne włączanie świateł.
www.moto-batman.pl - już nie tylko o moto :)

Offline ACER00

  • TDM User
  • Michałowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #745 dnia: Maj 06, 2012, 20:51:35 »
'' Zatem gdyby to był faktycznie 2004 lub chociażby model 2003 to bym go kupił pomimo zastrzeżeń opisanych powyżej.''
Z rocznikiem to przesadzasz gdzie malowanie 2002, jak ja oglądałem to sprzęgło bardzo waliło on potwierdzał,że rwie raczej wiemy o co chodzi.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale jeśli nie zgadzasz się, że to 2002 to ja potwierdzam, że to 2002 - od 2003 roku zniknęła nazwa i pojawiły się kamertony. No i w 2002 jest ręczne włączanie świateł.
Cos namieszaliśmy ja pisałem o tym motocyklu
http://otomoto.pl/yamaha-tdm-M3126347.html
Przeczytałem bez zrozumienia
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2012, 21:04:43 wysłana przez ACER00 »
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Offline viner

  • TDM User
  • Przemyśl
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #746 dnia: Maj 07, 2012, 14:06:40 »
Mój opis dotyczy tego moto z Rzeszowa,
http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-piekna-z-kufrem-M3163411.html
ogłoszenie ma w opisie 2004 jednak jest to model z 2002. Tak jak opisał "Batman" jest napis na zboiorniku, jest włącznik świateł oraz oznaczenie modelu SPS1 co jednoznacznie wskazuje na 2002. Sprzęgło podczas tej krótkiej jazdy było ok.

Mam nadzieje, że pewne kwestie się wyjaśniły ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 14:08:37 wysłana przez viner »

Offline ACER00

  • TDM User
  • Michałowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #747 dnia: Maj 09, 2012, 22:10:42 »
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Offline gruto

  • TDM User
  • WodzisławŚl
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 29
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2012, 21:32:50 wysłana przez gruto »

koszalin11

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #749 dnia: Maj 10, 2012, 21:22:19 »
gruto tu masz włąściciela  i  jego ogłoszenie  http://www.tdm.pl/forum/index.php/topic,5645.0.html