Autor Wątek: Lipiec 2012- Alpy& Francja  (Przeczytany 5994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konradoni

  • TDM User
  • Łańcut
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 13
Lipiec 2012- Alpy& Francja
« dnia: Czerwiec 22, 2012, 15:40:17 »
Witam,
Planuję w lipcu około 10- dniową traskę wiodącą przez Alpy austriackie, szwajcarskie i francuskie w okolice Nicei- Marsylii. Tam poszwędać się po okolicy. Bardzo fajnie byłoby dojechać do Carcassonne.
Co chciałbym zaliczyć:
Grossglockner Hochalpenstrasse, Hallstatt, Hohenwefen, Ticino, Matterhorn, Canyon du Verdon, Viaduc du Millau, Carcassonne. Zaliczyć w Alpach jakiś średnio wymagający szlak z buta.
Trasa jeszcze w opracowaniu.
Spanie różnie. Pensjonaciki, pola namiotowe, z jeden raz na dziko (jak się da) i jeden obowiązkowo pod chmurką.
Nie planuję finansowo ile to wyjdzie bo to zależy jak będziemy się rządzić.

Jeśli ktoś siedzi w temacie to proszę o podpowiedzi: jak z noclegami, fajne miejsca, fajne traski, co trzeba wiedzieć, parkowanie moto, policja, zwyczaje na drodze, bezpieczeństwo...

Chętnych na wyprawę zapraszamy!

Offline Javelin

  • TDM User
  • Kraków
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 497
  • 4TX "Kaczucha"
    • Mój prywatny foto blog
Odp: Lipiec 2012- Alpy& Francja
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2012, 22:43:32 »
Niestety pojawiłem się na forum dopiero dzisiaj więc temat już pewnie nie aktualny, ale być może przyda się komuś w przyszłości. W zeszłym roku przejechaliśmy samochodem całą Francję z północy na południe i prawie z powrotem. Nasza relacja dostępna jest tutaj: http://gzres.blogspot.com/search/label/Francja (nawigować pod postem: "starsze posty"). To co mogę polecić to koniecznie droga Napoleona bo Antibes a potem E74 na północ w stronę Chamonix i 12 km tunelu pod Mont Blanc. Zapiera dech w piersi.